Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

Pa še ena zanimivost; ko Stoner reče, da je imel težave je to jambranje in je takoj ''Stoner the Moaner''. Ko resno jambra Rossi, da takšen motor ni dober, da ne more, da ni za nikamor, je pa kriv ku*čev Ducati in Bridgestone, ki ne naredi gum zanjega.

Mislim, da ne moremo oceniti pravega potenciala Ducatija, ker Rossi ne vozi na 100%...

Glede na to, da je po vseh merilih boljši od Haydna, bi se moral peljati pred njem. Se pravi vsaj nekje med Dovijem in Cructhlowom.

En navadn jambrač je ratal... Man up and ride that red bitch!

Da vidim koliko se vas bo vžgalo...

Se neb mogu bl strinjat s tvojim postom ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravi tata-mata Jeremy Burgess za Rossija: http://www.foxsports...from=public_rss

Vsak do sedaj ex Moto Gp voznik je stopnjeval formo tudi kontra in ne expresno iz top 5 najhitrejših na 10+ pozicijo. No go, poglejte Carlosa C. v WSBK! Jeremy mal zavaja konkurente, bi bil on prvi, ki bi vzel pod okrilje nekega novega favorita za stopničke, in VR pusti/zapustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak do sedaj ex Moto Gp voznik je stopnjeval formo tudi kontra in ne expresno iz top 5 najhitrejših na 10+ pozicijo. No go, poglejte Carlosa C. v WSBK! Jeremy mal zavaja konkurente, bi bil on prvi, ki bi vzel pod okrilje nekega novega favorita za stopničke, in VR pusti/zapustil.

:lol: si me pa nasmejal :D . Koga češ zavajati, lansko leto polom, letos ne kaže nič boljše, pa še vsi vidijo, da ne voziš tako kot bi mogel in da voziš na zadnjem mestu od prototipov, celo sateliti so boljši, mladi pa so tudi psihično dovolj pripravljeni, da se Rossija ne bojijo več. Kako že gre tista o ladji, ki se potaplja in o podganah? WSBK, hmm, a ni od tam prišel tudi Spies. Navijam za njega, vednar do sedaj ni pokazal veliko, da je boljši od Lorenza pa sploh ne. Se bojim, da bo mogle pri Yamahi odpeketati, namreč že lansko leto so rekli v Yamahi, da se bo potrebno za tovarniški motor bolj izkazati.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošteno pove kot vedno, in žal realno za nas navijače...

:hmm: ja. Kaj pa vem. Verjamem da so Rossijevi najbolši časi mimo. Sm pa še zmer prerpričan da to ni realno stanje. Po moje, bi bil Rossi z dobro ekipo in konkurenčnim japoncem še vedno velik izziv za konkurente. Najbrž res ni več merilo, definitivno pa ni še stara šara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošteno pove kot vedno, in žal realno za nas navijače...

Žal je verjetno res tako. Jeremy pa tudi ve, da ga Japonci ne bodo vzeli nazaj. Zaton sem jaz opazil že, ko ga ja Lorenzo na istem motorju šolal. In to so opazili tudi vodilni v Yamahi, kdor si pred tem zatiska oči je slep ali pa nosi bukove špegle.

:hmm: ja. Kaj pa vem. Verjamem da so Rossijevi najbolši časi mimo. Sm pa še zmer prerpričan da to ni realno stanje. Po moje, bi bil Rossi z dobro ekipo in konkurenčnim japoncem še vedno velik izziv za konkurente. Najbrž res ni več merilo, definitivno pa ni še stara šara.

