Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

To, da gume začnejo razpadat po dobri polovici dirke, je čista blamaža.

Z veseljem bi hotu videt še kakšno konkurenčno firmo gum nazaj v GPju. Mogoče bi bilo potem prvenstvo malenkost bolj zanimivo.

P.S. Bikez, a Near Nuclear Power Plant pomeni magično mesto po imenu Krško? :)

Popravljeno . Popravil Shinobi70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ko je bla še konkurenca so gume razpadale....spomnite se recimo 2006 (vsaj mislim da je bilo to leto) ko je mislim da Rossiju 2x razpadla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj vsaj vemo zakaj je tudi SPies popusto zadnjih par krogov...škoda, da so mu zaradi gum splavale stopničke po vodi

spies-gomma-assen-zoom.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da gume začnejo razpadat po dobri polovici dirke, je čista blamaža.

Z veseljem bi hotu videt še kakšno konkurenčno firmo gum nazaj v GPju. Mogoče bi bilo potem prvenstvo malenkost bolj zanimivo.

P.S. Bikez, a Near Nuclear Power Plant pomeni magično mesto po imenu Krško? :)

Ja KK. To, da gume razpadajo pri toliko denarja in znanja je res polom.

Tudi ko je bla še konkurenca so gume razpadale....spomnite se recimo 2006 (vsaj mislim da je bilo to leto) ko je mislim da Rossiju 2x razpadla....

Rossi je vozil Michelinke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto so vozili še 800 kubične agregate, letos pa 1000.

Ah dej no, kaj pa guma ve kaj je to 200 kubikov :P

V SBK tudi vozijo jurja, pa ne padajo kosi kolma od gum!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V SBK tudi vozijo jurja, pa ne padajo kosi kolma od gum!

eh ne...... Letosnja Monza ne odpadla ker Preperelli ni mel gun ki bi zdrzale vec kot 10 krogov.

pac se zgodi da kiksnejo. spomnimo se ameriske dirke F1, ko je kiksnil michelin in so dirkali samo ferrari jordan in minardi. pa je bla gumarska vojna na visku. prav to je bil vzrok, da so elastiko nagegovali tolk casa de je pocla.

Letosnje gume so izkoreninile petkove highside in Simoncellistyle pizdarije v prvem krogu. po moje so bol varne kot lani. je pa dejstvo da so to ukazali kravatarji. Bridgestone mora ubogati, ceprav misli drugace.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja KK. To, da gume razpadajo pri toliko denarja in znanja je res polom.

Rossi je vozil Michelinke!

To da je bil Rossi na Michelinkah nima veze...govora je bilo o tem da gume razpadajo ker ni konkurence med opremljevalci....no seveda je to tudi en faktor, vendar se je to dogajalo tudi prej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da je bil Rossi na Michelinkah nima veze...govora je bilo o tem da gume razpadajo ker ni konkurence med opremljevalci....no seveda je to tudi en faktor, vendar se je to dogajalo tudi prej....

Ali se znucajo ali razpadajo sta dva pojma. Dejstvo je, da lansko leto niso razpadale in da se niso znucale in da so naredili nove, ki razpadejo. Dejstvo je, da je letos 200ccm več, kar ne bi smel biti razlog za razpadanje, dejstvo je, da ni konkurence in da lahko Obeličevo ulije gume z zmesjo za multikultivator, pa ne bomo vedeli, da gume niso primerne, ker ni konkurence. Dejstvo je tudi, da guma ne sme tako razpadati in da imajo v Bridgestonu cel halo zaradi tega, dejstvo je, da so gume nevarne, dejstvo je, da je razpadla trda različica, medtem ko je mehka bila menda OK (nisem videl kakšne sta imela Stoner in Pedrosa) ostali so bili menda na trdih. Dejstvo je tudi, da mi ne vemo zakaj razpadajo in da na slepo ugibamo oz. samo tipamo. Zanima me pa na kakšnih gumah so vozili prve teste lansko leto na litraših in ali je bilo kaj pritožb?

Me pa res zanima kakšne so to gume, da se lahko vozi celo dirko na hard ali soft različici, če pa se recimo na Grobniku ob vročini vozi samo hard, bog ne daj da natakneš soft, ker po parih krogih povohaš rašplo ob pisti, pa se vozi manj krogov kot pa v moto GP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se znucajo ali razpadajo sta dva pojma. Dejstvo je, da lansko leto niso razpadale in da se niso znucale in da so naredili nove, ki razpadejo. Dejstvo je, da je letos 200ccm več, kar ne bi smel biti razlog za razpadanje, dejstvo je, da ni konkurence in da lahko Obeličevo ulije gume z zmesjo za multikultivator, pa ne bomo vedeli, da gume niso primerne, ker ni konkurence. Dejstvo je tudi, da guma ne sme tako razpadati in da imajo v Bridgestonu cel halo zaradi tega, dejstvo je, da so gume nevarne, dejstvo je, da je razpadla trda različica, medtem ko je mehka bila menda OK (nisem videl kakšne sta imela Stoner in Pedrosa) ostali so bili menda na trdih. Dejstvo je tudi, da mi ne vemo zakaj razpadajo in da na slepo ugibamo oz. samo tipamo. Zanima me pa na kakšnih gumah so vozili prve teste lansko leto na litraših in ali je bilo kaj pritožb?

