Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

<p>

<br>

Najhitrejši CRT pa skoraj 5 sekund za GP strojem Lorenza, za Stonerjem še mal več. <a class="bbc_url" href="http://www.motosvet.com/motogp-crt-ji-niso-varni.html" title="">http://www.motosvet....niso-varni.html</a><br>

Ojej, nimam pojma kaj se je zgodilo z gornjim postom. najbrž so ga zmedli copy-pastani časi krogov!

:hmm: najhitrejši CRT je Aspar Aprilija, in ne zaostaja 5 sec. Jih pa ni blo v Sepangu, zato direktne primerjave še ni.

najhitrejši krog z 2012 strojem v valenciji je odpeljal Pedrosa RDP je v Valenciji na kvalifikacijah peljal z gp 800 1:33:118, s suzukijem na testu 1:33:5. ART Aprilijo je pelal 1:34:900, v neprimerno slabših pogojih. Za najboljšim Pedrosinim krogom s testiranj 1000ccm strojev torej zaostaja 3,1sec. Men se zaostanek za prvim ne zdi pomembnen. Pomembno je, da CRT nekako lahko dohaja satelitske ekipe. Do njih, pa zaostanek ni niti 2 sec!! Glede na to, da imajo CRTji precej več prostora za izboljšanje kot tovarniški dirkalniki, in ob dejstvu da zasebni stroji preko sezone niso deležni velikih posodobitev, skoraj stavim, da bodo dobri CRTji nekje okrog Bradla, Abrahama in Barbere.

Brno je ena redkih pist kjer vozijo GP in SBK Fastest lap v GP je mel Stoner, 1:57.191. Deseti Crutchlow 1;58.48, (za hec, CC je leta 10 v Brnu z mehko gumo odpelal pole 1:58.018)zadnji, Abraham, 1:39;58.98 WSBK je lani najhitrejši krog odpeljal Melandri 2:00.058. Na Pirelliju, z železnimi žlajfi, brez zobniško gnanih in pnevmatskih ventilov...

Po zdravi pameti se mi zdi, da bodo CRTji hitrejši od WSBK. Morda ne takoj, ampak kmalu.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je komu poznana problematika zavor na CRTjih?? nekaj sem čital da naj bi največ izgubljali na zaviranjih?? A nimajo vsi karbonskih žlajfov gor??

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je komu poznana problematika zavor na CRTjih?? nekaj sem čital da naj bi največ izgubljali na zaviranjih?? A nimajo vsi karbonskih žlajfov gor??

LP Bajsi

Ni tok problem v materialu, kot v tem, da šasije še niso dorasle zavoram. Groba primerjava : A če bi dal yugotu gor keramične zavore od Porscheja GT bi se oba isto ustavljala (mogoč naravnost še pri zaviranju v zavoj bi se pa Yugo sam obrnu al pa celo odkotalu dol s piste :D ) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tok problem v materialu, kot v tem, da šasije še niso dorasle zavoram. Groba primerjava : A če bi dal yugotu gor keramične zavore od Porscheja GT bi se oba isto ustavljala (mogoč naravnost še pri zaviranju v zavoj bi se pa Yugo sam obrnu al pa celo odkotalu dol s piste :D ) ?

Bi z Yugotom "stoppije" delal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u Jerezu je DePuniet z art Aprilijo pelal 1:41:6 Pedrosin rekord iz 2010 je 1:39:731 to je skor točno 2 sec! to se meni ne zdi nek blaaazn zaostanek.

Takole pa se je kadilo za Abrahamom. Ducatisti ne bodo zadovoljni. Desmo16 je zgorel.

A se še komu zdi, da Rossi po prestopu nima več nobene sreče? na testih ga po pravilu jebe vreme, zadnjo celo dirko je odpeljal v aragonu. . . Zdej je zgorel testni motor. . . .po moje bo drug tedn v sepangu potres al poplava al pa sneg hehe

post-1354-0-26608100-1329839429_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se še komu zdi, da Rossi po prestopu nima več nobene sreče? na testih ga po pravilu jebe vreme, zadnjo celo dirko je odpeljal v aragonu. . . Zdej je zgorel testni motor. . . .po moje bo drug tedn v sepangu potres al poplava al pa sneg hehe

Jing in Jang

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u Jerezu je DePuniet z art Aprilijo pelal 1:41:6 Pedrosin rekord iz 2010 je 1:39:731 to je skor točno 2 sec! to se meni ne zdi nek blaaazn zaostanek.

Takole pa se je kadilo za Abrahamom. Ducatisti ne bodo zadovoljni. Desmo16 je zgorel.