Ducatija smo vidli, kdo ga je znal voziti. Vsi ostali se potopijo, ko ga dobijo v roke. Je pa dejansko res, da brez dobrega motorja ni nič. Ali je Ducati sedaj dober motor ali ne ne ve nihče, ker Rossi sedaj zaostaja za Haydnom, ki je bil praviloma počasnejši od Rossija in Stonerja. Če bi bla sedaj razlika takšna kot pred leti, potem bi se lahko reklo, da je motor konkurenčen. Skratkta v kolikor strnim lahko rečem, da ne moremo kar linearno potegniti črte, da z drugim motorjem bodo pa rezultati spet kar isti, npr. tako kot je carving pokopal klasične smučarje in V slog pri skokih klasiko.

Popravljeno . Popravil bikez
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ja. Kaj pa vem. Verjamem da so Rossijevi najbolši časi mimo. Sm pa še zmer prerpričan da to ni realno stanje. Po moje, bi bil Rossi z dobro ekipo in konkurenčnim japoncem še vedno velik izziv za konkurente. Najbrž res ni več merilo, definitivno pa ni še stara šara.

Tole je verjetno res najbližje dejanskemu stanju.

En kup različnih dejavnikov je botrovalo njegovemu kraljevanju skozi vsa ta leta; nekje med prvimi je njegovo ogromno znanje.

Med prvimi, ki se ga niso niti malo "bali", je bil petelinček Lorenzo, ki pa je zrasel v petelina Lorenza in mu Rossi verjetno nikoli več ne bo pokazal riti, kjer pa upravičeno piše "The Doctor".

Če (seveda kot čisti laik) trezno razmislim, brez navijaških in vseh ostalih "sprdačenj", po moje Rossi, četudi bi imel top Yamahondo, Stonerja in Lorenza ne bi mogel več prehiteti. Zelo verjetno tudi Pedrose ne ali pa Spiesa v njegovih najboljših trenutkih.

Skoraj prepričana pa sem, da bi ga Sic :worship: tudi spičil, če bi mu bilo dano še živet.

Mogoče bi bilo najbolje, da se do konca te sezone skuša naučiti čim več o "sestopanju s prestola" (torej sprejmi lastne napake), naslednjo sezono naj presedla na Suzukija in postane še zadnjič svetovni prvak ... heeec, heeeeeeec, .... :grrr ;) :evilgrin: :P .... potem pa mlade učit ! :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no... jst nebi rekel, da rossi ni več tisto, kar je bil včasih... dobro, sedaj na ducatiju res ne kaže tistega, kar bi bilo od njega pričakovati, ampak na to vplivajo bolj drugi dejavniki, kot pa njegove kvalitete...

ampak na splošno gledano, pa mislim da rossi ni pozabil dirkat in da ni neki padu v formi....

samo že sama narava razvoja je taka, da prihajajo vedno novi, bolj tehnično izpopolnjeni dirkači, ki so posledica večjega povdarka razvoja mladih dirkačev itd... in tako sta prišla stoner in lorenzo, tudi pedrosa in ti dirkači so pač boljši... čez 10 let, bodo prišli drugi, ki bodo zagotovo boljši od stonerja in lorenza, ker že sam razvoj teži k vedno večji izpopolnjenosti...

vsaj tako je moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je verjetno res tako. Jeremy pa tudi ve, da ga Japonci ne bodo vzeli nazaj. Zaton sem jaz opazil že, ko ga ja Lorenzo na istem motorju šolal. In to so opazili tudi vodilni v Yamahi, kdor si pred tem zatiska oči je slep ali pa nosi bukove špegle.

Ducatija smo vidli, kdo ga je znal voziti. Vsi ostali se potopijo, ko ga dobijo v roke. Je pa dejansko res, da brez dobrega motorja ni nič. Ali je Ducati sedaj dober motor ali ne ne ve nihče, ker Rossi sedaj zaostaja za Haydnom, ki je bil praviloma počasnejši od Rossija in Stonerja. Če bi bla sedaj razlika takšna kot pred leti, potem bi se lahko reklo, da je motor konkurenčen. Skratkta v kolikor strnim lahko rečem, da ne moremo kar linearno potegniti črte, da z drugim motorjem bodo pa rezultati spet kar isti, npr. tako kot je carving pokopal klasične smučarje in V slog pri skokih klasiko.

