Skoči na vsebino

Prepis motornega kolesa


mrkii

Priporočene objave

Na žalost je tako, da tudi na tem področju vlada nekaj zmede čim pride do nekoliko nestandardne situacije. Uradnik  pogosto zahteva vse živo (ker je izgubljen/nepoučen/len), čeprav nima nobene pravne podlage za to. Ne posplošujem, niso vsi taki, jih je pa precej in na žalost si človek običajno bolj zapomni slabe izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Letos se želim podati v moto svet in trenutno opravljam vozniški izpit za A2 in mislim kmalu kupiti motor. Mi lahko nekdo prosim pomaga in razloži kaj vse moram urediti, da bom lahko rekel da sem kupil motor oz. da bo vse urejeno? Ker še nimam izkušen sem se odločil, da bom raje kupil rabljenega, ker vem da se bom kdaj sigurno kje pogrnil in bo manj škoda kakor novega pa tudi zaradi financ je bolje rabljenega zaenkrat. Zanima me kaj vse bom moral urediti kar se birokracije tiče?

lp
Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej se moras odlocit kaksen motor zelis, potem narediti izbor med tistimi najvsecnejsimi, zraven vkljucit motosvet ekipo, kjer bodo padale tezke debate :D 

na koncu ti svetujem, da si gres ogledat motor z mojstrom, ki se spozna na doticne motorje in hitro najde morebitne skrite napake.

Dobro si se odlocil glede rabljenosti motorja, kako leto - 2 treniras na rabljenem, potem bos pa videl kako bo. (ni treba razmisljati, da bos pogrnil.)

 

S papirji ni nek problem, oba stopita do najblizje hise s tehnicnimi pregledi, oz. avtohise, kjer vama bodo uredili kupoprodajno in prepis z novimi tablicami, ce bo lastnik zelel predcasno odjaviti motor. Placas, das roko in odpeljes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej se moras odlocit kaksen motor zelis, potem narediti izbor med tistimi najvsecnejsimi, zraven vkljucit motosvet ekipo, kjer bodo padale tezke debate :D

na koncu ti svetujem, da si gres ogledat motor z mojstrom, ki se spozna na doticne motorje in hitro najde morebitne skrite napake.

Dobro si se odlocil glede rabljenosti motorja, kako leto - 2 treniras na rabljenem, potem bos pa videl kako bo. (ni treba razmisljati, da bos pogrnil.)

 

S papirji ni nek problem, oba stopita do najblizje hise s tehnicnimi pregledi, oz. avtohise, kjer vama bodo uredili kupoprodajno in prepis z novimi tablicami, ce bo lastnik zelel predcasno odjaviti motor. Placas, das roko in odpeljes.

Sem že malce pogledal in zaenkrat mi je najbolj všeč Yamaha MT-03 in XT660 samo mi je MT-03 malce bolj všeč.

Kako pa je flede zavarovanja pa to? ali samo kupoprodajno pogodbo uredim in to je to ali je še kaj treba? Ali ni tako, da glede na tisti zakon, ki se je uveljavil grejo tabljice z vozilom ne pa nove?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bos potem vidu.ce bo lastnik hotel nazaj del denarja zaradi predcasne odjave,bodo tablice pobral,ti bos pa na novo reg.

zavarovanje bos mogu naredit in to vse isti dan za istim salterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je z zamenjavo motornih koles med dvema fizičnima osebama?

Oseba 1 menja motor A z osebo 2 za motor B. Je to možno brez komplikacij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha najlepša hvala za odgovor.

 

ni ti treba isti dan registrirat, ampak naredita lahko samo prepis (ponavadi plača prodajalec). vendar pa potem se stare tablice vrnejo, oz. baje lahko tudi deponirajo. ker za zavarovanje bo verjetno ceneje če se s svojim (družinskim) agentom zmeniš dajo ponavadi še kaj popusta. lahko ti pa naredi tudi zavarovanje že v naprej če mu poveš vse podatke. to je to. dat ti pa more prodajalec poleg motorja, vseh ključev še homologacijski kartonček in po možnosti navodila in servisno knjižico. 

