Skoči na vsebino

Ukradena Yamaha R6 in zgodba okoli odkupa


lmperator

Priporočene objave

Evo odgovora od 2 policajev :closedeyes: Glede na to, da policija ni plačana po učinku in ker imamo zakon o javnih uslužbencih takšen kot je se bojim, da je rezultat zgodbe takšen kot ga omenjaš prej pravilo kot pa izjema!

Ne bi konkretno o zadevi, ker je ne poznam vendar pa rezultat ne more biti bistveno drugačen, četudi vse ne gre na rovaš policije. Ne bi raje o tem......bom rekel drugače a od policije danes pričakuješ pomoč???? Poglej si zakone na podlagi katerih dela in boš z lahkoto ugotovil, da policija pomaga državi in ne državljanom!

S tem te sicer nisem potolažil pa vseeno!

Lahko ti zgolj čestitam, ker imaš jajca, da se greš za jurja in pol izpostavljat...domnevam, da so ti motor ukradli "profesionalci", kateri nimajo etike in morale.....epilog zgodbe bi lahko bil bistveno drugačen in bom rekel da si "lucky man"!

Kaj pa lahko naredi policija pa ti je očitno že bilo pojasnjeno.....

policija pomaga državi, ne državljanom" - zadnjih 20 let vedno bolj resnično in kruto.

Kar se pa ukradenega motorja tiče - ne vem, zakaj ni Kerč poklical kriminalistov, jih angažiral, da bi se vzpostavil stik s Hrvaško policijo, da bi takoj za mejo čakala na določenih točkah, pripravili premične blokade.... pripravili bi označen denar, že pred mejo dali operativca v avto oškodovanca, ki bi tako skrit usmerjal prijetje.... Aja, za državljanov motor se je šlo, motor ni bil last elitneža.... saj res. Se opravičujem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje tretjega policaja:

Dve uri je premalo časa, da bi se dalo kaj pametnega storiti. Največ kar bi se mogoče dalo, je da bi te Kerč takoj povezal s kriminalisti, ki bi lahko poskusili na brzino na podlagi čezmejnega sodelovanja Policijskima upravama Novo mesto in Zagreb organizirati zasedo in bi nato na podlagi tvojih informacij morda lahko prijeli tipe, ki so ti dajali napotke. Vendar bi moral imeti srečo, da dobiš na vezo ljudi, ki se jim še da zmigati. Ti si imel pač smolo, da je že prvemu s katerim si prišel v kontakt, dol viselo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalostno, a resnično..

predvsem me žalostti zadnji stavek...

v naši državici bo moralo res enkrat presneto počiti, da se bodo stvari pošlihtale...

človek, namesto, da bi bil ponosen, da je policaj, ga je verjetno ob takih zgodbah sram.

tole je pa res že zrelo za na tv...

:sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje tretjega policaja:

Dve uri je premalo časa, da bi se dalo kaj pametnega storiti. Največ kar bi se mogoče dalo, je da bi te Kerč takoj povezal s kriminalisti, ki bi lahko poskusili na brzino na podlagi čezmejnega sodelovanja Policijskima upravama Novo mesto in Zagreb organizirati zasedo in bi nato na podlagi tvojih informacij morda lahko prijeli tipe, ki so ti dajali napotke. Vendar bi moral imeti srečo, da dobiš na vezo ljudi, ki se jim še da zmigati. Ti si imel pač smolo, da je že prvemu s katerim si prišel v kontakt, dol viselo.

čisto drugače je, če se mu NE DA, kot pa, če bi se hitro zmigal in naredil, kar se da... :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda je bila tudi sedaj kupljena po nižji ceni, ker je predelana za dirkališče, s čimer se je kupec res strinjal, ampak to pa ne upraviči dejstva, da si zamolčal oz, prikril ponarejeno številko okvirja..čeprav je sm-moto čisto ob meji, verjetno je prišel italijan iz modene v slovenijo (skoraj 400km v eno stran) ravno po to nalepko, da je prelepil številko okvirja...zgodbice prodajaj komu drugemu, meni jih boš težko

:hmm: to res ne opravičuje dejstva, da je zamolčal ponarejeno številko! Mislim, tak folk mi gre posebi na živce! Kako si sploh upa prodajat takšno stvar oz. kako lahko to zamolčiš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto drugače je, če se mu NE DA, kot pa, če bi se hitro zmigal in naredil, kar se da... :bum:

Na žalost, to ni osamljen primer... Policaji so še preveč plačani za to, kar delajo! Banda pokvarjena! Ko jih najbolj rabiš je njim vseeno oz. se jim ne da! Pač, naša predraga Slovenija..

