Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

Dej ti si v miru še enkrat poglej dirko, predvsem zadnjih 10 krogov pol boš pa vidu kdo je komu več sektorjev pa za kolk uzeu. Tle tulš o enmu zadnjem sektorju zadnjih ostalih 20 si pa kr spustu...sej ne rečem, da smo Rossi feni res eni bolniki sam ti si pa s tem Stonerjem že tut mal za na zdravila

kaj se je pa dogajalo? stoner je spustil tempo v tistih pogojih in je bil nemudoma ulovljen... potem je napravil napako in spies je celo prišel naprej... ampak če mogoče nisi opazil je stoner potem lahko sledil spiesu in ga tudi dol butnil na koncu, kot sem ti podrobno opisal...

nevem kaj ma veze to, da ga je spies ujel? če na cilj pripelje z 10s prednosti ni dobro... če zmaga v zadnjem krogu ni dobro... če ga ulovijo ni dobro... če on koga ulovi ni dobro... spies je pač več tvegal, stonerju ni bilo treba, ker je imel že dovolj veliko prednost... svojo napako pa je tudi na koncu popravil... in tako kot je odpeljal zadnji sektorj si je zmago čisto zaslužil... pol pa če ti je prav al pa ne... sprjazni se že 1x...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se je pa dogajalo? stoner je spustil tempo v tistih pogojih in je bil nemudoma ulovljen... potem je napravil napako in spies je celo prišel naprej... ampak če mogoče nisi opazil je stoner potem lahko sledil spiesu in ga tudi dol butnil na koncu, kot sem ti podrobno opisal...

nevem kaj ma veze to, da ga je spies ujel? če na cilj pripelje z 10s prednosti ni dobro... če zmaga v zadnjem krogu ni dobro... če ga ulovijo ni dobro... če on koga ulovi ni dobro... spies je pač več tvegal, stonerju ni bilo treba, ker je imel že dovolj veliko prednost... svojo napako pa je tudi na koncu popravil... in tako kot je odpeljal zadnji sektorj si je zmago čisto zaslužil... pol pa če ti je prav al pa ne... sprjazni se že 1x...

Pa si prebrav zakaj ga je prehitu, kako napako je Spies naredu? Baksuz... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah Stoner je zacel motoGP leta 2006, in tole je pac presek odkar on dirka v GP klasi... Ni mi cisto jasno, zakaj naj bi bilo to neposteno ali nefer... Bilo bi neposteno, ce bi Rossiju steli tudi GP starte preden je Stoner zacel dirkati, tako so pa pac izracunali presek na podlagi istega stevila dirk. In pac Stoner ma par procentov vec.. Statistika tudi ne uposteva, da je Stoner vecino pik dobil na Dukatiju, od 2007 do 2010 kar bi moralo malo povecati rezultat, in to je pravilno, pac cisto statisticni presek 6h sezon...

Ja s statistiko se lahko lepo manipulira. Jaz bi recimo raje videl statistiko prvih petih let posameznega dirkača v MotoGP. Potem bi lahko videli napredek in kaj lahko od Stonerja še pričakujemo v bodočih letih ...

Ne strinjam se pa s tem, da bi enaki motorji za vse, se celo brez nastavitev bili bolj realni ...

Po moje bi bilo zelo zanimivo, če bi ločili dirkače in ekipe.

Dirkači bi bili zaposleni pri Dorni, motocikli pa bi se za posameznega dirkača na dirko izžrebali ali na kak drugi način rotirali.

Enako bi naredil tudi v F1.

Tako bi dobili dejansko najboljšega dirkača in najboljšo ekipo/stroj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gody01 - to ne bi bila dobra ideja, to bi delovalo tako kot gremo na gokarde v Rolla, Portorož, Race-land ali Logatec, pa se vsedeš na G-kart pa si 1x za dva kroga hitrejši, druge dneve pa misliš, da še vozit ne znaš, k vsi letijo mimo! S tem, da sem v račun vzel, da sem vozil z istimi igralci.

Pa šele takrat bi se začela korupcija, kako to da določeni najahajo na isto ekipo, ki je pripravila moped...... itd.

