Skoči na vsebino

Ukradena Yamaha R6 in zgodba okoli odkupa


lmperator

Priporočene objave

V noči iz 21. na 22. avgust mi je bila ukradena Yamaha R6 letnik 2007, kar sem tudi objavil v temi ukradeni motocikli. Detektiv je pregledal kraj zločina (motor je bil ukraden iz kombija, precvikana veriga s katero je bil priklenjen na nosilec). Odkrili niso ničesar.

IMAG0322.jpg

Včeraj (17.10.2011) me je iz neznane številke klical nek tip, ki je rekel, da ima moj motor in da naj se najdemo nekje na Hrvaškem. Ves čas pogovora sva govorila po Hrvaško. Rekel sem, da mi je najbližji mejni prehod Obrežje in da sem za odkup po ceni 1.500 EUR. Na voljo sem imel 2 uri, da pridem iz Ljubljane do Obrežja. V tem času sem poklical policijsko postajo Bežigrad in govoril z gospodom komandirjem Rado Jože KERČ. Po nekaj telefonskih pogovorih mi je bilo sporočeno, da se policija s tem ne bo ukvarjala in da naj grem po motor na Hrvaško na lastno pest. Rekli so, da je preveliko tveganje napada in da se te stvari slabo končajo. Kljub temu sem se odločil da grem motor iskat. Točno 2 uri po prvem klicu me kliče tip spet (vedno je klic prišel iz neznane številke). Bil sem nekje pri Novem mestu. Spraševal me je za tablico kombija, znamko, barvo, skratka vse. Prečkal sem mejni prehod in takoj po tem opazil čudno situacijo. Na nasprotnem pasu je bil (nepravilno) parkiran Citroen Saxo z dvema čudnima tipoma za volanom, bil je bordo rdeče barve in zagrebških tablic. Žal si jih nisem mogel zapomnit. Situacija je zgledala takole (slika v hrvaščini, ker na sosednjem forumu motori.hr tudi objavljam celo zgodbo):

prica.jpg

Po nekaj deset telefonskih pogovorih (za vsak ovinek je bil novi klic) sem prispel na mesto. Google map:

http://maps.google.com/maps?q=podsused&hl=en&ll=45.813322,15.833294&spn=0.005908,0.016512&sll=37.0625,-95.677068&sspn=54.357317,135.263672&vpsrc=6&hq=podsused&t=h&z=17

pod avtocesto (pod nadvozom)

Sporočeno mi je bilo, da naj vržem denar v kuverti iz kombija in bova ostala na liniji ter tako prišel do motorja, ki naj bi se nahajal 100 metrov naprej. Denar seveda nisem vrgel ven, ker sem hotel najprej videti motor. Po nekaj klicih in pregovarjanjih je rekel, da naj se vrnem v Slovenijo praznih rok. Ko sem vprašal za serijsko številko, je rekel, da je motor pripravljen za prevzem in ga nima zraven. Ko sme hotel, da se magari pelje mimo mene, je rekel da to ni mogoče ter me vpraša kako bi to lahko drugače izpeljali, kot da vržem denar ven. V nobenem primeru nisem hotel vreči denarja skozi okno. Ponujal mi je neko hrvaško številko, vendar je sploh nisem hotel, ker gre lahko za Simpa paket ali kaj podobnega (predplačilna kartica). Odšel sem pogledati teh 100 metrov naprej in motorja ni bilo nikjer. Bila je neka predelovalnica železa, to je pa tudi to. Vrnil sem se nazaj v Slovenijo s 1.500 evri v žepu in nekaj litri manj bencina v kombiju. Klical me ni več.

Seznam pogovorov:

11:46 - prvi klic- ne javljam se neznani številki

11:47 - drugi klic- spet se ne javljam

11:50 - javim se, obvestijo me da imajo moj motor - dogovorim se da sem čez 2 uri na Obrežju

13:45 - pri Novem mestu sem še v Sloveniji. Dogovorimo se da sem na Bregani čez pol ure / 45 minut. Vpraša me za tablice, znamko kombija, vse

14:22 - na bregani (glavni prehod, ogromen) čakam. U roku nekaj minut okoli tega trenutka je tisti sumljivi bordo rdeč citroen saxo šel čez mejo.

14:26 - napotki za pot

14:32 - napotki za pot

14:34 - napotk iza pot

14:38 - napotki za pot

14:42 - začne se pregovarjanje okoli denarja

14:51 - hočejo koverto vrženo iz kombija

14:55 - zadnji klic, denarja ne mečem čez okno

Še zdaj ne vem in ne morem vedeti, če so motor dejansko imeli ali pa je šlo za prvovrstni nateg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

V tem času sem poklical policijsko postajo Bežigrad in govoril z gospodom komandirjem Rado Jože KERČ. Po nekaj telefonskih pogovorih mi je bilo sporočeno, da se policija s tem ne bo ukvarjala in da naj grem po motor na Hrvaško na lastno pest. Rekli so, da je preveliko tveganje napada in da se te stvari slabo končajo. Kljub temu sem se odločil da grem motor iskat.

