Skoči na vsebino

Prepis motornega kolesa


mrkii

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Mi zna kdo pomagati, rad bi kupil en motor, pa lastnik nima prometnega dovoljenja, in motor ni registreran.

Kako bi lahko naredil prepis.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima račun morda?

Je bil motor že registriran?, potem ima odjavljeno prometno oziroma mora imeti neke podatke o motorju, če je bil že registriran.

Sicer bo nekako potrebno dokazati izvor oziroma lastništvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je motor odjavljen od prometa mora imet vseeno prometno.

motor mora tud imet homologacijski karton (izjava o skladnosti)

če nima teh zadev.....čimdlje stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mi zna kdo pomagati, rad bi kupil en motor, pa lastnik nima prometnega dovoljenja, in motor ni registreran.

Kako bi lahko naredil prepis.

Lep pozdrav

Sam sem imel isti problem par let nazaj, ko sem skuter kupoval. Šel sem na občino in rekel, da je prometna izgubljena in dobil drugo :) Seveda sem moral imet račune, homologacijo pa verjetno še kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa vsega tega nima? pa saj more bit razlaga? verjetno veš da če tip nima nobenih papirjev je lahko ukraden?

če nima homologacijskega kartona (izjava o skladnosti) se ne bo dalo registrirat, takoj opusti vsake misli o nakupu.

če ima karton, ampak ne prometne, vzami številko šasije pa idi na upravno enoto pa ti bodo povedali če se lahko da preprosto uredit zadevo in katere papirje rabiš. potem preveri ali ima tip sploh te papirje. potem nazaj na upravno in naj tip uredi vse papirje.

ko bo vse urejeno lahko šele mu daš prvi €.

razumeš kam to vodi, v en kup zajebancije zato se vprašaj ali se splača za kaki € bolj ugodno kupovat tak motor. če ni to zelo redek in zelo ugoden nakup rajše poišči takega ki bo registriran in imel papirje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdita na Upravno enoto ali nek tehnični pregled in bojo prodajalcu dali potrdilo o odjavljenem vozilu. Iz potrdila boš videl vse podatke o vozilu in lastniku in ne bo dileme. To potrdilo bo tudi zadostovalo, da boš motor lahko registriral - seveda s pogodbo. Ja, ob motorju pa zahtevaj tudi potrdilo o skladnosti, da boš lahko opravljal tehnične preglede :))

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če mojster kupuje kros motor? Tam verjetno ni ničesar, ali pač?

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če mojster kupuje kros motor? Tam verjetno ni ničesar, ali pač?

In kateri kros motor ima prometno???

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je motor odjavljen od prometa mora imet vseeno prometno.

motor mora tud imet homologacijski karton (izjava o skladnosti)

če nima teh zadev.....čimdlje stran

Ne če je motor odjavljen, ni več prometne, ampak samo kaka homologacija ki jo ima lastnik. Prometno si obdržijo na UE oz. tam ko delaš odjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker letnik pa je motor ? vse se da registrirat, če je bil že kdaj reg. v Sloveniji.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne če je motor odjavljen, ni več prometne, ampak samo kaka homologacija ki jo ima lastnik. Prometno si obdržijo na UE oz. tam ko delaš odjavo.

lansko leto sem prodal z750, odjavil od prometa in je ostala prometna (na njej pisalo da je motor odjavljen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne če je motor odjavljen, ni več prometne, ampak samo kaka homologacija ki jo ima lastnik. Prometno si obdržijo na UE oz. tam ko delaš odjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto sem prodal z750, odjavil od prometa in je ostala prometna (na njej pisalo da je motor odjavljen)

Sam res, od kod pa tebi taka pade na pamet :wallbash:

Lih tolko, sem letos prodal motor in ga kupil 2 tedna po tem in to malo po 1.7.2011. Torej s 1.7 se je spremenila zakonodaja (ne samo prometna). Tak da glede tega če ni prometne ni panike, kr zdaj moreta oba: kupec in prodajalec skupaj na UE, AMZS,... pač kjer urejajo prepise in prodajalec odjavi motor, plača odjavo. Potem kupec prijavi motor in ga registrira. In seveda dobi novo prometno.

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mi zna kdo pomagati, rad bi kupil en motor, pa lastnik nima prometnega dovoljenja, in motor ni registreran.

Kako bi lahko naredil prepis.