IMHO: Vse bi moralo delovati tako kot je postavljen WRallyC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prebrav zakaj ga je prehitu, kako napako je Spies naredu? Baksuz... :headbang:

Precej dobro se je videlo da je Spies zamehuril zadnji ovinek, še mama Spies je bentila nad sinetom, kako da si lahko privošči tako napako in izgubi zmago. Stoner je tam zmagal zaradi Spiesove napake in dobro odpeljangea zadnjega dela (kjer pa je bil že cel vikend najhitrejši).

Pa da je imel prednost zaradi 23264 konjev, ki da jih ima Honda...a deeej, sej je bilo mokro. Tam nobeni konji ne nucajo, ker itak TC zapira do 5. prestave motor. 10 konjev manjka v špici območja se takrat pač ne pozna.

Nekateri pač ne bojo nikoli cenili Stonerja. Letos jih bo spet nabil in spet bo jambr, da ima ''tahudo'' Hondo. Pedrosa bo nekaj motovilil in dobil nogo. Na istem motorju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej dobro se je videlo da je Spies zamehuril zadnji ovinek, še mama Spies je bentila nad sinetom, kako da si lahko privošči tako napako in izgubi zmago. Stoner je tam zmagal zaradi Spiesove napake in dobro odpeljangea zadnjega dela (kjer pa je bil že cel vikend najhitrejši).

Pa da je imel prednost zaradi 23264 konjev, ki da jih ima Honda...a deeej, sej je bilo mokro. Tam nobeni konji ne nucajo, ker itak TC zapira do 5. prestave motor. 10 konjev manjka v špici območja se takrat pač ne pozna.

Nekateri pač ne bojo nikoli cenili Stonerja. Letos jih bo spet nabil in spet bo jambr, da ima ''tahudo'' Hondo. Pedrosa bo nekaj motovilil in dobil nogo. Na istem motorju.

ni vsaki tc enako dober. to je tudi bautista po prvih testih povedal da ima honda hudo elektroniko. tak da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni vsaki tc enako dober. to je tudi bautista po prvih testih povedal da ima honda hudo elektroniko. tak da...

Ja in zakaj je potem zadnje čase zmagovala samo Yamaha, šele z prihodom Stonerja Honda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej dobro se je videlo da je Spies zamehuril zadnji ovinek, še mama Spies je bentila nad sinetom, kako da si lahko privošči tako napako in izgubi zmago. Stoner je tam zmagal zaradi Spiesove napake in dobro odpeljangea zadnjega dela (kjer pa je bil že cel vikend najhitrejši).

Pa da je imel prednost zaradi 23264 konjev, ki da jih ima Honda...a deeej, sej je bilo mokro. Tam nobeni konji ne nucajo, ker itak TC zapira do 5. prestave motor. 10 konjev manjka v špici območja se takrat pač ne pozna.

Nekateri pač ne bojo nikoli cenili Stonerja. Letos jih bo spet nabil in spet bo jambr, da ima ''tahudo'' Hondo. Pedrosa bo nekaj motovilil in dobil nogo. Na istem motorju.

Meni je smesno tole: dirkac x nardi napako v ovinku. Dirkac y ne naredi napake v ovinku. Dirkac y zato prehiti dirkaca x. Tule se pa napenjamo kako je dirkac y lolek, ker ce dirkac x ne bi naredu napake, dirkac y ne bi mel za burek.... In nenadoma je krivec dirkac y in ne dirkac x ki je pravzaprav sam sebe zeznu. In vse to na osnovi kometarjev, bedarij, osebne simpaticnosti in podobnih bedarij... Gospodje, tole so dirkaci in dirke, ne talent show, kjer vsak bedak lahko izvaja trike.. tile fantje jih ne, vse kar naredijo je realnost, vkljucno z nevarnostjo! Ce ma kdo lep nasmeh, nekdo pa ne, ce nekdo lize liziko, ce ma kdo fletno zeno, drug pa velik gobec ipd, NI vazno!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prebrav zakaj ga je prehitu, kako napako je Spies naredu? Baksuz... :headbang:

mah dej... miha ti je lepo povedu... samo eni pač ne morete prek tega, da je stoner dober... in pol folk piše take... hjah no kakor hočete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah dej... miha ti je lepo povedu... samo eni pač ne morete prek tega, da je stoner dober... in pol folk piše take... hjah no kakor hočete...

dober si takrat ko imas toliko naslovov kot dohtar......

aja takrat si najboljsi....... se opravicujem... :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in zakaj je potem zadnje čase zmagovala samo Yamaha, šele z prihodom Stonerja Honda?

