Skoči na vsebino

Debata okoli cestne kronike


k0ci

Priporočene objave

Torej Fritz je že vse točno opisal in pojasnil in močno s strinjam tudi s Klimbro...........moram pa nekaj zapisati, kar mene močno jezi (primer tudi v našem podjetju)

1. prevečkrat se išče krivca, a napake se ne odpravi.......naj pojasnim, če sem ugotovil kdo je kriv nisem še nič naredil!

po mojem mnenju je iluzorno pričakovati, da ne boš na cesti naletel na pesek, mimogrede ti ga nasuje kamion, dež, .....na meni je da se zanašam na cestno službo ali pa poiskusim varno odpeljati. Bolje je ne pasti, kot po padcu dobiti odškodnino.

Poglejmo samo koliko svinjarije, kravjakov, slame, zemlje natresejo kmetje na cesto. In to od spomladi do jeseni....a za to bom CP krivil?

Kaj pa pozimi, (nekateri se tudi takrat vozimo), ko je možnost slane v vsakem ovinku? Pa vse je od peska?

Jaz ne bi krivil kar povprek CP, dejstvo je da pesek je in bo na cesti in ga je potrebno vzeti v zakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje so po zakonu dolzni pospraviti svinjarijo za seboj.

5. člen

(prepovedi ogrožanja varne uporabe javne ceste)

(1) Prepovedano je izvajati ali opustiti kakršna koli dela na javni cesti, na zemljiščih ali na objektih ob javni cesti, ki bi lahko škodovala cesti ali ogrožala, ovirala ali zmanjšala varnost prometa na njej.

(2) Prepovedano je:

1. na in v cestno telo javne ceste odvajati meteorno vodo, odplake in druge tekočine;

2. po brežinah ceste spuščati kamenje, les in drug material ali predmete;

3. na cestnem svetu javne ceste:

– puščati živali brez nadzorstva, napajati živali v obcestnih jarkih, pasti živino ali graditi napajališča za živali;

– nameščati in uporabljati luči ali druge svetlobne naprave, ki bi lahko zmanjšale varnost prometa;

– postavljati ograje, stebričke, zasaditi živo mejo, drevje, trto ali druge visoke nasade ali poljščine, nameščati ali odlagati les, opeko, zemljo, drug material ali predmete;

– nasipati zemljišča ali nameščati kakršnekoli predmete, ki bi lahko ovirali ali onemogočali nemoteno in varno odvijanje cestnega prometa;

– postavljati nagrobne plošče in druga spominska znamenja;

– namerno zažigati travo, les ali druge odpadne snovi;

– odvajati odplake in druge tekočine;

– ovirati odtekanje vode;

4. orati na razdalji manj kot 4 metre od roba cestnega sveta v pravokotni smeri na cesto ali na razdalji manj kot 1 meter od roba cestnega sveta vzporedno s cesto;

5. na cestišču javne ceste:

– razsipati sipek material, razen posipnih materialov v času izvajanja zimske službe, nanašati blato ali ga kako drugače onesnaževati;

– puščati sneg ali led, ki pade ali zdrsne nanj;

– onesnažiti cestišče z olji in mazili ali drugimi snovmi;

– vlačiti hlode, veje, skale in podobne predmete kot tudi pluge, brane in drugo kmetijsko orodje ter druge dele tovora.

(3) Preden se vključi v promet na javni cesti s kolovozne poti, nekategorizirane ceste, individualnega priključka, območja izvajanja del ali druge zemljiške površine, mora voznik odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi lahko onesnažilo vozišče.

(4) Prepovedano je poškodovati, odstraniti, prestaviti, zakriti ali kakorkoli spremeniti prometno signalizacijo, prometno opremo ter cestne naprave in druge ureditve, ki so namenjene varnosti, vodenju in nadzoru prometa, zaščiti ceste ter preprečevanju škodljivih emisij prometa na javnih cestah.

