Skoči na vsebino

Dogajanja na moto zborih


oks

Priporočene objave

Pervy, delno imaš prav. Zbor Staarih Rockerjev v Umagu je imel zelo zmerne cene, odličen, atraktiven program (Vlatko Stefanovski), dobro ozvočenje, veliko ljudi, čiste sanitarije in vse je bilo fajn. Imeli so celo izbor najlepšega motorja. :worship: :worship: Pač, zelo je odvisno od "pohlepa" klubov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, delno imaš prav. Zbor Staarih Rockerjev v Umagu je imel zelo zmerne cene, odličen, atraktiven program (Vlatko Stefanovski), dobro ozvočenje, veliko ljudi, čiste sanitarije in vse je bilo fajn. Imeli so celo izbor najlepšega motorja. :worship: :worship: Pač, zelo je odvisno od "pohlepa" klubov.

jaz govorim za slovenijo kjer se je birokracija (davčna, policija, upravna enota, sazas,...) za organizacijo zborov, koncertov itd zelo podražila. verjetno imajo hrvati še bolj normalne pogoje, predvsem pa imajo večji zbori na atraktivnih lokacijah dosti večji obisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz govorim za slovenijo kjer se je birokracija (davčna, policija, upravna enota, sazas,...) za organizacijo zborov, koncertov itd zelo podražila. verjetno imajo hrvati še bolj normalne pogoje, predvsem pa imajo večji zbori na atraktivnih lokacijah dosti večji obisk.

Po 01.07.2013 bo tudi pri njih vse drugače ....

Drugače pa je res vse odvisno on kluba do kluba .... Sem tudi že letos jedel dober golaž za 4 € in pil točen pirček za 2 €, kar se mi ne zdi ravno rpetirano - pač cene kot v drugih lokalih.

Če pa je vmes pohlep, gredo cene v nebo v moje kufre pa pir iz trgovine in sendvič ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bo kar res, kar je Pervy zapisal...:headbang:.. MORDA ne čisto povsod...

Mi smo do sedaj organizirali 4 zbore... okej žegnanja... na letošnjem pijača (karkoli) po 1,5 €, hrana po 3 €...:rolleyes: Kar se tiče "vsega ostalega" od prijav, davčne, sazasa, panoramske vožnje itd. pač "reskiramo"... bendi so lokalni "za gajbo pira" ozvočenje "poplača" sponzor...:rolleyes:

Če bi delali po paragrafih "pravne države" dogodka gotovo ne bi bilo! ŽALOSTNO! :headbang:

In ko nam bo prvič "nekdo zakompliciral":pos:, pač "uradno ukinemo klub"... pa še v večji ilegali "po starem" naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko nam bo prvič "nekdo zakompliciral":pos:, pač "uradno ukinemo klub"... pa še v večji ilegali "po starem" naprej...

hja Ferek samo upam da se zavedate, da pri društvu odgovorna oseba odgovarja tudi s svojim premoženjem?!?! tako da ko bo prišla kazen od davkarije, sazasa, inšpekcij itd ukinitev društva ne bo pomagala ker bodo pozvonili pri odgovorni osebi prireditve (napisana na papirjih za dovoljenje) oziroma pri predsedniku če je organizator kljub in ni navedene druge osebe. Potem pa sledi klasični postopek izterjave, ki se če ignoriraš zadeve, konča da se odgovornemu vsedejo na njegov račun.

Brez vseh potrebnih dovoljenj pa v primeru kakšnega sranja spet najebe organizator. Če boš imel en pretep in kakšno poškodbo ga lahko konkretno najebeš če nimaš varovanje urejeno po predpisih.

samo v vednost, da ti bo malo bolj jasno zakaj marsikje v klubih nihče noče bit predsednik ali pa odgovorna oseba kake prireditve. jaz že vem da ne bom reskiral osebne odgovornosti zato da ima lahko klub žegnanje ali zbor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja Ferek samo upam da se zavedate, da pri društvu odgovorna oseba odgovarja tudi s svojim premoženjem?!?! tako da ko bo prišla kazen od davkarije, sazasa, inšpekcij itd ukinitev društva ne bo pomagala ker bodo pozvonili pri odgovorni osebi prireditve (napisana na papirjih za dovoljenje) oziroma pri predsedniku če je organizator kljub in ni navedene druge osebe. Potem pa sledi klasični postopek izterjave, ki se če ignoriraš zadeve, konča da se odgovornemu vsedejo na njegov račun.