A se še komu zdi, da Rossi po prestopu nima več nobene sreče? na testih ga po pravilu jebe vreme, zadnjo celo dirko je odpeljal v aragonu. . . Zdej je zgorel testni motor. . . .po moje bo drug tedn v sepangu potres al poplava al pa sneg hehe

No, na kvalifikacijah je lani Stoner peljal 1.38:7, tako da je zaostanek 3 sekunde. Ampak razumem point. Tako kot sem vam rekel takrat, ko so zaostajali 5 sekund, da bodo fantje namigali in do začetka sezone nalovili še sekund.

Pričakujem, da bodo res prišli na +2 do začetka ali pa do poletja.

Pa Randy je hud pilot, ampak v rangu Stonerja in ostalih spredaj pa žal ni čisto.

Tako da tisti ki se zmrdujete nad CRTji... Aprilia ni od včeraj, pa tudi ostali fantje ki to skupaj klepajo ne. Ti motorji bodo koštali ranga miljon, pri Hondi pa samo menjalnik 650 jurjev. Torej ti 1 miljon kupi na oko 1 sekundo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar je zelo poceni, če vidš, da je ena fuzbalska ekipa vredna 500 miljonov €.

je pa res da v motogp niso dragi motorji, pač pa razvoj...

res da je težko dobit sredstva, ampak mislim da je jamranja glede stroškov za najem motociklov, kr nekoliko preveč... z enim miljončkom še jeseniški hokej ne pride skozi, zakaj bi potem ena motogp ekipa v najmočnejšem prvenstvu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to pa nikol niti pomislil nisem. Sem se kar malo zamislil zdele, če za nogometaše plačujejo 20,30 miljonov in to 11 njih(ja ok, ne vse enako) in so ekipe v rangu 500mio... mater!

Ampak;

ker je ljudi ki gleda žogobrc pač n-krat več kot motošport, se več sponzorjev bori za oglase in plačujejo drage televizijske pravice itd itd... in se obrne več denarja. Lahko tudi več reklam predvajajo, paneli ob igrišču...

Sam res, 500 miljonov za ekipo, to je 5 sezon Ducatija z Rossijem in 5 okvirji vsako leto. Pa še bi ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u Jerezu je DePuniet z art Aprilijo pelal 1:41:6 Pedrosin rekord iz 2010 je 1:39:731 to je skor točno 2 sec! to se meni ne zdi nek blaaazn zaostanek.

Takole pa se je kadilo za Abrahamom. Ducatisti ne bodo zadovoljni. Desmo16 je zgorel.

A se še komu zdi, da Rossi po prestopu nima več nobene sreče? na testih ga po pravilu jebe vreme, zadnjo celo dirko je odpeljal v aragonu. . . Zdej je zgorel testni motor. . . .po moje bo drug tedn v sepangu potres al poplava al pa sneg hehe

koliko je za razumet na crashnetu je abraham padel in se je pol vžgal motor. Kar sam od sebe se menda ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, MotoGP ima zelo slab management. Misleč na vse nivoje izkoristka (politika vodenja mora biti v ku..cu.)

P.S. Na osnovi, da ima lahko ena kukuruz liga v žogobrcu na "flow cash" - tolk večji količnik. Aja pa to sem že nekje podrobneje pisal. STOP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to pa nikol niti pomislil nisem. Sem se kar malo zamislil zdele, če za nogometaše plačujejo 20,30 miljonov in to 11 njih(ja ok, ne vse enako) in so ekipe v rangu 500mio... mater!

Ampak;

ker je ljudi ki gleda žogobrc pač n-krat več kot motošport, se več sponzorjev bori za oglase in plačujejo drage televizijske pravice itd itd... in se obrne več denarja. Lahko tudi več reklam predvajajo, paneli ob igrišču...

Sam res, 500 miljonov za ekipo, to je 5 sezon Ducatija z Rossijem in 5 okvirji vsako leto. Pa še bi ostalo.

no ni jih ravno 11 amapk ene 30 v vsaki ekipi :D pa vseeno... vsak "malce bolje plačani" fuzbaler, bi lahko imel gladko motogp ekipo na svoje stroške, če bi mu bilo to v veselje in mu ne bi bilo škoda dati nekaj denarja...

pa negre se samo za nogomet.... Red bull za svoj klub iz Salzburga v hokejski ligi EBEL (avstijska liga) na leto daruje 5-6mio €. res da je to pač domači klub, ampak na svetovni sceni je to mal več kot vaška liga... nobene marketinške podlage... glede na to kaj vse sponzorira red bull je teh 5-6mio € lih ene 0,1% sponzorskega denarja ki ga namenijo... kar pa v končni fazi ni nič... je pa dovolj, za eno zelo močno privatno ekipo. takih podjetij po svetu je ogromno in če bi se jih vsaj 20 odločilo ta plunek darovat, bi imel 20 močnih privatnih ekip :) butasto je predvsem to, da je v eni ekipi glavni sponzor proizvajalec čipsa, za katerega še nikoli nisem slišal in očitno nima prav velikega tržišča :D

pa pustiva midva ducati, pa rossija itd... tovarniške ekipe imajo itak denar... u bistvu bolje rečeno... če imajo denar za razvoj imajo tudi denar za dirkat... ker je razvoj neprimerno dražji... tuki me bodejo predvsem privatne ekipe, ki ne rabijo več kot pa tistih nekaj miljončkov na leto pač samo za dirkat...sicer se sicer sliš veliko, ampak marsikje se obrača še precej več denarja, brez problema...