Me pa res zanima kakšne so to gume, da se lahko vozi celo dirko na hard ali soft različici, če pa se recimo na Grobniku ob vročini vozi samo hard, bog ne daj da natakneš soft, ker po parih krogih povohaš rašplo ob pisti, pa se vozi manj krogov kot pa v moto GP.

Ne vem če ti dobr poznaš trenutne razmere na Grobniku B)

Bl je vroče mehkejša guma se voz in seveda obratno, bl je mrzlo tršo zmes se voz.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če ti dobr poznaš trenutne razmere na Grobniku B)

Bl je vroče mehkejša guma se voz in seveda obratno, bl je mrzlo tršo zmes se voz.

Prav imaš. Za Grobnik mehkejša pri vročem vremenu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

Pirro in Pasini najhitrejša na FP3 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bautisto so dali zato zadaj štartat, da jih bo lahko več podrl? haha... cepci dornini... na prvo mesto bi ga moral dat... 10m pred vsemi, da bi blo varno ;););)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zelo zanimive kvalifikacije... na koncu je stoner pokazal, kako se pelje ;) zadnji ovinek na milimetr natančno ;)

žal mi je bradla, ki ga je na koncu ovirala kolona crt-jev.... zaslužil bi si več... vsaj prvo vrsto...

škoda mi je tudi haydna... bil je dober, ampak nekaj napakic...

rossi pa... nej gre spat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

pišuka, tole so pa ble kvalifikacije!!! če bo jutri sam pol tolk zanimivo, bo po dolgem času spet huda dirka :OK:

post-163-0-37553100-1341666508_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv razplet kvalifikacij, čeprav mediji in vsi zatrjujejo, da imajo pri Ducatiju voznika, ki je "kralj" dirk v dežju!

No, pozabijo pa dodat, da so ti časi preteklost!

Bradl je pokazal zanimivo vožnjo in kar nekaj dežnih AS-ov je peljal na malo potrebo. Fant ima potencial.

Bradl letos samo "tipa" teren, drugo leto pa mislim, da bo dejansko pokazal iz kakšnega testa je.

Ben S. pa kot zmeraj .... super kvalifikacije, dobra vožnja, v nedeljo pa vse zapravi.

Jutri bi lahko bila dirka tako zanimiva kot so bile kvalifikacije zadnjih 8 minut, čeprav pa ne želim, da bi deževalo.

Razred M3 pa so prave kamikaze nekateri!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sachsenring je bil do sedaj še vedno zanimiv... ne spomnim se, da bi bila tam že kdaj dolgočasna dirka.... mogoče še najbolj tista v dežju 2008, pa še tista je bila kar uredu, nenazadnje je bil le dež....

drugač pa lani ni bilo slabo... tudi leto prej ne, sta bila celo dva štarta... 3 leta nazaj smo videli sploh super bitko med rossijem in lorenzom.. 2006 so bili štrije v parih desetinkah.. 2003 super fajt med setejem in rossijem, sploh zadnji ovinek je bil nor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv razplet kvalifikacij, čeprav mediji in vsi zatrjujejo, da imajo pri Ducatiju voznika, ki je "kralj" dirk v dežju!

No, pozabijo pa dodat, da so ti časi preteklost!

Bradl je pokazal zanimivo vožnjo in kar nekaj dežnih AS-ov je peljal na malo potrebo. Fant ima potencial.

Bradl letos samo "tipa" teren, drugo leto pa mislim, da bo dejansko pokazal iz kakšnega testa je.

Ben S. pa kot zmeraj .... super kvalifikacije, dobra vožnja, v nedeljo pa vse zapravi.

Jutri bi lahko bila dirka tako zanimiva kot so bile kvalifikacije zadnjih 8 minut, čeprav pa ne želim, da bi deževalo.

Razred M3 pa so prave kamikaze nekateri!

Da se ne boste jutri jokali, če bo dež in bo Rossi spet šolal Stonerja, čeprav štarta zadaj.... malo verjetno sicer, ampak ni pa tak nemogoča, ali ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaja.... danes je bil tudi dež, pa smo videli, kako ga je šolal... sam sebe je šolal, šolarček....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!