Brez vseh potrebnih dovoljenj pa v primeru kakšnega sranja spet najebe organizator. Če boš imel en pretep in kakšno poškodbo ga lahko konkretno najebeš če nimaš varovanje urejeno po predpisih.

samo v vednost, da ti bo malo bolj jasno zakaj marsikje v klubih nihče noče bit predsednik ali pa odgovorna oseba kake prireditve. jaz že vem da ne bom reskiral osebne odgovornosti zato da ima lahko klub žegnanje ali zbor.

Bodo pa uvedli članske kartice in bo motozbor samo za člane. Kartico dobiš na vhodu, poleg borovničk. Bo treba druge poti ubrat.

Pred leti smo imeli klub za zabavo, so prišli policaji, a ker smo stregli svojo pijačo in nismo računali, je bilo ok.

Inšpektorca se je spravila na prazne flaše od žganja, ki so bile povsod po policah, ker je tko pač bl fensi zgledal in jih je prejšnji lastnik pustil tam.

Zahtevala je račune za te flaše, ki jih seveda nismo imel. Kazen je bila cca. 800€ pa klub se je zapru :(

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo pa uvedli članske kartice in bo motozbor samo za člane. Kartico dobiš na vhodu, poleg borovničk. Bo treba druge poti ubrat.

ja no, tudi ta fora je že mimo če se inšpektor odloči drugače. imaš pa potem možnosti (po plačilu kazni) se tožarit z njimi ampak potem more to bit zelo bogat klub :headbang:

najbolj preprosto je, da daš računico na mizo in vidiš ali greš po predpisih in se splača ali pa ne delaš. žal. sicer pa bi lahko itak tričetrt zborov bilo tako da bi se naredil piknik z prostovoljnimi prispevki in bi se pač povabilo par "pobratenih" klubov pa je. samo potem ne moreš reklamirat kot zbor. :whistle:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no zdaj bom še nekaj napisal, da vam malo namignem... več pa raje ob kakem piru, kot javno na forumu...:xx:

Zaposleni na policiji, davčni in inšpektoratu so v valiki večini "prav kul ljudje" če se do njih pravilno pristopi še preden pridejo "pogledat".... pa če je zbor prijavljen, neprijavljen, ali "po domače" prijavljen...:hmm:

"lukenj" - še bolj elegantnih kot neka klubske kartica... je še mnogo ... prireditve "brez većjih problemov" lahko organizirajo tudi lokalne skupnosti (občine)... in kar je še boljše: JAVNI ZAVODI v svojem letnem programu prireditev... O:-)

...več NE BOM namignil, "sliko" si lahko sami sestavte skupaj....)

...tisto o osebni odgovornosti predsednika in njegovega premoženja je pa takole: bla bla bla... nekaj v zakonu napisano ...in izgovor da se nekomu ne ljubi delat... ker primere, da se je to kdaj res zgodilo, boste skali z LUPO... Tudi sam poznam primer ukinitve društva, ki je bil samo gostincem dolžan čez 50.000 €.... pa še zdaleč ni nihče s kakšnim svojim (niti društvenim) € odgovarjal...:blink:

...ker v nasprotnem primeru bi lahko resno UDARILI dacarji in inšpekcije po vsej slovenski gasilsko-kmečko-športni-kulturni-in šele bolj nazadnje - motoristični sceni... in bi tradicija slovenskih "veselic" podkrepljenih z veliko mero prostovoljstva, izumrla v par letih....:wacko:

ZATO se vam res ni treba tako bat... :OK: ...treba se je pametno pozanimat, poiskat "pravilne bližnjice" ter zbor se da spelat... JA MAL SE PA RESKIRA! ..saj ko se na moped vsedeš tut...:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je vse skupaj skomercializirano do amena. Tudi jaz sem že dobrih deset let nazaj nehal hoditi na moto zbore. Hoditi mislim s tem, da tam prespim. Raje počim kakšno dobro furo, pa je. Pa kakšen žegn -tudi tam se da srečati znance. Tam nekje 1993-1999 pa sem bil skoraj reden gost na vseh motozborih. Kaj pa vem, mogoče je že preveč klubov in zborov, pa ni več neke kvalitete, samo kvantiteta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaposleni na policiji, davčni in inšpektoratu so v valiki večini "prav kul ljudje" če se do njih pravilno pristopi še preden pridejo "pogledat".... pa če je zbor prijavljen, neprijavljen, ali "po domače" prijavljen...:hmm:

Kar je največja napaka te države. Zato pa smo Slowenistan in ne Slovenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tisto o osebni odgovornosti predsednika in njegovega premoženja je pa takole: bla bla bla... nekaj v zakonu napisano ...in izgovor da se nekomu ne ljubi delat... ker primere, da se je to kdaj res zgodilo, boste skali z LUPO... Tudi sam poznam primer ukinitve društva, ki je bil samo gostincem dolžan čez 50.000 €.... pa še zdaleč ni nihče s kakšnim svojim (niti društvenim) € odgovarjal...

...ker v nasprotnem primeru bi lahko resno UDARILI dacarji in inšpekcije po vsej slovenski gasilsko-kmečko-športni-kulturni-in šele bolj nazadnje - motoristični sceni... in bi tradicija slovenskih "veselic" podkrepljenih z veliko mero prostovoljstva, izumrla v par letih....

ZATO se vam res ni treba tako bat...

Kot sem rekel - točno zaradi tega pa je ta država v qrcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferek delno imaš prav, sploh če je lokalni župnik zraven pri blagoslovu je verjetno vse dosti lažje :whistle: ampak ni pa po predpisih in varno. če si pripravljen reskirat pač reskiraš.

za razliko od tebe jaz poznam primere ki se niso dobro iztekli za društvo in odgovorne osebe. v najboljšem primeru je ob društvu kazen fasala še odgovorna oseba osebno.

dokler vse laufa je OK, dovolj pa je da enega "občana" moti hrup in prijavi pa morejo po uradni dolžnosti prit kontrolirat in potem hitro niso več "fajn ljudje" ampak natančno popišejo kršitve, manjkajoča dovolenja, redarska služba itd. to je s prijavo na policijo.

če kakšnega bližnjega gostinca zmoti tvoja poceni pijača lahko hitro pokliče davčno, tržno, delovno in imaš prijave zaradi prodaje pijač, prostovoljnih kelnarc, še kaka sanitarna itd. itak da najraje vdarijo po kakem malem, na sosednjem gradbišču pa ne vidijo delavcev na črno in ostalih kršitev.

sazas pa itak svoje vohune pošilaj na prireditve in ti samo izstavi račun za glasbo kompletno z celotnim seznamom muzike ki se je vrtela.

super če vam rata, ampak ravno hvalil se nebi z tem, pa tudi vsi vpleteni se morajo zavedati rizika v katerega se spuščajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem rekel - točno zaradi tega pa je ta država v qrcu.

Se nikakor ne strinjam! V kurcu je,ker so te stvari ekstremno predrage!Ce bi ble neke normalne cene za te reci bi blo vse ok.Tudi zasluzki-drzavni bi bili visji-seveda,ce bi potem bil nadzor vecji.Pa tudi za normalno ceno bi vsi uredili zadeve kot morajo biti.

Ne pa,da ce imas vse po reglcih drzava zasluzi vsaj trikrat toliko kot drustvo!S tem,da drzava hoce in izterja denar cetudi naredi drustvo konkreten minus!

Seveda te stvari veleumu kot si ti niso in nikoli ne bodo jasne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nikakor ne strinjam! V kurcu je,ker so te stvari ekstremno predrage!Ce bi ble neke normalne cene za te reci bi blo vse ok.Tudi zasluzki-drzavni bi bili visji-seveda,ce bi potem bil nadzor vecji.Pa tudi za normalno ceno bi vsi uredili zadeve kot morajo biti.

Ne pa,da ce imas vse po reglcih drzava zasluzi vsaj trikrat toliko kot drustvo!S tem,da drzava hoce in izterja denar cetudi naredi drustvo konkreten minus!

Seveda te stvari veleumu kot si ti niso in nikoli ne bodo jasne!

Ja kaj pa bi, da bi država še sponzorirala pijančevanje motoristov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub vsem dajatvam itd. še vedno ni nujno, da zbori postajajo neki t.i. mastercard-zbori.

