Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

pri njem se vsaj do solz nasmejiš

če si fuzbal fen po moje nit ne. . . .

Drugače pa. . . kabel operater mi je neki shemo menjal, pa za Sachsenring in Mugello nisem imel izbire.

Spremljevalne oddaje so na slovenskem nivoju. in so K. Pač mi nismo Angilija, Nemčija niti Italija ali Španija. Ne moremo in ne smemo pričakovat takih oddaj kot jih imajo prej omenjene televizije Pa tud v komentiranju sta boljša kot sta bla. Še zmer me kej moti. Ampak možaka gledata in komentirata dirko. Malo kaj spregledata. So lapsusi, ajde, raje bi neprevedene tiskovke, ampak če primerjam Gabra in Boštjana z Miranom. . . sta taka carja da se jima jaz globoko klanjam. Njune tiskovke so petkat manj uničene kot TeamRadio v F!, oddaje pa neviđene.

Pač prepričala sta me.

to je moje osebno mnenje.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz gabru najbolj zamerim da niti sekunde ne more biti tiho. ko so recimo posnetki iz moto kamere kar lapa in lapa. komentatorja na nemški sport1 utihneta, pojačata glas motorja in pustita da onborad uživaš v vožnji in zvoku. ko je konec pa vedno rečeta "aaa kakšna poezija" ali nekaj podobnega. naš pa naklada in naklada u eno.

no saj gledam na sport1 ampak če imam kakšnega ne-nemško govorečega gosta potem morem na pop-u

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentino Rossi, Marlboro in Yamaha?

http://www.crash.net...and_yamaha.html

tu je že nadaljevanje te teorije

http://www.motocuatr...-la-pueda-tener

če se marlboro umakne iz ducatija, bomo po moje gledali samo še hondo in yamaho

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej človek ki je potopil ducati :D

kolikor je mene znano, je ducati že dogovorjen s PM za vsaj še 2 letno sodelovanje...

pomoje bodo še tolk raje vidl, da rossija ni, ker bo šlo 10x manj denarja, pa 3x boljši rezultati bojo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej človek ki je potopil ducati :D

kolikor je mene znano, je ducati že dogovorjen s PM za vsaj še 2 letno sodelovanje...

pomoje bodo še tolk raje vidl, da rossija ni, ker bo šlo 10x manj denarja, pa 3x boljši rezultati bojo :D

Nevem če ga je ravno potopil. Motor je mnogo bolj vozen, ni več toliko padcev in Hayden je rekel da je letošnji Ducati najboljši kar jih je vozil. Drugače pa vsa moštva bi rada imela Rossija ker on prinaša največ denarja in gledalcev, ne glede na katerem mestu se vozi.

Drugače pa tisti ki govorite da je s Stonerjem konec za letos. Ena slaba dirka ne pomeni nič, pridejo še njegove dirke. Vsaj za Phillip Island, Motegi in Valencio sem siguren da jih bo totalno porazil, pa na kakšni drugi tudi. Bo imel Lorenzo še kar nekaj dela :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če ga je ravno potopil. Motor je mnogo bolj vozen, ni več toliko padcev in Hayden je rekel da je letošnji Ducati najboljši kar jih je vozil. Drugače pa vsa moštva bi rada imela Rossija ker on prinaša največ denarja in gledalcev, ne glede na katerem mestu se vozi.

Drugače pa tisti ki govorite da je s Stonerjem konec za letos. Ena slaba dirka ne pomeni nič, pridejo še njegove dirke. Vsaj za Phillip Island, Motegi in Valencio sem siguren da jih bo totalno porazil, pa na kakšni drugi tudi. Bo imel Lorenzo še kar nekaj dela :)

Če jim Rossi odpelje Philip Morris k Yamahi, je z Ducatijevim MotoGP projektom zelo verjetno konec. Audi bi rad delal biznis, kot to z motorji počne BMW. In če gre njim brez dirkanja (za 2013 ukinjajo WSBK ekipo) pomeni da se da biznis delat tud brez dirkanja.

