Skoči na vsebino

Kako bi najlažje odstranil rjo


Fadil

Priporočene objave

Kako bi najlažje odstranil rjo na nosilcu kolesa ( na sliki )? Prejšnji lastnik je izgleda tole rja prekril z nekim kitom, saj sem mislil, da je gor katran s ceste. Ko sem odstranil svinjarijo vidim, da zadeva rjavi. Verjetno bi bilo potrebno rjo s kakšno žično krtačo zbrusiti, potem nanos temeljne barve in na koncu še kakšno sivo ( srebrno )??? Nimam izkušenj s tem, zato sprašujem kako bi lahko zadevo najlažje in lepo zrihtal!?

post-31318-0-99496800-1317825268_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi najlažje odstranil rjo na nosilcu kolesa ( na sliki )? Prejšnji lastnik je izgleda tole rja prekril z nekim kitom, saj sem mislil, da je gor katran s ceste. Ko sem odstranil svinjarijo vidim, da zadeva rjavi. Verjetno bi bilo potrebno rjo s kakšno žično krtačo zbrusiti, potem nanos temeljne barve in na koncu še kakšno sivo ( srebrno )??? Nimam izkušenj s tem, zato sprašujem kako bi lahko zadevo najlažje in lepo zrihtal!?

Ferosan,dobiš v vsaki mavrici,bauhaus, baumax...drugače imaš pa verigo tudi čist suho,pa disk je tudi že goden za menjavo :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odluščena je srebrna barva, tako da Ferosan verjetno samo odstrani rjo, madež pa bo ostal!? Rad bi tudi pobarval madež, tako da bo cel nosilec lep, srebrn... Veriga ni ravno suha, saj jo redno mažem ( na 2 tankanja goriva . Motor pa je bil 2 dni nazaj na servisu, pa mi mehanik ni nič omenil, da je disk zmatran... Ne vem!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj če hočeš narediti nekaj na pol potem naredi po gornjih nasvetih, če pa hočeš narediti da bo zgledalo kot novo potem najprej odšravfaj dol zadnjo nihalko jo daj speskati potem pa prašno barvati :yea1: pa dobr zrihti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te madeže rje daj speskat (najbolje bi bilo vilice demontirat)sicer pa se lahko tudi pred peskanjem zaščiti. nato pošpricaj z svetlo sivo temeljno barvo,ko se posuši malo pobrusi z bolj finim vodobrusnim papirjem osuši,prešpricaj z srebrnim spreyem in nazadnje še z prozornim lakom.Vsi trije spreyi morajo biti na enaki bazi npr.akril.Nanašaj vedno zelo tanek sloj,da ti nepocuri in z vsako barvo prekrij vsaj dvakrat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferosan,dobiš v vsaki mavrici,bauhaus, baumax...drugače imaš pa verigo tudi čist suho,pa disk je tudi že goden za menjavo :whistle:

Saj je tudi felta zamazana, pa plastika popacana! Ampak on ni spraševal za ketno in disk, ampak za rjo na zadnji nihalki.:headbang:

Port Folio user_popup.png

Objavljeno Danes, 18:33

Zamenjaj serviserja!

Pametnjakovič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje se zrihta takole.

Najprej ferosan da odstraniš rjo.

Vzameš srebn sprej za feltne (dobro poglej barvo preden kupiš) in s čopičem barvo naneseš na vilico.

Pobarvaj smo tam kjer manjka barva. Ko se posuši čez špricni prozoren lak v spreju, da bo vse skupaj dolgo držalo. Vsi spreji so na akrilni bazi; Vse ostale dele motorja zaščiti, da jih ne boš nezaželeno pobarval.

2. način

Če hočeš da bo motor in vilica breshibno in lepo izgledala se posluži nasvetov, ki so bili poslani pred mojim; peskanje, demontiraje vilic, ličarji........itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi najlažje odstranil rjo na nosilcu kolesa ( na sliki )? Prejšnji lastnik je izgleda tole rja prekril z nekim kitom, saj sem mislil, da je gor katran s ceste. Ko sem odstranil svinjarijo vidim, da zadeva rjavi. Verjetno bi bilo potrebno rjo s kakšno žično krtačo zbrusiti, potem nanos temeljne barve in na koncu še kakšno sivo ( srebrno )??? Nimam izkušenj s tem, zato sprašujem kako bi lahko zadevo najlažje in lepo zrihtal!?

Lepo obrusi, malo feosana, potem namaži t temeljno barvo in čez lepo srebrno barvo pa si zmagal. Ali pa če daš vse skupaj lepo speskat.