Zaton je preostra beseda, se mi zdi. Glede zaostajanja za Haydnom bi jaz še malo počakala s sodbo, kajti na tej dirki je Rossi "delal kroge" tudi izven proge, pa nekaj časa se je zdelo, da bo odnehal. Nekje na sredini sezone bo slika že mnogo bolj jasna, pa ni važno, v katero smer, bolj realna bo kot zdaj po eni sami dirki.

Mi je bil pa všeč članek, kjer je precej realno napisano nekaj najbrž zelo blizu resnici ...

"The other front row surprise was the order of the two protagonists. Casey Stoner has pretty much owned Qatar since the very first time he rode here in his rookie year in MotoGP. Throughout free practice, Stoner looked to be cruising to his fourth straight pole in a row, but the return of the dreaded chatter put paid to that. The Honda has suffered chatter almost since its introduction, a by-product of the new, less stiff Bridgestone tires.

The finger of blame has been pointed at the tires and the extra 4kgs of weight that the bikes have to carry since the Grand Prix Commission imposed the changes in December, but the truth of the matter is that the Yamahas - faced with exactly the same challenges - have not suffered with the chatter at all. ..."

"If you looked at the throngs of reporters that crowd round Valentino Rossi, you would not have guessed that he ended the day as the last of the Ducatis, as well as the last of the factory prototypes. Twelfth position is not where you would expect to find a nine-time world champion. They took a wrong direction in setup, Rossi told the media, a small change that had a massive impact. They then returned to a previous setting, but by then it was too late to make much improvement. The team will now take a look at Nicky Hayden's data - the American was best Ducati, qualifying an extremely respectable 5th - in the hope of learning something new.

Things are bad. Perhaps not as bad as they look, but they are still bad.

So what has happened? ..."

Več na tem linku, če se komu ljubi čitat ...

http://www.motomatte...nd_up_of_c.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prvimi, ki se ga niso niti malo "bali", je bil petelinček Lorenzo, ki pa je zrasel v petelina Lorenza ...

Bl kura Lorenzo, od kar si je tiste biserčke na glavo nataknil je veliko bolj primeren za v balerinke in kakšno modno pistico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The team will now take a look at Nicky Hayden's data -

To je se en dokaz o njegovem nikakvem karakterju. Podatke o njegovih nastavitvah so pred JL skrivali z pregrado, zanj lahko mirno pogledajo v sotekmovalceve podatke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ja. Kaj pa vem. Verjamem da so Rossijevi najbolši časi mimo. Sm pa še zmer prerpričan da to ni realno stanje. Po moje, bi bil Rossi z dobro ekipo in konkurenčnim japoncem še vedno velik izziv za konkurente. Najbrž res ni več merilo, definitivno pa ni še stara šara.

Ne, čist realno stanje to ni in sigurno je fizično še vedno sposoben peljat čase kot jih je par let nazaj ( ki so boljši od teh sedaj in npr katar je z yamaho 2007 imel Rossi pole z časom 1.55,002 in letos z Ducatijem 1.56,813) Sej te fantje ponavad z leti ne zgublajo ponavad na času, ki so ga že dosegl problem so mlajša generacija, ki lažje osvoji novo tehniko in spustijo čase tok dol, da jih stari mački niso več sposobni pelat, ker bi pač z leti mogl bit vsak let tok hitrejši. Ampak tle kot se vid ni kakšne "generacijske2 razlike v časih in jest mislm, da bi Rossi še lahko te čase vozu.

Rossi je star 33 let in za primerjavo, veliki Mick Doohan je bil prvak 94,95,96,97,98 od in to od svojega 29.leta do 33.leta in še bi kšnga pomoje stisnu, če ga nebi poškodba fizično ustavla in tut Loris Capirossi je pr svojih 33 letih z Ducatijem v sezoni 2006 zasedu skupno 3.mesto za Haydnom in Rossijem in nanizal kr neki zmag.

