Skoči na vsebino

Ste kdaj na motorju prevrteli nazaj kilometre??


aselak

  

327 članov je glasovalo

  1. 1. Ste kdaj previli kilometre na motorju??



Priporočene objave

Lep post, z veseljem sem ga prebral - 2x.

Glede BMW-ja sem se posteno nasmejal. :D

Glede dilerja pa so v igri Keko-Kico-Sargi. Celjski monopol pac. Sem ze slisal nekaj izkusenj iz prve roke o tovrstnem obnasanju. :)

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Zok said:

Sem vedel pri kom si bil se preden si omenil, da je bilo v nasih koncih... :lol1:

Si zadel.. :D 

20 minutes ago, isarajli1 said:

Da so nateguni itd, khm. Ma kdo dans ni ? Razen jaz in ti, ne ?!

Ah daj no.. težki privatnik, delajo strehe, prekrivajo neko firmo v Ljubljani in nima časa naslednji dan priti po avto. Sami izgovori, samo da bi odpeljal avto brez prepisa. Kupuje rabljen avto za ženo, pripelje pa se mi na dvorišče z novo šestico Gran coupe, za katero se je že na veliko govorilo čigava je... Prav zanimivo je poslušati laži, ko že takoj na začetku veš kdo je v resnici. Tudi za take obstaja enostavna rešitev. Tik pred prodajo pelješ avto na pooblaščen servis in mu zabeležiš realno kilometrino. Jaz sem mu zabeležil realnih 380kkm, na pogled pa bi rekel da avto nima več kot 200kkm.  Če ni vpisane kilometrine na kupoprodajni pogodbi je težava le v tem, da lahko šverko potem zvali krivdo na prejšnjega lastnika, zato pa izsiljujejo. Banda..:mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev je čisto enostavna. Popisat števec vsako leto pri registraciji. Spodaj podpis lastnika in uradnika. Pa policaji bi moral popisovat števce pri redni kontroli prometa in da jih pol vidmo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na vseh tehničnih zapisnikih napisano stanje števca, ne vem pa kako drugi delate tehničnega brez tega zaznamka... Da bi trajbal števec nazaj mi pa ne pade na kraj pameti. Zakaj že? Da bi stisnil kak evro več pri prodaji? Za moje pojme bedasto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo izzumili tople vode.

Števci se popisujejo na tehničih, le kontrolira jih ne potem noben. Tako kot ne moreš registrirat avtomobila, če ti ga računalnik ne spusti naprej zaradi slabih zavor ali nepregelda luči, bi lahko "z malo vole" pristojnih lahko bil dopolnjen program, ki bi spustil avto naprej v kolikor bi bilo stanje števca večje vsaj za 1km kot pa lani, ali pa še bolje ob kmjih ki so nižji, bi zagnal alarm. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri meni se je kar sam ustavil na 99999. Problem je ker sta obstala tudi oba dnevna števca, niti se jih ne da več resetirati. Tečno je, ker sedaj ne vem koliko km sem naredil od točenja goriva, sicer posveti rezerva, ampak tisto je za 30 km..se da to kako rešit, razen tega, da staknem kje kak star števec, gre pa za suzuki gsxr 600 srad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na prevožene kilometre na avtomobilih 15+ let starimi opažam,da če ga želiš prodati moraš zbiti kilometre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Imel sem Aprillio pegaso strada. Pogosta tezava teh motorjev je bil števec. Ko sem kupil motor je imel par let star motor na števcu 8k km. In števec je bil zamenjan. Prejšni lastnik mi je povedal, da je stevec crknil pri 16k km. Se pravi skupno 24 k km.Tudi jaz sem nadaljnemu. Ko se je pa spet prodajal, je pa bilo to zamolčano. Obe kupoprodajne sta to imele zapisane. Če bi 3 lastnik samo pogledal prejšno kupoprodajno,bi vedel da ima motor vec km kot na stevcu.

PS. Ko sem prodajal razbito in popravljeno yamaho fz6s2 sva to z novim lastnikom napisala v kupoprodajno pogodbo. Tko da ko se kupuje motor ni slabo povprašati po prejšni kupoprodajni, kinjo je tako ali tako treba hranit dolocen čas.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem naprej zvrtel stevec.

