Skoči na vsebino

Ste kdaj na motorju prevrteli nazaj kilometre??


aselak

  

327 članov je glasovalo

  1. 1. Ste kdaj previli kilometre na motorju??



Priporočene objave

pred 25 minutami, skalar36 pravi:

Una dva rdeča, pa en zelen. Za tok, da bi kamot kazen napisal. Sicer pa to ni moja služba. Mene plača dlodajalec, za druga dela. Kaj pa tebe?

Če narediš uradno prijavo, potem podaj točno podatke in dokaz. Ne vidim pa potrebe da se prca Borutta za "namišljene" zločine. 

Torej, če vem, da je kdo kak moped prevrtel (recimo moj bivši) lahko dokazujem in izkazujem verodostojnost neke informacije (računi, servisna itd), vse drugo je nabijanje in natolcevanje. Žal je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Če narediš uradno prijavo, potem podaj točno podatke in dokaz. Ne vidim pa potrebe da se prca Borutta za "namišljene" zločine. 

Hehe. Upam, da se hecaš. Ker to iz "tvojih ust" zveni...Preleti temo STOP...

pred 40 minutami, Borutt pravi:

 Se spomniš, kaj si napisal? Če imaš jajca samo za mešati drek, ga mešaj v svojem domu v krogu svojih domačih. In čisto po tihem, da te kakšen sosed ne prijavi. 

Pomiri se. Glede dreka in jajc...ma nič. Pozabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem je najlažje pustiti vse lepo pri miru...zbiranje dokazov, podajanje uradne prijave, kdo se bo s tem ukvarjal. Če se že kaznuje, bi moral biti za preverjanje tudi pristojen organ...najbolje, da bi šel skozi preverjanje vsak rabljen avto, motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalar36 pravi:

Hehe. Upam, da se hecaš. Ker to iz "tvojih ust" zveni...Preleti temo STOP...

 

se ne hecam, tako je...ali pa vsaj naj bi bilo.

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

In potem je najlažje pustiti vse lepo pri miru...zbiranje dokazov, podajanje uradne prijave, kdo se bo s tem ukvarjal. Če se že kaznuje, bi moral biti za preverjanje tudi pristojen organ...najbolje, da bi šel skozi preverjanje vsak rabljen avto, motor.

po teoriji to sploh ni problem urediti, le volja oblasti in organov mora biti prava. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

In potem je najlažje pustiti vse lepo pri miru...zbiranje dokazov, podajanje uradne prijave, kdo se bo s tem ukvarjal. Če se že kaznuje, bi moral biti za preverjanje tudi pristojen organ...najbolje, da bi šel skozi preverjanje vsak rabljen avto, motor.

Na tehničnih se vpisujejo kilometri in v zakonu je napisana kazen. Ko se ugotovi drugačno stanje kilometrov, se sproži postopek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Zok pravi:

Hipoteticen primer.

Sem lastnik vozila, pri katerem sem nekaj mesecev po nakupu ugotovil, da mu na stevcu manjka cca 60k km. Slo je za manipulacijo kilometrskega stevca vozila z namenom zmanjsanja ali napacnega prikaza prevozene razdalje vozila, in sedaj zanjo vem (kot pise zgoraj).

Avto sem zaradi tega preplacal za 1500-2000 eur. Dodatno ker se dejanski zahtevani servisni posegi niso skladali z nacrtovanimi po stevcu, sem vlozil se dobrega jurja v preventivno menjavo vseh tekocin, in teh tekocin ni malo (olje prednjega in zadnjega diferenciala, transfer boxa (50 eur liter), avtomatskega menjalnika (ze samo filter je bil 115 eur), hladilne, zavorne tekocine, itd).

Sedaj - ce obelodanim, da je moj avto presukan, se bo zahtevalo vzpostavitev stanja na stevcu (spet nekaj sto eur), ki bo moj avto ponovno za nekaj tisocakov razvrednotilo, obenem pa glede na zgoraj napisano lahko jaz, kot lastnik vozila z zmanipuliranim stevcem (in vsemi ostalimi moduli, ce se ne motim jih je 28), dobim globo 1000 eur. Skupno sem torej cez 4k eur v minusu.

Se jagoda na torti - manj kot mesec dni pred nakupom je avto imel slabih 60.000 km vec, takrat (in se nekaj let prej) pa je bil v lasti policaja - jebemti zalost.:BUA:

Pa da se razumemo, primer je samo hipoteticen. :D

Kazensko ovadiš prodajalca zaradi goljufije = nimaš nobenih stroškov.

