Skoči na vsebino

Minimalna temperatura vožnje


eymc

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje, kakšna je še sprejemljiva najnižja temperatura za vožnjo z motorjem. Lahko opišite tudi kako se oblečete(trenirka pod opremo,.. .), mogoče sama vožnja, če je le ta kaj drugačna glede na temeraturo asvalta, oprijem gum, itd, ...

Odgovori bi prav prišli novopečenim motoristom (meni) :)

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Aljaž

Jaz začnem z sezono sredi Aprila in končam konec oktobra, presedlam v avto !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja... se počasi začenja revma. V komolcu me pred slabim vremenom boli ko prasca... Pa si rečem -madona, smo se fajn furali, nič nas ni zeblo. Je treba gledati pozitivno... Če se furaš samo po suhen, pa tam nad 25 stopinj, kaj pa imaš od vožnje. Potem ti je pa že prvi dežek nepremostljiva težava za vožnjo. Kot bo zdaj v prvem sneženju -narod se bo usral in 30/uro vozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da bo še kakšen teden nad 10 stopinj, torej na motorje. Hvala za odgovore, glede asvalta(asfalta) se pa opravičujem :)

Srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je lepo do +15 stopinj celzija. kar je manj. . . mi ni všeč. Zdi se mi da zna pri 10 stopinjah že mal bolet vrat, če ni 100% zavit, pa roke znajo bolet. . . . Po sili razmer sem se vozil po toči pri 6 stopinjah, nepozabno, po lastni neumnosti pa tudi pri+3. v takem mrazu se mi zdi bez veze. Zakaj? Ker se mi zdi podvig že to, da pridem cel v garažo. po moje je No Fun. in če ni fun, pol nima smisla.

Komej čakam marec!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je fino, da se v jesenskem malo hladnejšem vremenu pičkice (pussyji za tiste ki jim Slovenski izraz ni po godu) poskrijejo. Včeraj se je bilo prav fino lajhati in 2 tanka benza pokuriti. Tudi scanje v snegu je bilo čudovito. Žal danes ni bilo časa za ponovitve. Pa še kdaj, dokler cest ne zasolijo, kar me pa res odvrne od vožnje. Najlepše fure so pa v spomladanskih hladnih dneh, ko olistane krošnje ne zakrivajo toliko pogleda kot še vedno sedaj.

Ne obstaja slabo vreme, obstaja le slaba oprema in pičkice!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 10 minutkami prisel domov. Temperatura je bila cez dan prijetnih 10, zdej, zvecer pa recimo 3 tam preko Trojan. In? Nc, guma od roba do roba, no frka today. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je fino, da se v jesenskem malo hladnejšem vremenu pičkice (pussyji za tiste ki jim Slovenski izraz ni po godu) poskrijejo. Včeraj se je bilo prav fino lajhati in 2 tanka benza pokuriti. Tudi scanje v snegu je bilo čudovito. Žal danes ni bilo časa za ponovitve. Pa še kdaj, dokler cest ne zasolijo, kar me pa res odvrne od vožnje. Najlepše fure so pa v spomladanskih hladnih dneh, ko olistane krošnje ne zakrivajo toliko pogleda kot še vedno sedaj.

Ne obstaja slabo vreme, obstaja le slaba oprema in pičkice!

Pussy bows to superior man! :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sprobal tudi dol do ledišča ampak mi to ni bil nek hud užitek... Na Elefante smo šli ampak ne z motorji. Gor se na kupu zbere kar dosti takih, ki na gume montirajo verige in jim niti sneg ne pride do živega. Zanimivo za po gledat' ampak hvala-raje nebi. Osebno menim, da kar je pod 8°C ni zame.. moja ''delavna'' temperatura pa je 20°C-raje kakšna stopinja manj kot več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam do ene +5 °C je še znosno ... pod je pa že mal mrzlo ;) ...

priporočam, da se ne gleda na termometer, pol vsaj ne veš, kok te mora zebst :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bol kot je mrzlo bol počas vozim, tako da od -15 pa do 45 v teh temperaturah sem se do sedaj vozu z motorjem.

45 no limit

-15 od 60 do 100km/h k pol si pa kocka ledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pomnite tovariŠi?

V bivŠi JNA je moto enota policije imela befel, da se vozi do -15. In tako smo Šli na furo pri -14. Pod usnjenega dvodelca sem oblekel, kar se je obleči dalo. Šipka toča so bile čizme, rokavice in seveda jet čelada brez vizirja! Volnena pokapa je nekaj časa delovala, potem pa je zmrznila okoli ust in nosu. Edina pozitivna stvar sta bila cilindra BMWjeve boks maŠine in ročica gasa, ki se je dala blokirat (neke vrste tempomat), da si lahko občasno malo cilinder pobožal Še z deno roko. Predolgo nisi smel držat, ker se je rokavica skrčila in je potem Še bolj zeblo! Vozniki Guzzijev niso imeli kaj Šlatat, pa tudi v noge ni nič grelo. Po vožnji smo običajno dobili čaj z rumom namesto z bromom! Pa smo preživeli in volja do motoriranja mi ni ovenela. Mi pa danes, ko gelenki že malo Škripljejo temperature pod 10° ne paŠejo preveč. Se pa naredi kaka izjema, da se spomnim, kako je bilo pred 35 leti.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kaka izjema, da se spomnim, kako je bilo pred 35 leti.

Bemtiš, Raza, a si ti res že tolk star? Pred 35 ... ... aja, :hmm: , no nič, pravzaprav. :xx: Ah, xebiga!

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradno, in osebno menim, da je s pnevmatikami tako kot pravijo "pravila": Pod 7 stopinj (letna) pnevmatika nima več delovnega oprijema. Deluje trdo, drsi in za zagretje te, potrebuješ ogroooooomno časa, pa še vednot to ni tisto, kar potrebuješ, da uživaš na motorju.

Jaz sem se včasih vozil za božič, novo leto, za veliko noč in pusta... a tega ne počnem več, ker mi vožnja ni v užitek.

Včeraj sem se mal' zapeljal in kaj sem ugotovil (to kar že dolgo vem); DRSI, DRSI & DRSI...

Torej bom motoristično naslado prestavil za naslednje leto. :grim

Moto rider, jutri bo 15 stopinj...ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej glede, na prejšnje komentarje sklepam, da se lahko pozimi tudi voziš z motorjem? ker me zelo zanima, če se še lahko po 15. novembru vozim z motorjem v šolo, ker vem da moraš imeti takrat na avtih zimske gume, za cestaka pa še nisem slišal, da bi se dalo dobiti zimske. tako da če kdo ve, kako je z zdajšnjimi zakoni, mi lahko prosim sporoči kako in kaj.

hvala in lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glih izpit sm opravlu tko, da še vem kako je po zimi. Zimska guma more imeti najmanj 0.1mm profila.

Lep pozdrav :)

Popravljeno . Popravil Fanttasy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe si si zapomnil. Letna mora imeti najmanj 1mm, zimska pa 3mm profila.

pa ne na motorju :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povsod. preberi v zakonu

hm. za traktor v slov. ur. listu sploh ni predpisov glede profila gum. :glare:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!