Da sem se lahko pohvalil novembra koliko km sem prevozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede natančnosti na tehničnih pregledih in teže tega podatka :  za en motor so me pred nekaj letih vprašali, koliko ima prevoženih in sem medtem, ko sem korakal pogledat na števec rekel "skoraj 60.000". Naslednje leto  sem ugotovil, da ima motor v registru tehničnih pregledov vpisanih 160.000 km. Mene sicer ne moti, ker ne bo nikdar naprodaj, popraviti pa ne morejo - tako trdijo.... In kaj se zgodi vsako leto ? Napišejo plus 2 prevožena kilometra. Torej šlamparija v ustanovi, na katero bi se radi zanašali pri ugotavljanju dejanskih kilometrov.

 

Ob 12. 6. 2018 ob 16:28, otko pravi:

Pri meni se je kar sam ustavil na 99999. Problem je ker sta obstala tudi oba dnevna števca, niti se jih ne da več resetirati. Tečno je, ker sedaj ne vem koliko km sem naredil od točenja goriva, sicer posveti rezerva, ampak tisto je za 30 km..se da to kako rešit, razen tega, da staknem kje kak star števec, gre pa za suzuki gsxr 600 srad.

Montiraj Sigma kolesarski števec ali kaj z Aliexp... pa boš lahko spremljal porabo in kilometrino. Deluje čisto OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, lasagna said:

popraviti pa ne morejo - tako trdijo....

Ni res. Meni so lani popravili v minus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sn prodaval aprilio rsv 1000 mille z 70000km pa se nekaj drobiza leta 2106.Ko sem ga 2013 kupil jih je imela 31500km.cena je bila na ohranjenost in dodatno opremo socialna.se pravi zelo ugodno.prodajal sem zato ker sem rabil prostor v garazi ker 3 motorjev pac nisem mogel imet notri.to sem vse navedel v oglasu tudi da so kilometri realni po servisni knjigi in vsem srotu ki zraven pripada.Nakar se pojavi bodoci kupec ki glede na to da mu je motor bil vsec so ga zmotili kilometri ker jih ima prevec in da bo to vsak cas crknalo...prav si mislim pol pa naj crkne.cez par mesecov pac naredim menjavo za 10klafter drvi ker se je blizala zima(meni je tak kurc dobim drva al pa denar ker v vsakem primeru bi kupil drva da me nebi zeblo).pac nas okoliski preprodajalec z motorji je km veselo ruknil na 12000km in zadevca se je prodala cez par dni za precej vec kot sem jo prodajal sam.odstranil je vso saro ki se je prodajala posamezno(öhlinsi,stopalke,stevec prestav,akrapo,itd).servisno knjigo je zabrisal v smeti ker jo tak nihce vec ne zahteva..pac js si mislim svoje glede tega vi pa tudi svoje.pa ne me narobe razumet jaz sem tak dobil svoje kar sem hotel nisem mu fous zasluzka  vendar se sprasujem pa kaki salabajzerji kupujejo motorje da ga lahko opizdis za 13 let star moped da ima 12k km.lepo vas prosim...raje kupci kupijo motor z malo km ki so 100posto zbiti kot z 60k ali vec realnih...ejejej..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po anketi sodeč praktično nihče ne popravlja kilometrine. Sprašujem se, kje potem magično končajo motorji, ko dosežejo tistih kritičnih 50 kkm...

Mogoče bi vprašanje dopolnili z "...ali dali prevrteti...", ker morda folk bere vprašanje preveč dobesedno. :D

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dlicen pravi:

Po anketi sodeč praktično nihče ne popravlja kilometrine. Sprašujem se, kje potem magično končajo motorji, ko dosežejo tistih kritičnih 50 kkm...

Mogoče bi vprašanje dopolnili z "...ali dali prevrteti...", ker morda folk bere vprašanje preveč dobesedno. :D

nisam ja... nisam ja on je ... je reku cigo s čololado okol ust :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dlicen pravi:

 Sprašujem se, kje potem magično končajo motorji, ko dosežejo tistih kritičnih 50 kkm...