Če mu tožilstvo uspe dokazati goljufijo, je pot do odškodnine (preplačila) precej poenostavljena.

Zakaj noben ne prijavi? pa potem po forumih objavlja, kako ne bo prijavil :)

ne razumem

pred 17 urami, skalar36 pravi:

Na avto netu je cca 70-80% procentov motorjev starejših od 10 let z prevrtenimi kilometri. Uradno prijavljam tebi @Borutt, da urediš. :D

dejansko je državno tožilstvo pristojno za "prijave", policija samo posreduje dalje

Citiraj

147. člen

(1) Ovadba se poda pristojnemu državnemu tožilcu pisno ali ustno.

(2) Če je ovadba ustna, je treba ovaditelja opozoriti na posledice krive ovadbe. O ustni ovadbi se napravi zapisnik, če je bila sporočena po telefonu, pa uradni zaznamek.

(3) Če je ovadba podana sodišču, organu za notranje zadeve ali nepristojnemu državnemu tožilcu, jo ta sprejme in takoj pošlje pristojnemu državnemu tožilcu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Na tehničnih se vpisujejo kilometri in v zakonu je napisana kazen. Ko se ugotovi drugačno stanje kilometrov, se sproži postopek. 

To je LAŽ

Prijatelj prodal drugemu frendu avto...In ta,ki kupo ni hotu avta z tuk kilometri na števcu in se jih je 150.000km zbilo...To se je naredilo na željo kypca! Drugo leto na tehničnem ko je imel avto v letu dni prevoženih minus 140.000km na tehničnem ni nihče čisto nič rekel,kot tudi nikoli niti besede o tem nihče!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

To je LAŽ

Prijatelj prodal drugemu frendu avto...In ta,ki kupo ni hotu avta z tuk kilometri na števcu in se jih je 150.000km zbilo...To se je naredilo na željo kypca! Drugo leto na tehničnem ko je imel avto v letu dni prevoženih minus 140.000km na tehničnem ni nihče čisto nič rekel,kot tudi nikoli niti besede o tem nihče!

Odvisno kdaj in kako deluje informacijski sistem, ko bo 1x deloval, bo avtomatsko javil napako oziroma eror. Ne moreš leta 2015 vpisat 100000km, 2018 pa 90000. Da bo pa človek ki dela na tehničnih to preverjal, pa kr pozabi, sicer bi lahko, ampak je neumnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

To je LAŽ

Prijatelj prodal drugemu frendu avto...In ta,ki kupo ni hotu avta z tuk kilometri na števcu in se jih je 150.000km zbilo...To se je naredilo na željo kypca! Drugo leto na tehničnem ko je imel avto v letu dni prevoženih minus 140.000km na tehničnem ni nihče čisto nič rekel,kot tudi nikoli niti besede o tem nihče!

Na tehničnem se vpisujejo kilometri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Borutt pravi:

Na tehničnem se vpisujejo kilometri. 

Ja in to je vse!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

To je LAŽ

Prijatelj prodal drugemu frendu avto...In ta,ki kupo ni hotu avta z tuk kilometri na števcu in se jih je 150.000km zbilo...To se je naredilo na željo kypca! Drugo leto na tehničnem ko je imel avto v letu dni prevoženih minus 140.000km na tehničnem ni nihče čisto nič rekel,kot tudi nikoli niti besede o tem nihče!

to sem se vedno spraseval...  verjetno jim res ne izpise error.... in pol je brez smisla... pred prodajo prevrtis in tako na tehnicnih zapise malo km .... ko gre kupec preverjat je pa samo en podatek z kilometri...samo za zadnji teh. pregled......    brez veze

ce bi blo posteno bi moralo bit za vsako leto zapisano in vidno koliko je imel... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Bi hotel še kavo in piškote? 

To tudi dobim...vedno počastim decke na tehničnem z kavico...vredi dečki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ostane zabeleženo ne vem...vem za točen primer!Ni pa se kaj spraševalo...resnica se tak vedela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Na tehničnih se vpisujejo kilometri in v zakonu je napisana kazen. Ko se ugotovi drugačno stanje kilometrov, se sproži postopek. 

Kje se pa ti podatki beležijo in kdo jih preverja...na tehničnih jih očitno le zapisujejo.

Kot kupec rabljenega avta, motorja, bi dobil kje izpiske vsakoletnih kilometrov in za koliko let nazaj se to vpisuje? Po moje ima največji interes za ugotavljanje dejanskih kilometrov rabljenih vozil bodoči kupec.

