Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

Zato ker so lansko leto vrabci civkali kako je honda oh in sploh, pa je bil mozakar mocno drugi, z kar neki prednosti pred tretjeuvrscenim z hondo navkljub parim izpuscenim dirkam zaradi poskodbe prsta... Ce sestejemo dva in dva dobimo da yamaha sloh ni bla kej slabsa, ali ce obrnemo da honda ni bila nic boljsa... Edini ki je bil boljsi od Lorenzota je bil Stoner, zaradi imho Stonerja samega. Zato pravim, da Yamaha nima kaj skup spravljati, ker za ima dober paket. Lanske tocke in pa letosnji casi to lepo kazejo.. Hmm Zato neki!

Seveda ima Yamaha kaj skup spravljat - rabi še (malo) boljši paket, da ne bo letos spet Stoner prvak.

Razprava, ali je Stoner boljši od Lorenza ali Honda od Yamahe (ali oboje), pa je zgolj akademske narave.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ne moreš vedet, vemo pa, da je Lorenzo na istem motorju premagal Rossija.

A res? To veš samo ti...al šteješ 2010 k se je 2x polomil zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res? To veš samo ti...al šteješ 2010 k se je 2x polomil zraven...

Upam, da ne, vendar kolikor vidim tega samo fanatični "kamikaze" navijači ne vidijo. Pa naslednje leto je jokal, da ga še boli od poškodbe, proti koncu leta je sicer nekoliko spremenil zgodbo (ko so imeli že 7 geštel na novo :) in nekje celo dejal v italjanski-angleščini "Da rajders ar strong, Ducati is a very dificulte bike to rajd"), kolikor smo videli pa ni bil kos motorju oz. mu je Stoner predal motor s starim batom in cilindrom, pa grušt povit, ker je balanco non stop metalo poprek :lol: . Aja, velikemu je to pozabljeno :rolleyes: , upam, da ga letos ne boli nč :smoke: .

Me prav zanima zakaj je šel iz Yamahe k Ducatiju. Zdej ali zato, ker je italjan in seveda mora vozit italjana, ali pa zato, ker je mu je Lorenzo stopil na Ahilovo peto :whistle: .

P.S. Zdaj nekako vidi, kako se je počutil Biaggi, ko je prišal era Rossija. Ne rečem, da je slab, kapo dol pred njim, vendar trenutni rezultati kažejo, da pač ni top of the top, prišli so mlajši in boljši, z večjo motivacijo in dobro psihološko pripravljeni, katere ne motijo šovi po dirki, ki jih je delal, da je konkurentom zbijal samozavest. Je že tko, kot je omenjeno v članku na naslovnici, da od tega živi le peščica, ostali morajo plačati, da vozijo, torej to ni vrtec, kjer se vrstnisi stepejo in so čez pol ure že prjatli, to je borba in verjetno je res tako, kot je rekel Stoner, da se dirkači ne marajo med seboj, ker če nisi top of the top, potem se lahko posloviš v kolikor nimaš naftnega polja, prvi pa je lahko samo eden, vse druga ne šteje, že Spies-u so letos povedali pri Yamahi, da gas do kraja, drugače pa-pa, tako da .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolsi pridejo pa grejo. Ni dvoma. Overall bomo pa lahko cez 50 let pisal, da je najvec naslovov pobral se zmer Agostini, pol je pa ze Rossi....seveda ce ne bo nek cudez ala Stony pobral kaksen naslov vec kot omenjena. Vsak ma svojo storijo, eni jo pac podkrepijo z naslovi, nekateri z zmagami, nekateri pa pac samo s kaksnim manevrom, ki ostane v spominu....to je pa to. konec koncev je cist kul brat tele borbice za naslov najbolsega. Dokler ni zamer pa pesti je vse kul. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predvsem upam na dober boj... zmaga itak zmeri najboljsi, pol pa ce je to Paja Patak tudi prav. Se mi pa osebno zdi Stoner zelo mocan psihicno ze od nekdaj. V letu ko je bil prvak, sta imela z Rossijem kar nekaj dvobojev, in navkljub pricakovanju vseh, tudi ekipe na Eurosportu se poba ni dal zmesti, se vec, Rossi je naredil sam kaksno napako. Pa nic zato, saj to je bistvo boja na noz. Kasnejsi padci Stonerja, tako radi pripisani njegovi nebojevitosti, zloma pod pritiskom itd, so se zdaj pokazali za to kar so bili; cuden prvi konec na Ducatiju. V lanski zadnji dirki je tudi pocakal in na koncu lepo obracunal z Benom.

