Skoči na vsebino

Denarja ni!


S-trMa

Priporočene objave

slovenci smo postali zahteven narod. z uvedbo eura smo pa enostavno izgubili občutek za denar.

je kdo pomislil da bi dal 2milijona tolarjev za nov motor, ko so še bili tolarji?.....verjetno ne.

sedaj je to ca.8000eur in nekako "normalno". vsak je bil na tem, da si je postavil limit pri nabavi motorja ampak vedno je kupil tistega k je bil 2-3jurje dražji in seveda nov.

ob poplavi vseh možnih financiranj si večina misli "da tistih 100eur na mesec bom pa že pogrešal" ko vzamejo kredit na 7-8let.

in to je tisto kar zmanjšuje prodajo rabljenih starih motorjev.

moje mnenje je da denar le ni tak problem, bolj verjetno je to, da vsak najde rešitev da kupi novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrho ima prav. Pri meni bo sigurno drugo leto slabše in bom verjetno moral razmišljat, da motor prodam, ker niti za registracijo in benz ne bom imel. Sam sem že razmišljal o prodaji ali menjavi ampak me je minilo. Cena je za model, ki ga imam, za folk, ki kupuje za vse ista, pa ni važno ali je motor z original deli, lepo ohranjen z realnimi kilometri ali pa ima že menjano plastiko in ostale dele, ker je bil podrt in lahko vidiš kje še kakšen posnetek, kako se z motorjem dela in vozi, prodajalec pa pravi, da nima časa, da bi se vozil in ga zato prodaja in razne bučke. Trgovec samo pogleda prometno in na podlagi tega ti pove ceno, motorja niti ne pogleda (se pravi zgodba se ponovi. ni važno, tudi, če je s stage tapeom zalepljena plastika skupaj). Če bo šlo ga bom imel do konca njegovih dni, če se bo kakšen frend spomnu, da ga kupi super, za na autonet zaenkrat nimam volje, da se ukvarjam z raznimi zgodbami... tko pa sva dva, ki se smilima sama sebi ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovenci smo postali zahteven narod. z uvedbo eura smo pa enostavno izgubili občutek za denar.

je kdo pomislil da bi dal 2milijona tolarjev za nov motor, ko so še bili tolarji?.....verjetno ne.

Kako ne. Nekateri smo dal več denarja za motor kot za avto. Jaz sem dal pred 10 leti natanko 2,45 milijona tolarjev. Sedaj pa ko bom kupoval novega bom moral dat pa okoli 15 000 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trg se je pač zasitil zaradi sivega uvoza. Že sedaj je težko prodat motor, še težje bo čez 2-3 leta ko bo tale "moda" motoriranja minila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se bo tudi pri motorjih začela uveljavljati politika cen slična avtomobilskim. Cena tri do štiri leta starega avtomobila je polovica cene novega. Cena deset let starega pa le 10% osnovne cene. Po petnajstem letu pa jih dobiš za drobiž.

Res imajo motorji manj kilometraže in so običajno lepše ohranjeni, vendar z ozirom, da to ni nujen nakup in, da je ponudba vse večja, ne bo več mogoče zahtevati za rabljenega več kot za novega (sploh pa čoperji - čeprav imajo za nekaj tisoč € dodatne opreme).

V osnovi je to dobro za vse, ki kupujejo motor, za prodajo pa je potrebno imeti živce in čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra in ugodna roba se vedno proda !!! VEDNO.Vsaka stvar ima svojega kupca. Prodam veliko stvari ,noben avto in motor ni bil na netu toliko časa da bi oglas poteku (en mesec) ponavadi prodam v parih dneh. Cena je ključna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kdor prodaja kakšen dobro ohranjen potovalnik ali potovalni enduro s solidno vetrno zaščito za pošteno ceno me naj ZS-ja ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra in ugodna roba se vedno proda !!! VEDNO.Vsaka stvar ima svojega kupca. Prodam veliko stvari ,noben avto in motor ni bil na netu toliko časa da bi oglas poteku (en mesec) ponavadi prodam v parih dneh. Cena je ključna.