A kdo ve kako je z zamenjavo motornih koles med dvema fizičnima osebama?

Oseba 1 menja motor A z osebo 2 za motor B. Je to možno brez komplikacij?

 

mogoče je najlažje da narediš tako kot je meni oče avto prepisal, sva nrdila kupoprodajno pogodbo za 1€. lahko pa da ostaja kak bolj pameten način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je z zamenjavo motornih koles med dvema fizičnima osebama?

Oseba 1 menja motor A z osebo 2 za motor B. Je to možno brez komplikacij?

 

Ja pogodbo itak morata v vsakem primeru napisat... Pa greta na AMZS in bojo tam nardili vse do konca,... tvojega odjavli in ga njemu prijavli in obratno. Nevem če se da kak drugače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je z zamenjavo motornih koles med dvema fizičnima osebama?

Oseba 1 menja motor A z osebo 2 za motor B. Je to možno brez komplikacij?

 

ko sem jaz tako menjal sva naredila 2 kupoprodajni pogodbi:

 

1. pogodba: oseba 1 proda motor A osebi 2

2. pogodba: oseba 2 proda motor B osebi 1

 

znesek pa enak v obeh pogodbah. skupaj sva šla prepisat in ni bilo nobenih komplikacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ti treba isti dan registrirat, ampak naredita lahko samo prepis (ponavadi plača prodajalec). vendar pa potem se stare tablice vrnejo, oz. baje lahko tudi deponirajo. ker za zavarovanje bo verjetno ceneje če se s svojim (družinskim) agentom zmeniš dajo ponavadi še kaj popusta. lahko ti pa naredi tudi zavarovanje že v naprej če mu poveš vse podatke. to je to. dat ti pa more prodajalec poleg motorja, vseh ključev še homologacijski kartonček in po možnosti navodila in servisno knjižico. 

 

mogoče je najlažje da narediš tako kot je meni oče avto prepisal, sva nrdila kupoprodajno pogodbo za 1€. lahko pa da ostaja kak bolj pameten način.

Hvala za pojasnilo samo to me malo bega "Družinski agnet?" Kdo naj bi to bil točno oz. kje ga najdem?

Za motor se probam sam informirati in se opravičujem za taka trapasta vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem jaz tako menjal sva naredila 2 kupoprodajni pogodbi:

 

1. pogodba: oseba 1 proda motor A osebi 2

2. pogodba: oseba 2 proda motor B osebi 1

 

znesek pa enak v obeh pogodbah. skupaj sva šla prepisat in ni bilo nobenih komplikacij.

To me je zanimalo, če je treba 2 pogodbi ali se da z eno.

Kaj pa če ne moreta biti obe osebi hkrati prisotni, kakšne so opcije? :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo samo to me malo bega "Družinski agnet?" Kdo naj bi to bil točno oz. kje ga najdem?

Za motor se probam sam informirati in se opravičujem za taka trapasta vprašanja.

hja ponavadi hodi delat kak tak agent domov zavarovanja za hišo, pa avte pa te zadeve in ker ima družina ponavadi pri eni zavarovalnici več zavarovanj, pride še iz tega naslova kak procent popusta. lahko pa vse urediš na tehničnih, ampak tam niso tako radodarni še s kakšnimi ekstra popusti (komercialni al kakor jih pač poimenujejo). 

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja ponavadi hodi delat kak tak agent domov zavarovanja za hišo, pa avte pa te zadeve in ker ima družina ponavadi pri eni zavarovalnici več zavarovanj, pride še iz tega naslova kak procent popusta. lahko pa vse urediš na tehničnih, ampak tam niso tako radodarni še s kakšnimi ekstra popusti (komercialni al kakor jih pač poimenujejo). 

Aha no potem jaz lahko to opcijo kar črtam, ker še nikol nisem videl koga, ki bi prišel k nam iz zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kako pa je z prepisom kros motorja, ki nima prometne?