jaz mislim da če bi namesto doviziosa in pedrose vozila honde spis in lorenzo in obratno onadva yamahe bi se pedrosa pa dovi uvrščevala mnogo nižje. lorenzo pa bi naseko kamenkota:D sem ziher. stoner je bil razred bolši od moštvenih kolegov od lorenzota pa spisa pa mislim da ne. vseeno je honda bila kar lepo pred vsemi s svojim cudo motorjem. pa stonera merit po mostvenih kolegih ki jih je mel lani je res nesmiselno ker nikoli nista izstopala.če bi imel enakovredne kolege v ekipi nebi delal take razlike. tak to je pa pika:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah dej... miha ti je lepo povedu... samo eni pač ne morete prek tega, da je stoner dober... in pol folk piše take... hjah no kakor hočete...

Sej jst se čist strinjam s Mihatom, sm fan Kamenkota upam da mu tud letos uspe, sam ne mors pa govort da je oh in sploh, ker dejansko v tistem trenutku je sam mel neznansko srečo, da je Spies zajebu ne pa enormno količino znanja in prefinjenega občutka za prehitevanje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jst se čist strinjam s Mihatom, sm fan Kamenkota upam da mu tud letos uspe, sam ne mors pa govort da je oh in sploh, ker dejansko v tistem trenutku je sam mel neznansko srečo, da je Spies zajebu ne pa enormno količino znanja in prefinjenega občutka za prehitevanje ;)

ja sej tud jst že vs čas pravim, da je spies naredil nekaj napak, tudi ko je zelo defenzivno pripreljal v zadnji ovinek... ampak sej ravno po tem se ločijo dobri vozniki od "slabih"... ker ne naredijo napake in ne delajo napačnih odločitev...

tudi stoner je recimo naredil napako v laguni 08, pa bi lahko našli še več izgovorov, kot za spiesa, ampak zajebal je in to je to... še huje je, da je zajebal v povsem nepomembnem trenutku, ampak tako pač je... se zgodi... a bomo potem rekli, da je imel rossi tudi srečo, da je stoner padel? ker je bil stoner precej hitrejši v dirki? ja jst bi rekel da ne... ni sreča da tvoj nasprotnik zajebe, ampak znanje, da ti ne zajebeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej tud jst že vs čas pravim, da je spies naredil nekaj napak, tudi ko je zelo defenzivno pripreljal v zadnji ovinek... ampak sej ravno po tem se ločijo dobri vozniki od "slabih"... ker ne naredijo napake in ne delajo napačnih odločitev...

tudi stoner je recimo naredil napako v laguni 08, pa bi lahko našli še več izgovorov, kot za spiesa, ampak zajebal je in to je to... še huje je, da je zajebal v povsem nepomembnem trenutku, ampak tako pač je... se zgodi... a bomo potem rekli, da je imel rossi tudi srečo, da je stoner padel? ker je bil stoner precej hitrejši v dirki? ja jst bi rekel da ne... ni sreča da tvoj nasprotnik zajebe, ampak znanje, da ti ne zajebeš...

jst sm pa zmeri mislu, da je možnost za zmago, zelo pomemben trenutek?? se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm pa zmeri mislu, da je možnost za zmago, zelo pomemben trenutek?? se ti ne zdi?

no jst pa vem, da si idiot... a se folk mora čist v vsako stvar vtaknt, samo da lahko neki napiše pa nasprotuje? LOL

v tisti dirki so bili tud bolj pomembni trenutki, kot pa tistih nekaj krogov, ko sta se samo vozila en za drugim... v smislu bolj kritičnih trenutkih... samo je pa itak tako, da v takih trenutkih najhitreje popusti koncentracija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se je pa dogajalo? stoner je spustil tempo v tistih pogojih in je bil nemudoma ulovljen... potem je napravil napako in spies je celo prišel naprej... ampak če mogoče nisi opazil je stoner potem lahko sledil spiesu in ga tudi dol butnil na koncu, kot sem ti podrobno opisal...

nevem kaj ma veze to, da ga je spies ujel? če na cilj pripelje z 10s prednosti ni dobro... če zmaga v zadnjem krogu ni dobro... če ga ulovijo ni dobro... če on koga ulovi ni dobro... spies je pač več tvegal, stonerju ni bilo treba, ker je imel že dovolj veliko prednost... svojo napako pa je tudi na koncu popravil... in tako kot je odpeljal zadnji sektorj si je zmago čisto zaslužil... pol pa če ti je prav al pa ne... sprjazni se že 1x...

