Skoči na vsebino

Vprašanje obnašanja


danes01

Priporočene objave

Ok, ...

Če človek vpraša eno čisto pogovorno vprašanje pa je lahko tudi troll. Ali pa provocira po vaše. V glavnem, hvaležen sem tistim, ki ste mi lepo odgovorili in me zraven še kaj poučili.

Rad pa bi dodal še to, da nisem imel časa in možnosti pregledovati prejšnje teme in poste da bi prišel do odgovora, zato sem raje direktno vprašal. Če sem to vprašal, ne pomeni da motoriste preziram, stereotipiziram, sovražim, podcenjujem, jih imam za manjvredne... Nasprotno, vedno se jim umaknem v desno, ko me prehitevajo(te), zaviram če prehitevajo(te) v škarje, poblendam z lučmi, če so(ste) prehitri ali jim(vam) za naslednjim ovinkom grozi policija, ... skratka sem zelo korekten voznik do vseh vrst koloupravljalcev. Prav tako vedno uporabljam ogledala, smernike pred stop lučmi, ne parkiram na prostorih za invalide in kar je še tega. Zato enako pričakujem od vseh udeležencev prometa in vem - ne misilm, da upravičeno. Torej napadalci se raje ugriznite v jezik, ker vam čisto nič nočem. Hvala.

Naslednje... ja, zgodilo se je že, da se je motorist zaletel v avtobus, tega pa je odneslo 100 metrov nazaj in iz ceste. Vsaj enkrat. Cca 33 let nazaj na severnem Primorskem pri Kanalu. S cestišča so ga spirali gasilci.

Še kakšen napad?

...bolj obramba, ha, ha, a si že mogoče kdaj pomislil oziroma te je že kdaj "prijelo", da bi imel in vozil motor, ali šel polagat izpit za le-tega.

Ker škoda, bi ne bilo potrebe po ne vprašanju kot ne potrebe po takšnih ali drugačnih odgovorov.

Bilo bi samo uživanje v vožnji in odkrivanje motorističnih užitkov, obenem pa se otreseš današnjega vsakdanjega stresa in življenja, pustiš za sabo vse tegobe in si rečeš, JEBI GA-JO :l_01: in se odpelješ nekam vstran, postaviš šotor in uživaš, uživaš, uživaš,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Ok, ...

Če človek vpraša eno čisto pogovorno vprašanje pa je lahko tudi troll. Ali pa provocira po vaše. V glavnem, hvaležen sem tistim, ki ste mi lepo odgovorili in me zraven še kaj poučili.

Rad pa bi dodal še to, da nisem imel časa in možnosti pregledovati prejšnje teme in poste da bi prišel do odgovora, zato sem raje direktno vprašal. Če sem to vprašal, ne pomeni da motoriste preziram, stereotipiziram, sovražim, podcenjujem, jih imam za manjvredne... Nasprotno, vedno se jim umaknem v desno, ko me prehitevajo(te), zaviram če prehitevajo(te) v škarje, poblendam z lučmi, če so(ste) prehitri ali jim(vam) za naslednjim ovinkom grozi policija, ... skratka sem zelo korekten voznik do vseh vrst koloupravljalcev. Prav tako vedno uporabljam ogledala, smernike pred stop lučmi, ne parkiram na prostorih za invalide in kar je še tega. Zato enako pričakujem od vseh udeležencev prometa in vem - ne misilm, da upravičeno. Torej napadalci se raje ugriznite v jezik, ker vam čisto nič nočem. Hvala.

Naslednje... ja, zgodilo se je že, da se je motorist zaletel v avtobus, tega pa je odneslo 100 metrov nazaj in iz ceste. Vsaj enkrat. Cca 33 let nazaj na severnem Primorskem pri Kanalu. S cestišča so ga spirali gasilci.