če se kdo sprašuje kje je point tega nabijanja, je pa že Port Folio povedal točno tako kot si mislim tudi sam:

Skratka, MotoGP ima zelo slab management. Misleč na vse nivoje izkoristka (politika vodenja mora biti v ku..cu.)

P.S. Na osnovi, da ima lahko ena kukuruz liga v žogobrcu na "flow cash" - tolk večji količnik. Aja pa to sem že nekje podrobneje pisal. STOP!

da v takem športu, kjer sodeluje cel svet, kjer je prisoten velik tehnološki napredek in tehnologija nasploh, ki je precej atraktiven, tudi če gledamo dolgočasne dirke, če pa ne, pa samo še bolj... bla bla bla... ni denarja, je to precej nerodno...

če takole pogleda, pomislim a so CRT-ji sploh rešitev? za to, da se pocenijo stroški privatnim ekipam zagotovo ne.. ti motorji nebodo več top... in veliko bolj bi se splačalo delati na tem, da v ta šport pride več denarja... pa bi še kr imeli "top" motorje... (ne po hitrosti, ampak po njihovem izvoru).

edina rešitev, je ta, da CRT-ji nadomestijo prototipe in s tem močno zmanjšajo stroške tovarn za razvoj... ker ti stroški so pa res visoki... ampak po drugi strani se pa zato temu reče razvoj :D koliko šele NASA zapravi :D pa tudi Intel recimo, pa dela ploščice v velikosti ovitka za kondom :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slikah sodeč, ki sem jih videl na strani motogp.com je bilo opazit da barbera vozi orginal dučeta?ali so jim posodli plastike samo? malo smešno je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hjah no očitno ni neki velik motorjev na razpolago, pa so vsi iste barve...

je pa randy peljal 1.40.9 z aprilio... še hitreje kot včeraj...

zanima me, kolk so 1000cc hitrejši od 800cc v jerezu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje so zmer hitrejši, evo današnjih cajtov:

1. Hector Barbera ESP Ducati 1m 40.0s

2. Randy de Puniet FRA Aspar (ART CRT) 1m 40.30s

3. Aleix Espargaro ESP Aspar (ART CRT) 1m 41.10s

4. Mattia Pasini ITA Speed Master (ART CRT) 1m 41.29s

5. Danilo Petrucci ITA Ioda Racing (Ioda-Aprilia CRT) 1m 41.6s

6. James Ellison GBR PBM (ART CRT) 1m 42.526s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak mimogrede na tv kanalu ESPN classic imate čez teden ob 9 uri stare dirke motogp.ravno zdaj je vn nemčije 2007:D

toliko da je lažje zdržati do začetka:D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak mimogrede na tv kanalu ESPN classic imate čez teden ob 9 uri stare dirke motogp.ravno zdaj je vn nemčije 2007:D

toliko da je lažje zdržati do začetka:D

LP

in gre rossi po tleh v boju za ene 5. mesto x)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak mimogrede na tv kanalu ESPN classic imate čez teden ob 9 uri stare dirke motogp.ravno zdaj je vn nemčije 2007:D

toliko da je lažje zdržati do začetka:D

LP

Js grem na uradno stran motogp, pa si pogledam kaj hočem :kva1: vsak dan eno sezono B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js grem na uradno stran motogp, pa si pogledam kaj hočem :kva1: vsak dan eno sezono B)

Samo za uradne motoGp video moraš plačat dostop. Nekak mi ni glih 100€ za plačevat, če pa se da tudi zastonj videt. In sploh če že internet in TV plačujem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Randy pa že konkretno dobre cajte pelje... 0,3 za Hectorjem....

zdej se tuki pojavlja vprašanje :evilgrin: :evilgrin:

a je crt tolk hiter, al je rossijevo skropucalo tolk počasno :evilgrin: :evilgrin:

sam glede na čase, je bolj tisto drugo :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marquez bo "morda" izpistil VN Katarja. To ni fajn.

ma ja že par mesecev nazaj se mi je v glavi porajalo vprašanje a bo letos sploh kej dirkal in skoz bl skeptičn glede tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!