Stonerjeva kriza je najbrž res prehodnega značaja, vendar je v treh dirkah zgubil 37 pik! Proti Lorenzu, ki ima najslabšo uvrstitev 2 mesto!!!! bo to težko nadoknadit. Če v Ameriki ne zmanjša zaostanka. . . . bo trda

In kar se Rossi evforije tiče. . . v Mugellu je bilo letos skoraj pol manj obiska kot lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stonerjeva kriza je najbrž res prehodnega značaja, vendar je v treh dirkah zgubil 37 pik! Proti Lorenzu, ki ima najslabšo uvrstitev 2 mesto!!!! bo to težko nadoknadit. Če v Ameriki ne zmanjša zaostanka. . . . bo trda

In kar se Rossi evforije tiče. . . v Mugellu je bilo letos skoraj pol manj obiska kot lani.

v dveh dirkah pa res...

samo zdej pridejo stonerjeve proge na vrsto :)

od preostalih dirk je lani izgubil le misano in pa motegi, kjer bi itak zmagal, če ga nebi grdo zmetalo na nasprotni ravnini in nebi zapeljal v pesek... v sepangu sicer niso končali dirke, vendar je tudi tam vodil in bi po vsej verjetnosti tudi tisto zmagal...

skratka prvenstvo je še odprto, ampak bo potrebno nehat cincat in kaj narest... od estorila dalje stoner ni kaj dosti naredil... sicer je dobil assen, amapk lorenza tam ni bilo... tako da laguno je treba zmagat, potem pa gledat naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v dveh dirkah pa res...

samo zdej pridejo stonerjeve proge na vrsto :)

od preostalih dirk je lani izgubil le misano in pa motegi, kjer bi itak zmagal, če ga nebi grdo zmetalo na nasprotni ravnini in nebi zapeljal v pesek... v sepangu sicer niso končali dirke, vendar je tudi tam vodil in bi po vsej verjetnosti tudi tisto zmagal...

skratka prvenstvo je še odprto, ampak bo potrebno nehat cincat in kaj narest... od estorila dalje stoner ni kaj dosti naredil... sicer je dobil assen, amapk lorenza tam ni bilo... tako da laguno je treba zmagat, potem pa gledat naprej...

Če čebula ne bi imela če bi bila bula :P Tudi Rossi bi zmagoval z Dučetom ČE, ČE, ČE, ČE, ČE, ČE... :D

Laguno bo zmagal Rossi z izboljšanim Dučetom :PDa te malo sprovociram :P

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh me nisi... teli pobarvani če-ji so pa ze nadlezni... hotel sem sam povedat, da je bil tudi v motegiju pac v top formi in bi zmagal... Kiksi se pac dogajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej človek ki je potopil ducati :D

kolikor je mene znano, je ducati že dogovorjen s PM za vsaj še 2 letno sodelovanje...

pomoje bodo še tolk raje vidl, da rossija ni, ker bo šlo 10x manj denarja, pa 3x boljši rezultati bojo :D

IMO: Malo drugačen pogled bi zihr nastal. VR bi ob prestopu naredil, nekakšno maščevanje, ker Ducati ni priskrbel pravega motocikla kot so ga on in ekipa zamislili, bi jih na kratko za j..... , ker mu je šla kariera navzdol (v zadnjih 2 letih - s tem tudi lastni zaslužek), tako da bi jim odpeljal velik zalogaj sredstev (ko gre sponzor stran, je enako kot pri vsakem podjetju, ki dela v gospodarstvu "zelo se občuti v poslovanju"). Možnosti bi imel večje za borbe v ospredju (med prvimi štirimi, zih). Ne vem kaj bi konstruiral Filippo Preziosi, če bi šlo VR bolje z drugim motociklom NPR. na Yamahi ali pol-tovarniški Hondi.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tile taljani so med najbolje obveščenimi novinarji. Zanimivo branje. Nakamoto bi dal full factory Hondo v satelitsko moštvo, Furusawa pa prihaja v Italijo na klepet?