Ferosan,dobiš v vsaki mavrici,bauhaus, baumax...drugače imaš pa verigo tudi čist suho,pa disk je tudi že goden za menjavo :whistle:

In kje si zdaj ti videl, da je disk goden za menjavo in pa da je ketna suha :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš začel zadevo obnavljat, potem jo obnovi kot se spodobi, al pa pusti kot je. Na pol nekaj narest, nima smisla. ;)

Vzami kolo dol in speskaj nosilec oz. vse poberi dol kar je rjasto. Če se ti, da pa lahko tudi brusiš ročno.

Nato kupi kak šprej, kateri je primeren za barvanje in prebarvaj zadevo.

Potem si samo še naleko daš gor in ponosen boš nase.

:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z Lolyx om-nekaj na pov delat je brez veze. Zadeva bo zgledala šalabajzersko. Rajš pusti kot je oziroma odmontiraj nihajko, daj speskat + elektroprašno pobarvat (barvanje bi te moralo pridet pod 10 eur).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor pa že iz te slike vidi, da je disk za menjavo in, da je veriga suha se pa lahko že kosa s Chuck-om Noris-om. :worship:

Jaz bi pustil zadevo takok, kot je, ker če bo nihajka poštrihana zaradi tega motor ne bo nič bolje potegnil :P Če pa misliš motor kompletno rihtat pa podri zadevo nesi na peskanje in enemu ličarju na lakiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kakršno koli podiranje sam nimam znanja, in ne možnosti, saj verjetno to ni tako " simpl "! Verjetno potrebuješ dvigalo ali mizo za motor, sam pa imam samo stojalo za zadnje kolo!? Seveda bi si želel zadevo " zrihtati " čim bolj všečno, ampak zame je problem demontaža in nato montaža. Jbg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kakršno koli podiranje sam nimam znanja, in ne možnosti, saj verjetno to ni tako " simpl "! Verjetno potrebuješ dvigalo ali mizo za motor, sam pa imam samo stojalo za zadnje kolo!? Seveda bi si želel zadevo " zrihtati " čim bolj všečno, ampak zame je problem demontaža in nato montaža. Jbg...

V osnovi niti ni tolk tezko, edino kar rabis so dovolj dolge gurtne pa en kavelj na stropu. zadevo lepo za nosilc zadnjega dela motorja zahaklas pa dvignes in potem v miru šariš po kripi, kolikor ti je veselje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kakršno koli podiranje sam nimam znanja, in ne možnosti, saj verjetno to ni tako " simpl "! Verjetno potrebuješ dvigalo ali mizo za motor, sam pa imam samo stojalo za zadnje kolo!? Seveda bi si želel zadevo " zrihtati " čim bolj všečno, ampak zame je problem demontaža in nato montaža. Jbg...

Za snet kolo ne potrebuješ znanja. Če znaš snet kolo z kolesa boš znal tudi z motorja.

Enega boš potreboval, da ti mal pomaga okoli verige, sam to prej za dat gor kot pa dol.

Odviješ vijak, ga ven potegneš al kako že ima. Verigo dej na stran, da ne boš pobiral smeti po tleh, motor podstavi z nosilcem al pa z leseno kocko, če ze nosilca nimaš.

Potem motor dobro podpri, da se ti ne zruši, poglej kok vijakov moraš odvit, nabaviš ključe, soseda in rešen problem.

Simpel ko pasulj. :boobies:

Motor je človek nardil, se ni sam. Zato naj te ne bo strah, ker nimaš kaj zafrknit.

Rabiš samo mal prostora na ulici in voljo.

Srečno in veliko veselja pri nabiranju znanja.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če boš začel zadevo obnavljat, potem jo obnovi kot se spodobi, al pa pusti kot je. Na pol nekaj narest, nima smisla. ;)

Vzami kolo dol in speskaj nosilec oz. vse poberi dol kar je rjasto. Če se ti, da pa lahko tudi brusiš ročno.

Nato kupi kak šprej, kateri je primeren za barvanje in prebarvaj zadevo.

Potem si samo še naleko daš gor in ponosen boš nase.

:grupni:

Kje bi lahko dobil tole nalepko DELTABOX Swingarm 2x ? Sem gledal po netu in našel vse druge nalepke, samo to pa nikakor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi dal zadeve peskat je najceneje da daš zadevo nekomu ki izdeluje nalepke, jo poslika malo predela v fotoshopu in sprinta.

Ponavadi je to ceneje kot kupovati orginal nalepko.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je zaenkrat še na motorju, nameravam pa do pomladi to uredit. Se strinjam, da je ceneje, če to nekdo naredi, samo, osebno nikogar ne poznam, ki to dela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!