Lep pozdrav

Lastnik naj gre na upravno enoto, kjer bo dobil izpis iz uradne evidence - potrdilo, katero nadomešča prometno dovoljenje, potem ne bo težav z prepisom, to je v primeru, da je motor že bil registriran v Sloveniji.

Za več informacij se obrni na referentko na upravni enoti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če se da pridobiti homologacijski kartonček? Ko sem kupil motor ga nisem dobil zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Imam eno vprašanje. Kupil bom nov motor, da pa lahko koristim zavarovanje bom stari motor moral odjavit iz prometa.

Kolega bo od mene kupil star motor, a ga še kak mesec ali 2 ne bo registriral, ker še dela izpit. Pravi pa, da bi se pa vseeno malo vozil okrog po lokalnih hribih. Ali je to pametno ali ne, se naj sam odloči...

Mene samo zanima, ali lahko narediva prepis vozila, brez da ga on zavaruje in registrira? Jaz ne bi rad, da ga ustavijo policisti, kazen bom pa dobil jaz, ker sem zadnji zabeležen lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če naredita prepis in ti ob enem odjaviš moped iz prometa, si prost vsake odgovornosti. Seveda mora biti vse uradno, to pa lahko storiš na tehničnih pregledih ali na upravni enoti. Motor bo od kolega, če bo pa on delal neumnosti po cesti, si bo moral sam pripisati posledice. 

Ni nujno, da ga zavaruje in registrira.

Če bi slučajno ti dobil pozdrave od modrih, lahko prodajo motorja dokazuješ z overjeno kupoprodajno pogodbo. 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to preverjena informacija? Če boš prebral tukaj:
http://www.informiran.si/portal.aspx?content=prepis-avtomobila-po-novem&showMenu=1&showRightFrame=1

Piše:
Kaj pri prepisu avtomobila stori kupec?

Kupec prijavi vozilo. Stroški prijave znašajo 19,46 EUR. Pri prijavi mora tudi poravnati strošek cestnine.

Kot že omenjeno, mora kupec opraviti tudi zavarovanje vozila. Ker le-tega ni mogoče urediti na upravni enoti, je potrebno v primeru, da prepis avtomobila poteka tam, zavarovanje urediti pred prepisom, ter s sabo prinesti tudi dokazilo.

Prepis vozila mora biti opravljen v 15. dneh od same prodaje.

 

Ni več kupoprodajnih pogodb. Oba se morata oglasit skupaj na upravni enoti ali tehničnih, da se uredi prepis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem poklical, kolega, ki dela na tehničnih. Rekel je, da, ko naredita prepis, ostane kupcu prometna s tvojimi podatki, ker motorja ne bo še registriral. Če ga ustavijo policisti in jim pokaže prometno, ne bojo tebi pošiljali ničesar, ker je kot novi lastnik v sistemu naveden on. Tudi registrirat mu ga ni potrebno, ker nima izpita. Lahko ga pa, samo mora potem biti uporabnik nekdo, ki ima izpit za motor. 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi prepis in kupoprodajno overi na upravni enoti. Obvezno shrani račun od overitve (kolek) in kopijo kupoprodajne. Jaz sem prodal star avto, naredil prepis in overil pogodbo na upravni enoti. No kupec je avto zavaroval za en teden.

 

Čez par mesecev so me klicali iz upravne in mi težili ker nov kupec ni vrnil tablic in odjavil avta (ga je porabil za dele). Vglevnem so me gnjavili na polno, pa zakaj nisem zahteval da bi ob prodaji jaz odjavil avto itd. Pa da je to moja odgovornost in da naj jaz zdaj najdem tega kupca in ga prisilim da vrne tablice itd.

 

Tudi kupoprodajna jim ni bila dovolj, šele odrezek (kolek), ki je dokazoval, da sva pogodbo res overila je bil dovolj da so mi dali mir in da so šli iskat sedanjega lastnika.

 

Skratka čeprav sem jaz imel formalno vse urejeno je bilo polno gnjavaže in kregarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem, če sta naredila prepis - torej odjava/prijava in je nov kupec celo zavaroval avto (nima veze za kakšen čas, najmanj mislim da je možno za 3 dni), potem je on bil lastnik in vsaka odgovornost je na njem.

ker sem tudi jaz pred kratkim prodal avto in v izogib kasnejšim komplikacijam hotel overiti pogodbo, pa mi je referentka za šalterom rekla da se ne dela več tak, takoj ko ona vnese podatke, je v "bazi" kupec nov lastnik, jaz dobim kopijo prometne in kupoprodajne in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!