Skoči na vsebino

Minimalna temperatura vožnje


eymc

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje, kakšna je še sprejemljiva najnižja temperatura za vožnjo z motorjem. Lahko opišite tudi kako se oblečete(trenirka pod opremo,...), mogoče sama vožnja, če je le ta kaj drugačna glede na temeraturo asvalta, oprijem gum, itd, ...

Odgovori bi prav prišli novopečenim motoristom (meni) :)

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Aljaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najnižja pr men je bla -15; termo spodnje perilo, smučarske nogavice, cordura komplet s podlogami pa en debel puli pod jakno, podkapa iz windstoperja, gretje ročk na high;

gume se zlo težko segrejejo (razn krampov) tko da glih po kolenu ne morš vozt; zaj....i so senčni deli ceste kjer maš lohk ob najbl sončnem dnevu pozimi poledico, poledica je ponavad tud tm k se sneg topi in teče po cesti, posebi proti večeru pa zjutri; in pol nardi wuuuuuuuuuuuš; tko da mal bl si pozoren, mal večkrat se ustaviš pa je.

probi, kaj pa lohk zgubiš?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je manj kot 5 stopinj se raje pelji z avtom. Je velika možnost, da te poznana cesta preseneti zaradi listja, vlage, peska. Tudi užitki pri vožnji niso taki ko so v toplem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je pod 0 stopinj, je že skoraj malo mazohistično, čeprav smo včasih tudi to preiskušali .

Me pa do hudiča nekaj zanima. A je mogoče kakšna forumska fora, da se za asfalt uporablja beseda asvalt ?? Kje hudiča ste pa to pobral. Pa sploh nisi edini eymc ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je pod 0 stopinj, je že skoraj malo mazohistično, čeprav smo včasih tudi to preiskušali .

Me pa do hudiča nekaj zanima. A je mogoče kakšna forumska fora, da se za asfalt uporablja beseda asvalt ?? Kje hudiča ste pa to pobral. Pa sploh nisi edini eymc ?

če je sonček je prav luštno tja nekje do -5 .. nižje je pa za tiste , ki vsake toliko časa zapademo v abstinenčno krizo...

dvoje dolge gate , dvoje štumfe , tekstil hlače, mikica brez rokavov , puli , pull over , tekstil jakna , podrokavice in zimske rokavice, podkapa rutka..

bmwslo - tisti "v" je od valjanja .... ko se valjaš od smeha...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je pod 0 stopinj, je že skoraj malo mazohistično, čeprav smo včasih tudi to preiskušali .

Me pa do hudiča nekaj zanima. A je mogoče kakšna forumska fora, da se za asfalt uporablja beseda asvalt ?? Kje hudiča ste pa to pobral. Pa sploh nisi edini eymc ?

Tale asvalt tudi meni ni jasen.

Brez namena biti puritanec, bi ob tej priliki morda priporočil uporabo vsaj minimalnih pravopisnih pravil, saj je prispevke nekaterih članov res težko brati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekord do zdaj je bil -28, JEBEMTI GORSKI KOTAR!! Drugace pa redno pod nulo, sploh ni frke, seveda pač z določeno rezervo. Oprema? Spodne gate in majica, puli, pulover, smucarski stumfi, thermo cordura komplet, podkapa, zimske moto rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eymc... prvega v Celje. Če bo kopna cesta, pa nekje do 10 minusa, ne bo panike.

Vse je v glavi. Letos sem v Bosni, pač silom prilike -obvoz zaradi rekonstrukcije ceste, peljal čez en prelaz v neki vukojebini nad Sutjesko. Sneg, minus ravno ni bil, zeblo me pa tudi ni. Pa sem imel rokavice brez prstov. In samo majico pod jakno. Mi je bilo celo vroče -bal da mi bo benza zmanjkalo -že 100 km pod lučko vozil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj na tem forumu res ni nibenga normalnega?? Pa vse kar je pod 10° premraz razen če : nimaš zaveterja na mopedu (tud na ročkah), ogrevane ročke, ogrevan sedež, pol litra antifriza v telesu......................!

Če se tolk oblečeš da niti glave ne moreš levo, desno premaknit a pol sam po avtocestah furaš al kaj??

