Skoči na vsebino

Kdaj servis...?


Fadil

Priporočene objave

Pred kratkim sem se z znanci pogovarjal kdaj je bolj primerno opraviti servis na motorju! Takoj po zaključku sezone, ali tik pred pričetkom sezone!? Sam sem mnenja, da to ni pomembno, saj tudi če servis opraviš takoj po zaključku sezone, motor stoji do naslednje sezone in se ga ne vozi. Znanec pa je trdil, da je bolje servis opraviti tik pred začetkom sezone, saj naj bi bilo tako manj možnosti glede raznih usedlin v olju itd... Kdaj vozite motorje na servis? Jeseni, po končani sezoni, ali spomladi, pred začetkom nove sezone?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 10.000km se dela redne servise. Potem pa odvisno kako sezono mas. Ce naredis v letu recimo 9.900 km, bos pac tistih 100 požegnal in mal prej naredil servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kdaj vozite motorje na servis? Jeseni, po končani sezoni, ali spomladi, pred začetkom nove sezone?

Ko pač pride na vrsto servisni interval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da naj bi se olje menjalo 1x na leto, tudi če si prevozil manj kot 10.000km!? Zanima me kdaj opraviti servis? Po sezoni, ali tik pred novo sezono? Mislim, da je vseeno kdaj!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da naj bi se olje menjalo 1x na leto, tudi če si prevozil manj kot 10.000km!? Zanima me kdaj opraviti servis? Po sezoni, ali tik pred novo sezono? Mislim, da je vseeno kdaj!?

Naredi nekaj vmes: Sredi zime, ko te bo najbolj prijelo mototožje, se spravi v garazo pa zamenjaj olje, filtre in vse, kar je potrebno.

p.s. Tapravim se sezona konca 31.12 in zacne 1.1. in res ne vidim, kje mas tle paniko, kdaj nardit servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah....glede tega, da se vozim celo leto :whistle: ...naredim servis kadar je potrebno ali km ali časovno. To je to. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tehničnega marca, torej takrat menjam olje. To delam že od prvega motorja naprej..., zakaj menjati rutino? Če pa pade kakšna novoletna vožnja vmes, pa tudi O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje menjam po cca 1500km piste (4 - 5x na stezi)...

Podvprašanje: a vam je težko dat tistih 70€ za olje + 5€ za filter?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz nekako ne zaključujem sezone in se s "konzerviranjem" in podobnimi neumnostmi ne obremenjujem... servis naredim oziroma ga tja odpeljem, ko to pokažejo kilometri...:closedeyes:

me pa muči druga dilema:

Pri XJR naj bi na 40000 se "preverili in po potrebi nastavili" ventili ter opravila "sinhronizacija vbrizga" torej priklop ECU ja na računalnik (celo vsakih 10000). Vse to po navodilih v knjigi...:rolleyes:

Po informacijah pri deltateamu, naj bi se testiranje ECUja sploh ne delalo, razen če so kake težave z delovanjem motorja. In na vseh servisih do sedaj to "testiranje" ni bilo opravljeno.:?

Kar se tiče "štelanja ventilov" pa imam pomislek... Glede na to da se ventili popolnoma nič "ne slišijo", da moped lepo laufa,... a je sploh smiselno "odpirati mašino" in preverjati ventile? Servis na 40000 pred slabim mesecem je bil sicer opravljen (olje, filtri, svečke) in takrat sem se odločil, da bomo ventile štelali, ko bo čas (pozimi)... takole po "debati" s kolegi, ki vozijo podobne motorje pa so nekateri mnenja, da naj ga nikar "ne serjem" če vse lepo laufa z "nepotrebnim" odpiranjem in štoranjem v mašino (četudi seveda na uradnem servisu)...:doze:

Torej "odpirati mašino in štelati", prikljapljati ECU na računalnik ali ne? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem se z znanci pogovarjal kdaj je bolj primerno opraviti servis na motorju! Takoj po zaključku sezone, ali tik pred pričetkom sezone!? Sam sem mnenja, da to ni pomembno, saj tudi če servis opraviš takoj po zaključku sezone, motor stoji do naslednje sezone in se ga ne vozi. Znanec pa je trdil, da je bolje servis opraviti tik pred začetkom sezone, saj naj bi bilo tako manj možnosti glede raznih usedlin v olju itd... Kdaj vozite motorje na servis? Jeseni, po končani sezoni, ali spomladi, pred začetkom nove sezone?

Servis oz. olje menjam po "koncu" sezone ne glede ali je doseženo št. km, takšno je mnenje strokovnjakov, tako da motor ne stoji s starim oljem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da se Primorci vozite kot Italijani!? Koliko? 10 mesecev na leto? :notworthy:

haha, kaj mislis da je zimska voznja omejena samo na Primorsko? Dalec od tega. Nebi verjel koliko se nas fura tudi po 12 mesecev na leto. Pa ce bi melo leto 13 mesecev, bi se pa vozil 13 mesecev. V okolici Jesenic in Kranja mas tud ene par takih manijakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje menjan po cca 10kkm. Ali je to na začetku ali na koncu sezone se sploh ne obremenjujem. Zadnji dve menjavi sem opravil sredi leta julij in avgust. Ali pri avtih tudi komplicirate - pred oz po koncu "sezone" - čeprav sezone ni.