Še kakšen napad?

to ni pogovorno vprašanje ampak so trditve in posplošene obtožbe ... torej si ne razbijaj glave s tem , zakaj te nekateri "napadajo " ...

tudi mene spreleti srh , ko nekdo neuravnovešen vozi skozi naselje +150km/h

... a lahko ti povem , da se to za motorista slej kot prej slabo konča - http://www.motosvet....ost__p__1826352 ...

ta link sem prilepil samo zato , ker na isti relaciji heroj z bmw m3 vozi vsaj tako hitro kot pokojni motorist a se mu zna zgoditi , da bo ob morebitnem trčenju preživel , če ne bo zraven nikogar , katerega otroka je že smrtno ogrožal ...

glede parkiranja.. a če se pripeljem z avtom in parkiram na parkirno mesto namenjeno motornemu vozilu zavzamem kaj manj prostora ? eh ker mi ni ravno za plačevati kazni parkiram kakor sem navajen - in z avtom in z motorjem na parkirni prostor... ker vem , da če motor fliknem na ozek pločnik potem ne ostane več nič prostora med hišo in avtom za nosečnice, mamice z vozički ter starejše občane...

skratka sem zelo korekten voznik do vseh vrst koloupravljalcev. Prav tako vedno uporabljam ogledala, smernike pred stop lučmi, ne parkiram na prostorih za invalide in kar je še tega................... EH DAJ DA BI SE MULTIPLICIRAL !

pri kanalu...kawasaki 900 z yoshimura frizuro ... le zakaj se je - po pripovedovanju takih , ki so ga poznali - relativno uravnovešen človek na cesti zaletel čelno v MB O302 - http://www.imcdb.org/i151961.jpg ? čelada 150m daleč v potoku ...

tudi kak avtomobilist je že naredil neumnost ali pa zaradi kakršnegakoli razloga storil samomor in obenem potegnil s sabo še kakšno nedolžno žrtev ....

mogoče bi bilo res dobro , da bi te nek motorist , ki vozi po pravilih in omejitvah enkrat zapeljal do morja in nazaj ...iz domžal skozi ljubljano ... da bi iz pravega zornega kota občutil , kako je , ko te nek objestnež v avtu prehiti tik na zaviranju pred ovinko in te stisne ob kamnito ograjo - in po možnosti je bilo to celo namenoma ... dva ovinka po tistem , ko sem se odločil da ne bom šel na silo prehitevati vw tiguan-a , ki se je zanalašč na ravnem vozil po sredi ceste ...

a tudi vsi avtomobilisti niso nekulturni ... hvala vsem , ki nakažejo pripravljenost biti prehiteni od motorista ter vsem , ki pred semaforjem puščajo 3m prostora za nas , ki se kuhamo v popolni motoristični opremi !

pa lep pozdrav in srečno vožnjo tebi na naših cestah in naših parkiriščih ! thumper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmmm.... nikjer ne zasledim nobene novice o petkovem pregonu avtomobilista v mercedesu ml mimo vaških ob cca 18,30... navkljub temu , da je bila v pregonu poškodovana kolesarka , ki so jo od vaških odpeljali z rešilcem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Sicer si trol, ampak v primeru da ti še nihče ni odgovoril: po zakonu smo primorani parkirati na parkirno mesto za avtomobile, ker so ta parkirna mesta predvidena tudi za nas. Kakorkoli drugače parkiramo, smo v prekršku (razen v posebej za nas namenjena parkirna mesta, ki žal niso vedno in povsod na voljo).

Upam, da si se kaj novega naučil, po letih agonije neznanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje...

...(prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...),

Spoštovani avtomobilist!

...kar sem v končni fazi tudi sam. Več kot 40 let vozim avto in motor in poznam obe strani.

Že res, da smo nekoliko hitrejši, avtomobilisti pa mnogo mnogo "okornejši" od nas - pa ne mislim pljuvati po tebi!! Če ti povem, kaj vse sem kot motorist v svojem stažu doživel od strani avtomobilistov, bi se zagotovo zgrozil.

Če pogledaš statistiko boš videl, da je večina smrtnih žrtev med motoristi sledeča;

Odvzem prednosti motoristu itd... Res da, na žalost tudi hitrost. Ampak, ali morda avtomobilisti vozimo po omejitvah?? Samo letos npr, (mislim, da je bilo junija), je bilo v enem dobrem mesecu 5 smrtnih žrtev, (pa niso bili neizkušeni mulci na motorjih!) ampak ljudje, motoristi stari med 44 in 58 let!! - RAZLOG: "Spregledal motorista!!!" Zato je odgovor tistega, ki ti je rekel: "Probaj obe stvari, potem razsojaj!" presneto korekten, osnovan na dejstvih, ki jih ti verjetno ne boš zlahka zmogel doumeti, čeprav želim ohraniti spoštljiv odnos do tebe, kot avtomobilista!

