Skoči na vsebino

V MB v peš coni motorjem (skuterjem) delijo kazni za parkiranje!


Pervy

Priporočene objave

Po vzoru LJ in ostalih mest so zgleda tudi v MB začeli deliti kazni za parkiranje "motornih vozil" v centru. Danes sem parkiral motor na novem "Kanglerjevem" trgu in fasal 120€ kazni! :headbang:

Že res da je trg opredeljen kot peš cona, ampak parkiral sem ob parkirišču za kolesa, pa tudi oviral nisem ne koles ne pešcev. Kolikor mi je poznan MB v centru parkirišč za motorje ni ali se motim? Verjetno se bo sedaj zgodilo (ali pa se že) da boš dobil kazen tudi v drugih delih peš cone, recimo pri astoriji in podobno. Predvidevam da je enako za skuterje in da ne kasirajo samo motorjev.

Toliko v opozorilo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal so ne izprosni :fight1:

Lahko bi se šli, da je omejen na 25 km/h, daš tablico dol in se pritožuješ, da je kolo z motorjem :whistle:

No vsaj pri skuterih to pali, skuter k skuter, ki ga lahko voziš brez čelade in brez A,B izpita, izgleda kot skuter 50, 125, 200 ccm,

ampak to opaziš pa šele, ko pogledaš v homologacijski kartonček in poglej šok kolo z "jetom" :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so parkirišča pri prvi gimnaziji, zraven prehoda za pešce pred peš cono.

Zakaj točno si dobil kazen? Nisem vedel, da je tam prepovedano parkiranje!! Saj motor lahko do tja porineš recimo, torej se nisi vozil...

Me res zanima, ker jaz tam tud moped puščam. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so parkirišča pri prvi gimnaziji, zraven prehoda za pešce pred peš cono.

Zakaj točno si dobil kazen? Nisem vedel, da je tam prepovedano parkiranje!! Saj motor lahko do tja porineš recimo, torej se nisi vozil...

Me res zanima, ker jaz tam tud moped puščam. :slap:

so tam parkirisca, ampak kaj stojih na tistih parkiriscih pa je druga stvar :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so parkirišča pri prvi gimnaziji, zraven prehoda za pešce pred peš cono.

Zakaj točno si dobil kazen? Nisem vedel, da je tam prepovedano parkiranje!! Saj motor lahko do tja porineš recimo, torej se nisi vozil...

Me res zanima, ker jaz tam tud moped puščam. :slap:

parkirišča so tu kjer stojitqa clio in honda :headbang: ne velja če ga tišiš ker na kazni piše da je prepovedano ustavljanje in parkiranje motornih vozil, torej tudi če pritišiš - z motornim vozilom ni dovoljeno v peš cono. sicer pa redar itak ne ve če si se pripeljal ali pritišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. Fajn bojo zajebal tole državico.

Moja dežela. Dežela prepovedi in visokih denarnih kazni.

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, koliko se spomnim so v MB samo pri Prvi gimnaziji parkirišča za motorje, pa še tam teren tako visi, da sem velikokrat z mešanimi občutki parkiral tam...sem se vedno bal, da bo motor na tleh, ko pridem nazaj.

Mah gnoji so mariborski mestni redarji in mestna oblast. V peš coni ne smeš parkirat (če prav nobenega ne oviraš), drugje pa praktično nimaš kje. Sploh pa zdaj so z zaporo Partizanske ceste tam pri modni hiši dobili ogromno prostora in bi nasproti parkirišč za taxije komot lahko naredili en ogromen parkplac za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka bedarija, ko ni bil motor nikomur napot!.. Res ne vem na kaj še čakamo? :?:headbang::fight1:

Ubijmo represijo preden ona nas. Simpl.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdaj so se pa še na vas Štajerce spravili... Pa zdaj ne more bit drugega, kot državljanska vojna!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em v centru mesta imajo poostren nadzor nadaljnih 14 dni. Sam furam paketno dostavo za pošto slovenije prek študenta in tudi nas zezajo redarji. Ker nisem imel dovolilnice na okno piknjene. Pa mu kartico kažem pa mu ni nič pomagalo. Pol je dal opozorilo, danes pa sem že fural z kombijem ki ustreza vsem njihovim kriterijem.

Drugače pa na točno tem mestu, ko je PERVY skasiral kazen sem jaz zadnjič parkiral svojo mofo. Glih v upanju če so lahko kolesa tam pa je še lahko motor. Samo ti nisi kršil zakona da nebi smel tam parkirat, ampak si zakon, ker nisi imel dovoljenja za gibanje v tej mestni coni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kaj meni piše na obvestilu o kazni, kazen dobim po pošti.