Tko, da Rossi je še sposobn tako teoretično kot praktični poseč v vrh, kok pa kej to drži bo pa cajt pokazu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je verjetno res tako. Jeremy pa tudi ve, da ga Japonci ne bodo vzeli nazaj. Zaton sem jaz opazil že, ko ga ja Lorenzo na istem motorju šolal. In to so opazili tudi vodilni v Yamahi, kdor si pred tem zatiska oči je slep ali pa nosi bukove špegle.

Ducatija smo vidli, kdo ga je znal voziti. Vsi ostali se potopijo, ko ga dobijo v roke. Je pa dejansko res, da brez dobrega motorja ni nič. Ali je Ducati sedaj dober motor ali ne ne ve nihče, ker Rossi sedaj zaostaja za Haydnom, ki je bil praviloma počasnejši od Rossija in Stonerja. Če bi bla sedaj razlika takšna kot pred leti, potem bi se lahko reklo, da je motor konkurenčen. Skratkta v kolikor strnim lahko rečem, da ne moremo kar linearno potegniti črte, da z drugim motorjem bodo pa rezultati spet kar isti, npr. tako kot je carving pokopal klasične smučarje in V slog pri skokih klasiko.

Glede na to, da je Rossi preživel vse mogoče spremembe, ki bi jih lahko primerjali z spremembo smučk in smučarskih skokov, v krizo pa je zašel v točno določenem trenutku, ko se praktično ni nič spremenilo. Zato se s tvojo teorijo ne strinjam čisto. Preživel je 500 na 990, 990 na 800 in Michelin na Bridgestone in potem še Bridgestone na control tyre Bridgestone. Ubil ga je Desmo 16, in to čez noč.Zati si skoraj upam trdit, da bi se rezultati z dobro ekipo in dobrim strojem kmalu vrnili.

Tole sem spesnil tri leta nazaj

Kr zanimiva dirka, sploh uni v ozadju so se skoz dajal, škoda da sta elias in capirex z proge zapelala in so vsi mimo švignl.

Rossi je pa itak legenda, pa če je komu všeč al pa ne, pomoje bo še 122 podru tko da bo prvi na lestvici, pol pa v penzijo, ker na ostalih je že prvi :worship:

eeee, težka bo. konkurenca je že letos huuda. lorenzo je pripravljen. zadost hiter in pameten, da morda že letos osvoji prvenstvo. . . . da bi Valentino spet pobral 9 zmag na sezono ni za verjet.

Pomojem pa ne bo šel še zlepa v penzijo, dokler ne bo res orng prepočasen :evilgrin:

ne verjamem da bi se 46 deset sezon vozila med deseterico tako kot 65. Valentino je prevelik. preveč je dosegel, da bi statiral. Podobno kot Schumacher. umaknil se je ko je bil poražen, in je postalo očitno, da ga je nova generacija dohitela. IMHO je motivacija ključna stvar. Laguna seca in Barcelona so bili dokaz, da je The Doctor še vedno merilo, kadar je supermotiviran, je nepremagljiv. na obeh dirkah je bil odtenek počasnejši od mlajših konkurentov, pa jim je odčital lekcijo, unovčil je tisto dodano vrednost, ki ga dela največjega. . . . ampak to ne bo trajalo še 5 sezon. . .

u assnu pa je bil čist dolgočasen. pač odpelal se jim je. . .

Po moje, to še vedno drži

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en pokazatelj kje jeletos ducati napram ostalim je tudi zaostanek najhitrejšega ducatija ali pa lani rossija in letos haydna za zmagovalcem, če se ne motim se je zaostanek podvojil, pa ne en ne drugi nista naredila kakšne napake(npr.izleta).