žalostno, a resnično..

predvsem me žalostti zadnji stavek...

v naši državici bo moralo res enkrat presneto počiti, da se bodo stvari pošlihtale...

človek, namesto, da bi bil ponosen, da je policaj, ga je verjetno ob takih zgodbah sram.

tole je pa res že zrelo za na tv...

:sleep2:

Res je, enkrat bo res moglo počit... in to ful počit, potem se bo mogoče kaj spremenilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko to temo človek prebere se res vpraša kje živimo. Tile roparji pa tudi nimajo ene čiste v zelnikih. Zgleda da čakajo tako naivne ljudi, da jim najprej motor ukradejo, potem pa upajo še kupec gotovine? Dijo buh mona...da to meni naredijo grem oborožen dol...moje sožalje oškodovanemu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda je bila tudi sedaj kupljena po nižji ceni, ker je predelana za dirkališče, s čimer se je kupec res strinjal, ampak to pa ne upraviči dejstva, da si zamolčal oz, prikril ponarejeno številko okvirja..čeprav je sm-moto čisto ob meji, verjetno je prišel italijan iz modene v slovenijo (skoraj 400km v eno stran) ravno po to nalepko, da je prelepil številko okvirja...zgodbice prodajaj komu drugemu, meni jih boš težko

Kaj ni tako, da to potem spada pod skrite napake, in imaš motor možnost vrnit v 8 dneh oz v 30 če gre za "napake" ki se jih ni dalo videti? Bi se mogoče splačalo poslužit kaj podobnega, ker eno je imet neregistriran motor za na pisto, drugo pa pomožnosti ukraden motor.

Kjub vsem mučkam s CBRjko mu pa ne privoščim da jo je yamahca tkole popihala :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni tako, da to potem spada pod skrite napake, in imaš motor možnost vrnit v 8 dneh oz v 30 če gre za "napake" ki se jih ni dalo videti? Bi se mogoče splačalo poslužit kaj podobnega, ker eno je imet neregistriran motor za na pisto, drugo pa pomožnosti ukraden motor.

Kjub vsem mučkam s CBRjko mu pa ne privoščim da jo je yamahca tkole popihala :(

EDIT: baje naj bi bilo preverjeno, da naj motor ne bi bil ukraden ne pri nas ne v ital (http://www.policija.si/seznami/ukradenavozila/uv_prikaz.php) in baje naj bi bilo kupcu ob nakupu tudi vse to povedano. Ne vem pa kako je potem v tem primeru z vračilom za skrite napake? Mislim, da ne velja več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ,da policija ni storila nič je skregano z zakonom, zato bi jih bilo treba prijaviti na ustrezno institucijo.

Moram pa povedat, da so mi pred 3 leti ukradli čisto novo kolo in ko sem prijavil krajo sem verjel ,da se z zadevo ne bodo ukvarjali, kar sem se motil.

V dveh dneh so bili 3x pri meni in zbirali informacije,zaslišali so skoraj kompletno ulico.... drugi dan zvečer so me poklicali, naj pridem pogledat kolo če je moje (bilo je :grim ) in lahko sem ga odpeljal. Kolo so najdli pri možakarju ,ki je odaljen od mojega doma 12km v isti občini.

Kar se tiče yamahe, jo verjetno nikoli več ne boš najdu, to z 1500€ je pa stara fora, več takšnih primerov je bilo tudi z ukradenimi avti ,ko poskušajo nekateri na brzino nekaj zaslužit od naivnih ljudi. Poznam primer ,ko se je tip peljal v Srbijo, odštel takratnih 5000 mark in se vrnil z krvavim nosom in buško nazaj. Članek je bil celo objavljen v časopisu, nikoli pa se primer ni rešil !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo odgovora od 2 policajev :closedeyes: Glede na to, da policija ni plačana po učinku in ker imamo zakon o javnih uslužbencih takšen kot je se bojim

15 let delam kot reševalec v javnem zavodu in tudi nisem plačan po učinku......hmm.... :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zdaj ne vem in ne morem vedeti, če so motor dejansko imeli ali pa je Šlo za prvovrstni nateg.

ne vem, fuknil bi keŠ. Če so ti že ukradli za 10 jurjev vredno maŠino, je 15% gor ali dol ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, po tem ko si objavil krajo, verjetno motorja ni kar tako prepeljal čez mejo ipak, imamo z hrvaško mejo in stalno kontrolirajo kombije ter njihovo vsebino...

lp

Ko je on prijavil krajo je bil motor verjetno že zelooo daleč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kaj bi se zgodilo, če bi ven vrgel kuverto v kateri bi bil listek na katerem bi bila recimo napisana neka modra misel?