Morda je res čas kislih kumaric.....Ali pa se ta star res pakira kufre. . .

http://motograndprix.motorionline.com/2012/07/18/motogp-nakamoto-offre-a-rossi-una-honda-ufficiale-mentre-furusawa-arriva-in-italia/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMO: Malo drugačen pogled bi zihr nastal. VR bi ob prestopu naredil, nekakšno maščevanje, ker Ducati ni priskrbel pravega motocikla kot so ga on in ekipa zamislili, bi jih na kratko za j..... , ker mu je šla kariera navzdol (v zadnjih 2 letih - s tem tudi lastni zaslužek), tako da bi jim odpeljal velik zalogaj sredstev (ko gre sponzor stran, je enako kot pri vsakem podjetju, ki dela v gospodarstvu "zelo se občuti v poslovanju"). Možnosti bi imel večje za borbe v ospredju (med prvimi štirimi, zih). Ne vem kaj bi konstruiral Filippo Preziosi, če bi šlo VR bolje z drugim motociklom NPR. na Yamahi ali pol-tovarniški Hondi.

:glare:

ducati je bil zelo navezan na svoj motor in na vse posebnosti na njem... in kolikor jst vem, je rossi tja prišel z namenom, da porihta TA motor, ne pa da naredijo neki čist X, kar sploh ne delajo več sami, ampak že malo FTR pa... sej je rekel stonerju, da je to samo motor in da... no sej poznamo naprej...

verjetno ducatiju ni preveč všeč, da je nekdo tkole prišel v ekipo z veliko prazno vrečo obljulb in bi zdej rušil tisto, kar so oni delali 8-9 let recimo... in za nameček, so rezultati še slabši...

pa kakorkoli vsi trdijo, da je bila karbonska šasija napak itd... ta karbonska šasija je vodila v prvenstvu, dokler stoner ni zbolel... motor je šibal kot nor... ko se je stoner pozdravil je tudi šibal... mogoče ni bil najboljšo motor na gridu, ampak s stonerjem je izgledal kot da je... prednji konec je problem, tudi sedaj, ko imajo aluminjast okvir...

problem s prednjim koncem se je začel na začetku sezone 2010, ko so prišli z novim agregatom... ampak takrat je tudi ducati postal bolj vozen, kot je tudi hayden povedal... precej ironično da je postal bolj vozen, prednji konec je pa letel na vse smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno gledam na espn assen 2008... kako je stoner takrat peljal... Takega ga ni mogel nihce premagat... niti rossi, ki se je izlocil ze po treh ovinkih in zraven se de punieta :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot Ducatist in tudi Rossi fan si kot mnogi meni podobni močno želim, da Rossi dobi za 2013 nazaj M1. Idealno bi bilo v tech3 in z tovarniškim materialom in svojim sponzorjem. Za Ducatija pa želim da se vrne nazaj na stara pota in upraviči ime eksota v motogp.

Naveza Rossi- Ducati bo v zgodovino šla kot slaba poteza za oboje in to je to. Po moje ni neke tragike v tem. Marsi kdo si je želel Rossija na Ducatiju in če bi bila to uspešna kombinacija bi bila euforija nepopisna. Jaz držim pesti da vidimo v 2013 doctorja na M1. Ducati pa se verjetno ne bo pobral tako hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ni VR edini ki vozi Ducati :ninja: Mogoče pa sta Yamaha in Honda toliko napredovali v zadnjih letih ...

in kateri ducatist, je bil od leta 2007 dalje vsaj za silo konkurenčen? samo stoner... pa so vozili capirossi, melandri, barros, elias, guintoli, rdp... sami asi... edino hayden je spravil skupaj nekaj podiumov skozi svojo ducati kariero, ampak tudi lani in letos se ni kaj dosti slabše peljal kot pa 2009-10...

edini ki je z ducatijem (odkar so leta 2007 spremenili pravila) nekaj naredil je bil stoner... in vedno kadar je on nekaj naredil, so ostali ducatisti vozili zadaj... in od rossija se je pričakovalo nekaj podobnega... pravzaprav je sam napovedoval še veliko več, kot je pokazal stoner.... realnost je bila pa malce drugačna...