Človek je mogoče normalen in ne sprašuje za vaše rekorde vožnje v minusu ampak do koliko stopinj je vožnja ugodna in varna!? Kot vidimo ima nageca :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj na tem forumu res ni nibenga normalnega?? Pa vse kar je pod 10° premraz razen če : nimaš zaveterja na mopedu (tud na ročkah), ogrevane ročke, ogrevan sedež, pol litra antifriza v telesu......................!

Če se tolk oblečeš da niti glave ne moreš levo, desno premaknit a pol sam po avtocestah furaš al kaj??

Človek je mogoče normalen in ne sprašuje za vaše rekorde vožnje v minusu ampak do koliko stopinj je vožnja ugodna in varna!? Kot vidimo ima nageca :kva1:

pa kaj

ce te najde te najde. sej ni toplo in ugodno, sam tko je da mors kr it.

mene je zadnc pr skor plus 25 ful zeblo. Sam sem sel hitro.

Popravljeno . Popravil CoolBiker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradno, in osebno menim, da je s pnevmatikami tako kot pravijo "pravila": Pod 7 stopinj (letna) pnevmatika nima več delovnega oprijema. Deluje trdo, drsi in za zagretje te, potrebuješ ogroooooomno časa, pa še vednot to ni tisto, kar potrebuješ, da uživaš na motorju.

Jaz sem se včasih vozil za božič, novo leto, za veliko noč in pusta... a tega ne počnem več, ker mi vožnja ni v užitek.

Včeraj sem se mal' zapeljal in kaj sem ugotovil (to kar že dolgo vem); DRSI, DRSI & DRSI...

Torej bom motoristično naslado prestavil za naslednje leto. :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, seveda se dobijo tudi zimske gume za motor, ne pozabit ;) Js imam na GTSki dobro zavetje za noge in sapo iz hladilnika na kolena in tavisoko šipo. Aja sej res, Vespa ni motor. Sori :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če močno piha je sranje že pri +10. Drugače pa kakih 50km do -5 še gre, je sicer vse odvisno od tega kako dobro si oblečen. Je pa pravi luksuz ko prideš v Portorož na +6 (prava vročina), pa vidiš kelnarja v kratkih rokavih. Takrat ti je pa že skoraj malo vroče, a ne DR. Jakob? A ne NejcGS? A ne SamSamo?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem se vozil dobesedno celo leto, pa sem že konec marca imel par tisoč več na števcu. Pa saj se da vozit lepo počasi in sam z oprijemom gum nisem imel težav. Večje sranje je, da se to z leti nekje nabira. Eni to dobro prenašajo drugi pa imamo težave že po 10letih motoriranja. Dobra oprema gor ali pa dol na koncu vedno trpi zdravje. Vozim se samo še nad 10 stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je stvar posameznika.Eni se vozijo samo nad +15 druge pa ovira samo sneg.

Npr:včeraj je bilo prav toplo in sem srečal samo šest motoristov.Na bencinski so me vsi gledali :eek: WTF.Ko sem prišel na blagajno mi je rekel če sem nor.Js zakaj bi pa bil,če je prav lep sonček.Drugače pa ni zime za eskime,he he.Seveda ko je hladno je treba biti pravilno oblečen.Pomembne so tudi rokavice,tiste poletne kr skrij v omaro in kupi zimske.Sem izkusil na lastni koži.Tudi podkapa je pomembna.poletna ti v hladnem vremenu nič ne pomaga.Js sem si kupil od BIKERS WIND STOPPER rutico in je odlična.Glupo je to da za vsak ko daš čelado dol si jo moreš na novo nastaviti,drugače ni to to.In seveda asfalt in oprijem gum,listje,ceste v zasenčni strani,poledice,....

Skratka je vse v glavi.

Meni je zanimivo ko stojim na semaforju si čeljustno čelado porinem gor.ko dihaš je tako kot bi kadil :lol: .ne pozabit na rosenje vizirja,ker je zelo moteče in nevarno,sploh ko stojiš!

