Skoči na vsebino

Tožarjenje z zavarovalnico - praktične izkušnje!


Pervy

Priporočene objave

Tudi to sem izkusil - pri Triglavu obstajajo za take situacije posebne zavarovalne police oz. dodatna zavarovanja za primer nesreče v Vukojebini. Lahko jih skleneš tudi le za krajši čas - ni nujno za leto dni. Recimo za čas potovanja.

Dejstvo pa je, da je o teh zadevah potrebno premisliti PRED potovanjem v Vukojebino, ker je potem (jasno) prepozno.

Lp

Hvala, se bom pozanimal o teh zavarovanjih.

Večina nas ima sklenjena različna zavarovanja in seveda različne izkušnje. Ko skleneš zavarovanje ga skleneš seveda z namenom lastne varnosti. In običajno je predstavljeno - oz. razloženo brez drobnega tiska. Ko je primer kristalno jasen ni zapletov. Nobeden ti ne bo razložil, da to zavarovanje ne velja v tem primeru in ti jih naštel. Večina nas nikoli ne potrebuje oz. izkoristi police in ko se prvič srečaš, da moraš korititi se v praksi srečaš z drobnim tiskom, ki ti ga zavarovalnice ne povedo, ali pa ti ga samo navržejo tak mimgrede, da ne opaziš.

Hec je v tem, da misliš da si storil vse potrebno glede svoje varnosti z zavarovanjem, pa pogosto ni tako, dokler se konkretno ne srečaš s težavo. Ne morem si predstavljati, da si imel prometno nesrečo in bi komplicirali z nujnim zdravljenjem, zaradi enega zapisnika policije ali pa kakšnega drugega dokumenta.

Ti pa si seveda zavarovan za tak primer. Ob naslednjih zavarovalniških primerih bom imel malo cmoka v želodcu pa najsi bo kakršenkoli.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Nobeden ti ne bo razložil, da to zavarovanje ne velja v tem primeru in ti jih naštel. ..

Scarabeo

Spet ni res.

Sorry - ne se jezit. Hočem ti le pojasniti, da v bodoče ne boš imel težav.

V bistvu ti MORA zastopnik odgovoriti na vsa vprašanja po resnici. Lahko si zapišeš odgovore in mu daš v podpis. Seveda pa ni dolžan vsega povedati (kar bi bilo fer) sam od sebe, če ga ne vprašaš. Jaz veno vprašam (menda zato, ker so me že nekajkrat nategnili in imam malo več izkušenj*): "... povejte mi čisto konkretno v katerih primerih je pa izplačilo malo ali sploh ni verjetno!" In naštejem nekaj vzorčnih primerov. Seveda niti to ni 100%no, vendar se verjetnost natega hudo zmanjša, ker je od tebe potem odvisno ali podpis police zavrneš ali jo pač rqzširiš na nekaj kar hočeš imeti dodatno zavarovano.

__________________

*malce več izkušenj sem si tudi nabral na izobraževanju za zav. agenta pri zav. AXA, ki je pred leti hotela iz USA priti v SLO, pa so se premislili zaradi monopolnega triglavskega odnosa. Seveda so kaki konkretni podatki zastareli - okvirno se pa ni nič spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy-san, danes sem kolegu odvetniku pokazal tvoje pisanje in mi je možakar rekel, da on na podlagi napisanega in ob predpostavki nepristranskosti sodišča ne bi mogel napovedati izida, ker lahko prevaga mnenje enega izvedenca, da je nova poškodba posledica degenerativnih sprememb zaradi stare poškodbe (kar zagovarja zavarovalnica) ali pa mnenje drugega, da je nova poškodba povzročila celotno škodo (kar zagovarjaš ti). Po njegovem mnenju in na podlagi razpoložljivih podatkov je zadeva 50/50. Ocena možnih stroškov, če izgubiš tožbo..odokativno: 500€ sodnih taks, 1000€ za mnenje izvedenca, stroški odvetnika, stroški druge strani...cca. 3000€.

Tako so mi strici povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ocena možnih stroškov, če izgubiš tožbo..odokativno: 500€ sodnih taks, 1000€ za mnenje izvedenca, stroški odvetnika, stroški druge strani...cca. 3000€.

Tako so mi strici povedali.

Odvetnica mi je pred mesecem dni govorila o zelo podobnih cifrah :yes:.

Nimam enake poškodbe kot ti, Pervy, ampak razumem, o čem govoriš, ker sem se ravno tako srečevala z dvomi. (Tudi) v mojem primeru bomo težko dokazali, kaj je posledica nesreče in kaj izhaja iz degenerativne spremembe od prej, ker karambola nisem predvidevala in se seveda tik pred njim nisem šla slikat.

Linija je tanka, marsikaj je odvisno od izvedenca, ki ga bo določilo sodišče ....

Moje mnenje je, da - če dejstva (po posvetu s kirurgom in odvetnikom) res govorijo tebi v prid - se moraš le še odločit, ali se spustiš v igro ali ne. Garancije, da dosežeš svoj 'prav', pa čeprav imaš prav, (žal) mislim, da ti ne bo dal nihče. Držim pesti .), kakorkoli se že odločiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

intenzivno zbiranje informacij še traja, kako pa se odločim pa še javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!