Skoči na vsebino

MOŽ / ŽENA: vsak svoj motor


BREITNER

Priporočene objave

idelta, seveda je neodgovorno, otrok nima primernega sedeža, ne doseže do stopalk, je tudi neprimerno oblečen, ima preveliko čelado itd. ... Tukaj je govora o odgovorni vožnji, se pravi s primernim sedežem, z otroško moto opremo, čelado primerne velikosti in z otrokom, ki se zaveda prometa. Mislim, da se tega problema ne da rešit samo z otrok da ali ne na motor, ker je to izbira staršev. Tisti, pretirano skrbni ga ne bodo pustili na tobogan, kaj šele na motor, srednja pot je zame odgovorna vožnja z motorjem (ali mopedom) in s primerno opremo, neodgovorna pa to kar vidite na sliki zgoraj. Za nekega drugega starša pa je to povsem obrnjeno na glavo. Osebna odločitev torej, ampak ZVCP bi to moral dovoljevat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi kdo to predlagal da bi blo ki u it. bi po moje vsi strokovnjaki skocli v luft. tko da po moje lahko kar pozabimo.

ma pa npr arai tudi majhne celadice, male kombinezone sm tudi vidla tko da imajo otroci enako opremo.

sicer tudi fora dirkajo lahko s starsi se pa ne smejo vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, Nemci imajo otroške sedeže za motor od dveh do osmih let. http://www.louis.de/...tnr_gr=10008400

Tudi jaz bi tamalega peljal zadaj iz vrtca domov. Kilometer in pol, stranska vzporedna cesta. Zjutraj je res otrok malo zaspan, pa saj smo vsi. Mislim, da tam pet let star otrok že lepo samostojno sedi, ve zakaj se gre pri vsej stvari. Ampak, govorim za vožnjo kilometer ali dva. Na ture seveda ne.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No majhen otok itak ne more več kot tolko časa sedet pri miru, ampak ponavadi jim je pa to itak bolj zanimivo kot avto, pa ta glavni so pol u vrtcu :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim , da mora biti otrok dovolj velik in močan da je sposoben varno sodelovati pri vožnji.

Nekaj takega je zelo neodgovorno:

img0122.jpg

važno da ima on jakno z ščitniki za malega pa bo že nekako :BUA:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo pa pravi da je treba otroka ravno zjutraj in v vrtec vozit?

Jaz hčerko vozim na izlete že drugo leto. Prvo leto ko sem jo začel vozit je bila stara 10 let in drobiž. Z nogami je prišla lepo do stopalk, za svoj miren spanec pa jo vedno peljem ko imam namontiran kovček, da je ne bi zgubil :grim . Seveda je samo po sebi umevno da takrat pač človek vožnjo prilagodi, saj na koncu koncev je to vseeno izlet.

Nikoli nikoli, nikoli pa brez čelade ali v kratkih hlačah ipd niti meter ne.

To da je omejeno na leta se mi ne zdi smiselno, bolj smiselno bi bilo omejiti na višino. Če otrok lepo seže do stopalk in sedi normalno potem se po mojem mnenju lahko pelje.

Drugo poletje pa se bo lahko peljala že po vseh CPP-jih pa se ne bomo rabli več čez mejo švercat pa v strahu vozit :grrr .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva nisva še mož pa žena....bi pa zagotovo ne bila skupaj če se nebi vsak z svojo ''prdulo'' ustavila na kačjih ridah tistega usodnega dne par let nazaj...še mal pa bova poročena, pol pa v celoti spadava v to temo hahahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva nisva še mož pa žena....bi pa zagotovo ne bila skupaj če se nebi vsak z svojo ''prdulo'' ustavila na kačjih ridah tistega usodnega dne par let nazaj...še mal pa bova poročena, pol pa v celoti spadava v to temo hahahahaha

Debata velja tut za one brez žegna :grim
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej se lahko tudi jst pofočkam u tej temi, sicer smo še pr ta "nepožegnanih" :P. Nas pa prva skupna furca še čaka, pa da vidimo kako bo to šlo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva z ženo sva že dve sezoni vsak s svojim, ampak pravi, da se še vedno rada pelje z menoj. Samo ne več po Sardiniji kjer sva bila letos na dopustu, ker tam je pa preveč pregrešno dobrih cest da jih nebi sama čutila na rokah. Enodnevni izleti pa niso nikoli problem če jih preživi za mojim hrbtom. No, če grejo pa fantje zraven imava pa itak premalo motorjev saj so trije, prostora pa je le za dva, motorjev pa jim ne misliva kupovati. Je čisto dovolj, da sva jim obljubila plačilo izpitov.

Je pa res, da se človek čisto drugače vozi in doživlja vožnjo, če je sam na motorju kot če sta dva. Pa ne da bi bilo težko vozit dva, saj so danes motorji itak zmogljivejši od naših sposobnosti in jih ne moremo preobremeniti ampak občutek je čisto drugačen.

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi jaz in mojam žena se pridružujeva,vsak svojega matrava od 2010 naprej ....včasih me je kar strah....z mesci je vse pogumnejša,jo moram,kar mal mirit,da ne zbezlja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Nisem našla nobene druge teme z debato o sopotnicah na motorju, pa bom kar tule vprašala...

