Skoči na vsebino

Vprašanje obnašanja


danes01

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, mogoče sem res drkolin in vse slabo, česar me zdej obtožujete. Samo vprašanje sem postavil, da bi dobil kakšen tehten odgovor, pa sem kasiral samo negativizem. Ni vam treba dokazovati, da niste žleht motoristi, ki se drogirate, vozite neotesano in podobni stereotipi o vas. Dokazati morate, da ste sposobni odgovorit na enostavno zastavljeno vprašanje, kot lahko to naredi vsak navaden občan. Saj bi to radi bili, kajne?

Ali je blo vprašanje preveč posplošeno zastavljeno mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, mogoče sem res drkolin in vse slabo, česar me zdej obtožujete. Samo vprašanje sem postavil, da bi dobil kakšen tehten odgovor, pa sem kasiral samo negativizem. Ni vam treba dokazovati, da niste žleht motoristi, ki se drogirate, vozite neotesano in podobni stereotipi o vas. Dokazati morate, da ste sposobni odgovorit na enostavno zastavljeno vprašanje, kot lahko to naredi vsak navaden občan. Saj bi to radi bili, kajne?

Ali je blo vprašanje preveč posplošeno zastavljeno mogoče?

Glede negativizma- to je pač kultura Slovencev skritih za svojim ekranom, to se dogaja na skoraj vseh slovenskih forumih... ...sicer zelo žalostno, samo tako je

Imam pa vprašanje ki vam utegne dati odgovor... Kje pa bi vi parkirali če bi bil motorist?

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Se strinjam, da je v odgovorih zaznati negativizem, vendar moraš tudi ti priznati, da je celo tvoje vprašanje zastavljeno provokativno in tendenciozno. In glede na slovensko forumovsko kulturo, ni treba bit jasnovidec, da veš, da boš kasiral najmanj nekulturne odgovore.

Če poskušam odgovoriti: jaz neke posebne dvojne morale ne vidim. Jasno je, da motociklist dosti lažje prehiti počasnejša vozila, kot bi to storil avtomobilist. Res pa ni odgovorno, če to stori na način, ki ogroža druge udeležence v prometu. Ampak to je odvisno od voznika, to počno tako motociklisti kot avtomobilisti. Če z "izsiljevanje pred semaforji" misliš na "prerivanje" na čelo kolone, potem v tem ne vidim nekega posebnega zla, še najhujša je določena nevoščljivost avtomobilistov, ki jim gre na živce, da nekdo prehiteva kolono, ki so jo pa oni morali čakat. Pa čeprav motociklist nikomur ne odžira ne časa, ne prostora. Da ne govorim, da se tako tudi gneča na cesti in kolone zmanjšujejo. Gneča in kolone, ki jih delajo ravno avtomobili, btw. Avtomobili, ki za največkrat enega samega potnika zasedejo 8 do 10 m2... Kar se tiče parkirišč: ali si se vprašal, kje naj motociklist parkira? Koliko krajev ima namenska parkirišča za motocikle? In če jih ni, potem ti preostane, da parkiraš ali na pločniku, na parkirišču, ali pa kar nekje. In konec koncev, zakaj pa ne na parkirnem mestu "za avto"? Vsi plačujemo davke, dajatve za ceste, itd. Ravno tako je velika verjetnost, da je parkiran avto pripeljal 1 ali pa 1,3 potnika. Toliko kot motor.

Pa še nekaj drugega. Verjetno je res, da je povprečen motociklist večji "divjak", kot pa povprečen avtomobilist. Vendar je ravno tako res, da je motociklist neprimerljivo bolj pazljiv in osredotočen na vožnjo, kot pa avtomobilist. Voznik dvokolesnika ne telefonira, ne kadi, se ne šminka, ne išče robo po predalih, ne štela avtoradia, ne išče po zemljevidu kje je falil odcep, ni zatopljen v debate, ne pazi otrok na zadnjih sedežih in podobno. On preprosto vozi. Ker ve, da bo drugače posledice nosil predvsem on sam. Avtomobilist pa počne vse navedeno, z lahkoto in brez najmanjše slabe vesti. Poleg ne gledanja v ogledal, ne dajanja žmigavcev, metanja čikov skozi okno ali pranja vetrobranskega stekla in s tem tudi tuširanja motociklista zadaj. Brez misli, da lahko nekdo za njim zaradi tega utrpi tudi hude posledice. In zakaj avtomobilist to počne? Ker se v svojem avtu počuti relativno varnega. Tudi če se prilepi komu v rit, bo kvečjemu zvit kakšen odbijač. No big deal. Pri motociklistu pa ni tako.

In sedaj bi lahko jaz ravno tako tebe vprašal, danes01: zakaj ti kot avtomobilist vse zgoraj navedeno počneš? Vidiš torej, da posploševanje in metanje v isti koš ne gre. Ravno tako ni nihče brez greha. Zato se dajmo vsi skupaj vozit varno in strpno.