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sicer mnenja, da je tista "razumna" meja sicer 10 C.... se je pa tudi sam ne držim in ko se pokaže čez zimo sonček, napravim furo... nekako tradicionalno se ne glede na temperature zapeljemo okrog na Silvestrovo, prvo daljšo furo smo lani napravli 8. februarja... tisti ki imamo mopede lepo na toplem in jih čez zimo ne "konzerviramo", smo mal v prednosti, ker je "winterakcija" če se pokaže prilika lahko zelo hitra... malo manj primeren je edino kratek dan, saj ko se sonček skrije, temperatura iz tistega plusa hitro pade pod 0! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cestnim motorjem v takem in hladnejšem vremenu je muka. s terenskim pa užitek, pa se fajn švica tudi na -10 stopinj pa polmetrskem snegu :D

ena slikca od lani, fajn :)

post-532-0-81048900-1319890661_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče nikogar ne sili v vožnjo v mrazu. In nihče nikomur ne prepoveduje tega. In če mi bo pasalo se peljati se sredi zime, se bom peljal. Kakor se tudi ne bom peljal sredi avgustovske vročine, če mi ne bo. Simpl, a ne...

Drugače pa.. ja, nekje 10 stopinj naj bi bilo nad nulo za en kolikor toliko oprijem gume.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Furam se celo leto,pol urce do službe tudi ne glede na temp. je pa res da pri -5 kar malo ujeda.Je pa takih dni na srečo pri nas bolj malo.

Edina prava meja pri dveh kolesih je pa led in sneg na asfaltu kjer ti nobena oprema ne pomaga.

Ko bom velik si bom pa enga 2WD Urala kupu za zimo.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pozimi na lep dan spravim na furo tudi pod 10C pa z burjo.

Je pa res, da pozimi ni tistega tapravega užitka. Gume niso dovolj segrete, cesta je umazana, listje, pesek, led... Ne ljubi se ti preveč glave obračat, da ti ne bi kje pri ovratniku začelo spuščat, itd...

Glede oblačenja pa tole: meni se zdi, da je predvsem pomembno, da nimaš "razlik" pri oblačenju, da si torej povsod enakomerno pokrit. Po mojih izkušnjah pogosto zebe zaradi relativne razlike v temperaturi, tipični primer je recimo, če imaš recimo pretanke rokavice ali neprimerne čevlje, zebe te v bistvu samo v roke ali noge, ampak v kratkem si cel premražen. Tako, da je bistveno, da ni "toplotnih mostov". :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, vse se da, če se hoče. Meni že dolgo niso všeč tiste skrajno vroče poletne nedelje, ko se na cestah kar tare raznih motoristov in ostalih izstrelkov na 2 ali 4 kolesih. Prevroce, prehuda guzva in prevec izzivanja. Sredi zime, ko je kak lep suh soncen dan je tisto tapravo zame. Revma? Ja, nekje se pa tud mora poznat, jebiga. Ampak ce si pameten, si kupis zimske tople rokavice in spodaj das se podrokavice. Sicer ni potem nekega blaznega feelinga na rockah, ampak deluje pa. Gume? Dejte no mir. Če se lahko 30.12. furamo preko Trojan pri -10 čist normalno, brez pretiravanja okrog 100 na uro, pol nimaš kej sanjat. V teh razmerah za neko lepo, tekoco voznjo brez pretiravanja je dobra tud kaka SS guma, samo preveč tekočega ne sme bit na cesti.

p.s. Odkar imam "novo" zimsko jakno, ki mi je v osnovi prevelika za 2 cifri, dam spodaj spodnjo majico, puli, kratko majico in debel pulover, pa mi se vedno ostane prostora za hrbteničnik in termo podlogo. Pa dihanje in miganje, nobenih problemov whatsoever. Pač se opremis ko čebula. Prisegam na stari rek: Slabega vremena ni, je samo slaba oprema. Jst se pač zavestno spuščam v zimske vožnje in sem temu primerno opremljen. Kdor pa to naredi brez načrta, pa proba v svoj ultra oki racing leder spravit še 3 puloverje, pa seveda da ne more dihat, kaj šele premikat.