Dvomim, da vsi vsakoletno menjate olje v avtih; naredite toliko km, da bi morali napraviti servis - v nekaterih familijah sta pri hiši 2 oz. 3 avta in predvidevam, da je olje notr tudi kakšne 3 lete in je komu kaj mar?

Mislim, da ne more biti čisto nič narobe, če je olje eno zimo v karterju in ga menjaš naslednjo sezono po prevoženih kilometrih primernih za menjavo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis oz. olje menjam po "koncu" sezone ne glede ali je doseženo št. km, takšno je mnenje strokovnjakov, tako da motor ne stoji s starim oljem. :?

Zanima me od kod ta informacija? Meni so v KMC rekli, da je potrebno vsako leto zamenjati olje, ne glede na število prevoženih kilometrov. To je sedaj lahko zaradi biznisa, ali pa je res tako!? Ne razumem zakaj ni dobro da motor stoji z starim oljem? Sam sem slišal ravno obratno in to, da je bolje menjati olje tik pred sezono! To velja za tiste motoriste, ki delajo manj kot 10.000km, saj če delaš več, tako ali tako ni pomemben čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da se Primorci vozite kot Italijani!? Koliko? 10 mesecev na leto? :notworthy:

12 mesecev na leto.Samo imam dobro opravičilo:ženka mi poleg dveh mopedov ne pusti imet še avta. :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne obremenjujem, ali pred a ali po sezoni, ker ga tako in tako menjam 2x na leto.

Je pa tako. V servisni knjigi za avto mi piše: menjava na 20 000 km ali 1x letno. Ker z avtom ne naredim tolk km na leto, ga menjam 1x na leto.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki, bom probal eno zimo olje pri miru kar v karterju pustit, pa bom potem spomladi povedal ...

Ah, nič, pozabi! Že zdaj vem, da mi ne bo zneslo.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me od kod ta informacija? Meni so v KMC rekli, da je potrebno vsako leto zamenjati olje, ne glede na število prevoženih kilometrov. To je sedaj lahko zaradi biznisa, ali pa je res tako!? Ne razumem zakaj ni dobro da motor stoji z starim oljem? Sam sem slišal ravno obratno in to, da je bolje menjati olje tik pred sezono! To velja za tiste motoriste, ki delajo manj kot 10.000km, saj če delaš več, tako ali tako ni pomemben čas...

Že predebatirano 100x .... rekli so ti, pol se drži navodil KMC in slišal si obratno pol pa tako naredi :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj vozite motorje na servis? Jeseni, po končani sezoni, ali spomladi, pred začetkom nove sezone?

jaz delam servis strogo samo na jesenski ekvinokcij :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že predebatirano 100x .... rekli so ti, pol se drži navodil KMC in slišal si obratno pol pa tako naredi :headbang:

A je sod prazen? :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej "odpirati mašino in štelati", prikljapljati ECU na računalnik ali ne? :unsure:

Kar se tiče štelanja ventilov.. Za ventile naštelat je treba odpret tolk mal mašine, da se temu skoraj ne more rečt odpiranje mašine, ker odšraufaš pokrov glav dol, ponavadi samo preveriš zračnost (dejansko štelanje štelanje pri teh km velikokrat ni potrebno) in je to to. Če je pa že treba štelat, pa pač odšraufaš dol še odmične gredi in zamenjaš tiste ploščice pa je..

Če imaš pomisleke o štelanju ventilov naj ne bo zato ker imaš neprijeten občutek, da se bo odpiralo mašino, ampak naj bodo pomisleki zgolj za to, če si pripravljen dat xx eur za opravilo, ki lahko ni potrebno.

Moje osebno mnenje je, da je pač ventile vsake tolk časa fajn prekontrolirat in če je potreba ob tem tudi naštelat. Je pa res, da jaz vse to počnem sam in me ne stane nič razen par urc prostega časa, ki bi ga sicer najverjetneje prebil na internetu.

Servise pa jaz delam na 6000km, oziroma spomladi na začetku sezone, kadar sem sezono npr zaključil pri 5000km. V tem primeru ne čakam da jih spomladi najprej naredim še 1000 do polnih 6, ampak zamenjam takoj na začetku in imam pol nekaj časa mir. Pri motorju, ki ga imam za na pisto, pa računam menjat olje na cca 1500 - 2000 km.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se stem neobremenjujem, delam servis na vsakih 10K kil.neglede na letni čas:pomlad,leto ali jesen, čez zimo je v mirovanju,očiščen osušen,postavljen na sredinsko stojalo, pošprican z silikon sprejem in priključen na vzdrževalec akumulatorja ! vsakih 14 dni pa malo obrnem z zaganjačem ali celo malo pustim laufat dam v prestavo, da se še malo olje v dif.premeša. !:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je sod prazen? :rolleyes:

V starem olju nastanejo kemicne spojine,ki negativno reagirajo z snovmi v aluminijastih masinah(v nekaj mesečnem mirovanju) da boš imel sod poln pa poglej še komentarje v Motorrad-u .... :angry:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!