Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

a ve kdo se da kje potegnat posnetek moto gp...moto2 sem gledal pa sem potem mogel it...bi si pa rad ogledal :D

drgač maš VOYO en mesec đabe pa poglejta!! In to brez reklam!! :bounce:

A zna kdo tole skregano logigo razjasnit?? Honda kao sprva težko ogreje gume in začne dirko dobro, konča pa slabo s totalko na gumah??? Poleg tega kamenko res da je bolj težek karakter ampak tehta precej manj kot Rossi.

Na drugi strani Dicati ki deluje grobo štarta slabše pa čeprav "hitro segreva gume" in potem v drugem delu po nabiranju prednosti po sekundo in pol na krog napram Stonerju konča na 2 mestu z bolj ohranjeno gumo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ma jst res ne vem kaj se tok obremenjujete okol teh gum. Res, da je bilo rečeno, da ducati hitreje ogreje gume, samo jih tudi hitreje uniči.... a,pak kolikor vem vse to velja za suho stezo, kjer so pa nastavitve čisto drugačne, kot na mokri stezi.....

...pa glede komentiranja, mislm tale Gaber... pa kaj mu ni jasno, če že on klobasa bedarije, naj vsaj Skubica pusti, da kaj pove do konca, ne pa da mu vedno (in to res vedno) skače v besedo in ga prekinja....

....drugače pa, Rossi, super!! vsaj včeraj sem zdržal celo dirko pred TV-jem, odlično tudi Lorenzo, Stonerju je mal zmankal, Žal mi je pa za Dovija pa Cala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač maš VOYO en mesec đabe pa poglejta!! In to brez reklam!! :bounce:

A zna kdo tole skregano logigo razjasnit?? Honda kao sprva težko ogreje gume in začne dirko dobro, konča pa slabo s totalko na gumah??? Poleg tega kamenko res da je bolj težek karakter ampak tehta precej manj kot Rossi.

Na drugi strani Dicati ki deluje grobo štarta slabše pa čeprav "hitro segreva gume" in potem v drugem delu po nabiranju prednosti po sekundo in pol na krog napram Stonerju konča na 2 mestu z bolj ohranjeno gumo. :hmm:

A tebi se zdi, da se guma ki ni ogreta obrablja počasnej?!?!?!

na štartu je mel Stoner pač nove gume, in je še nekako lahko dirkal. Kot smo videli, Pedrosa tega ni zmogel. Lorenzo je gume ogrel in izginil. na polovici dirke je mel Stoner recimo še 30% gume, kar je blo za nekaj časa dovolj, ker je končno dosegla delavno temperaturo. Na koncu dirke so ble sicer ogrete, vendar se je poznala zloraba iz prve tretjine dirke.. . .

Pa še to, men se zdi, da je Rossi startal dobro, in vozil Stonerjev tempo, dokler ni padu u krizico zarad zameglenga vizirja, ko sta mimo prišla 35 in 4 .

Kako blizu roba je dirkal Stoner najlepš pokaže Pedrosin zaostanek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem?? Sej u resnici sem še mal zelen tuki... ampak po mojih izkušnjah se guma neprimerno bolj obrabi če je preobremenjena ali pregreta :( Ne vem no.... da gumo razhajkaš do plahte in je ob tem ne segreješ pa tud ne vem kaj nej mislim?? So to potem sploh kake gume? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako kot če je premalo segreta. Kot tudi če ima premalo oprijema. Ali narobe napumpana. In še miljon drugih kombinacij. Saj si sam rekel, da boš hodil sedaj na pisto, te bo že izučilo :D

Za ene so to izgovori ''the Moanerja''. Za ene, ki so nekaj probali ali pa videli dirkalnik od blizu, pa vejo da se kiksi dogajajo tudi na svetovnem nivoju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem?? Sej u resnici sem še mal zelen tuki... ampak po mojih izkušnjah se guma neprimerno bolj obrabi če je preobremenjena ali pregreta :( Ne vem no.... da gumo razhajkaš do plahte in je ob tem ne segreješ pa tud ne vem kaj nej mislim?? So to potem sploh kake gume? :surrender:

Če greš recimo na pisto z dirkalnimi gumami brez grelcev, bo obraba gume največja v prvih "ogrevalnih" krogih, čeprav boš šel manj na polno kakor potem s čist segreto. Zato ker namesto, da bi se guma gnetla in bila prožna, jo grob asfalt radira.

Torej ja, neogreta guma se hitreje obrablja kot ogreta. Sploh pa če fališ zmes in uporabljaš v hladnem vremenu npr soft gumo, ki ti jo zaradi česarkoli pač ne rata spravit na delovno temperaturo (npr na racelandu ali novem marofu zaradi počasnosti steze), ti bo gumo razcefralo v prafaktorje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš recimo na pisto z dirkalnimi gumami brez grelcev, bo obraba gume največja v prvih "ogrevalnih" krogih, čeprav boš šel manj na polno kakor potem s čist segreto. Zato ker namesto, da bi se guma gnetla in bila prožna, jo grob asfalt radira.

