Skoči na vsebino

Okvara na potovanju


Fadil

Priporočene objave

Če se da, je nekje daleč res najbolje, če si lahko pomagaš sam. V torek sva s kolegom pomagala "taljančku" malo pod vrhom Transalpine. Motor se mu je stalno pregreval ugotoviva, da je termostikalo za vklop ventilatorja je "izdihnilo". Zadevo sva prevezala na kontakt, da ventilator deluje ob vklopu kontakta. (še sreča, da smo dobili nekaj žice pri delavcij, ki obnavljajo cesto).

post-7865-0-75141000-1313785371_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že kar nekaj časa nimam AMZS asistence.... ker lahko dodatno asistenco plačam pri obveznem zavarovanju, to je osnovno kar rabim, če se mi vozilo (motor) pokvari v tujini ali če imam prometno nesrečo. (ali seveda pri kasko)

Za doplačilo 5,5 € (motor) dobim kar nekaj stvari, sploh kar rabim v tujini, recimo avtovleko do 170 eurov... razliko doplačam, se pa seveda da z zavarovalnico marsikaj dogovoriti, večinoma po avte in motorje pošiljajo zbirne kamione in prevozi pridejo zelo ugodno. Pri prometnih nesrečah dobiš nadomestno vozilo (24 ur), kar tudi ni tako malo da se vrneš domov :D vozilo pa pripelejo par dni za teboj.

Seveda, se da dogovorit z zavarovalnicami v takem trenutku marsikaj, ne glede na drobni tisk.

Imam zelo dobre izkušnje z ZM, kjer je vleka prej prišla kot pa policija na mesto nesreče :D tudi avto je bil čez tri dni že v sloveniji, pa nadomestni avto v eni uri zrihtan.

To je tudi eden izmed pogojev pri izbiri zavarovalnice.

Z AMZS pa imam slabe izkušnje.... :evilgrin:

p.s. Na žalost se ne znam špilat mehankarja, tako da se moram znajti na tak način :P men šraufi pa polno nekih delov čist nč ne pomaga :D še manj pa navodila :blink:

Pri tehle "tapoceni" asistencah je potrebno pazit, ker imajo neko omejitev na starost motorja...kolikor se spomnim, pri okvari ni veljalo za motorje starejše od 12 let, pri nesreči je pa veljalo za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se da, je nekje daleč res najbolje, če si lahko pomagaš sam. V torek sva s kolegom pomagala "taljančku" malo pod vrhom Transalpine. Motor se mu je stalno pregreval ugotoviva, da je termostikalo za vklop ventilatorja je "izdihnilo". Zadevo sva prevezala na kontakt, da ventilator deluje ob vklopu kontakta. (še sreča, da smo dobili nekaj žice pri delavcij, ki obnavljajo cesto).

v primeru okvare si lahko samo želiš srečati kakšne kot si ti :worship:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... V torek sva s kolegom pomagala "taljančku" malo pod vrhom Transalpine. Motor se mu je stalno pregreval ugotoviva, da je termostikalo za vklop ventilatorja je "izdihnilo"....

:worship: MiNa & Motoristek! :worship:

Kaj bi dal, da bi ob naslednji pizdariji vaju srečal!! :010 :010 :worship:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: MiNa & Motoristek! :worship:

Kaj bi dal, da bi ob naslednji pizdariji vaju srečal!! :010 :010 :worship:

.

KHMMM! Ni motoristek mu je pa na hitro podoben in je njegov kolega. To je Samo.

Ja upam, da se bo "privlekel" domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(še sreča, da smo dobili nekaj žice pri delavcih, ki obnavljajo cesto).

:worship: MiNa & Motoristek! :worship:

Kaj bi dal, da bi ob naslednji pizdariji vaju srečal!! :010 :010 :worship:

.

Ne da mi mira, da nebi nekaj v šali pristavil (v vsaki šali je nekaj resnice . . )

@moto rider, kaj ti bosta dva "štromarja", ki hodita po svetu brez koščka žice ?!?!?!? :whistle: :naughty:

Pa ne me zdaj :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš, da ideja ni slaba... Mislim, to s končkom žice... Nekaj vijakov in takih reči imam rezerve v torbi, jebela -žice pa ne. Gre takoj dva metra zraven.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi šele imel, če bi imel bmw-ja :whistle:

Če se da, je nekje daleč res najbolje, če si lahko pomagaš sam. V torek sva s kolegom pomagala "taljančku" malo pod vrhom Transalpine. Motor se mu je stalno pregreval ugotoviva, da je termostikalo za vklop ventilatorja je "izdihnilo". Zadevo sva prevezala na kontakt, da ventilator deluje ob vklopu kontakta. (še sreča, da smo dobili nekaj žice pri delavcij, ki obnavljajo cesto).

žica je zakon ..sploh če maš ..khmmm .. ( :lol1: njofra ) ...no katerikoli motor že ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Drat" smo potegnil iz enga Unimoga od dodatno namontirane oranžne luči. Je eden takoj pristavil "come un MacGyver".

Tak da če nimamo se pa znajdemo.

ps, do sedaj sem vedno imel s sabo par metrov žice in celo plinski spajkalnik......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!