Pamet v roke, ljudje. Pa vnaprej pomislite, kaj vas čaka: tudi deževnik je moj spremljevalec na motorju 365 dni na leto, pa velikokrat prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, vse se da, če se hoče. Meni že dolgo niso všeč tiste skrajno vroče poletne nedelje, ko se na cestah kar tare raznih motoristov in ostalih izstrelkov na 2 ali 4 kolesih. Prevroce, prehuda guzva in prevec izzivanja. Sredi zime, ko je kak lep suh soncen dan je tisto tapravo zame. Revma? Ja, nekje se pa tud mora poznat, jebiga. Ampak ce si pameten, si kupis zimske tople rokavice in spodaj das se podrokavice. Sicer ni potem nekega blaznega feelinga na rockah, ampak deluje pa. Gume? Dejte no mir. Če se lahko 30.12. furamo preko Trojan pri -10 čist normalno, brez pretiravanja okrog 100 na uro, pol nimaš kej sanjat. V teh razmerah za neko lepo, tekoco voznjo brez pretiravanja je dobra tud kaka SS guma, samo preveč tekočega ne sme bit na cesti.

p.s. Odkar imam "novo" zimsko jakno, ki mi je v osnovi prevelika za 2 cifri, dam spodaj spodnjo majico, puli, kratko majico in debel pulover, pa mi se vedno ostane prostora za hrbteničnik in termo podlogo. Pa dihanje in miganje, nobenih problemov whatsoever. Pač se opremis ko čebula. Prisegam na stari rek: Slabega vremena ni, je samo slaba oprema. Jst se pač zavestno spuščam v zimske vožnje in sem temu primerno opremljen. Kdor pa to naredi brez načrta, pa proba v svoj ultra oki racing leder spravit še 3 puloverje, pa seveda da ne more dihat, kaj šele premikat.

Pamet v roke, ljudje. Pa vnaprej pomislite, kaj vas čaka: tudi deževnik je moj spremljevalec na motorju 365 dni na leto, pa velikokrat prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, vse se da, če se hoče. Meni že dolgo niso všeč tiste skrajno vroče poletne nedelje, ko se na cestah kar tare raznih motoristov in ostalih izstrelkov na 2 ali 4 kolesih. Prevroce, prehuda guzva in prevec izzivanja. Sredi zime, ko je kak lep suh soncen dan je tisto tapravo zame. Revma? Ja, nekje se pa tud mora poznat, jebiga. Ampak ce si pameten, si kupis zimske tople rokavice in spodaj das se podrokavice. Sicer ni potem nekega blaznega feelinga na rockah, ampak deluje pa. Gume? Dejte no mir. Če se lahko 30.12. furamo preko Trojan pri -10 čist normalno, brez pretiravanja okrog 100 na uro, pol nimaš kej sanjat. V teh razmerah za neko lepo, tekoco voznjo brez pretiravanja je dobra tud kaka SS guma, samo preveč tekočega ne sme bit na cesti.

p.s. Odkar imam "novo" zimsko jakno, ki mi je v osnovi prevelika za 2 cifri, dam spodaj spodnjo majico, puli, kratko majico in debel pulover, pa mi se vedno ostane prostora za hrbteničnik in termo podlogo. Pa dihanje in miganje, nobenih problemov whatsoever. Pač se opremis ko čebula. Prisegam na stari rek: Slabega vremena ni, je samo slaba oprema. Jst se pač zavestno spuščam v zimske vožnje in sem temu primerno opremljen. Kdor pa to naredi brez načrta, pa proba v svoj ultra oki racing leder spravit še 3 puloverje, pa seveda da ne more dihat, kaj šele premikat.

Pamet v roke, ljudje. Pa vnaprej pomislite, kaj vas čaka: tudi deževnik je moj spremljevalec na motorju 365 dni na leto, pa velikokrat prav pride.

Se popolnoma strinjam z napisanim :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

lep pozdrav :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se praktično furam celo leto. Pozimi pač sodi: cordura jakna in hlače z vsemi podlogami, windstoper (puli, dolge gate, podkapa+ovratnik), pod pulijem pa še funkcijsko perilo, zimske rokavice in termo nogavice. Vozil sem se tudi pri -stopinjah in ni bilo problema. Vendar kot je rekel par postov nazaj Ciciban, z leti se to nabira....jst osebno vem kdaj bo slabo vreme, ker me dva dni prej tržejo kolena in stegenske mišice za popizdit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!