(5) Izvajalec rednega vzdrževanja ceste mora brez odlašanja s ceste odstraniti vse ovire ali druge posledice ravnanj, ki bi lahko škodovale cesti ali ogrožale, ovirale ali zmanjšale varnost prometa na njej. Če to ni mogoče, mora oviro ali nastalo nevarno mesto na cesti do njihove odprave zavarovati s predpisano prometno signalizacijo ter o oviri in drugih posledicah prepovedanih ravnanj brez odlašanja obvestiti pristojni inšpekcijski organ za ceste in upravljavca ceste.

(6) Na prometnih površinah počivališč zunaj vozišča javne ceste, ki so namenjene kratkemu postanku udeležencev cestnega prometa, je dovoljeno parkirati tovorna vozila najdlje za dvojni čas predpisanega počitka voznika ali za čas prepovedi prometa. Voznik mora na notranji strani vetrobranskega stekla vidno označiti čas in datum začetka parkiranja. Parkiranje tovornega vozila brez nadzora voznika ali samo priklopnega vozila je na teh površinah prepovedano.

(7) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim ali šestim odstavkom tega člena.

(8) Z globo 4.000 eurov se kaznuje pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim ali šestim odstavkom tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 1.000 eurov.

(9) Z globo 2.000 eurov se kaznuje pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki opusti ukrepe, predpisane v petem odstavku tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 1.000 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje so po zakonu dolzni pospraviti svinjarijo za seboj.

in si ze videl kje kaksnega?

sploh je fajn ko kaksen genialec jeseni polno pikolico koruze nabase, pol pa v rondojih ravno dovolj ven pade da te preseneti :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje so po zakonu dolzni pospraviti svinjarijo za seboj.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

kar zanašaj se na to, če upaš

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotavljam, da imamo vse reči pri nas zakonsko regulirane-urejene.

Ampak kaj bi to, ko pa se velika večina tega ne drži, nihče tega ne kontrolira in službeno ne kontrolira. Saj veste kako to gre, daš prst pa bi imel še roko. Delaš v javni upravi pa te nihče ne nadzoruje in se ti sladko jebe kaj, koliko in kako boš kaj naredil za dobro tistega, ki te plačuje, ker boš tako ali tako plačo dobil. In posledično se nam zato dogajajo absurdi z referendumi. Vrhunsko plačani lopovi nam nalagajo odgovornost do naslednjih generacij na pleča.

Kje je prepotreben motralni čut in poštenost do soljudi?

Ja še smo balkan, vsaj po cestah sodeč, udeležencih v prometu in tudi upravljalcih !!

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poglabljam se v razmisljanja v stilu, "...kaj bi kdo moral, vendar ne in zakaj...". Zgolj prijazno sem odgovoril vprasanje:

Poglejmo samo koliko svinjarije, kravjakov, slame, zemlje natresejo kmetje na cesto. In to od spomladi do jeseni....a za to bom CP krivil?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje so po zakonu dolzni pospraviti svinjarijo za seboj.

Ja seveda. In kdo jih nadzira?

Kmetje so privilegirana kasta v Sloveniji. tega se čimprej navadite, ker tako je bilo pod prejšnjo vlado in tako je tudi sedaj. Eni strani so itak ciljna volilna baza, drugi se jo pa proda, da se poskuša zagotoviti sprejetje reformnih ukrepov.

In to se zrcali tudi na cestah v času spravil in priprav polj. Dokler ni nesreče, ne dosežeš nič, potem pa na ogled dobiš butasto štajerko v policijski uniformi, pa si spet u qrcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko je prišakovati v 6. mesecu pesek še od zime na cesti, posledično tudi temu prilagoditi hitrost :headbang:

Dragi kolega......in....lepo te prosim, KJE sem jaz napisal....."pričakovati pesek še od zime" ????????

Daj, drugič......preden me citiraš......vsaj dobro preberi. Kull ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo kdaj spelje po asfaltu je v družbi racerjev dosti bolj kul reči, da te je presenetil pesek, olje, kravjak, zemlja, koruza (ker v dirkaške sposobnosti pa vendar ne smemo dvomit)......kot pa da je fukno po stezi zarad svoje neumnosti, pretiravanja, neobvladanja mašine (kar je dostikrat sila realno)....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

Tko se govori,vsak vesten kmet počisti za samo!!!!

:OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr šopejte minuse me sploh ne moti,sam je po vaseh -vsaj pr nas vsak kmet,če posera cesto,tud počisti,tko da...Verjamem pa da ni povsod enako -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

pri vseh teh subvencijah in 300 000€ vrednih traktorjih, ki jih ma zdaj že vsak kmet ki da kaj nase, bi morda lahko žrtvovali še tistih nekaj €€ za nakup ščetk, in jih namontirali na svoje mega stroje, in nardili svojo dolžnost. Na kmete sm jezen ker majo miljardo subvencij, jaz pa kupujem nizozemske paradajze, ker se jih našim ne splača sadit. Nič se ne splača razn švercat kloramfenikol in po liniji najmanjšega odpora sadit silažno koruzo. pomori čebel so pač kolateralna škoda. Prav nihče jih ne sili v njihovo delo. Pa naj gre v fabriko za minimalca. Amapk pol ugasnejo subvencije. Fuckem. me ne briga kako so zmatrani. res ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

U madona, a smo spet v sedemnajstem stoletju? Upam, da se moj motor ni spremenil v osla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri vseh teh subvencijah in 300 000€ vrednih traktorjih, ki jih ma zdaj že vsak kmet ki da kaj nase, bi morda lahko žrtvovali še tistih nekaj €€ za nakup ščetk, in jih namontirali na svoje mega stroje, in nardili svojo dolžnost. Na kmete sm jezen ker majo miljardo subvencij, jaz pa kupujem nizozemske paradajze, ker se jih našim ne splača sadit. Nič se ne splača razn švercat kloramfenikol in po liniji najmanjšega odpora sadit silažno koruzo. pomori čebel so pač kolateralna škoda. Prav nihče jih ne sili v njihovo delo. Pa naj gre v fabriko za minimalca. Amapk pol ugasnejo subvencije. Fuckem. me ne briga kako so zmatrani. res ne.

Evropski kmet se subvencionira da ne dela. Privilegirana kasta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri vseh teh subvencijah in 300 000€ vrednih traktorjih, ki jih ma zdaj že vsak kmet ki da kaj nase, bi morda lahko žrtvovali še tistih nekaj €€ za nakup ščetk, in jih namontirali na svoje mega stroje, in nardili svojo dolžnost.

al pa najamejo hlapca od pomladi do jeseni samo za to, da za njimi puca cesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa najamejo hlapca od pomladi do jeseni samo za to, da za njimi puca cesto ...

gradbena podjetja imajo pač zaposlene čistilce , ki počistijo ceste pri izvozih z gradbišč ... daj odloči se enkrat alii smo vsi enakopravni ( torej tudi kmetje naj bi počistili svinjarijo , ki jo navozijo na cest tako kot gradbeniki ) ali pa da za nekatere zakon velja , za druge pač ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo kdaj spelje po asfaltu je v družbi racerjev dosti bolj kul reči, da te je presenetil pesek, olje, kravjak, zemlja, koruza (ker v dirkaške sposobnosti pa vendar ne smemo dvomit)......kot pa da je fukno po stezi zarad svoje neumnosti, pretiravanja, neobvladanja mašine (kar je dostikrat sila realno)....:naughty:

lej, jaz sem lepo vozil po cesti (takrat še kot zelen neizkušen motorist - 14 dni po izpitu), zijal naokoli, občudoval lepote narave (v takšni in drugačni obliki),

užival v hitrosti 600cm3 thumperja ......... in zapeljal s ceste v grmovje zaradi peska na asfaltu v blagem ovinku - ja valda je kriv pesek ne pa jaz, halo. :D

smiley-funny-post-sign.gif

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

čakaj, čakaj, kaj pa ti sploh želiš povedati?

Dal bi nas na kmetijo, (kot da tam nikoli nismo bili) in potem vprašal kaj? Ali smo spali, ali smo crknjeni ali kaj? Daj če ti že motorika tolče po tastaturi, še malo premisli in napisano do konca definiraj, da te razumemo!

In bi nam dal metle in lopate v roke, da bi čistili "naše" ceste?!

Vidim, da se bo treba pri tebi malo bolj potruditi.

No pa dajva, da te ne bom že kar na prvo žogo u qrac poslal, raje pri enostavnih rečeh začeti, pa te mogoče ne bo treba.

