Skoči na vsebino

Ogrevanje garaže in agregata motorja


ELO

Priporočene objave

torej, prišel sem do bistroumne ideje.

do te ideje me je pripeljalo razmišljanje o naslednjih problemih:

-v garaži me pozimi zebe, ker nimam radiatorja, denarja za nakup novega pa tudi ne, ker vse zapravim za alkohol, droge in ženske,

-pa ne samo vi, tudi sosedje me ne marajo preveč. sploh ko pozimi mrzel motor ogrevam pred garažo, pa jih moti hrup agregata na blokadi. pač, na blokadi se hitreje ogreje kot v prostem teku, a ne? v bistvu jim skušam skrajšati muke, pa tega ne dojamejo. s hladnim motorjem pač ni zdravo podpisovati se po ulici, dooooh...

in sedaj ideja:

iz radiatorja sosednje sobe bi na agregat motorja pripeljal dovodno in odvodno cev, vse skupaj pa bi s hitrimi spojkami dal na vstop in izstop iz hladilnika. tako bi v hladilnik pritekala topla voda iz sistema centralne kurjave, poganja pa vse to itak črpalka od peči...

v bistvu bi moral vodo nadomestiti z antifrizom, da mi ne bi na motorju voda potem slučajno zmrznila, ko bi s svojim kafanarjem predolgo stal pred kako kafano, ono, pri mrazu od -273,16 °C ...

motor imam itak ves čas priključen na vzdrževalec akumulatorja, zato bi lahko "prebrikal" ventilatorje na hladilniku tako, da bi topel zrak ves čas pihalo na agregat. agregat bi tako bil topel, kombinacija hladilnika motorja in "prebrikanih" ventilatorjev pa bi služila kot kalorifer za garažo. ko bi se hotel odpeljati bi samo odklopil hitre spojke, in gremo, akcija.... nič več ogrevanja na blokadi, takoj bi lahko "špure" po celi ulici potegnil, brez škode za agregat.

meni se zdi fejst dobra ideja, ono, za zdrkat dobra!!!

pa vam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še grelce na gume da lahko greš na koleno direkt iz garaže pa z enega BMW-ja pokrast vso ogrevanje sedežev, ročk itd. pa si glavni. Kot dodatek priporočam še eno dobro, pohotno, prsato nago babo da se gor in dol vlači po motorju pa skrbi, da je usnje sedeža skoz pravilno navlaženo (da ne razpoka) in da je tank skoz lepo spoliran z "jelenovo kožo".

pridem pogledat ko bo končano, pa malo bi probal tega kar kadiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, če bi dal grelce na gume bi preveč držalo in bi bilo težje špure vlečt'... nimam konjev na pretek. samo 205 jih pride do gume mojega mopeda...

lej, lahko kadarkoli prideš naokrog, pa bova malce podebatirala. vidim, da imaš tudi ti dobre ideje...

babe so drage, sedež imam pa iz nekega umetnega materiala. pa da se mi s kakšnim pirsingom dejansko kaj pogreba po barvi pa je tudi čisto nezaželeno...

ajde...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zimskih gum nisi kupu. Neboš vrjev kolk se v snegu držijo na rakitni vse ovinke pokolenčkam sam more bit minimalno 15 cm snega drugač ni učinka.

Zajebancije more bit ni kej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

webasto imam v avtu, zakon je... problem webasta je v izpuhu. saj vem da bi radi da se zagiftam v garaži...

pa jaz bi bolj multitask rešitev. poleg motorja naj se greje tudi garaža. če bi lahko gola po garaži z mojo skakala bi lahko še kako mojstrovino ušpičla.

ko so kamasutro pisali še ni bilo udobnih motorističnih sedežev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kot mulc sem v davnih časih, ko je star fotr imel še konja namesto traktorja, bil zadolžen za konja:

V plehnati kanti sem kuril šoto ( ker sem doma na marostu) in listje, da se je kadilo in sem to moral podstaviti pod konja, da je odganjalo brencle...

...probaj še ti kaj podobnega, samo, da namesto listja kaj drugega not natreseš...ti ne bo treba smoukat, ko kaj delaš, bo že kar cela delavnica spohana... :smoke: :grim :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jest naj cevi kr skozi okno bloka napeljem da mi ne bo pred blokom pod cerado zmrznu ? :kva2:

Elo ko boš imel narejeno prideš še k mjen zmontirat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, ti imaš veze v vašem klubu, pa naj ti predsednik toploto v tanktorbi iz termoelektrarne prinese.

sigurno imajo kaj viška toplote...

ti pa potem lepo tanktorbo daš na motor pa bo grelo.

če se boš pa vseeno za cevi odločil pa ne pozabi dobiti soglasje od sosedov. s cevmi skozi okno boš spremenil izgled bloka, za to pa potrebuješ soglasje etažnih lastnikov!

če ste priključeni na toplarno pa glavne cevi pred števcem zažagaj, bo zastonj grelo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem lep, sem pa zato zabit! prosim vas, da ob prebiranju mojih objav to upoštevate! hvala!

...to glih ne paše k tvojemu podpisu...o lepoti moških se glih ne spoznam (al pa so ženske skregane z logiko, oz mojim videnjem moške lepote), zabit pa tudi nisi, oz. zabit lahko da si, neumen pa ne.... :OK:

...jest sem imel nekoč podpis

"znan kot provokator"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaše mame so ziher ponosne na vas :D

ELO bo dejansko odkril toplo vodo in s tem zasenčil še tako velike dosežke v svetu ;) :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zivnorc, pa ti me bereš kot že večkrat prebrano knjigo... :)

@hyperjack, mislim da je tole moje odkritje po pomembnosti nekje med odkritjem tega, da je zemlja ploščata in pa med odkritjem peniscilina, zdravila za vse ženske težave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ELO: Če te zebe, potem je na mestu da kupiš Chuck Norris kapo ...

chuchnorrishat.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!