 

kupoprodajno pogodbo je vseeno potrebno naresti ... to je ene vrste račun, ki dokazuje lastništvo ...  pametno je overiti na UE ali notarju, saj s tem dokazuješ lastništvo neke stvari.... vsaj jaz tako mislim.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupoprodajno pogodbo je vseeno potrebno naresti ... to je ene vrste račun, ki dokazuje lastništvo ...  pametno je overiti na UE ali notarju, saj s tem dokazuješ lastništvo neke stvari.... vsaj jaz tako mislim.

 

:krneki:

 

tolk motorjev kolkr si ti prodal zadnje čase brez prepisa si že vn padu .. :P

To me je zanimalo, če je treba 2 pogodbi ali se da z eno.

Kaj pa če ne moreta biti obe osebi hkrati prisotni, kakšne so opcije? :hmm:

ja tkole ...ena oseba se bo morala odpovedat zgodnji sobotni furci pa bo ane ... gresta  ob 7h zjutraj na tehnične ob 7,30 bosta še kavico pila ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To me je zanimalo, če je treba 2 pogodbi ali se da z eno.

Kaj pa če ne moreta biti obe osebi hkrati prisotni, kakšne so opcije? :hmm:

 

Kot so ti že napisali - potreboval boš dve pogodbi. V kolikor ni mogoče da gresta oba skupaj, si lahko na spletu snameš POOBLASTILO, ga izpolniš in overiš na upravni enoti (enako naredita oba!). S tem ti pooblastiš drugo osebo, da lahko v tvojem imenu uredi prepis tvojega motornega kolesa nase. Druga oseba pa pooblasti tebe, da lahko v njegovem imenu opraviš prepis njegovega motornega kolesa nase.Seveda ne pozabi kupoprodajne pogodbe :)

 

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini problem je , če je lastnik drugega motorja v tujini motor pa v sloveniji ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini problem je , če je lastnik drugega motorja v tujini motor pa v sloveniji ...

 

Jp. Eden izmed mnogih možnih problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej trenutno me zanima prepis motorja, ki se ne registrira (npr. kros). Nekaj je napisal @Maus, vsi drugi pa pišete za en mesec nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej trenutno me zanima prepis motorja, ki se ne registrira (npr. kros). Nekaj je napisal @Maus, vsi drugi pa pišete za en mesec nazaj.

če vozilo nima prometnega dovoljenja je osnova za prepis original račun - če ni prvi lastnik so poleg original računa  priloge vse vmesne kupoprodajne pogodbe oziroma njihove overovljene kopije ... med sedanjim lastnikom in tabo napišeta kupoprodajno pogodbo kateri priložita kopijo original računa , overovljene kopije vmesnih kupoprodajnih pogodb in vajino kupoprodajno pogodbo overovita na upravni enoti ...

no moje laično mnenje - za ostalo pa pač zavrtiš telefon ali napišeš mail na upravno enoto ( pomoje ti bodo že na vložišču znali povedati za kaj se gre in kaj je pametno narediti)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru pa tako kot je napisal maus - kupoprodajna na kateri so vpisani vsi podatki (prodajalec,kupec, tip motorja, št. šasije,...) in zadevo overiti na upravni enoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav!

 

Motor sem registriral 15.marca 2014, sedaj ga bom prodal. Zanima me ali dobim kaj povrnjeno, zavarovanje, cestnino? Bojim se da ne, ker sem vzel neko cenejšo varianto. Imam pa zavarovano za celo leto. Zanima me še ali ga moram odjaviti, vrniti tablice, ali ne? Če ga bo dečko takoj registriral naprej..Pa koliko je vseh stroskov s tem prepisom odjavo itd..

 

Zanima me še, če motor ni pisan na mene ali lahko jaz urejam stvari v imenu očeta npr. s kakšnim pooblastilom njegovim dokumentom itd..ali kaj ker je v tujini..

 

Zanima me še, ali je lastnica lahko moja punca zaradi bonusa čeprov nima izpita za motor..

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!