Skoči na vsebino

NSU 250 Max - nastavitve ventilov


Avatar

Priporočene objave

Živjo,

pri tej težavi mi lahko pomaga le tisti, ki ima sam NSU 250 Maxa ali pa ima zelo natančen mehaničen priročnik o tem motorju. Gre namreč za to, da nastavljam ventile in v priročnikih, ki sem jih snel z interneta, podrobnosti o tem kam točno vtakniti merilni listič, ni. Imam podatke o tem, da je razmik pri sesalnem ventilu .05 mm, pri izpušnem pa .1 mm. Prav tako mi je jasno kako zadeva deluje, žal pa ne vem točno kam bi vtaknil te lističe. Kot rečeno, ne prosim za splošna pojasnila kako nastavljati ventile, ker sem to na različnih motorjih že sam počel, potrebujem informacijo za točno ta model.

Hvala,

Avatar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

sem že rešil zadevo, tako da ni potrebe po pomoči. Bom pa vseeno vesel, če se mi javi kakšen lastnik NSU 250 Maxa, ker mi v prihodnosti kakšen nasvet utegne priti prav.

P.S. Finta je bila v tem, da sta se ventil in roka zaradi olja zlepila in enostavno ni bilo videti razmika, čeprav se je čutil.

Lp,

Avatar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

sem že rešil zadevo, tako da ni potrebe po pomoči. Bom pa vseeno vesel, če se mi javi kakšen lastnik NSU 250 Maxa, ker mi v prihodnosti kakšen nasvet utegne priti prav.

P.S. Finta je bila v tem, da sta se ventil in roka zaradi olja zlepila in enostavno ni bilo videti razmika, čeprav se je čutil.

Lp,

Avatar

Nevem kaj misliš to ROKA tega pri ventilih NI mogoče misliš klackalica,razmak nastaviš vedno med klackalico in steblom ventila, ali pri dolečenih konstrukcijah med klackalico in odmično gredjo,če pa ima mašina odmično gred v glavi motorja in pritiska gred direktno na dročnike pa se nastavlja med dročnikom in odmično gredjo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj misliš to ROKA tega pri ventilih NI mogoče misliš klackalica,razmak nastaviš vedno med klackalico in steblom ventila, ali pri dolečenih konstrukcijah med klackalico in odmično gredjo,če pa ima mašina odmično gred v glavi motorja in pritiska gred direktno na dročnike pa se nastavlja med dročnikom in odmično gredjo !

Če ima motor odmično gred v glavi potem odmična gred pritiska direktno na klackalice pri OHC sistemu (1 odmična gred) pri DOHC sistemu pa odmična gred ponavadi pritiska direktno na stebla ventilov oziroma ventilske ploščice. Dročniki pa so one štangice ki prenašajo gibanje od odmične gredi do klackalice če ima motor odmično gred v karterju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima motor odmično gred v glavi potem odmična gred pritiska direktno na klackalice pri OHC sistemu (1 odmična gred) pri DOHC sistemu pa odmična gred ponavadi pritiska direktno na stebla ventilov oziroma ventilske ploščice. Dročniki pa so one štangice ki prenašajo gibanje od odmične gredi do klackalice če ima motor odmično gred v karterju....

Samo v pojasnilo!

One štangiče ostanejo ŠTANGICE,dročnik pa je lahko navaden ali hidravljičen in ostane VEDNO dročnik !!!

Dročnik,če ga mašina ima je vedno nad odmično ali pod odmično gredjo!!!Če je odmična gred v bloku npr.HD,yamaha Virago-vsi itd. je vedno dročnik nad odmično gredjo nato pride: štangica, klackalica in ventil.Če je odmična gred v glavi motorja ni nujno, da so klackalice, lahko pritiska odmična gred direktno na dročnik izpod dročnika ali v samam dročniku zgoraj(npr.Volvo,VW itd.) je distančna podloška za nastavitev zračnosti ventila.Če ima cilinder po 4 ventile se ponavadi uporablja dve odmične gredi ni pa nujno lahko je tudi samo ena z dvojnima klackalicama !!!

POstojijo pa tudi motorji brez dročnikov npr.novi BMW K-1200 in 1300 ki ima takoimenovana šlephebel sistem in pritiska odmična gred direktno na sredini klackalice ta pa pritiska na ventil in ta sistem NIMA dročnikov !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!