No jest pa mislm, da je na zadnji dirki v ciljno ravnino bl Honda obračunala z Yamaho kot Stoner z Spiesom. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest pa mislm, da je na zadnji dirki v ciljno ravnino bl Honda obračunala z Yamaho kot Stoner z Spiesom. :smoke:

Honda HondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHondaHonducati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolsi pridejo pa grejo. Ni dvoma. Overall bomo pa lahko cez 50 let pisal, da je najvec naslovov pobral se zmer Agostini, pol je pa ze Rossi....seveda ce ne bo nek cudez ala Stony pobral kaksen naslov vec kot omenjena. Vsak ma svojo storijo, eni jo pac podkrepijo z naslovi, nekateri z zmagami, nekateri pa pac samo s kaksnim manevrom, ki ostane v spominu....to je pa to. konec koncev je cist kul brat tele borbice za naslov najbolsega. Dokler ni zamer pa pesti je vse kul. :OK:

Res je da ima Agostini več naslovov, ampak takrat so še lahko dirkali v več kategorijah hkrati, tako da je tudi to pripomoglo da ima več naslovov kot Rossi. Sicer pa tudi Agostini :OK:

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi top novica prejšnjega tedna to, da Marquez ni še zdrav, in bo izpustil vsaj še eno testiranje. Žal imam nekaj izkušenj z zjebanim vidom, in se bojim, da so njegove težave kar hude.

To je tak, zelo lep primer, da kostolom u bistvu ni huda poškodba. Hujši problemi so poškodbe živcev in vezi, čeprav se ne preberejo tako zelo dramatično.

In vse to zarad kreša v outlapu, ko redar ob progi ni opravil svojega dela!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da če bi Lorenzo šel takrat od Yamahe k Hondi, Stoner ne bi bil prvak lani. Bil bi najhitejši pilot, ne pa prvak.

PS : ne navijam za liziko

če ne navijam za liziko, potem pa res nevem, kaj ti je razlog da to govoriš, glede na to, da stoner lorenza prekaša v vseh pogledih... no s časoma boš že spoznal....

verjetno te mal daje to, da je stoner najbolj tvojega rossija napral... bi si upal tud trdit, da ti je bil lorenzo do začetka lanske sezone najbolj antipatičen pa gnil... ;)

Jaz pa upam, da bo letos Lorenzo pred Stonerjem. Skor bi upal it stavit, da bo letos tako. Zdi se mi psihično bolj pripravljen na boj 1:1. Ne vem, moje mnenje in upam, da se ne motim. Tale testiranja se mi še zdaleč ne zdijo, da so slika celotne sezone (kot nekaterim), ker vemo, ko je dirka in kup drugih dejavnikov in raznih situacij je zelo drugače kot na testiranjih in kvalifikacijah.

jah no... moraš vedet, da ima stoner slab sloves telih bojev 1:1, ker je vozil ducatija, s katerim je bil v teh bojih zelo šibek... tudi rossi je letos dobil zelo zelo malo bojev ena na ena... jih je pa ogromno izgubil... to ti najbrž dovolj pove... samo da je rossi borbal za pozicije okrog 5-7... stoner pa za stopničke... honda je čisto druga pesem...

tudi leta 2007 je stoner dobil nekaj bojev proti rossiju, recimo na kitajskem, kjer je rossi napravil napako, pa v catalunyi.... samo takrat je bil ducati bolj konkurenčen, pa je lahko.... pač zaradi gum :)

No jest pa mislm, da je na zadnji dirki v ciljno ravnino bl Honda obračunala z Yamaho kot Stoner z Spiesom. :smoke:

seveda honda se je sama pelala....

spies je imel pred zadnjim sektorjem več kot debelo sekundo prednosti... ogromno... stoner je to prednost zbil v dveh zaviranjih na nulo.... pa si mogoče slišal, kako je dovi hvalil yamaho na zaviranju? glede na to da je prej vozil hondo, mora biti res nekaj posebnega.... in tam kjer je spiseova največja prednost, ker tudi spies slovi, kot zelo dober na zaviranju, je stoner njegovo prednost v enem sektorju zmanjšal za sekundo... in potem je spies za povrh naredil še napako na pospeševanju... stoner je seveda izkoristil nekaj prednosti honde, ki pa je bila zaradi mokre piste še precej manjša kot sicer...

stoner je lepo povedal, da je iz ovinka samo navil gas do konca... me lih zanima kaj je delal spies na spolzkem robniku...

vsak motocikel ima svoje prednosti in slabosti... honda je seveda nekoliko močnejša, ampak ima tudi yamaha svoje prednosti...