Jest se nimam kej sprjaznt, ker men je čist jasno, da je trenutno gledano s tehnične strani njegove vožnje Stoner najboljši že nekaj let in čist verjetno je, da pelje motor bolje kot ga je Rossi kdajkoli v svoji karieri. Tudi za časa dvobojev Rossi-Biaggi je blo tko, da se mi je zdelo, da je tehnično bil Biaggi ( ta priimek še težje napišem k Stoner :P ) bolje podkovan in hitrerjši samo psihofizično pa toliko slabši, da je bil rezultat na koncu nam vsem znan. Rossi je bil vsa ta leta najmočnejši kot paket ( talent, sreča, psihična pripravljenost, pravilna izbira moštva in mehanikov, velika podpora navijačev in medijev .. .) Žal je tako, da če že na enem od teh področije zelo šepaš boš težko osvojil naslov in Rossi je skozi leta znal držat vse to skupaj na zelo visokem nivoju . Ogromno je dirkačev ko jim " gre" so neustavljivi, ko krivulja pade se ne pobere nikoli več.. Stoner bo sigurno zapisan v zgodovino kot izreden dirkač z izjemnimi uspehi samo nikoli pa žal zaradi svoje mnogim antipatične pojave ne bo zapisan v "ljudska srca". Čisti primer naprimer bi bila anketa kdo je po vašem mnenju "največji car" Moto GP med petimi legendami:Eddie Lawson, Freddie Spencer, Wayne Rainey, Kevin Schwantz ali Randy Mamola. Po vsej verjetnosti bi zmagal Mamola ali Schwantz pa je meu Schwantz samo en naslov Mamola pa nobenga ostali trije pa po dva in več, samo sta nas ta dva s svojo karizmo tako osvojila kot nas ostali trije z naslovi nikoli niso in takšna bo zgodba Stonerja napram Rossiju sam, da po vsej verjetnosti bo poleg priljubljenosti Stoner ostal v karieri z manj naslovi kot Rossi.

Kar se pa glede TC-ja tiče pa enim zgleda ni čist jasn delovanje tega in si ga predstavljajo k en program k dela al pa ne dela oziroma, da je to eno električno pomagalo, k mal moči odbije, da kolo ne zdrsne in vsem to pač enak dela oziroma majo vsi enakega :hmm:

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst pa vem, da si idiot... a se folk mora čist v vsako stvar vtaknt, samo da lahko neki napiše pa nasprotuje? LOL

v tisti dirki so bili tud bolj pomembni trenutki, kot pa tistih nekaj krogov, ko sta se samo vozila en za drugim... v smislu bolj kritičnih trenutkih... samo je pa itak tako, da v takih trenutkih najhitreje popusti koncentracija....

no, jst pa vem, da ko je v tisti dirki začel padat dež, je Stoner napolnil pleničko in zato ni več mogel tako hito peljat, ker se mu je vse pacalo, ko se je presedal......

daj ne žali človeka, če si se v bistvu ti zatipkal...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se je pa dogajalo? stoner je spustil tempo v tistih pogojih in je bil nemudoma ulovljen... potem je napravil napako in spies je celo prišel naprej... ampak če mogoče nisi opazil je stoner potem lahko sledil spiesu in ga tudi dol butnil na koncu, kot sem ti podrobno opisal...

nevem kaj ma veze to, da ga je spies ujel? če na cilj pripelje z 10s prednosti ni dobro... če zmaga v zadnjem krogu ni dobro... če ga ulovijo ni dobro... če on koga ulovi ni dobro... spies je pač več tvegal, stonerju ni bilo treba, ker je imel že dovolj veliko prednost... svojo napako pa je tudi na koncu popravil... in tako kot je odpeljal zadnji sektorj si je zmago čisto zaslužil... pol pa če ti je prav al pa ne... sprjazni se že 1x...

Sam ti pa tko pišeš kot bi ti vozu na tej dirki.

Če bi vsak od voznikov tolk razmišljal kaj je dobr pa kaj ne , al bi al nebi , ,,, bi šel po tleh sam zarad tega k bi pozabu da mora tud pelat.

