Skoči na vsebino

Osa v bencinu


azbi

Priporočene objave

Hja! Tkole je fantje. Ko sem točil bencin je na pokrovček priletela osa, kmalu zatem pa omedlela in padla v tank. V upanju da ne pride med kakšne ventile sem pripeljal domov. Kaj zdaj? Verjetno bi bilo fino da prefiltriram bencin? Noter je verjetno ne smem pustit?

Motor? Fazer 600 l. 2005, el. vbrizg, menda brez filtra za gorivo!?

Lp, Azbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se bo ustavla na filtru (mrežici) pri pipici. Jst bi na tvojam mestu snel tank spustu bencin pa zbezal beštjo vn :) (itak se nam obeta bol deževen vikend)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To še ni nič! Meni pa je nekaj padlo v čelado... :hmm: Čez nekaj časa mi je začelo lesti po ustnicah in nikakor nisem mogel izpljuniti niti odstraniti. Čez nekaj časa pa je izpod vizirja izletela osa! No ja - morda je bila celo čebela?! :O

če bi me pičila, napreden bi ustavil, bi mi verjetno ksiht tako nabreknil, da še čelade nebi mogel sneti... :O

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To še ni nič! Meni pa je nekaj padlo v čelado... :hmm: Čez nekaj časa mi je začelo lesti po ustnicah in nikakor nisem mogel izpljuniti niti odstraniti. Čez nekaj časa pa je izpod vizirja izletela osa! No ja - morda je bila celo čebela?! :O

če bi me pičila, napreden bi ustavil, bi mi verjetno ksiht tako nabreknil, da še čelade nebi mogel sneti... :O

Hah meni je pri odprtem vizirju priletel v čelado sršen in se zaletel v nos, pol pa je na srečo odetel.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda teli motorčki z elektronskim vbrizgom sploh nimajo filtra za gorivo. Vsaj tako je zadnjič rekel na servisu pri Primcu.

Kakorkoli, danes sem spoumpal bencin ven, snel tank, zlil ven še ostanek bencina, ga prefiltriral in zlil nazaj. Ose nisem našel, verjetno jo je bencin vmes že toliko razžrl da so ostali samo malce večji kosi. Itak pa je bilo v zadnjem litru bencina ogromno neke svinjerije in tega.... Dobro da se mi ni to zgodilo v času dopusta po Italiji. Bi me kar skrbelo iz Rima proti Sloveniji...

Tale s čebelo/oso v čeladi mi je pa znana. Enkrat sem se vozil po Beli krajini in me je pičila v čelo, blizu sence. Bolelo za popizdit, dobro da sem imel že malo zluftano čelado, drugače bi res moral it 2× spat s čelado da bi oteklina popustila... Shit happens...

Grem naprej čistit motor... Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda teli motorčki z elektronskim vbrizgom sploh nimajo filtra za gorivo. Vsaj tako je zadnjič rekel na servisu pri Primcu.

Prepisano iz tovarniškega servisnega priročnika za FZ6:

FI SYSTEM

The fuel pump delivers fuel to the injector via the fuel filter. The pressure regulator maintains the fuel pressure that is applied to the injector at only 250 kPa (2.5 kg/cm2).

Je pa res, da je filter kar v tanku.

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v tanku je neka velika reč, plovec pa očitno tudi filter. Zelo čudno se mi je namreč zdelo, da bi bilo gorivo nefiltrirano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorji z vbrizgom imajo ponavadi mrežico pred bencinsko pumpo in pol še bencinski filter nekje v bližini, vse več ali manj v enem kosu...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nekje bi moral bit nek filter, mene to tut muči, da bi ga zamenjal, ali vsaj videl kako izgleda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filter je eno mrezica je pa nekaj drugega.Mrezica je VEDNO pred crpalko pa naj bo to benzinska ali oljna!!! Filter je vedno za crpalko in je pod pritiskom ni pa nujno da ima sistem filter mrezica pa je vedno.Pri motorjih z el.vbrizgom,je filter vedno pod pritiskom kolikor ga ima sistem.Ce sistem nima filtra je mrezica-sito tako fino da nobena smet nemore mimo je pa res, da bi bilo potrebno vsaj na 40K kil.to mrezico ocistit.Zaradi te ose se nesekiraj v sistemu to nemore nicesar narediti ni pa napacno,da si tank spraznil in benzin ponovno precedil najbolje je ce prcedis skozi njlonsko nogavico,ki jo napnes preko lijaka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je šel bencin skozi babičino najlonsko nogavico. Upam da ne bo jezna =)

Se pa strinjam da bi se to moralo delati na recimo 40, 50k km. Logično je, da se mrežica zapaca in zmanjšuje pretok goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bila osa dovolj mastna ti bo injektorje podmazala ... pa tudi v italiji bi še zmeraj lahko snel tank ter ga obrnil okoli , da bi bencin stekel skozi odprtino za dolivanje , če bi bil v hudem strahu za zdravje tvojega motorja .. je pa res , da bi moral med zasluženim dopustom dve urici delat ... srečno se vozi - imaš vsaj čist tank sedaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!