Če bi imel dovolj časa bi bilo najbolj pametno v kuverto nalepil RFID in bi jih potem policaji(ali ti osebno s tremi grdimi velikimi in nasilnimi motoristi) izsledili za šalo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, fuknil bi keŠ. Če so ti že ukradli za 10 jurjev vredno maŠino, je 15% gor ali dol ...

Ja, ti bi ziher to naredil a ne? brez najmanjŠega dokaza, da motor sploh imajo? Ker 1500€ je itak tak drobiž..

Kaj ti bo 1500€, če so ti pa ukradli motor? Pol se je pa zaŠvicu fuL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti bo 1500€, če so ti pa ukradli motor? Pol se je pa zaŠvicu fuL.

Sploh ne. Če bi imel dnar in če bi se mi zdelo, da je kaj možnosti, da res majo motor, bi fuknil. V vsakem primeru bi pa organiziral ekipo svojih ljudi, ki bi potem te tipe prijazno povabili na žgečkanje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne. Če bi imel dnar in če bi se mi zdelo, da je kaj možnosti, da res majo motor, bi fuknil. V vsakem primeru bi pa organiziral ekipo svojih ljudi, ki bi potem te tipe prijazno povabili na žgečkanje.

Ma za tipkovnico so ponavadi vsi korajžni..

Sicer pa ukradena Yamaha je bila letnik 2007, glede na to, da je bil motor že prej zbit na pisti in popravljen, verjetno ni vreden več kot 5k eur. Omenjeni znesek torej prestavlja tretjino vrednosti motocikla in bi res morala obstajat realna možnost, da barabe motor dejansko imajo.

V opisu dogajanja je pa lepo razloženo, da motorja ni bilo tam kjer naj bi bil (100m naprej) niti mu tip ni povedal serijske številke, torej ni bilo nobenega resnega indica, da bi se mu lahko zdelo, da motor dejansko imajo. Zakaj bi torej kar na blef metal denar ven in ostal še brez 1500€?

Kar se pa žgečkanja tiče.. Ja, ponavadi so vsi glasni kako bi zbrali kolege in šli razsut tatove. Realnost je pa pač taka, da v 95% primerov ni iz tega nič, ker ko je treba it se ponavadi tudi gorile malo zamislijo, če je vredno tvegat zdravje in morebitne probleme z zakonom zaradi enega motorja, ki še njihov ni, če pa pač najameš "profesionalne" gorile pa to ponavadi ni lih poceni..

Da ne omenjam tega, da lahko rata oreng pizdarija in nastane iz tega, da si bil ob motor še to, da se par let po sodiščih goniš in imaš na koncu še kartoteko, ker si enga kretenskega lopova malo preveč po buči lopnil.

Skratka kot vedno, vsi pametni pa močni za tipkovnico. Realnost je pa mal drugačna. Jaz lahko čisto odkrito povem, da ne vem če bi se šel sploh izpostavljat na tak način in probat odkupit svoj motor na lastno pest, brez backupa s strani policije, kaj šele da bi jih šel iskat z gorilami v drugo državo.

Saj vem, gre za princip, pa za ponos, pa za željo da bi dobil barabe, ampak ko potegneš črto, je zdravje in izogib raznim problemom z zakonom vseeno vredno več kakor ena par let stara Yamaha ali par jurjev €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kaj bi se zgodilo, če bi ven vrgel kuverto v kateri bi bil listek na katerem bi bila recimo napisana neka modra misel?

Če bi imel dovolj časa bi bilo najbolj pametno v kuverto nalepil RFID in bi jih potem policaji(ali ti osebno s tremi grdimi velikimi in nasilnimi motoristi) izsledili za šalo malo.

RFID nima takega dosega, da bi se to splačalo v praksi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko to temo človek prebere se res vpraša kje živimo. Tile roparji pa tudi nimajo ene čiste v zelnikih. Zgleda da čakajo tako naivne ljudi, da jim najprej motor ukradejo, potem pa upajo še kupec gotovine? Dijo buh mona...da to meni naredijo grem oborožen dol...moje sožalje oškodovanemu!

tile s temi 1500 eur zahtevka po moje nimajo nobene veze s krajo motorja.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma za tipkovnico so ponavadi vsi korajžni..

Sicer pa ukradena Yamaha je bila letnik 2007, glede na to, da je bil motor že prej zbit na pisti in popravljen, verjetno ni vreden več kot 5k eur. Omenjeni znesek torej prestavlja tretjino vrednosti motocikla in bi res morala obstajat realna možnost, da barabe motor dejansko imajo.

V opisu dogajanja je pa lepo razloženo, da motorja ni bilo tam kjer naj bi bil (100m naprej) niti mu tip ni povedal serijske številke, torej ni bilo nobenega resnega indica, da bi se mu lahko zdelo, da motor dejansko imajo. Zakaj bi torej kar na blef metal denar ven in ostal še brez 1500€?