Ma kaj pa vem...Jz sem prodajal kar neki mopedov po več kot leto dni.Pa al sem bil prepocen in so zato težili ali pa spet kaj druga.V glavnem pa sta mi ostala dva modela najbolj v spominu in sicer varadero 125 in gsxf(osa) oba prodajal pod ceno skoraj leto dni...Na koncu prodal za ponujeno ceno(varadero skoraj 1500eu cenej kot ostali na netu in gsxf za 1300 od najcenejšega)Sam da nisem več gledal teh jajc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra in ugodna roba se vedno proda !!! VEDNO.Vsaka stvar ima svojega kupca. Prodam veliko stvari ,noben avto in motor ni bil na netu toliko časa da bi oglas poteku (en mesec) ponavadi prodam v parih dneh. Cena je ključna.

Jah, cena. Ne more bit cena za motor z 20.000 kilometri in kupom dodatkov pa z rorom identična stock motorju z 80.000 km. Ne vem, sam sem pripravljen pljunit par cekinov več za dober ohranjen motor, kot pa da neka zarjavela jajca kupujem, zato da bom prišparal 100 eur. Moj je zagotovo dobra roba, sam noben niti ne pokliče, kaj šele pride pogledat (razlika med najcenejšo in mojo je pa 200 eur, s tem da njegova zraven nima NIČ)

Zafrustro bom fasal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, cena. Ne more bit cena za motor z 20.000 kilometri in kupom dodatkov pa z rorom identična stock motorju z 80.000 km. Ne vem, sam sem pripravljen pljunit par cekinov več za dober ohranjen motor, kot pa da neka zarjavela jajca kupujem, zato da bom prišparal 100 eur. Moj je zagotovo dobra roba, sam noben niti ne pokliče, kaj šele pride pogledat (razlika med najcenejšo in mojo je pa 200 eur, s tem da njegova zraven nima NIČ)

Zafrustro bom fasal.

Mislim, da ima isa precej prav ko pravi, da je cena ključna, predvsem pa mora biti cena in kvaliteta ključna, pa se proda. V tvojem primeru pa lahko poiskusiš finto in sicer napišeš ceno brez dodatkov (se pravi bo verjetno najnižja) poslikaš motor z dodatki (kajti kupujemo z očmi, pa tudi zvok je velikokrat odločilnega pomena) in na koncu v opombe vpišeš ceno dodatkov ali napišeš po dogovoru. Vsekakor pa je za interes kupca poglaviten ali videz, ali, zvok ali cena ali fenomenalen marketing..nekaj od tega pač mora biti najbolj ugodno, da se bo bodoči kupec sploh zanimal za nakup.

tudi jaz sem letos prodal svojega in to za dobrih 1000€ več kot so bili primerljivi na netu. Kupec me je dobesedno žical zanj. Seveda pa moram priznati, da je na njemu bilo za 1500 samo dodatne opreme. trance_25_naughty.gif. Kaj hočem povedati: če hočeš prodati, moraš pač nekaj več kot ostali ponuditi, in tu nekoliko zgubiš, a vendar na koncu profitiraš ker prodaš. Vsi pa vemo da z leti vozilom cene padajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, lahko tudi probaš z finto ,da zraven podariš dodatno opremo v vrednosti ........€. slovenci padajo na podarjeno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, cena. Ne more bit cena za motor z 20.000 kilometri in kupom dodatkov pa z rorom identična stock motorju z 80.000 km. Ne vem, sam sem pripravljen pljunit par cekinov več za dober ohranjen motor, kot pa da neka zarjavela jajca kupujem, zato da bom prišparal 100 eur. Moj je zagotovo dobra roba, sam noben niti ne pokliče, kaj šele pride pogledat (razlika med najcenejšo in mojo je pa 200 eur, s tem da njegova zraven nima NIČ)

Zafrustro bom fasal.

Jaz sem dal oglas že pred kakim letom, cena je res nekoliko višja od ostalih, predvsem pa verjetno kupce moti letnik motorja. V celi sezoni sem imel, če se prav spomnim ene 3 klice in en ogled. Motor maksimalno ohranjen, servisiran na pooblaščenem servisu, priložim račune,... Od opreme Akrapovič, zaščita motorja, kovček. Kilometov pa samo 33k, 100% realnih (kupljen pri 4500km). Če se pojavi kakšen interesent se da tudi okrog cene še pogovarjat, samo ni zanimanja.... Par menjav sem dobil ponujenih, pa nič primernega zame...

