Skoči na vsebino

Italija - Švica - Avstrija


jezst

Priporočene objave

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Tirano - imam v slabem spominu.

Vroče ko pas.

Prav iz razloga vročine (napoved je bila: več kot 30 st.C) v dolini v času našega motoriranja  sem odmislil Sondrio in Tirano in poiskal spanje v Tegliu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Fazer03 pravi:

Prav iz razloga vročine (napoved je bila: več kot 30 st.C) v dolini v času našega motoriranja  sem odmislil Sondrio in Tirano in poiskal spanje v Tegliu.

Zanimivo, celotna dolina leži med gorami, ker pa je povezana z nižino, se v njej zagreje zrak, da ne moreš verjeti.

Enako velja za dolino, kjer je odcep za Zermatt. Tu sem se vozil pri 33 stopinjah - odcep za Zermatt.

Te kao alpske doline te znajo včasih zelo presenetiti z visokimi temperaturami.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Levico terme: kot sem ež enkrat pisal - prav prijetno mesrece, v bližini dva jezera, kamp, kar nekaj hotelov ...

 

DSC00097.JPG

DSC00115.JPG

DSC00117.JPG

DSC00127.JPGDSC00131.JPG

 

Ja in še zadnji dan:

7. dan.jpg

Zjutraj pa zopet en lep sončen dan in se jo odvijugamo proti Feltram in naprej v smeri Longaroneja, kjer smo naredili prvo

prvo pavzo za kavo in pretegovanje udov.

DSC00145.JPG

 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

@Fazer03  me zanima, morda sem spregledal podatek .... kje ste spali v Tirano, če ste spali tam ali ste šli samo skozi?.
Jaz sem danes malo potipal Hotel v centru mesta in sicer samo 100m od znamenite železniške postaje za Bernina Express.

Krog čez St. Moritz je tam najbolj zanimiv Maloja Pass ali je še kaj druga?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mestece Tirano smo samo nekajkrat prevozili in se dvakrat ustavili na hrani ... Spali pa smo 4x (B&B) v Tegliu.

Ja tisti dan smo pač naredili tak giro, da sta bili na programu Maloja in Bernina + gor-dol Splugen pass. Če ti dopušča čas in imaš voljo, pa lahko ko pripelješ dol z Maloje, v Silvaplani zaviješ levo in osvojiš Julier pass (2284 m) , potem v nižini desno, malo naravnost pa desno in zopet v hrib na Albula Pass (2315 m). naredil si še dodaten krogec, si pa izpustil St.Moritz.

Rezultat iskanja slik za Albula  pass switzerland

 

LP

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer verjetno malo off-topic, a nisem našel teme kjer bi vprašal.

Načrtujem pot proti Riminiju in me zanima obalna hitra cesta med Benetkami in Riminijem v BaseCamp označena z "E55" na google maps "SS309". Torej to je klasična magistrala ali kot njihova hitra cesta, ter kaj priporočate za hiter premik med tema dvema mestoma brez plačljive AC (https://goo.gl/maps/gPu6zjMm6Hz)? :quad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Lukec1 said:

Sicer verjetno malo off-topic, a nisem našel teme kjer bi vprašal.

Načrtujem pot proti Riminiju in me zanima obalna hitra cesta med Benetkami in Riminijem v BaseCamp označena z "E55" na google maps "SS309". Torej to je klasična magistrala ali kot njihova hitra cesta, ter kaj priporočate za hiter premik med tema dvema mestoma brez plačljive AC (https://goo.gl/maps/gPu6zjMm6Hz)? :quad:

Priporocam ti placilo cestnine.

Omenjena cesta se vlece, ravnina, omejitve, naselja, promet in bore malo, oz. nic omembnega vredno za videt.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Nearrain said:

Priporocam ti placilo cestnine.

Omenjena cesta se vlece, ravnina, omejitve, naselja, promet in bore malo, oz. nic omembnega vredno za videt.

Hvala! :OK: Sem iz previdnosti vprašal, ker mi je bilo zanimivo kako različno je kategorizirana v City Navigator Europe NT 2016.20 in maps.google.com :twak:

Če ima kdo kakšno idejo za kombinacijo AC in hitre ceste pa se priporočam. :book:

Popravljeno . Popravil Lukec1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Lukec1 pravi:

...  in me zanima obalna hitra cesta med Benetkami in Riminijem v BaseCamp označena z "E55" na google maps "SS309".