in če nekdo izgubi v enem sektorju sekundo in pol potem je to zaradi motorja? ja bravo... stoner je pač tam kjer je bil šibek naredil največ, potem pa tam, kjer je imel prednost izkoristil svojo moč... nebi rekel, če bi mu dva kroga vozil prilepljen na zadnjo gumo, potem pa na ravnini skočil mimo... vsak napade tam kjer ima priložnost... in ta napad je stoner zelo zelo dobro pipravil in tudi izvedel...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ne moreš vedet, vemo pa, da je Lorenzo na istem motorju premagal Rossija.

ja kulkat pa je ga premagau,ne doskat,razn ko je meu srečo al pa je biu rossi poškodovan :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest pa mislm, da je na zadnji dirki v ciljno ravnino bl Honda obračunala z Yamaho kot Stoner z Spiesom. :smoke:

Če bi to naredil Rossi, hmm kaj bi blo to pisanja .) .

ja kulkat pa je ga premagau,ne doskat,razn ko je meu srečo al pa je biu rossi poškodovan :D:P

Natančno tako, zato pa se je odkotalil v Ducati team, ker ga je Yamaha metala po travi, Lorenzota pač ne. pa poglejmo še statistiko 2010: Vseh dirk je bilo 18, Rossi ni vozil 5 dirk, torej 18-5=13, od teh 13 pa je bil natanko 3x pred Lorenzom, 10x pa se je kotalil za Lorenzom, torej je imel Lorenzo res veliko srečo :lol: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kulkat pa je ga premagau,ne doskat,razn ko je meu srečo al pa je biu rossi poškodovan :D:P

am na prvih treh dirkah, ko rossi ni bil poškodovan kar 2x... samo na prvi dirki ga ni, ko je zelo slabo štartal in padel takoj po štartu v ozadnje, na koncu pa je za rossijem zelo malo zaostal.. kak krog več, bi bilo pa že zelo tesno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi to naredil Rossi, hmm kaj bi blo to pisanja .) .

Natančno tako, zato pa se je odkotalil v Ducati team, ker ga je Yamaha metala po travi, Lorenzota pač ne. pa poglejmo še statistiko 2010: Vseh dirk je bilo 18, Rossi ni vozil 5 dirk, torej 18-5=13, od teh 13 pa je bil natanko 3x pred Lorenzom, 10x pa se je kotalil za Lorenzom, torej je imel Lorenzo res veliko srečo :lol: .

Mogoče pozabil, da je vozil še poškodovan in z bolečinami?

Ne pravim, da je bil Lorenzo tisto leto slabši od Rossija, ravno nasprotno, Lorenzo je bil tisto leto boljši od Rossija, ampak nikoli ne bomo zvedli kaj bi bilo, če nebi bilo poškodbe.... ampak to je spet ČE.

Popravljeno . Popravil orly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pozabil, da je vozil še poškodovan in z bolečinami?

:)http://en.wikipedia.org/wiki/2010_Grand_Prix_motorcycle_racing_season

ja, tudi z bolečinami je vozil na vrhu , vendar za Lorenzom. Verjetno, ga je najbolj bolelo, ko je gledel zadnji konec Yamahe od Lorenza :oops: . Je problem, ko učenec prekosi učitelja :oops:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pozabil, da je vozil še poškodovan in z bolečinami?

Ne pravim, da je bil Lorenzo tisto leto slabši od Rossija, ravno nasprotno, Lorenzo je bil tisto leto boljši od Rossija, ampak nikoli ne bomo zvedli kaj bi bilo, če nebi bilo poškodbe.... ampak to je spet ČE.

Rado se tud pozabi, da je bil zacetk Lorenzotove sezone 10 pod vprasajem, ker se je tik pred qatarjem dobro sesul na motokrosu. Prve dirke je vozil u blokado, in kljub temu je cez celo dirko stopnjeval tempo, Rossi je zacel bolje, JLo pa je bil v drugi polovici dirke enosavno boljsi.

Honda takrat se ni bl tako huda, in yamahe so zgledale nepremagliive. Pa se spomnimo kako je blo prot koncu sezone? Pedrosa je bil kr na enkat car. Pred slamparijo v Motegiju sta bla s Hondo najjitrejsa zadeva na pisti.

Pol je v Aragonu Stoner nekako nastelal Ducatija in totaljo razturil .......

Vsi glavni piloti so v nekem delu sezone zgledali nepremagljivi, ampak prvak je lahko samo eden.