"Ustavljanje in parkiranje je prepovedano na prehodu za pešce, pločniku ali v območju za pešce. bal bla bla... dalje"

torej iz tega izhaja da je prepovedano parkirat motorna vozila v peš coni. kar je sicer logično, edino po moje motor ali šleper pač ni enako :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pred leti poskušali tut skasirati ko sem dostavljal ožji center Novega Mesta. Nalepka pa položnica na vrata....1x, 2x, 3x...nakar smo napisali služben dopis "prevod na hitro, jebite se, mi imamo dostavo, tle mate kopije računov za dostavo, in ne mislimo nič plačati" in tudi nismo nič plačali...pa čeprav so se neki občinski funkcionarji močno srali, pa delai pametne...toliko okrog inkasantstva dostav.

Nasplošno pa so redarji še bolj glupi od polcajev(ne vsi) in bi pokasirali še lastno mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kaj meni piše na obvestilu o kazni, kazen dobim po pošti.

"Ustavljanje in parkiranje je prepovedano na prehodu za pešce, pločniku ali v območju za pešce. bal bla bla... dalje"

torej iz tega izhaja da je prepovedano parkirat motorna vozila v peš coni. kar je sicer logično, edino po moje motor ali šleper pač ni enako :headbang:

tablco dol vzami, pa se lahko jebejo.. ker klesc za mopede nimajo.... z pajkom pa ti ga tako ne bo odpeljal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je v mestu vladar? Mestni redar. Kdo jemlje vam dnar? Mestni redar.

Čeprav opisuje ljubljanske šerife, se aplicira tudi na Maribor :)

Popravljeno . Popravil bobk56
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablco dol vzami, pa se lahko jebejo.. ker klesc za mopede nimajo.... z pajkom pa ti ga tako ne bo odpeljal :whistle:

hja pol pa pokličejo škife pa kasiram še kot da je neregistriran. ma ko jih jebe!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa, če bi se zbrali mariborski motoristi in skuteraši, pa jim zaparkiramo(legalno) pol Maribora???Toliko, da malo opozorimo nase in mogoče ob ustrezni medijski podpori dosežemo da nam dajo kakšna parkirna mesta.

Pa še nesmisel da je za motorček ista kazen, kot da bi z avtobusom tam stal.Kakšen skuter je pa itak manj vreden kot kazen stane?!

Ali mogoče kdo natančno ve ali mora stoječe-parkirano vozilo imeti tablice gor?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober razlog da snameš tablico je, da so ti jo prej že ukradli :whistle: ...če že ne sme biti privijačena/prikovičena/prilimana, jo pač jemlješ s seboj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober razlog da snameš tablico je, da so ti jo prej že ukradli :whistle: ...če že ne sme biti privijačena/prikovičena/prilimana, jo pač jemlješ s seboj

Ja vendar potem moraš prijaviti, da je ukradena. Po 1.7. pa so lahko tudi tabile privijačene ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdaj so se pa še na vas Štajerce spravili... Pa zdaj ne more bit drugega, kot državljanska vojna!! :yea2:

Štajerci vedno v vsem posnemamo Ljubljančane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zveza moto klubov slo je že poslala pritožbo občinarjem, jaz pa grem v akcijo ko dobim uradno kazen, pa če bo treba zaparkirat cono tudi to ni problem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem ravno šel mimo tega mesta...in je zanimivo to, da je malo višje(če sem prav na sliki videl, kje je bil motor parkiran) cona umirjenega prometa

iz zgornjega dela gledano(tam ko taksiji parkirajo) proti centru trga je prvih 15-20m cona umirjenega prometa(tam je menda dovoljeno parkirati-vsaj znaka za prepovedano parkiranje in ustavljanje nisem videl), potem se pa začne peš cona

je pa res zelo bedno, da ne smeš tudi tam parkirat, ker je za parkiranje motorjev zelo slabo poskrbljeno, če pa že parkiraš na mesto za avto pa najprej se mi ne zdi fer, pa še preklel bi te vsak, ki bi hotel tam parkirat, kot drugo bi pa se spet najdo kaki zakon, ki tudi to potezo prepoveduje...

katastrofa vglavnem v Slo glede zakonodaje, pa tudi vsega drugega....-> še par let, pa bomo tud mi kot Grčija :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zveza moto klubov slo je že poslala pritožbo občinarjem, jaz pa grem v akcijo ko dobim uradno kazen, pa če bo treba zaparkirat cono tudi to ni problem.

ti samo javi kdaj. se pridem se jaz sirokega delat.

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., pa če bo treba zaparkirat cono tudi to ni problem.

Me zanima, če boste to realizirali ali pa samo gobcali kot pred časom Ljubljanske žabe. Še sploh če bo ZMKS zraven. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, če boste to realizirali ali pa samo gobcali kot pred časom Ljubljanske žabe. Še sploh če bo ZMKS zraven. :evilgrin:

ne skrbi za realizacijo ampak prvo je treba uporabit druge poti. pa kot sem rekel jaz bistričan se za MB ne bom boril sam, če bo v MB dovolj interesa da se kaj premakne bo, če pa ne pa tudi OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!