Ne morem verjet, da policaji niso hoteli sodelovati :glare: ... če pa vzameš zakon v svoje roke, si pa nasilnež ... mislm :angry:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je že kar precej star poskus natega. Tvojega motorja pizdun sploh nima. Poskusil je srečo... Konec koncev bi te lahko poklical skoraj vsak, saj si svojo številko objavil na spletu. Ljudje so zadnje čase polni idej... nažalost predvsem slabih.

Upam, da čim prej prideš nazaj do motorja in da najdejo tistega, ki ga je odpeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si ti ja nor :?

Mislim, človeška domišlija pa res ne pozna več meja...

Ampak to... da policija ni hotela sodelovat :? Mislim, pa kaj se grejo ti k.... bu.... ???? Pa kaj jim ni jasno? Jaz bi na tvojem mestu vse skupaj poslal še kakšni medijski hiši, da malo objavijo kako delajo naši policajčki! Mislim... če bi le kdo pripeljal 10 preveč, bi bili pa takoj tam! Ne morem jim rečt druzga kot svijnje! Pardon izrazu, ampak se ne morem zadržat!

Upam, da le dobiš svoj motor nazaj in ja, objavi oz. pošlji kakšnemu SVET-u na kanalu A ali kaj podobnega...

Pa lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak sam mal... ti si prijavil krajo, policaji pa niso hotl.... ne razumem tegale čist dobr.. :?

Torej nam lahko po mili volji kradejo, če imamo slučajn srečo in svoje stvari (sami!) najdemo, si pa niti posredovat ne upajo?? katastrofa!!!

Je pa prav, da nisi dal denarja, ker očitno motorja res niso imeli....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak sam mal... ti si prijavil krajo, policaji pa niso hotl.... ne razumem tegale čist dobr.. :?

Torej nam lahko po mili volji kradejo, če imamo slučajn srečo in svoje stvari (sami!) najdemo, si pa niti posredovat ne upajo?? katastrofa!!!

Je pa prav, da nisi dal denarja, ker očitno motorja res niso imeli....

Ne, krajo so že lepo pogledal. Ko sem rabil pomoč, da bi nekak policaji pomagal pri tem ko sem šel dol "po motor", pa so rekl, da je tu preveliko tveganje in da ne morejo zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je problem prvenstveno v tem, da gre za drugo državo in sigurno da se jim ni za ukvarjat s problemom v vrednosti par k € ko je treba na hitro vzpostavit kontakt z drugo stranjo. Verjetno bi bilo drugače, če bi šlo za dogodek v SLO. Seveda pa je s stališča državljana skrajno nedopustno, da se taka stvar lahko zgodi.

Država bi morala biti servis nam državljanom. Če to ni, je pravzaprav sploh ne potrebujemo. In takle dogodek, je vsekakor več kot "slab odnos do stranke" . Če bi se v poslu takole obnašali, ne bi imeli niti za žlico mrzle vode konec meseca. Res žalostno . Upam, da ti le rata prit nazaj do motorja, po možnosti z čimmanjšimi stroški.

Lopovi so pa vedno bolj iznajdljivi. Ni kaj :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: ali ne bi bilo tole bolj pametno hrvaški policiji prijavit?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel podobno situacijo par let nazaj. So mi ukradli motor iz garažne hiše pod blokom pa jih je sosed videl in zapisal registracijo pa znamko avta. Policija prav tako ni nič naredila...so rekli da lahko sam opazujejo.

Kurbe nesposobne...dejansko ne znajo druzga kot kazni pisat. Golazen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, saj to.. nekako bi v 21. stoletju človek pričakoval, da pač možje v modrem kaj komunicirajo tudi čez mejo, v 2 urah bi se pa že kaj zmenili... mogoče bi moral sam poklicat hrvate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši krofki se očitno najbolje počutijo kot prometniki.. :slap: ostalo je že višja matematika.. jaz verjamem, da ne bodo delal uzbune zaradi ukradenega avtoradija za 50e (čeprav...).

ampak motor?? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne poznas nobene 3 delne omare ki bi zraven tebe sla....

drugace glede skrite stevilke.. se da zadeva izsledit oz ugotovit.. ...

drugace pa ne mores vrjet zgodbi, da se dejansko nekdo spomni filmskega scenarija :grim

upam da najdes moped....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, zanimivo je to kako je ta oseba vedela, da je motor prav v tistem kombiju? in da niso notri recimo vreče peska.. Ker če je prerezal verigo, je moral biti pripavljen tudi na to (primerno orodje).