Hja, marsiksdo pravi, cena naj bo primerna pa se vse proda,....šenkat pa ne mislim motorja, v takem stanju kot je. Glede na to kakšni motorji se prodajajo po malenkost nižjih cenah bi bilo to neumno (prevrteni, sestavljeni..)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, marsiksdo pravi, cena naj bo primerna pa se vse proda,....šenkat pa ne mislim motorja, v takem stanju kot je. Glede na to kakšni motorji se prodajajo po malenkost nižjih cenah bi bilo to neumno (prevrteni, sestavljeni..)

Zato pa se ga vozi, da se ga ne šenka. Moj ima že 184 000 km in je ohranjen mogoče bolj kot kakšen drug motor, pa na prodajo niti ne pomislim. Zakaj bi "ustrelil" konja, ki mi odlično služi? Mogoče zato da se postavljam okol z novim motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se mi za nov motor..., letos je naneslo tako, da sem prevozil samo 2800 km, kar praktično ni nič. Se mi zdi skoraj škoda da stoji v garaži. Če se proda se proda, če ne pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo pozabljate, da so določeni modeli bolj popularni kot drugi. sigurno boš težje prodal hornet 600 če imaš na prodaj celo vrsto FZ6 in Z750, ki sta "novejša" modela pa še eni jih v obupu poceni dajo. sportaki grejo v promet ker so pač mokre sanje, nakedi in podobno pa slabše ker pač niso tako "cool" kot cestaki.

vse ja stvar ponudbe in povpraševanja + že omenjeni triki (naštevanje dodatne opreme). včasih gledam oglase in so eni z katastrofalnimi slikami z telefonom, umazani motorji ali pred kako razpadajočo garažo itd. tudi oglas more bit mamljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi "ustrelil" konja, ki mi odlično služi? Mogoče zato da se postavljam okol z novim motorjem?

Prodajam izključno zato, ker sem ugotovil, da mi nekako bolj ustreza enduro motor, pa bi se rad zdaj treh cilindrov znebil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro single enduro lahko dobiš že za 1500€ in manj, pa imaš nekaj časa dva. Lahko da ti bo premal single in boš spet menjal in ker ne moreš prodat niti prvega niti drugega, kupiš tretjega... mmm, pozab... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro single enduro lahko dobiš že za 1500€ in manj, pa imaš nekaj časa dva. Lahko da ti bo premal single in boš spet menjal in ker ne moreš prodat niti prvega niti drugega, kupiš tretjega... mmm, pozab... :wacko:

hehe..ko pogledam kaj imaš v garaži te čist razumem ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo denarja pa res ni, pa ga še en čas ne bo, če ne bomo začeli nekaj prodajat v tujino... je pa itak noro, kako hitro so se zadnja leta avti in motorji v Slo menjavali, štiri-pet let je blo že staro.... kje pa piše da ne moreš imet motorja več let??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše da ne moreš imet motorja več let??

Sej ne gre za to. Pač prej sem vozil cestaka, pa pol enduro, potem supermoto, zdej sem na tourerju in ko sem vse dal čez (no, čoperja nisem ker ga ne maram) sem pogruntal, da si najbolj želim enduro/supermoto, nekaj od tega. In potem ga bom imel več let (pa saj sem tut vsak svoj motor imel vsaj 3 leta). Sploh če končno pridem do Tenerejke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro single enduro lahko dobiš že za 1500€ in manj, pa imaš nekaj časa dva. Lahko da ti bo premal single in boš spet menjal in ker ne moreš prodat niti prvega niti drugega, kupiš tretjega... mmm, pozab... :wacko:

Jaz še za tega nimam prostora čez zimo, žal je tako pa še pri denarju mi malo trga.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še za tega nimam prostora čez zimo, žal je tako pa še pri denarju mi malo trga.

LP

jaz pa plac imam... :grim še in še... samo dnaraja ni... tak da, če kdo nima placa pa ne rabi denarja ga lahko pripelje k meni, seveda z polnim tankom, ker kot sem že povedal dnarja ni :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!