Zakaj je 50 kkm kritičnih? To za normalno vzdrževan motor ne bi smelo bit nič, kar bi sploh imelo vonj po kritičnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Zakaj je 50 kkm kritičnih? To za normalno vzdrževan motor ne bi smelo bit nič, kar bi sploh imelo vonj po kritičnem...

Zaradi "poznavalcev"...

Jaz sem svoje motorje vedno prodal v (realni) kilometrini, ki je za slovenski trg rabljenih motorjev naravnost pravljično neverjetno visoka.

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Zakaj je 50 kkm kritičnih? To za normalno vzdrževan motor ne bi smelo bit nič, kar bi sploh imelo vonj po kritičnem...

verjetno zato ker je ogromno ostalih motorjev na 30k. Pravi/nepravi km je druga stvar, ampak vsekakor drži da manj je več. Razlog za 30k? Verjetno servisni intervali, enako velja za avtomobile.. cca 30k/120k/200k

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, B192 said:

verjetno zato ker je ogromno ostalih motorjev na 30k. Pravi/nepravi km je druga stvar, ampak vsekakor drži da manj je več. Razlog za 30k? Verjetno servisni intervali, enako velja za avtomobile.. cca 30k/120k/200k

Velika vecina rabljenih motorjev, katere uvozijo preprodajalci ima prevrtene kilometre, so bili razbiti ali pa so bili v fuckoff stanju, drugace se jim ga nebi splacalo uvazat.

V praksi teorija “Manj je vec”.... ja in ne.... odvisno kdo ga je imel v rokah. 

Kar se pa avtov tice.... raje imam avto iz Germanije z 100K na stevcu, kot Zlovenskega s 60K.

 

IMHO

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, dlicen said:

Po anketi sodeč praktično nihče ne popravlja kilometrine. Sprašujem se, kje potem magično končajo motorji, ko dosežejo tistih kritičnih 50 kkm...

Mogoče bi vprašanje dopolnili z "...ali dali prevrteti...", ker morda folk bere vprašanje preveč dobesedno. :D

Zato ker to predvsem delajo raznorazni preprodajalci in ne tisti, ki so svoj moped s skrbnostjo pripeljali do visoke kilometrine. Taka vozila itak ponavadi kazejo manj km kot jih imajo. Ker je nekdo lepo skrbel za njih. In so idelni za zbijanje kilometrov.

Moja zgodba z avtom izpred mnogo let. Razbil volvaka na AC, hop v in na betonsko ograjo in nazaj na streho, skode presenetljivo malo na plehu, razen to da je bila cela karoserija zvita v banano za kakih 20 cm, vecino sil je slo v krivljenje osnovne sasije kot mora (Volvo je res car). Avto sem prodal mehaniku za dele. Cez cca pol leta me klice 3 oseba za ureditev prepisa. Zacnem mu razlagat, da je avto itak nepopravljiv etc, pa sem pocasi dojel kaj tip dela. Za silo ga bo spacal skupaj in prodal naprej nekomu, ki nima pojma.

Nauk zgodbe, v tem poslu je toliko goljufov, da je tezko naredit karkoli.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, nejc74 pravi:

 

Nauk zgodbe, v tem poslu je toliko goljufov, da je tezko naredit karkoli.

S tem se pa zelo ne strinjam. Goljufov je toliko, ker je to razmeroma lahko početi. Dovolj bi bilo malo več resnosti pri vpisovanju kilometrine na tehničnem pregledu in res hude kazni za kršitelje. Tako kot svojih osebnih podatkov ne moreš potvorit kar tako, enako bi lahko bilo za vozila. Če bi bila volja. 

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk, ki to dela obvlada, recimo spomnim se fore, da preprodajalci rabljenih avtomobilov niso bili lastniki vozila ampak samo posredniki. S tem so 100% resili vsake odgovornosti glede stanja vozila.

Ce bos zadevo zbirokratiziral, pa se bomo vsi jezili, zakaj je prodaja tako problematicna in tako draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!