Kakšna vožnja je za vas zmerna, normalna vožnja, če se voziš kot sopotnica? Mene sploh ni strah niti malo na motorju pa tut komaj sem čakala, da smo kupili opremo zame in sem se lahko šla pelat:))

A je za vas normalno da partner vozi 90, 100? Razen ob prehitevanjih seveda. Meni je najlepše okrog 90, lahko še spremljam okolico poleg ceste, medtem ko bolj narašča hitrost bolj intenzivno spremljam cesto. Ob 130, 140km/h me sicer ni strah je adrenalinsko ampak se mi zdi prehitro, da bi se tak vozil nonstop, ko bi le prilika nanesla in bi se cesta malo odprla..

Se vam res zdi toliko bolj nevarno če sta dva na motorju? Ob prebiranju te teme sem dobila občutek kot da se sploh ne zavedam 'nevarnosti' vožnje v dvoje.. No saj priznam, da se ne zavedam, men je sam ful lepo:)) Seveda pa ne dremam odzadej in spremljam promet.. Pa fantu zaupam zaenkrat 110%, čeprav je to njegov prvi motor in tudi nima neke kilometrine za sabo..

Sicer imam željo po svojem motorju ampak sem komaj spraskala za vso opremo, tako da sem še daleč od uresničitve te želje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našla nobene druge teme z debato o sopotnicah na motorju, pa bom kar tule vprašala...

Kakšna vožnja je za vas zmerna, normalna vožnja, če se voziš kot sopotnica? Mene sploh ni strah niti malo na motorju pa tut komaj sem čakala, da smo kupili opremo zame in sem se lahko šla pelat:))

A je za vas normalno da partner vozi 90, 100? Razen ob prehitevanjih seveda. Meni je najlepše okrog 90, lahko še spremljam okolico poleg ceste, medtem ko bolj narašča hitrost bolj intenzivno spremljam cesto. Ob 130, 140km/h me sicer ni strah je adrenalinsko ampak se mi zdi prehitro, da bi se tak vozil nonstop, ko bi le prilika nanesla in bi se cesta malo odprla..

Se vam res zdi toliko bolj nevarno če sta dva na motorju? Ob prebiranju te teme sem dobila občutek kot da se sploh ne zavedam 'nevarnosti' vožnje v dvoje.. No saj priznam, da se ne zavedam, men je sam ful lepo:)) Seveda pa ne dremam odzadej in spremljam promet.. Pa fantu zaupam zaenkrat 110%, čeprav je to njegov prvi motor in tudi nima neke kilometrine za sabo..

Sicer imam željo po svojem motorju ampak sem komaj spraskala za vso opremo, tako da sem še daleč od uresničitve te želje.

Oj...evo pa mamo še eno strelo.... :OK:

Glede vožnje s sopotnico in kjaj je zmerno....težko vprašanje, odgovor pa je odvisen

od več dejavnikov....motorja, ceste, vremena, razpoloženja....

glede na to kak motor imata bo najbolj ziher da partner vozi kot si rekla okoli 100...ima prvi motor in

veliko odgovornost...poleg sebe mora paziti tudi nate....

pa še bolj bosta uživala v novih krajih in naravi okoli sebe.

Ne priganjaj ga...naj spozna motor, sebe in vožnjo v dvoje,

jaz in moja žena narediva 90% km v dvoje...sam se skor ne znam več pelat.

V dvoje nevarno ali ne...kakor se vzame...v račun je treba vzeti težo, obremenitev...zavorna pot je

daljša...drugače pa toliko nevarna kot če bi se vozil sam....

Po pameti...uživajta in ne pretiravajta....in kot si rekla...on mora zaupat tebi (da ne bo kakih

nepredvidenih in hitrih kretenj), ti pa njemu....in užitek bo neskončen...

veliko srečnih in varnih km....C & M

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je za vas normalno da partner vozi 90, 100? Razen ob prehitevanjih seveda. Meni je najlepše okrog 90, lahko še spremljam okolico poleg ceste, medtem ko bolj narašča hitrost bolj intenzivno spremljam cesto. Ob 130, 140km/h me sicer ni strah je adrenalinsko ampak se mi zdi prehitro, da bi se tak vozil nonstop, ko bi le prilika nanesla in bi se cesta malo odprla..

Hitrost niti ni tako kljucnega pomena pri dobrem pocutju oz. zaupanju v voznika. Primer dam, kadar se peljem s sestro z avtomobilom, me je strah pri 50km/h. Ali je voznik odlocen ali cinca sredi ceste. No pri slednjih je nevarno cim iz dvorisca na cesto zapeljejo. Zivcev tudi ni dobro izgubljat, mislim da se bo z izkusnjami vse to postimalo in tudi tebe ne bo strah, ce bosta na avtocesti peljala 150 namest 130. Vozniki ne maramo, da nas napadate in upijete na nas zaradi kake prehitre voznje, to se je treba pogovorit v mirnem tonu in bos vidla, da se bo upostevala tvoja zelja.

Je pa tako, da z leti motor bolj poznas in se pelje ponavadi hitreje :) Kot sopotnica obvesti voznika, saj se ponavadi niti ne zavedamo ne, da je nas stil voznje precej drugacen, kot na zacetku motoristicne kariere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!