U glavnem..... Stvari se lahko sred sezone obrnejo, in ker vsi delajo kot nori se marsikaj tud spremeni. Prvaki so ponavadi tud logicni favoriti. Tako je bil Rossi, tako je bil Lorenzo... Tako je letos Stoner. Ni mu blo lahko lani, letos mu bo pa se tezje. (kar pa ne pomeni da bo ostalim lahko proti njemu hehe)

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda honda se je sama pelala....

spies je imel pred zadnjim sektorjem več kot debelo sekundo prednosti... ogromno... stoner je to prednost zbil v dveh zaviranjih na nulo.... pa si mogoče slišal, kako je dovi hvalil yamaho na zaviranju? glede na to da je prej vozil hondo, mora biti res nekaj posebnega.... in tam kjer je spiseova največja prednost, ker tudi spies slovi, kot zelo dober na zaviranju, je stoner njegovo prednost v enem sektorju zmanjšal za sekundo... in potem je spies za povrh naredil še napako na pospeševanju... stoner je seveda izkoristil nekaj prednosti honde, ki pa je bila zaradi mokre piste še precej manjša kot sicer.....

Dej ti si v miru še enkrat poglej dirko, predvsem zadnjih 10 krogov pol boš pa vidu kdo je komu več sektorjev pa za kolk uzeu. Tle tulš o enmu zadnjem sektorju zadnjih ostalih 20 si pa kr spustu...sej ne rečem, da smo Rossi feni res eni bolniki sam ti si pa s tem Stonerjem že tut mal za na zdravila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno Včeraj, 23:31

snapback.pngKennyJR, je 06. February 2012 - 16:51, rekel:

seveda honda se je sama pelala....

spies je imel pred zadnjim sektorjem več kot debelo sekundo prednosti... ogromno... stoner je to prednost zbil v dveh zaviranjih na nulo.... pa si mogoče slišal, kako je dovi hvalil yamaho na zaviranju? glede na to da je prej vozil hondo, mora biti res nekaj posebnega.... in tam kjer je spiseova največja prednost, ker tudi spies slovi, kot zelo dober na zaviranju, je stoner njegovo prednost v enem sektorju zmanjšal za sekundo... in potem je spies za povrh naredil še napako na pospeševanju... stoner je seveda izkoristil nekaj prednosti honde, ki pa je bila zaradi mokre piste še precej manjša kot sicer.....

Dej ti si v miru še enkrat poglej dirko, predvsem zadnjih 10 krogov pol boš pa vidu kdo je komu več sektorjev pa za kolk uzeu. Tle tulš o enmu zadnjem sektorju zadnjih ostalih 20 si pa kr spustu...sej ne rečem, da smo Rossi feni res eni bolniki sam ti si pa s tem Stonerjem že tut mal za na zdravila

se strinjam s tabo .........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oba iz tabora duce sta na gneralni servis sla :grim

Ko na tej strani berem komentarje "določenih" forumašev, mi gre na kozlanje... :SS

mas najvrjetneje enega v mislih :grim

post-16508-0-61490600-1328598201_thumb.jpg

post-16508-0-76680100-1328598341_thumb.jpg

post-16508-0-95193600-1328598348_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest pa mislm, da je na zadnji dirki v ciljno ravnino bl Honda obračunala z Yamaho kot Stoner z Spiesom. :smoke:

No lepo, se bol bi bilo lepo ce bi isto govoril za zadnjo tretjino dirke, ko je Stoner izgubljal... noben, vkljucno z stonerjem, se ni nikoli izgovarjal da takrat je pa tudi honda izgubljala... In ce je honda obracunala z yamaho, ne vem kaj pol dajejo jest dovijevi, pa pedrosinui hondi, ki jima je ocitno skoz mal slabo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je vse skupaj že malo smešno. Ravno sem prebral, ko je dala honda "za šalo" na njihov zid primerjavo Stoner vs. Rossi iz let 2006-2011. Vse super, ampak tudi pozabljamo, da Stoner in Rosi nista začela skupaj kariere. Bolj bi bilo pošteno, da primerjajo prvih pet let od vsakega posebej, če že primerjamo. Sam pravim, da si vsi zaslužijo po vsaj en naslov, ker so res dobri piloti. Je pa splet okoliščin naklonjen posameznikom kot pač je. Tople vode mi tukaj ne bomo odkrili razen, če bi enkrat dali vse na popolnoma enak motor, najboljše serijski, brez kakršnih koli nastavitev, da imajo vsi enake pogoje in gaaaaaas. Ampak to bi bilo super brezveze, ker bi potem tudi mi vsi imeli enake motorje, ker ne bi bilo razvoja, če ne bi bilo konkurence in tekmovalnosti. Letos bom navijal za yamaha team.