Torej ja, neogreta guma se hitreje obrablja kot ogreta. Sploh pa če fališ zmes in uporabljaš v hladnem vremenu npr soft gumo, ki ti jo zaradi česarkoli pač ne rata spravit na delovno temperaturo (npr na racelandu ali novem marofu zaradi počasnosti steze), ti bo gumo razcefralo v prafaktorje.

Odvisno od proge, drugače pa ja, neogreto gumo bolj cefra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da sta oba odletela - in Cal in Dovi. Carja sta!

:notworthy:

Vesela sem, da je Rossi potrdil, kar je vsaj tistim, ki pač hočejo biti objektivni, popolnoma jasno - dirkanja ne moreš pozabit v eni ali dveh sezonah, sploh pa ne takšen mojster, kot je Rossi. Ključne so fejst napačne ali pa malo manj napačne odločitve in katere od njih sprejmeš. Bomo videli, kako bo dalje, tudi na suhih dirkah.

Zato me tudi zelo zanima, kdaj bo Stoner obžaloval tole svojo odločitev o odhodu ... in če jo sploh bo. Najbrž pa pravega vzroka nikoli ne bomo izvedeli, saj je v tem cirkusu v ozadju vedno toliko stvari, da zanje vedo le redki. Še najbolj zanesljiva resnica je, da je denar tisti, ki uravnava jeziček na tehtnici. Zato je toliko bolj spoštovanja vredna drža Stonerja, da ne podleže mamljivim ponudbam. Če bo pri tem ostalo - potem res kapo dol.

Naš vrli komentatorski par pa ... v njunem navdušenju nad njima samima skušam pač najti tudi kaj dobrega in na trenutke niti ni bilo tako hudo. Ko bi le bila manj "pametna in strokovna"! Sta pa zmagala ob komentiranju prehitevanja med CS in VR, saj se je iz navijaško obarvane komentatorske ipike izcimilo nekaj temu podobnega: Casey Rossi in Valentino Stoner.

:hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi blio fino če bi lahko bili konkurencni, Spies bo pa itak rabu sedež po moje :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi blio fino če bi lahko bili konkurencni, Spies bo pa itak rabu sedež po moje :)

Najbrž ga bo res rabu ja, ampak upam, da ga ne dobi pri Suzukiju, ker potem gre lahko Suzuki naslednje leto spet iz MotoGp-ja....Spies pa najbolš da gre nazaj v WSBK.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

ko je že glih bla debata okoli gum, evo kaj je Bridgestone povedal o svojih gumah v Le Mansu

in še mimogrede o Benu in Suzukiju: ne vem kaj ga bega, vsi na Yamahah so hitri ko ps, on pa :surrender:... lost his magic touch?? ne vem, no... pol je tle Hopper, ki je (zgleda) iz cukra - vsakič ko pade je tolk zlomlen da mora spustit dirko ali dve :O in pade velikokrat... mogoče Lepi?? ga je peljal lani po sezoni mal za probo, je bil prec hitr z njim :) ali pa mogoče Tom (tudi Johan) iz Honda Cupa... pilotov je več kot dovolj, zato nej čim prej naredijo stroj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

ko je že glih bla debata okoli gum, evo kaj je Bridgestone povedal o svojih gumah v Le Mansu

in še mimogrede o Benu in Suzukiju: ne vem kaj ga bega, vsi na Yamahah so hitri ko ps, on pa :surrender:... lost his magic touch?? ne vem, no... pol je tle Hopper, ki je (zgleda) iz cukra - vsakič ko pade je tolk zlomlen da mora spustit dirko ali dve :O in pade velikokrat... mogoče Lepi?? ga je peljal lani po sezoni mal za probo, je bil prec hitr z njim :) ali pa mogoče Tom (tudi Johan) iz Honda Cupa... pilotov je več kot dovolj, zato nej čim prej naredijo stroj :OK:

ti, a sm jez tumpast, al pa link ne dela.

Jaz bi zelo prvošču malim modrim de se vrnejo dovolj konkurenčni vsaj za fabriške satelite nabijat. ... Pa vidimo, de Ducati z neomejenim budgetom in Rossijem v suhih dirkah trdo gara z zasebnimi stroji. Pa kup vprašanj glede tega razvoja. a oni sploh dobijo prave GP gume? Kaj razvijajo, če DORNA obljublja radikalne omejitve za 2014? Nejasna je usoda elektronike, pa omejitev obratov naj bi padla na 14500. . .