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, čist realno stanje to ni in sigurno je fizično še vedno sposoben peljat čase kot jih je par let nazaj ( ki so boljši od teh sedaj in npr katar je z yamaho 2007 imel Rossi pole z časom 1.55,002 in letos z Ducatijem 1.56,813) Sej te fantje ponavad z leti ne zgublajo ponavad na času, ki so ga že dosegl problem so mlajša generacija, ki lažje osvoji novo tehniko in spustijo čase tok dol, da jih stari mački niso več sposobni pelat, ker bi pač z leti mogl bit vsak let tok hitrejši. Ampak tle kot se vid ni kakšne "generacijske2 razlike v časih in jest mislm, da bi Rossi še lahko te čase vozu.

Rossi je star 33 let in za primerjavo, veliki Mick Doohan je bil prvak 94,95,96,97,98 od in to od svojega 29.leta do 33.leta in še bi kšnga pomoje stisnu, če ga nebi poškodba fizično ustavla in tut Loris Capirossi je pr svojih 33 letih z Ducatijem v sezoni 2006 zasedu skupno 3.mesto za Haydnom in Rossijem in nanizal kr neki zmag.

Tko, da Rossi je še sposobn tako teoretično kot praktični poseč v vrh, kok pa kej to drži bo pa cajt pokazu.

Če slučajno ni pregorel. Mentalno. Lanska sezona je bla hud stres, in letošnja se je začela še slabše. To pušča posledice. Tako kot je Rossi ubio boga u Gibernauu, ga zdaj tepe desmo16.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: si me pa nasmejal :D . Koga češ zavajati, lansko leto polom, letos ne kaže nič boljše,

... ne mislim za prve 3 pozicije! Tudi ostale štejejo, res pa da se spominjamo samo prve (kar je zadeva preteklosti) ...

potemtakem bo Rossi kmalu spet nepremagljiv :D

ha ha

:hmm: ja. Kaj pa vem. Verjamem da so Rossijevi najbolši časi mimo. Sm pa še zmer prerpričan da to ni realno stanje. Po moje, bi bil Rossi z dobro ekipo in konkurenčnim japoncem še vedno velik izziv za konkurente. Najbrž res ni več merilo, definitivno pa ni še stara šara.

plus :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še koga drugega motijo tweeti med dirko? Mene blazno... ni zadosti, da moram poslušati bedarije in obupno slovnico, ne, še bolne tweete je treba rolati po ekranu. Kot npr. "dej rossi zmagi za slovenijo..." Mislim, res, WHAT THE FUCK????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še koga drugega motijo tweeti med dirko? Mene blazno... ni zadosti, da moram poslušati bedarije in obupno slovnico, ne, še bolne tweete je treba rolati po ekranu. Kot npr. "dej rossi zmagi za slovenijo..." Mislim, res, WHAT THE FUCK????

A ti se pa v realnem svetu ne znaš nikol odklopit, ali pa kakšno stvar spregledat, mene če kakšna stvar moti, jo enostavno ignoriram, pač vsako tele ma svoje veselje, tak kot miljon ljudov ždi na facebooku in pišejo bedarije, je normalno da jih pišejo tudi prek tweeterja.

Na srečo mam televizor čez celo steno, tko da me tist vlakec sporočil spodaj sploh ne moti :P, hehe, včasih kakšnega preberem, pa se dejansko še sam pri sebi vprašam, če smo slovenčki res tko blesav narod :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še koga drugega motijo tweeti med dirko? Mene blazno... ni zadosti, da moram poslušati bedarije in obupno slovnico, ne, še bolne tweete je treba rolati po ekranu. Kot npr. "dej rossi zmagi za slovenijo..." Mislim, res, WHAT THE FUCK????

Mene motijo predvsem maratonske reklame ravno sredi najbolj napetega dogajanja...

Kar se pa tiče poslušanja bedarij in obupne slovnice - zadnjo dirko sem gledal na TV, poslušal pa Eurosport preko PC-ja... Zamik med sliko in zvokom je bil bistveno manj moteč kot Gaber. :yes:

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!