Drugače pa hvala za zgodbo in upam, na najboljši razplet, čeprav je scenarij verjetno čisto drugačen, pa vseeno bodimo optimisti :)

Škoda nisi čez okno vrgel prazno kuverto :P

Sicer pa, po tem ko si objavil krajo, verjetno motorja ni kar tako prepeljal čez mejo ipak, imamo z hrvaško mejo in stalno kontrolirajo kombije ter njihovo vsebino...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče se ti pa vse skupaj samo maščuje, za tisto CBR ko si jo prodal pred 14 dnevi...nobena številka okvirja ni od dotičnega motorja, ploščica prenetana, original vlita številka spremenjena, čez njo nalepka sm-moto.si, a čeprav je bil motor ˝kao˝ kupljen v modeni ti ne veš ničesar o nalepki kajne (ziher jo je šel italijan nalimat, nalepko slovenske firme namreč)...tako da dragi motosvetovci nikar tako ne sočustvujte z njim, ima namreč kar presneto veliko masla na glavi, tako da po videnem, me ne bi presenetilo niti dejstvo, da je sam poskrbel za izginotje yamahe.....govorimo o tisti hondi, katera je naslikana v potopisu po španiji v reviji motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bila Yamaha kasko zavarovana? In če je bila in bi jo ukradel sam, najbrž nebi šel na HR, ampak bi bil lepo tiho. Al pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bila Yamaha kasko zavarovana? In če je bila in bi jo ukradel sam, najbrž nebi šel na HR, ampak bi bil lepo tiho. Al pač?

Alibi se temu reče

men je vse skupaj sumljivo, ker vem da Moderator ponavadi ne zavaja

Popravljeno . Popravil kiki89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še eno vprašanje, motor je bil v kombiju, po vsej verjetnosti balanca zaklenjena?, zakaj potem takem si jo imel še prikljeneno z verigo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Kocijeve izjave ne vem, kako je, ampak sme imel sam povsem enak scenarij.

Motor so mi ukradli leta 2006. Seveda sem podatkeobjavil na Motosvetu.

Pred pol leta me je tip klical, da ima motor in da hoče 1500 €.

Rekel sem mu, naj slika id. tablico, pa se je nekaj izmotaval, nakar sem mu rekel naj odj....

Od njega ni bilo več glasu.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče se ti pa vse skupaj samo maščuje, za tisto CBR ko si jo prodal pred 14 dnevi...nobena številka okvirja ni od dotičnega motorja, ploščica prenetana, original vlita številka spremenjena, čez njo nalepka sm-moto.si, a čeprav je bil motor ˝kao˝ kupljen v modeni ti ne veš ničesar o nalepki kajne (ziher jo je šel italijan nalimat, nalepko slovenske firme namreč)...tako da dragi motosvetovci nikar tako ne sočustvujte z njim, ima namreč kar presneto veliko masla na glavi, tako da po videnem, me ne bi presenetilo niti dejstvo, da je sam poskrbel za izginotje yamahe.....govorimo o tisti hondi, katera je naslikana v potopisu po španiji v reviji motorist

Honda-a je bila kupljena v Italiji po nižji ceni, ker je bila predelana za dirkališče, zato se s papirji nisem ubadal, saj je bila, kot rečeno, namenjena izključno vožnji po dirkališču s čimer je bil seznanjen tudi kupec, ki je povedal, da motorja ne misli registrirati. Kaj je bilo z motorjem prej ne vem in me niti ne zanima, sm-moto pa se nahaja tik ob italijanski meji.

Samo še eno vprašanje, motor je bil v kombiju, po vsej verjetnosti balanca zaklenjena?, zakaj potem takem si jo imel še prikljeneno z verigo?

Balanca ni bila zaklenjena ravno zato, ker je bil priklenjen z verigo v zaklenjenem kombiju. Motor žal ni bil kasko zavarovan, ker se mi je to zdelo predrago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda je bila tudi sedaj kupljena po nižji ceni, ker je predelana za dirkališče, s čimer se je kupec res strinjal, ampak to pa ne upraviči dejstva, da si zamolčal oz, prikril ponarejeno številko okvirja..čeprav je sm-moto čisto ob meji, verjetno je prišel italijan iz modene v slovenijo (skoraj 400km v eno stran) ravno po to nalepko, da je prelepil številko okvirja...zgodbice prodajaj komu drugemu, meni jih boš težko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrih 10 let nazaj so bratu ukradli kolo za takratnih 200k SIT, kar je bilo za moje pojme precej denarja. Točno smo vedeli, kdo ima kolo, in kje. Smo poklicali policijo in so nam rekli, da ne morejo nič narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari tut če se ti vrača za kašno stvar, ti tut mal ne privoščim :( za policaje pa itak nč novga, k so navadne pičke...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!