Po moje je to bol hobby, da se razvojnikom od dolgčasa ne strže. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

sorry za link, sem zgleda slabo skopiral, tole bi moralo delat

kaj razvijajo pri naših je ta hip seveda najboljše vprašanje, možnosti je pa kar nekaj - od "pravega" GP dirkalnika, preko "tovarniškega" CRTja do novega GSX-Rja, ki že dolgo čaka temeljito prenovo... vsekakor pa je fletna domača naloga za razvojnike, ker s temle v boksu ne bodo imeli časa mislit na neumnosti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

par vprašanj:

v nedeljo imam možnost da si v živo ogledam motogp dirko v Kataloniji. Zanima me če je že kdo bil? Kako se vidi iz tribun, mislim da bi vzel tribuno "N", prosto samo še bolj spodnji sedeži... Kako pa je kaj z nastanitvijo - kamp je verjetno poln že v petek? Glede kart: se jih pa verjetno splača kupit že od doma ali kako?

http://www.circuitcat.com/en/motogp/tickets.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na tribuni na koncu ciljne ravnine, kjer se vidi sedem ali osem ovinkov steze (zaviranje na koncu ciljne + šikana in ovinek št.3, nato pa ovinek 5,6,7 - tu so ponavadi slike komolčkanja in 8 ter še del ovinka 9). Za moje pojme najboljše mesto na pisti, ker je vidiš največ v živo. Sem pa prehitevanje v zadnjem ovinku spremljal na videowall-u.

Za karte ti ne vem povedati, ker jih nisem kupil jaz (so pa bile kupljene preko spleta vnaprej), spal pa sem v Barceloni.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezultati 3. prostega treninga:

1. Dani Pedrosa (Špa/Honda) 1:41.464

2. Casey Stoner (Avs/Honda) + 0.320

3. Andrea Dovizioso (Ita/Tech 3 Yamaha) + 0.347

4. Hector Barbera (Špa/Pramac) + 0.707

5. Nicky Hayden (ZDA/Ducati) + 0.787

6. Jorge Lorenzo (Špa/Yamaha) + 1.051

7. Stefan Bradl (Nem/LCR Honda) + 1.138

8. Cal Crutchlow (VB/Tech 3 Yamaha) + 1.260

9. Valentino Rossi (Ita/Ducati) + 1.477

10. Alvaro Bautista (Špa/Gresini Honda) + 1.487

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi bil ziher bolši?

človk je napisov svoje mnenje..... a ga ma lahko?

jest.... ne bi bil bolš ampak....... to vem in se tega ne grem..... gaber..... pa skubic..... se gresta pa komentatorje...... o uspšnosti njunega nastopa pa.....???????

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ko Stoner ni stopu na stopničke je pa Kenny kar nekam tiho :P Drugače pa vsaka čast Pedrsi za odličen štart, samo škoda ker ga je Lorenzo prehitu ker tokrat sm mu pa res privošču prvo zmago v tej sezoni, ker si jo je z odličnim štartom res zaslužil... Drugače pa lepa dirka tudi za Dovija, Škoda edino da je Cal na koncu popustu, ker je bil res na dobri poti da s poltovarniškim motorjem šola Kennyjevega ljubljenčka na tovarniškem, tako kot ga je Dovi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaber ja. Sej ni zanč, pač, nekaj že mora blebetat. Čist OK... si spomnete tistega komentatorja, ki je komentiral GP dokler je bil na SLO2? Js sm čist vsako dirko zaspal! Prav mučil sem se, da sem držal veke narazen, pa sm zmeraj podlegel, tako je bil dolgočasen... Sej js nebi bil nč boljši, sam pač tako sem ga jazst doživljal.

Me pa BLAZNO moti, da Gaber blebeta med konferenco! Ma dej bod tih, da slišm, kaj bo dirkač povedal!!! Pa gobca vmes, da ne slišm ne dirkačev in ne njegovega smešnega, pomanjkljivega in pogosto napačnega prevajanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaber ja. Sej ni zanč, pač, nekaj že mora blebetat. Čist OK... si spomnete tistega komentatorja, ki je komentiral GP dokler je bil na SLO2? Js sm čist vsako dirko zaspal! Prav mučil sem se, da sem držal veke narazen, pa sm zmeraj podlegel, tako je bil dolgočasen... Sej js nebi bil nč boljši, sam pač tako sem ga jazst doživljal.

Me pa BLAZNO moti, da Gaber blebeta med konferenco! Ma dej bod tih, da slišm, kaj bo dirkač povedal!!! Pa gobca vmes, da ne slišm ne dirkačev in ne njegovega smešnega, pomanjkljivega in pogosto napačnega prevajanja.

Meni gre pri Gabru na živce to, da neprestano prekinja Skubica...mislim, zakaj pol sploh more bit en malo bolj strokovni komentator, če ga en nestrokovni nonstop prekinja? Usakič ko bi Skubic rad neki malo bolj pametnega povedu ga Gaber prekine :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!