In btw, jaz sem tudi avtomobilist (tako kot skoraj vsi ostali tukaj). Na križiščih se ne prerivam pretirano, ker se mi ne da. In ne parkiram na mestih za avte (vsaj dokler ne bom fasal kazni za parkiranje kjer ne bi smel, zato da avtomobilu pustim en plac več).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Najprej probaj obe strani, tako kot velika večina motoristov in najbolj relevantne odgovore si boš našel sam.

PIKA

lp

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Zelo malo motorjev vidim parkiranih nasploh, tudi na mestih za avtomobile, če pa so tam pa je razlog najbrž v tem, da ni posebnih mest za motorna kolesa.

Tudi SUVi bi potrebovali posebna parkirna mesta, saj večinoma parkirajo čez dva parkirna prostora, ne vem zakaj se tako obnašajo :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokazati morate, da ste sposobni odgovorit na enostavno zastavljeno vprašanje, kot lahko to naredi vsak navaden občan. Saj bi to radi bili, kajne?

Jaz se ne čutim dolžnega nikomur nič dokazovat. Pa da ne govorimo o vsakem navadnem občanu, ki naj bi bil zmožen kultiviranega pogovora, haha.

Iz tega tvojega zapisa izhaja, da imaš motoriste za manjvredne, torej. "Saj bi to radi bili"???? Pa ti razumeš, kaj si pravkar napisal? Torej motociklisti niso enakovredni občani in si samo želijo, da bi to bili?

Vsak, ki je zmožen vsaj simboličnega vpogleda vase, lahko razume, da smo vsi ljudje. In znotraj tega motociklisti, občani ali pa drkolini, vsak s svojimi značilnostmi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

oi

Nisem motorist,

iz sledeca vprasanja jasno razbrano.

imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči.

mene tudi ze vec let (/ali desetletij) muci,

Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale?

zakaj so avtomobilisti v sloveniji tako objestni in dvojne morale.

Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista

bi ti rad se daljse kolone?

(prehitevanje v škarje,

namensko definitivno ne, se mi pa zelo poredko zgodi, zal. in mi ni fajn.

prehitevanje v ovinkih,

preglednih ali nepreglednih? v slednjih nikoli. sem prevec chicken, da bi sel eye to eye s sleperjem.

izsiljevanje pred semaforji, ...),

ker zakonska podlaga to enoslednim motornim vozilom (vsaj v aut) izrecno dovoljuje. zaradi hitrejsega pretoka prometa, samo en razlog.

ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju.

no way. en razlog motorja(enoslednega vozila je, da ga lahko (vsaj v zahodni evropi) prislonim kjer je prostor IN nikomur ne zapiram poti ali ogrozam ostalega prometa.

da bi placal parkirnino za enosledno vozilo? saj niste normalni v ljubljani.

Hvala za kakršenkoli odgovor.

prosim. ce ni dovolj konstruktiven............ sem v preddopustovski mrzlici. ni izgovor, je pa razlog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju.....

Samo preberi kaj si napisal??? To sploh ni normalno vprašanje. Imeti registriran motor stane enako ali lahko tudi več kot za avto. Kot je že napisano,parkirni prostor ni namenjen avtu ali kombiju in si ga potemtakem ne moremo prilastiti.....raje pojdi na kak avtomobilski forum in vprašaj zakaj parkirajo na P-jih za invalide in zakaj je treba avto pripeljati do vrat tvojega cilja,pa zakaj ne uporabljajo žmigavcev....tam lahko postaviš 100+ normalnih vprašanj. In srečno vožnjo vsem,na 2h in 4h kolesih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Sem motorist in avtomobilist, pa takšnih "izmuzljivih motoristov", kot jih ti poimenuješ je zelo malo in jih redko srečam - nekaj motoristov je pač takšnih, ki uporabljajo ceste za izživljanje in sproščanje adrenalina in teh tudi jaz ne podpiram in ne zagovarjam, žal pa je tako, da vse nas motoriste, ostali ocenjujejo na podlagi teh nekaj posameznikov - med drugimi tudi ti. Splošni slovenski stereotip motorista je zgrešen.

Kar se pa parkinga tiče, pa samo to - če bi prišel z avtom, bi ga parkiral na isti parkirni prostor kot motor - upam, da ti je to jasno kaj hočem povedati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani avtomobilist.

Tako kot so ti že napisali odtali, ti tudi jaz odgovarjam.

