Skoči na vsebino

Kdaj servis...?


Fadil

Priporočene objave

ma to so nebuloze, o starem olju pa korozivnosti. tistih par mesece ko miruje mu ne bo hudega, je mnogo drugih bolj pomembnih problemov med zimovanjem.

Tako da ne več o tem, hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V starem olju nastanejo kemicne spojine,ki negativno reagirajo z snovmi v aluminijastih masinah(v nekaj mesečnem mirovanju) da boš imel sod poln pa poglej še komentarje v Motorrad-u .... :angry:

Poglej, sedaj si vsaj lepo odgovoril! Hvala lepa za pojasnilo in želim ti lep dan! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi nehal jamrat o servisih pred ali po sezoni, pa doumel, da sezone ni? Da je to samo mit, ki ti ga hocejo prodat serviserji? Lej, ko bo kak lep dan sredi oktobra, se pejt pelat. Pa ce bo lep dan v zacetku novembra, sredi decembra, 31.12. moras prezivet na motorju, take izkusnje ti ne bo nikoli zal, 1.1. imamo po celi sloveniji zacetke sezone okrog 12h (Celje, Kranj, itd.). Drugi ali tretji vikend februarja imas Slončkovo ringarajo, med tem moras nabirat kondicijo za zimske voznje.

:headbang: :headbang: Jao ljudje, kje mam jst cas motor konzervirat, jst se moram vozit!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam niti garaže...tak da konzerviranje odpade...je treba vozit pozimi :D

Sicer pa tudi....servisiram ko so km za to :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz delam servis takrat, ko mi pokažejo km na to. In ker delam max. 4000 km letno ne menjam vsako leto olja. Do sedaj še ni bilo problemov s kakršnimi koli usedlinami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz delam servis takrat, ko mi pokažejo km na to. In ker delam max. 4000 km letno ne menjam vsako leto olja. Do sedaj še ni bilo problemov s kakršnimi koli usedlinami.

Za tole ti bo pa marsikdo rekel da ni pametno kar delaš! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče. Ampak do sedaj še ni bilo zaradi tega kakšnih problemov. Tako delamo pri 3 motorjih in 3 avtomobilih, ki jih imamo doma (od tega 2 motorja in 2 avtomobila kupljena nova). Le da pri avtomobilih dejansko naredimo letno dovolj km za servis (razen pri enem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zakaj pa ne??

Royal je napisal:

V starem olju nastanejo kemicne spojine,ki negativno reagirajo z snovmi v aluminijastih masinah(v nekaj mesečnem mirovanju) da boš imel sod poln pa poglej še komentarje v Motorrad-u .... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Royal je napisal:

V starem olju nastanejo kemicne spojine,ki negativno reagirajo z snovmi v aluminijastih masinah(v nekaj mesečnem mirovanju) da boš imel sod poln pa poglej še komentarje v Motorrad-u .... :angry:

Ah ma daj, ne verjemi vsemu kar ti želi nekdo "prodat", sploh pa ne prodajalcem v trgovini. Ko se ti kilometri obrnejo, da je potrebno narediti servis, ga enostavno naredi in nič drugače. Jaz se časovnih servisnih intervalov držim samo v času garancije, ker se jih zato pač moram, ko pa garancija poteče pa enostavno po kilometrih in je to to, brez skrbi. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Royal je napisal:

V starem olju nastanejo kemicne spojine,ki negativno reagirajo z snovmi v aluminijastih masinah(v nekaj mesečnem mirovanju) da boš imel sod poln pa poglej še komentarje v Motorrad-u .... :angry:

Definiraj staro olje. A je to pol leta staro olje al je to 10 let staro olje. Dejte komplicirat, ljudje, no. To je ista finta kot una "gume pozimi ne drzijo". Blah blah blah...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki delate na 10000 km, imate tudi v servisni knjigi intervale na 10000 km, ali so že prej in pač opravite servis pri nekoliko večjih kilometrih?

Eni motorji imajo pač servisne intervale na 10 000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Yamahi je tudi v knjigi 10k....

Eni motorji imajo pač servisne intervale na 10 000 km.

Na vsakih 10000 km redni servis pri uradnem serviserju.... mislim, da sem jih 12 naredu od 2006 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ravno tole debato o menjavi olja smo imeli pred parimi dnevi. in je več teorij...

eni pravijo da naj menjam zdaj, po sezoni, da umazanija ne bo stala v motorju.

drugi pravijo da naj menjam pred sezono, spomladi torej. da bo v motorju sveže olje in ne olje, kateremu bodo čez zimo najedali tisti minimalni ostanki porabljenega olja...

sam se tudi bolj nagibam k drugi varianti. itak pa imajo olja zdaj aditive, takšne in drugačne in nekajtedensko mirovanje pač ne more škoditi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar menjal olje, ker so pač kilometri tako pokazali in se ne sekiram za nobene usedline, ostanke starega olja,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!