Kar se pa žgečkanja tiče.. Ja, ponavadi so vsi glasni kako bi zbrali kolege in šli razsut tatove. Realnost je pa pač taka, da v 95% primerov ni iz tega nič, ker ko je treba it se ponavadi tudi gorile malo zamislijo, če je vredno tvegat zdravje in morebitne probleme z zakonom zaradi enega motorja, ki še njihov ni, če pa pač najameš "profesionalne" gorile pa to ponavadi ni lih poceni..

Da ne omenjam tega, da lahko rata oreng pizdarija in nastane iz tega, da si bil ob motor še to, da se par let po sodiščih goniš in imaš na koncu še kartoteko, ker si enga kretenskega lopova malo preveč po buči lopnil.

Skratka kot vedno, vsi pametni pa močni za tipkovnico. Realnost je pa mal drugačna. Jaz lahko čisto odkrito povem, da ne vem če bi se šel sploh izpostavljat na tak način in probat odkupit svoj motor na lastno pest, brez backupa s strani policije, kaj šele da bi jih šel iskat z gorilami v drugo državo.

Saj vem, gre za princip, pa za ponos, pa za željo da bi dobil barabe, ampak ko potegneš črto, je zdravje in izogib raznim problemom z zakonom vseeno vredno več kakor ena par let stara Yamaha ali par jurjev €.

neprave gorile poznas....

to je nauk zgodbe :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EDIT: baje naj bi bilo preverjeno, da naj motor ne bi bil ukraden ne pri nas ne v ital (http://www.policija.si/seznami/ukradenavozila/uv_prikaz.php) in baje naj bi bilo kupcu ob nakupu tudi vse to povedano. Ne vem pa kako je potem v tem primeru z vračilom za skrite napake? Mislim, da ne velja več?

pri nakupu nobeden ni izrecno povdaril da motor ni ukraden ne pri nas, ne v italiji....fora pa je v tem, da predmet pogodbe ni ta motor, katerega je kupec dobil, ker je ploščica s številko okvirja prenetana (zamenjana), originalna številka, tista ki se je ne da kar tako zamenjat in je vlita v okvir, pa je bila spremenjena in prelepljena z nalepko slovenske firme in kljub temu, da sta obe številki menjani, se še vedno ne ujemata,..... to je tako, kot bi ti šla k kmetu po prašiča, on pa bi ti prodal na pinki pobarvanega zavaljenega psa z rilcem in zvitim repkom....a ni to dovolj dober razlog da se kupčija izniči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nakupu nobeden ni izrecno povdaril da motor ni ukraden ne pri nas, ne v italiji....fora pa je v tem, da predmet pogodbe ni ta motor, katerega je kupec dobil, ker je ploščica s številko okvirja prenetana (zamenjana), originalna številka, tista ki se je ne da kar tako zamenjat in je vlita v okvir, pa je bila spremenjena in prelepljena z nalepko slovenske firme in kljub temu, da sta obe številki menjani, se še vedno ne ujemata,..... to je tako, kot bi ti šla k kmetu po prašiča, on pa bi ti prodal na pinki pobarvanega zavaljenega psa z rilcem in zvitim repkom....a ni to dovolj dober razlog da se kupčija izniči?

če je kupec vedel kaj kupuje ,potem ne vidim problema. Če pa je bil zaveden potem se pa to lahko reši po hitrem postopku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, imel tudi jaz podoben primer : kupil KTM LC4 z italijanskimi papirji od kolega (za katerega sem mislil da mu zaupam ) , PLAČAL POšTENO, motor pripeljem domov, menjam olje in vidim da so vse stevilke zbrusene, na okvirju pa nalepka cez zbrusene stevilke !! ko to vidim , ga klice da mi naj vrne denar, pa mi reče "vrnem ti 900eur " od takrat plačanih 1800eur !!! jeb. ga, 900eur sem vzel, pa si mislil svoje, bolje kot pa da me bi kdaj ustavili policaji, pa da bi imel pi.darije zaradi tega !!

BTW : ta KTM se je pa do nedavnega prodajal po (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)-u (arrow izpuh, platišča od aprilie rs 250 )

potem pa zvem, da ta isti ima kar nekaj motorjev brez stevilk, oz. kao z kopiranimi italijanskimi papirji

take rabmo, če boš kdaj kaj kupoval se obrni name :yes: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take rabmo, če boš kdaj kaj kupoval se obrni name :yes: :slap:

tudi njega caka pripravljena porcija od mene !!!!!!!!!

PS. DA NE BO KDO MISLIL DA GOVORIMO O TEJ OSEBI KATERI SO UKRADLI R6-ko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!