Sem ''motorist'', pa tudi avtomobilist, kolesar, včasih pešec, pa tudi oče polnoletnih otrok, kar pomeni da sem že malo v letih. Pa vendar se na križiščih s semaforji, rampah, cestninskih postajah in carinah obnašam enako kot ostali motoristi. Malo se urinemo :naughty: . Ker sem že v klubu polomljenih kosti, včasih malo manj ''na tesno'' prehitevam. Pa ne zato, ker me je strah, ampak ker je tako žalostno gledati, kako se drugi vozijo, sam pa celiš rane. Mam pa tudi par vprašanj za vas mavtomobiliste. Ob lepem vremenu se večkrat zapeljem z motorjem, še večkrat pa v družbi kolesarjev s kolesom. Normalno za nas kolesarje je, da se voziva po medvaških poteh po dva vštric, da se kaj pomenimo med vožnjo. Vemo da je to proti predpisom. Pa vendar, nisva širša od avtomobila, niti počasnejša od traktorja z nakladalko ali branami ali podobnimi priključki. Na prste lahko preštejem avtomobiliste, ki nam besno ne trobijo za ritjo. Traktorju nihče ne trobi naj se jim umakne. Pa tudi s traktorjem kak stric parkira sredi mesta (no v Ljubljani ravne ne veliko), pa se zaradi tega nihče ne buni. Smo pa zato vsi pod čelado za avtomobiliste huligani, barabe na motorjih, objestneži, prepotentneži..... pa še bi se dalo veliko naštevat.:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede parkiranja če smo trije ali pa štirje motoristi v skupini se obvezno stisnemo na eno parkirno mesto ,temu bi lahko rekel lepo obnašanje ,če pa te moti vožnja mimo pri semaforju je pa nekaj narobe v tvoji glavi :closedeyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več al manj vse je bilo povedano. Enostavno ni poskrbljeno za motoriste v naši državi, pa je še vedno večina motoristov zelo prijaznih in kulturnih. ;) (pa pustimo tukaj forume)

Kar pa mogoče ni blo povedano, da avtomobilisti tudi prehitevajo v škarjice, se vrivajo pred semaforji z menjavanjem pasov, kjer je že polna črta itd... samo ko avtomobilist naredi bum, je mal večji bum.

Predvsem pa avtomobilist lahko naredi veliko, veliko več škode drugim, nedolžnim soudeležencem prometa. Pa se mi zdi, da se vsi ne zavedajo tega.

Si že kdaj slišal, da bi se motorist zaletel v avtobus in bi le ta odletel s ceste? :rolleyes: Res je, na kakšnem avto forumu bi lahko postavil mnogo več "pametnih" vprašanj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešno mi je, da izvirnega pisca (AKA trolla) očitno ne motijo pretirano ne prehitevanja v škarje, ne "rinjenje" pred semaforjem.. ampak ko hoče svojo škatlo parkirati v parkirni prostor, tam je pa že motor, takrat pa znori.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ...

Če človek vpraša eno čisto pogovorno vprašanje pa je lahko tudi troll. Ali pa provocira po vaše. V glavnem, hvaležen sem tistim, ki ste mi lepo odgovorili in me zraven še kaj poučili.

Rad pa bi dodal še to, da nisem imel časa in možnosti pregledovati prejšnje teme in poste da bi prišel do odgovora, zato sem raje direktno vprašal. Če sem to vprašal, ne pomeni da motoriste preziram, stereotipiziram, sovražim, podcenjujem, jih imam za manjvredne... Nasprotno, vedno se jim umaknem v desno, ko me prehitevajo(te), zaviram če prehitevajo(te) v škarje, poblendam z lučmi, če so(ste) prehitri ali jim(vam) za naslednjim ovinkom grozi policija, ... skratka sem zelo korekten voznik do vseh vrst koloupravljalcev. Prav tako vedno uporabljam ogledala, smernike pred stop lučmi, ne parkiram na prostorih za invalide in kar je še tega. Zato enako pričakujem od vseh udeležencev prometa in vem - ne misilm, da upravičeno. Torej napadalci se raje ugriznite v jezik, ker vam čisto nič nočem. Hvala.

Naslednje... ja, zgodilo se je že, da se je motorist zaletel v avtobus, tega pa je odneslo 100 metrov nazaj in iz ceste. Vsaj enkrat. Cca 33 let nazaj na severnem Primorskem pri Kanalu. S cestišča so ga spirali gasilci.

Še kakšen napad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še kakšen napad?

Glede na to, da je to forum namenjen motoristom in pride nanj avtomobilist s takimi vprašanji, si jo še poceni odnesel.

Umikanje na desno, ko prehiteva motorist? Daj ti raje samo normalno po sredini po svojem pasu vozi bo bolje. S tem umikanjem se samo dodatne nevarnosti povzročajo. Motorist ne potrebuje nobenega umikanja. Za varno in hitro prehitevanje ima svoje vozilo, če to ne zmore, mu tudi umikanje ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Prilastimo? Jebiga, premalo je parkingov za motorje, pa probamo legalno parkirati. Le počakaj, da bo kak protest, bomo zaparkirali celo Slovenijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!