Res da smo v prometu fleksibilnejši, in splošno znano je, kar podpirajo tudi strokovne institucije, da motoristi razbremenjujemo promet. Tako na cesti, kakor na parkirnih mestih.

Ne bom dolgovezil "danes01", povem ti pa še nekaj:

Nedolgo tega sem (jaz, motorist) odstopil prednost starki, ki je šla z moje strani čez prehod za pešce, avtomobilist z nasprotne strani pa jo je pred mojimi očmi podrl! Pa še nadrl jo je, ker jo (baje ni videl... )

Vem, da je ta primer le kamenček v velikem morju, a primer še zdaleč ni osamljen.

danes01! Želim ti veliko sreče v prometu in bog ne daj, da se ti kdaj (na naš račun) zalomi!

Pa SREČNO!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovarjate pa tudi motoristi, kot da ste same ovčice: jaz ne, ne vsi, mi smo pridni ... :P

Jst pa povem, po AC, obvoznicah ipd. prehitevam po desni, ker na levem pasu je, sploh v poletnih mesecih ponavadi kolona, med avtomobili 500m porstora, samo vsi hočejo prehitevat, s tem da nevedo koga, na desnem pa na srečo samo kakšen kamjonček :).

Prehitevanje v škarje, se zgodi, ker včasih ko daš smernik, prehitevaš vozilo, ki je prej vozilo na omejitev 90 cca 75, takrat pa z umirjenimi 100 komaj mimo pridem in ja komu bi se to zdelo prehitevanje v škarje.

Na semaforju če se le da grem na prvo mesto, saj preden ogromno voznikov najde prvo, se jaz že rinem pred naslednjim semaforjem, pred mejnim prehodom naredim isto, saj kaj drugega kot osebne v tošlju in pa brisače v ruzaku itq nimam pokazat.

V mestu pa probam parkirat na mestu za motocikle, vsaj v LJ jih je dovolj, glede na zasedenost, pa še zastonj so. Tisti, ki pa parkirajo na mestih za avtomobile pa plačajo. Glede na to da smo vsi enaki in enakopravni, bi si lako tudi ležalnik privlekel na parkirno mesto, če bi ga seveda plačal, z enako pravico kot vsi ostali.

Vozim se hitreje od omejitve, samo to je pa moja izbira, vozim se tam kjer drugih načeloma ne ogrožam.

Najraje od vseh imam pa dedke oz. starejše moške 60+ v svojih nemških avtomobilih (Audi, BMW, VW, MB... )pri 104 - 110 na prehitevalnem pasu (na prazni avtocesti) ko veselo mahajo, če jim voziš za ritjo, blendajo, hupajo, ko jih prehitiš po desni, in podobne manevre izvajajo, pa čeprav se jim zdi da so pri njihovi hitrosti na max zbranosti in kaj več kot vozit nebi morali počet.

pa LP in lepo cesto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki je vprašal je dobil več jasnih in konkretnih odgovorov in je ali ni zadovoljen.

Moderator najbolje, da klink-klonk zakleneš debato , dokler se popolnom ne izrodi. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je edini problem.

Vsak motorist je namreč tudi avtomobilist, obratno pa (žal) ne velja.

Si vse povedal! trance_27_notworthy.gif

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Nisem motorist, imam pa eno vprašanje za vas ki to ste in ki me že več let muči. Namreč zanima me, zakaj se motoristi v prometu obnašate po logiki dvojne morale? Ko ste na cesti, ste v vlogi izmuzljivega motorista (prehitevanje v škarje, prehitevanje v ovinkih, izsiljevanje pred semaforji, ...), ko ste na parkirišču pa zavzamete vlogo avtomobila tako, da si prilastite parkirni prostor, namenjen osebnemu avtomobilu ali manjšemu kombiju. Hvala za kakršenkoli odgovor.

Ne dolgo tega, sem obzirno parkiral na mesta kjer motor ni oviral nikogar. Pa so me Medobčinski Redarji poučili, da to ni prav. da se ne sme. Da nalog že dobim po pošti. Od takrat pač parkiram na plac za avte. včasih ga pustim prav nesramno na sredi parkplaca, da se kdo slučajno ne loti avta tlačit zraven, mi kanto zbije po tleh, ali zaparkira. Vse se mi je že zgodilo. Različne občine imajo različne predpise, redarstva in navade. Zato če se le da parkiram na avto parkplac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!