Skoči na vsebino

Minimalna temperatura vožnje


eymc

Priporočene objave

In poleg letne na motorju morajo biti še ketne! :smoke:

Ketno pa tako imaš... Jeba je za nas, jermenarje in kardanarje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm. za traktor v slov. ur. listu sploh ni predpisov glede profila gum. :glare:

Zimskih ne rabiš:

5. člen

(1) Z zimsko opremo morajo biti vozila opremljena v zimskem času (od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta) in v zimskih razmerah. Vozila, ki uporabljajo zimsko opremo po drugi alinei prvega odstavka in drugi alinei drugega odstavka 2. člena ter prvem odstavku 4. člena, morajo imeti v zimskih razmerah na pogonskih kolesih ustrezne in pravilno nameščene snežne verige ali verigam enakovredne pripomočke.

(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za lahke priklopnike brez zavor, razen v zimskih razmerah, ter za traktorje in motokultivatorje ter njihove priklopnike.

Uredba velja le za dvosledna vozila (enoslednih nikjer ne omenja).

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-3. testirano danes ;) . bomo vidl, do kam prilezemo letos, ker mi že sedaj po pol ure tko zmrznejo prsti, da jih ne čutim več :dry: Tko da dragi eskimi, kakšen nasvet za tale problem lepo prosim, drugje me zaenkrat ne zebe.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimske rokavice, ki jih dobis v Drešinji vasi za cca 40€, če pa še to ne pomaga, pa si dokupiš še podrokavice. Deluje do -20 preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ščitniki za roke ... :yes: :P pa gretje ročk na max; deluje preverjeno ... tud s "perforiranimi" rokavičkami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ščitniki za roke ... :yes: :P pa gretje ročk na max; deluje preverjeno ... tud s "perforiranimi" rokavičkami :)

odlično, sam še kataloško za R6 za ščitnike rok mi sporoči ;) Gretje ročk sm mela eno sezono namontirano pa je blo tko tko bl za eno prvo silo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend sem se vozil (petek,soboto in nedeljo).Videl sem samo tri motoriste :) ,dva sta bila kot kocke ledu eden pa normalno kot da bi bilo +25.Danes nisem nobenega videl.Kje se vozite?Js ponavadi grem iz Polzele do Celja v XXX na kavico.Potem do Šentjurja in nazaj.Ponavadi tam ko je sonce.Sem pa enkrat Šel v logarsko,ka si ti ja nor je bilo mrzlo kot 100 hudičev!

Na bencinski,kot ponavadi reče gospod za pultom ti nisi normalen :eek: .

P.S.

nevem ali imam js hlače za en k***c ali sem pa zelo občutljiv.Namreč ko tankam motor je potem kesl tako hladen da ti med nogam skoraj zmrzne :D .

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend sem se vozil (petek,soboto in nedeljo).Videl sem samo tri motoriste :) ,dva sta bila kot kocke ledu eden pa normalno kot da bi bilo +25.Danes nisem nobenega videl.Kje se vozite?Js ponavadi grem iz Polzele do Celja v XXX na kavico.Potem do Šentjurja in nazaj.Ponavadi tam ko je sonce.Sem pa enkrat Šel v logarsko,ka si ti ja nor je bilo mrzlo kot 100 hudičev!

Na bencinski,kot ponavadi reče gospod za pultom ti nisi normalen :eek: .

P.S.

nevem ali imam js hlače za en k***c ali sem pa zelo občutljiv.Namreč ko tankam motor je potem kesl tako hladen da ti med nogam skoraj zmrzne :D .

LPM

to je zarad friŠnga bencina,.......edin če duŠika ne tankaŠ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

danes sem si kupil nove hlače in rokavice.Zdele grem pa na motor.Poročam ko pridem nazaj kako je bilo :)

A pol si še živ al si zmrznu? :ninja:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

evo glih sem dam prišel.Bilo je odlično.Si nisem mislil da bodo hlače toliko prenesle.Zunaj je -3.Ker sem hotel hlače preizkusiti tako kot je treba nisem imel pod njih nič drugega kot boksarce.Če vrjamete ali ne,me ni niti malo zeblo in tudi hladno ni bilo.Rokavice so tudi odlične,vsaka čast.Vizir sem si prej namazal z pasto proti rosenju.Bilo je fajn dokler nisem v meglo prišel.Tako da sem imel 3/4 vizir odprt.naredil sem okol 130Km.Če ne bi bilo megle bi še več.

še ena fotka:

dsc02594.jpg

Jutr se bom tudi šel pelat.

Lep pozdrav Marcel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

danes spet naredil lepo turco.Iz Šenjur čez Šentrupert froti LaŠkem.V Šentrupertu sem naŠel sneg,čeprav malo a je.

p26-11-1112-53.jpg

Niti enga motorista nisem srečal

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po treh tednih naredil nekaj kilometrov po lokalnih cestah. Srecal enega na supermototu. Vreme je bilo ok, pasalo je, pa se jakno in scitnik hrbtenice sem lahko preizkusil. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj zvečer me je motilo rosenje - vizirja in tisto iz kar konkretne meglice - kar v kompletu z brlivko na apnčku deluje bolj na nekoliko vizionarsko vožnji kot pa na videnje ceste... danes pa orgazmično ... itak sem po 2 tednih prvo sonce doživel.. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja spodnja meja za krajšo furo je +8°C, za več kot 100 km pa mora biti že vsaj +12°C. Samo otvoritveno furo v začetku leta naredim pri vsaj +3°C, ampak to je samo 20 km. Dokler so (zame) temperature prenizke, se raje ukvarjam z letnemu času primernimi športi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je dalo tak bolj v izi peljat v službo in iz nje, se pravi nekje okol nule je blo v Žauc. Tudi izpit sem opravljal pri tej temperatur...ampak pod nulo se pa nebi vozil. Me skrbijo posledice takih dejanj pol čez dvajset let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..najnižja temperatura, da ne moreš več, je -273,16oC... ali po domače 0K... ko vse obstane... vsakršno atomsko gibanje... hahahaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!