Lep primer so Raubritterji: vse po pravilih, prisoten rešilec, gasilci, pa vseeno cene normalne, zjutraj zastonj zajtrk in kava. In čeprav je zbor relativno majhen v primerjavi z drugimi, se jim izide. Pač niso pogoltni in se zadovoljijo z manjšim dohodkom, cilj jim je zadovoljstvo obiskovalcev :worship: .

Ne morem pozabiti, kako sem lani na enem večjih zborov v SLO v soboto zjutraj podrl šotor in odšel, ker so prasci prodajali toplo pivo za 2,10, pasulj z majčkeno klobaso in ENIM kosom kruha pa je bil 6€. Še malo, pa bodo zahtevali, da motoristi plačujejo vstopnino, kot je to že pred leti zahteval en šokanten tip na Notranjskem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... prasci prodajali toplo pivo za 2,10, pasulj z majčkeno klobaso in ENIM kosom kruha pa je bil 6€. Še malo, pa bodo zahtevali, da motoristi plačujejo vstopnino, kot je to že pred leti zahteval en šokanten tip na Notranjskem...

Zato pa jst zdej na Slovenske zbore pridem v glavnem kot šminker. Za kako uro ali dve, tolk da imam en povod za furo, pa de vidm kej starih fac. Če se ga napijem in najem se ga pol kje blizu doma, ker je cnej (jebiga, če drugi lhk folgate finančno fajn, js ne glih). Na "zbor" pa grem na jug. Zaenkrat še, a jim zna tudi dol denar preveč zadišat in birokrati zakone "uredit". Tistim nekaj klubom pri nas, ki se trudijo in še delajo prave zbore pa vsa čast. Mah, sam važn de ga bomo lhk še tankal - bencin namreč. Brez zamere, LP

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem pozabiti, kako sem lani na enem večjih zborov v SLO v soboto zjutraj podrl šotor in odšel, ker so prasci prodajali toplo pivo za 2,10, pasulj z majčkeno klobaso in ENIM kosom kruha pa je bil 6€. Še malo, pa bodo zahtevali, da motoristi plačujejo vstopnino, kot je to že pred leti zahteval en šokanten tip na Notranjskem.

Aha, to je blo lani, letos je prblizn enak, 2.10 je bil per, pa 6.30 pasulj s klobaso. Men se zdi za pasulj mal velik, per je pa ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....glede na cene na našem žegnu, lahko naslednje leto pričakujemo še večjo udeležbo :surrender:... morda bomo pa res cene dvignal...:doze:. To mi je bilo namreč že servirano s strani drugih organizatorjev veselic v naši okolici :blink:, da imamo prenizke cene (pijače 1,5 €, hrana 3 €), pa sem jim enekako vedno dopovedoval da pač za motoriste, solidarnost, gor in dol.... Pizdarija, nam lahk iz faušije res kdo koga pošlje...:kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....glede na cene na našem žegnu, lahko naslednje leto pričakujemo še večjo udeležbo :surrender:... morda bomo pa res cene dvignal...:doze:. To mi je bilo namreč že servirano s strani drugih organizatorjev veselic v naši okolici :blink:, da imamo prenizke cene (pijače 1,5 €, hrana 3 €), pa sem jim enekako vedno dopovedoval da pač za motoriste, solidarnost, gor in dol.... Pizdarija, nam lahk iz faušije res kdo koga pošlje...:kva1:

Jah, za 6-7€ grem ze na kosilo z juhco, sploh v krajih kjer so motozbori, saj niso v centru prestolnic. Lahko bi razmisljal o količinski prodaji hrane, bi več zaslužl kot pa tistih dragih golažov za ceno kosila. Sploh pa zaslužek na golažu nebi smel bit 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, za 6-7€ grem ze na kosilo z juhco, sploh v krajih kjer so motozbori, saj niso v centru prestolnic. Lahko bi razmisljal o količinski prodaji hrane, bi več zaslužl kot pa tistih dragih golažov za ceno kosila. Sploh pa zaslužek na golažu nebi smel bit 100%.

al pa 400% ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je teh "vaških veselic" pri nas preveč. Raje bi organiziral, čez sezono, vsak mesec en velik zbor in to je to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!