post-20162-0-20149400-1328616857_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je vse skupaj že malo smešno. Ravno sem prebral, ko je dala honda "za šalo" na njihov zid primerjavo Stoner vs. Rossi iz let 2006-2011. Vse super, ampak tudi pozabljamo, da Stoner in Rosi nista začela skupaj kariere. Bolj bi bilo pošteno, da primerjajo prvih pet let od vsakega posebej, če že primerjamo. Sam pravim, da si vsi zaslužijo po vsaj en naslov, ker so res dobri piloti. Je pa splet okoliščin naklonjen posameznikom kot pač je. Tople vode mi tukaj ne bomo odkrili razen, če bi enkrat dali vse na popolnoma enak motor, najboljše serijski, brez kakršnih koli nastavitev, da imajo vsi enake pogoje in gaaaaaas. Ampak to bi bilo super brezveze, ker bi potem tudi mi vsi imeli enake motorje, ker ne bi bilo razvoja, če ne bi bilo konkurence in tekmovalnosti. Letos bom navijal za yamaha team.

Jah Stoner je zacel motoGP leta 2006, in tole je pac presek odkar on dirka v GP klasi... Ni mi cisto jasno, zakaj naj bi bilo to neposteno ali nefer... Bilo bi neposteno, ce bi Rossiju steli tudi GP starte preden je Stoner zacel dirkati, tako so pa pac izracunali presek na podlagi istega stevila dirk. In pac Stoner ma par procentov vec.. Statistika tudi ne uposteva, da je Stoner vecino pik dobil na Dukatiju, od 2007 do 2010 kar bi moralo malo povecati rezultat, in to je pravilno, pac cisto statisticni presek 6h sezon...

Ne strinjam se pa s tem, da bi enaki motorji za vse, se celo brez nastavitev bili bolj realni! Vse skupaj bi bilo se precej bolj zmesano kot je sedaj... Pravzaprav je takole kot je cisto ok... Vsak si nastavi motor po svojih zeljah in stilu voznje in to je to! Verjemi, da Stoner ne more dobro peljati motorja na nastavitvah, ki delujejo za Rossija in obratno. Rossi se je usedel na motor od Stonerja in ni bil uspesen, pa noben ki ima pet cistih ne bo trdil da je pa Rossi zdj toliko slabsi od Stonerja, ker pac ni in pika..

Predstavljaj si, bi dali vsem isti motor, recimo dukatija iz sezone 2010!? Tabela uspeha, ali kvalitete dirkacev bi bila ZELO cudna, in ultra nerealna! Da se razumemo, tole ni kakorkoli v zvezi z Stonerjem, hocem samo povedati da "dajmo vsem isti motor, potem se bo pa pokazalo kdo je najboljsi, pr takihle asih ne deluje... Vsi imajo svoj stil voznje, vsi so vrhunski vozniki, pri takih asih tud malenkosti odlocajo, zato je imeti isti motor lahko velik velik handikap za nekoga. Zato sem preprican, da pri voznikih formata GP, vsem dati isti motor se zdalec ni posteno ali realno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to sem hotu tut povedat, da mi tukaj delamo neke primerjave kdo je boljši in kdo ima hitrejšega, da mu hitrej pride ;). Vsi so dobri, ampak kot sem že zgoraj napisal, preveč je dejavnikov, ki vplivajo na rezultate. Honda je lani in letos že zame skoraj v dobitni kombinaciji. To se bom prepričal letos, če bo Stoner še enkrat tako dominiral in z veliko prednostjo osvojil letošnji naslov. Govorim zame zato, ker nisem nek poznavalec celotne zgodovine motoGPja in si letos samo želim, da bom videl malo več bojev na nož v prvi deseterici. Itak bom gledal ponovitve, če bo v nedeljo sijalo sonce, ker bom rajši užival z vetrom v laseh in mušicami v zobeh, kot sedel na kavču in si grizel nohte, če Rossiju ne bo šlo. Če bo pa Stoner še enkrat ponovil naslov, pa tudi najbrž ne bom čeka dobil v zahvalo, ker sem na Msju enmu pribil, da je kekec, ker ne vidi kolk je Stoner itak najboljši od vseh in poriva v najlepšo češpljo na svetu. Ah, kr neki :). Sam, da se asfalt pogreje, pa mi bo vseeno kdo je koga spet skegljal, sam da me kdo ne izsili, ali priletim v ovinku med dva kolesarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!