Mal se zresni, nisi tko pameten

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danasnji Moto2 testi niso potekali v nekih super razmerah, zjutraj je blo tud v Spaniji pod niclo! @CircuitValencia so tole objavili

Moto2

1 Redding 1.36.4

2 P Esp 1.37.0

3 Corti 1.37.4

4 Neuk 1.37.5

5 Rabt 1.37.5

6 Luthi 1.37.9

7 Iann 1.37.9

8 Corsi 1.38.0

9 Kal 1.38.1

10 Zarco 1.38.2

11 Elias 1.38.3

12 DeA 1.38.7

13 Rodri 1.38.7

14 Smith 1.38.8

15 Aeger 1.39.0

15 pons 1.39.1

16 Nak 1.39.2..

Kako so se v eni sezoni spremenili dirkalniki smo najprej videli pri Sofuoguju, zdaj nam bota pa to pokazala se dva povratnika. Toni Elias, 11, +1,9 model se mi kr mal smili. Upam da bo nadoknadil razliko, in bo u spici, ceprav nebi vec stavil nanj. Zelo me tud zanima, kaj bo skup spravil Rolfo. Lansko sezono je vedril pri Pedrecini Kawasaki v WSBK, kjer je gonil vse pred sabo. ... Z Moto 2 pa je vknjizil tud suvereno zmago v Sepangu 2010

@RVT; jaz sem totaln Biaggijev fan. Od vedno. Biaggi-Harada, Biaggi-Waldman najbolse sezone u 250! Ko je Max prestopil v 500 in je za njim prisel Valentino, se mi je se vedno zdelo, da Biaggi vozi lepse, mirneje, smooth. Da mu za uspeh manjka tiste agresije in navidez nepotrebne brutalnosti. Rossi je vozil bol po mosko in pocez. In zmagoval. No, ko zdaj primerjamo se Caseya se zdi, da te iste agresivnosti primanjkuje Rossiju. Mr. Smooth je v tej generaciji Lorenzo. In vsi trije majo naslove. :hmm: Biaggi je mogu bit res cepec......

Aja, ne, nebi izbral Mamole, k je Cagivo 500 ze u ogrevalnem krogu stotalkal, ampak Lawsona, k je u Brnu zbral taprave gume in na tisti Cagivi zmagal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RVT; jaz sem totaln Biaggijev fan. Od vedno. Biaggi-Harada, Biaggi-Waldman najbolse sezone u 250! Ko je Max prestopil v 500 in je za njim prisel Valentino, se mi je se vedno zdelo, da Biaggi vozi lepse, mirneje, smooth. Da mu za uspeh manjka tiste agresije in navidez nepotrebne brutalnosti. Rossi je vozil bol po mosko in pocez. In zmagoval. No, ko zdaj primerjamo se Caseya se zdi, da te iste agresivnosti primanjkuje Rossiju. Mr. Smooth je v tej generaciji Lorenzo. In vsi trije majo naslove. :hmm: Biaggi je mogu bit res cepec......

Aja, ne, nebi izbral Mamole, k je Cagivo 500 ze u ogrevalnem krogu stotalkal, ampak Lawsona, k je u Brnu zbral taprave gume in na tisti Cagivi zmagal. :P

Biaggija je pokopal njegov ego in ob porazih vedno globje bredel v "začaran psihološki krog". Mislm, da je bla tle podobna zgodba k Barcelona pa Real B)

Cartman ti k si za "smooth" šoferje bi pol kliknu Spencerja in Mamolo pa Schwantza na konc :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal so vsi veliki uspehi in naslovi Maxa Biaggija zasenčeni zaradi njegovega izredno težkega karakterja in ob debati o njem ljudje žal prav zaradi tega sploh ne vidijo njegovih uspehov ker je po domač z " ritjo podrl kar je z rokam naredu " :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha sam je biaggi biu car an...za vsako ko je motor vrgu potleh je leteu za njim pobrat pa gasa naprej...zdej je ze to bol redkost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf mene pa Biaggi pa ni bil nikoli glih pri srcu,tipičen prevzeten ROMANISTA! :grim ( nisem pa reku,da ne zna vozit!!! ) Poglej VALETA na konec posnetka 11 let nazaj je zmeraj isti kot zdaj :) preprost....

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!