Primer, kot ga je navedel sesir, bi pa po neki poizvedbi v prihodnosti prinesel kazen prodajalcu, čeprav je kilometre zbil na željo kupca...kupec se je s tem zaščitil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, vandrovec said:

Primer, kot ga je navedel sesir, bi pa po neki poizvedbi v prihodnosti prinesel kazen prodajalcu, čeprav je kilometre zbil na željo kupca...kupec se je s tem zaščitil?

Zadnji zapis najdeš na tem naslovu;

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

Ja, kupec se je s tem na nek način zaščitil, če sta ob prepisu napisala nižjo (že prevrteno kilometrino). Šverkoti delujejo na zelo podoben način, vsaj jaz sem to doživel. Ponudi ti dokaj visoko aro, ob prepisu pa ne dovoli vpisati prevožene kilometrine,... vemo kaj sledi. Kilometre obrnejo nazaj, podatka o realni kilometrini pa na kupoprodajni pogodbi ni. S tem se lepo zaščitijo, da jim nihče ne more dokazati krivde. Čim začneš kaj ugovarjati ti pa takoj vržejo pod nos vračilo dvojne are... :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, XTR pravi:

Šverkoti delujejo na zelo podoben način, vsaj jaz sem to doživel. Ponudi ti dokaj visoko aro, ob prepisu pa ne dovoli vpisati prevožene kilometrine,... vemo kaj sledi

Ni prepisa v kolikor se obe stranki v postopku ne strinjata z obliko pogodbe. Vztrajaš pri vpisu realne kilometrine (to med drugim ščiti tudi prodajalca). Če komu kaj ne paše naj ima aro. Kako vezo ma sploh ara s končno kupnino? Nikakršne, ara je zgolj dokaz/garant resnosti kupca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, jskrablin said:

Ni prepisa v kolikor se obe stranki v postopku ne strinjata z obliko pogodbe. Vztrajaš pri vpisu realne kilometrine (to med drugim ščiti tudi prodajalca). Če komu kaj ne paše naj ima aro. Kako vezo ma sploh ara s končno kupnino? Nikakršne, ara je zgolj dokaz/garant resnosti kupca.

Sem vztrajal, pa smo prišli do nekih čudnih izjav, da mi ga zažgejo sredi parkirišča. :hmm:Češ, kaj pa je to za njih ta drobiž.  

  • Zmeden 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, ker gre večina vozil na trgu skozi preprodajalčeve roke. Preprodaje so marsikomu zaslužek, pri tem se poslužuje vseh možnosti, tudi nelegalnih, za čim večji dobiček. Saj skorajda nisi dobiti normalen rabljen avto za normalno ceno na A-netu. Če je slučajno prvi lastnik, lep ...pokličeš - je že prodan. Sem pred kratkim kupoval avto pri nas, na koncu sem ga pripeljal iz tujine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, XTR said:

Sem vztrajal, pa smo prišli do nekih čudnih izjav, da mi ga zažgejo sredi parkirišča. :hmm:Češ, kaj pa je to za njih ta drobiž.  

Kaj si ga v Celju kupoval? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je prvi lastnik ni vedno vse rožnato. Poznam primer SPja, ki  je vsak dan vozil v Beograd in nazaj. Po 9 mesecih so avto prodali z 27000 kilometri na števcu ali 3000 km pred prvim servisom. Saj ne, da niso avta vzdrževali - olje in filtre so mu menjali na vsakih 20000, ampak...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Zok said:

Kaj si ga v Celju kupoval? :P

V omenjenem primeru nisem kupoval, sem ga pa prodal Celjskim barabam (tavečjemu šverkotu). Verjetno takoj veš kdo je bil. 

Jaz sem vzhodno od Ljubljane zaključil z nakupi in prodajo vozil. En avto sem celo kupil in ga naslednji dan peljal nazaj, ker je bil poškodovan precej več kot je prodajalec priznal. Škoda živcev za ukvarjanje z nateguni prve klase. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v prvih 4 letih nardis lepo 80k, pred tehnicnim pa navrtis na 17k, ces, ni cajta, bla bla bla....res je pomembno, da se na tehnicnih vpisuje ja.....:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, XTR said:

V omenjenem primeru nisem kupoval, sem ga pa prodal Celjskim barabam (tavečjemu šverkotu). Verjetno takoj veš kdo je bil.

Sem vedel pri kom si bil se preden si omenil, da je bilo v nasih koncih... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!