Torej najprej vprašanje; čigave so po tvojem ceste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa ja da.... neumnost :closedeyes:

Res?

Prodaja kmetijskih izdelkov brez plačila davka je neumnost. Prejemanje subvencij za dejanja, ki so v nasprotju s prizadevanji ministrstva za okolje je neumnost. Subvencionirano sekanje gozdnega roba kljub temu, da se okoljevarstveno ministrstvo v skladu s stroko bori, da ostane je neumnost.

Čiščenje brežin vodotokov, ker se na letalskih posnetkih vidi, da je procent zaraščanja večji, kot je pogoj za pridobivanje subvencij je neumnost.

Neobdavčeno prodajanje na turističnih kmetijah, kjer se toči na črno kupljena "domača" pijača celo v nevinorodnih krajih in reže uvožene suhomesnate izdelke je neumnost.

Črno kupovanje kemičnih "zaščitnih" sredstev, ker so že prepovedana, kljub neverjetno ohlapnim normativom in prizadevanjem kemičnih baronov iz kmečkega lobija je neumnost.

Mižanje policije na oba oka ob vsem svinjanju po cestah ker se bojijo lokalcev oz. sploh niso prisotni na terenu je neumnost.

prejemanje višjih pokojnin, kot so kdajkoli vplačali prispevkov je neumnost. Tudi s strani SDS izsiljene olajšave za kmete pri zdaj ravno padli pokojninski reformi je neumnost.

In poleg tistega, kar je natrosil Cartman, ti bi lahko našteval celo silažno prikolico takih neumnosti.

Čas bi že bil, da se kmete izenači z ostalimi.

Zato naj tudi popucajo svoj drek za seboj po cestah in to TAKOJ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki pljuvate po kmetih;

Enkrat bi vas dal za kakšen mesec na kmetijo (pa ne tisto televizijsko), pa bi vas potlej vprašal, ko bi bili crknjeni od dela, da še spati nebi mogli.

...takrat bi vam dal pa metlo in lopato v roke... :O :yes: potem bi pa videli, kakšne bi bile "vaše" ceste.

.

Na katero pa bi nas dal? Takih kmetij je dandanes izjemno malo, razen mogoče v kakšnih hribih (kjer pa se tako ali tako vozijo po makadamih). Sam živim na podeželju. Nevem od kje tebi, da so ceste "naše" oziroma od kmetov. Nevem tudi od kje tebi da pometamo/jo z metlami in lopatami? Majhnih kmetov praktično skoraj ni več, veliki kmetje pa imajo svoje "cestne metle" oziroma prilagojene traktorske priključke. Za naše ceste poskrbi občina (vsaj tako pravijo). Če pa slučajno kdaj ceste niso urejene, pa jih pomete nekdo, ki ima 5 minut časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, jaz sem lepo vozil po cesti (takrat še kot zelen neizkušen motorist - 14 dni po izpitu), zijal naokoli, občudoval lepote narave (v takšni in drugačni obliki),

užival v hitrosti 600cm3 thumperja ......... in zapeljal s ceste v grmovje zaradi peska na asfaltu v blagem ovinku - ja valda je kriv pesek ne pa jaz, halo. :D

smiley-funny-post-sign.gif

Mislim, da sem dovolj nazorno določeno kasto motoristov opisal...zdaj če se želiš zajebavat/prepoznat v tej kasti.......z moje strani ni nobenih ovir...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katero pa bi nas dal? Takih kmetij je dandanes izjemno malo, razen mogoče v kakšnih hribih (kjer pa se tako ali tako vozijo po makadamih). Sam živim na podeželju. Nevem od kje tebi, da so ceste "naše" oziroma od kmetov. Nevem tudi od kje tebi da pometamo/jo z metlami in lopatami? Majhnih kmetov praktično skoraj ni več, veliki kmetje pa imajo svoje "cestne metle" oziroma prilagojene traktorske priključke. Za naše ceste poskrbi občina (vsaj tako pravijo). Če pa slučajno kdaj ceste niso urejene, pa jih pomete nekdo, ki ima 5 minut časa.

dober vic....:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!