Mi2 sva se pravkar vrnila iz teh krajev. Cesto sem pred nekaj leti prevozil z motorjem, letos pa sva bila z avtom v Gabicce Mare. Napisana smer je cca 50km krajša kot če bi jo prepeljal po AC. Sicer ni nek presežek od ceste, ampak z motorjem se da vse  kamione tudi relativno hitro prehitevat, saj je dosti preglednih ravnin. Okoli Ravenne je pa itaq ovoznica. Ne vem no, ampak AC je meni še bolj duhomorna kot ta cesta.

20160912_165605.jpg 20160912_165954.jpg

20160912_163107.jpg 20160912_165714.jpg

Ker sva imela čas, sva se tudi ustavila in si ogledala:

20160912_155516.jpg

20160912_160447.jpg20160912_155812.jpg

 

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

@Fazer03: tvoj opis poti in slike so me tako navdušle, da tudi sam planiram , da se bom gibal tam okrog. 
Za svoj prost termin sem ravno kar rezerviral hotel na glavni promenadi v mestu Tirano, tako, da si bova z ženo vzela čas in si pogledala znamenito Bernina Express železnico, predvsem pa trg, kjer vlak vozi po mestu - full dobro.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Sam pa prav tako že nekaj planiram in sicer še malo bolj zahodno, ker imam željo, da prevoziva in pregledava tiste 4 prelaze v kvadratu v Švici: Furka-Grimsel-Susten in Oberalppass.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav je tako, ker to so takšne destinacije, kjer se moraš malo prej organizirat, predvsem spanje, ker ko navalijo motoristi iz Francije, Švice in Italije, lahko kaj hitro ostaneš brez strehe nad glavo, razen če si pripravljen plačat 120€/noč .

Tudi sam se ukvarjam z planiranjem. Plan je na grobo narejen, krožna pot je splanirana, tako, da zdaj delam dnevne ture v tem krogu. Glede na načrt, ki sem si ga zastavil bo stvar zelo zanimiva. Sem pa se odločil, da si Maloja Pass pustim za 1x drugič. Toliko zaenkrat ..... živi bili pa videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2016 at 9:52, Fazer03 pravi:

Se pravi: čez Apriko v Edolo, pa čez Passo Tonale do Dimara in desno do Madonne di Campiglio.
 

Tudi jaz grem za Apriko, Edolo nato pa v Ponte Di Legno na Gavio. Se spustim nazaj in čez Dimaro ter ob Lago di Santa Giustina na Passo Mendola .....

pred 6 urami, Matej207 pravi:

Si vprašal za popust pri spanju? :P

Prehlad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Fazer03 said:

:OK:

Sam pa prav tako že nekaj planiram in sicer še malo bolj zahodno, ker imam željo, da prevoziva in pregledava tiste 4 prelaze v kvadratu v Švici: Furka-Grimsel-Susten in Oberalppass.

Tole sem prevozil prvič pred dobrimi 10 leti z Medijem, letos pa še enkrat ob povratku.

Pa bi šel takoj še enkrat :yea2:

Alpe16 07 30 102524 Foto.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Fazer03 pravi:

:OK:

Sam pa prav tako že nekaj planiram in sicer še malo bolj zahodno, ker imam željo, da prevoziva in pregledava tiste 4 prelaze v kvadratu v Švici: Furka-Grimsel-Susten in Oberalppass.

Če boš imel čas ti priporočam še prelaze v bližini, vsak po svoje lep. Nufenenpass, Klausenpass, Lukmanierpass - vsi ti prelazi so zelo blizu.

Na prelazu Furka se lahko spustiš do ledenika in hodiš v njem. Doživetje, ki ga čez nekaj let ne bo mogoče več doživeti. 

Gottardpass imaš še staro cesto - Tremola (kocke), poguglaj, morda ti bo všeč.

Če boš v bližini, je tudi zanimivo mondeno mesto Saas Fee.

Tudi tu si je vredno vzeti kakšne pol ure časa https://goo.gl/maps/SrxBojxK3DE2

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za ideje in sugestije. Ja saj, najbolje bi se bilo "preselit" za mesec dni v tiste konce in vse na izi pregledat. Na hitro ob pogledu linka za Hudičev most sem zadevo zamenjal za Viamalo (http://www.myswitzerland.com/en/via-mala-gorge.html) .... tudi ta soteska upam da pride enkrat na program.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Prosim za nasvete glede prenočišč v Neaplju, Rimu, Firencah in Veroni. Prav tako prosim za manj znane skrite kotičke, ki si jih je vredno ogledati na ruti v tem vrstnem redu.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verona - oziroma blizu v mestu Monteforde d'Alpone cca 30 km vzhodno od Verone na severni strani avtoceste. Gostišče Casa Hellen.

So prijazni in tudi zajtrk je kar ok. Imajo varovano dvorišče, samo mestece pa je tudi lepo in se ga splača videt. Smo rezervirali preko Booking.com. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!