zadnje dni sem nekoliko razmišljal... od začetka dobe 800cc mašinc imamo le 4 različne zmagovalce, ki so zmagali več kot enkrat... in sicer stoner, rossi, lorenzo in pa pedrosa... potem imamo še štiri slepe kure... prvi je vermeulen, ki je dobil tisti dežni le mans 2007... drugi je capirossi, ki je dobil eno dirko v motegiju 2007, ampak ta zmaga je zame najbolj posrana zmaga od vseh, ker se je vozil 3 minute zadaj, potem zamenjal motor in zadel na lotu... tretji je dovi, ki je zmagal tisto v doningtonu 2009, ko so v dežju vsi z izjemo ducatijev vozili na slickih... in zadnji četrti je ben, ki je svoje zrno našel lani v assnu...

no sej če pogledamo 8 zmagovalcev v 6ih letih ni malo... ampak samo štirje z več kot eno zmago... v sezoni 2006 je bilo 5 voznikov z več kot eno zmago v eni sezoni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kateri ducatist, je bil od leta 2007 dalje vsaj za silo konkurenčen? samo stoner... pa so vozili capirossi, melandri, barros, elias, guintoli, rdp... sami asi... edino hayden je spravil skupaj nekaj podiumov skozi svojo ducati kariero, ampak tudi lani in letos se ni kaj dosti slabše peljal kot pa 2009-10...

edini ki je z ducatijem (odkar so leta 2007 spremenili pravila) nekaj naredil je bil stoner... in vedno kadar je on nekaj naredil, so ostali ducatisti vozili zadaj... in od rossija se je pričakovalo nekaj podobnega... pravzaprav je sam napovedoval še veliko več, kot je pokazal stoner.... realnost je bila pa malce drugačna...

res je vse kar si napisal. Spregledal pa si dejstvo, da je Stoner vse svoje zmage dobil na skoraj enaki prednji gumi, ki je njemu sedla v dušo, ostalim pa niti ne. Stonerjev pristop in stil. . . superawsome, ampak brez njemu ljube in neuničljive Bstonke je mrzel.

Pa mu niti pod razno nimam namena manjšat zaslug!!!

in še ta šala. Prvič v zgodovini je iz prve vrste startal satelitski duc. to ni uspelo še nikomur. torej. . . razvoj tega desma na celotni ravni morda niti ni tako strašno zgrešen.

no sej če pogledamo 8 zmagovalcev v 6ih letih ni malo... ampak samo štirje z več kot eno zmago... v sezoni 2006 je bilo 5 voznikov z več kot eno zmago v eni sezoni :D

Po moje je 8 v osmih letih nenormalno malo, kar je najlepši dokaz, da s pravili konstantno strelajo v prazno.

Precej zaslug za strašno razpršene zmage v 2006 imajo prav gume in gumarska vojna. So ble dirke kjer je bil Bridgestone popolnoma nekonkurenčen, in so ble dirke, kjer Michelinovi dirkači niso imeli nobene možnosti. Če tako pomislim, mi niti nebi blo fajn, da bi se taka situacija vrnila. Da so eni na račun gum odpisani že pred dirko. . .

Kar pa v trenutni situaciji najbolj obžalujem, pa je, da nas je Stoner zajebal, in se nikoli ne bo fajtal z mladimi petelini. . . upam, de ga ne bo zagrabla kaka RaikonenScumacher mrzlica po vrnitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še ta šala. Prvič v zgodovini je iz prve vrste startal satelitski duc. to ni uspelo še nikomur. torej. . . razvoj tega desma na celotni ravni morda niti ni tako strašno zgrešen.

IMHO je to glavni cilj projekta Rossi-Ducati - narediti konkurenčen in spodoben moped, ki ga bo lahko solidno vozilo več dirkačev. In močno upam, da bodo projekt sfurali do konca...

Potem pa naj Rossi gre še malo k Suzukiju, pa Kawasakiju, pa ... ;)

Precej zaslug za strašno razpršene zmage v 2006 imajo prav gume in gumarska vojna. So ble dirke kjer je bil Bridgestone popolnoma nekonkurenčen, in so ble dirke, kjer Michelinovi dirkači niso imeli nobene možnosti. Če tako pomislim, mi niti nebi blo fajn, da bi se taka situacija vrnila. Da so eni na račun gum odpisani že pred dirko. . .

Meni bi se zdelo še najboljše, če bi bile gume bolj 'odprte' - torej dva ali več ponudnikov, pri čemer bi se moštva lahko sproti odločala za nakup enih ali drugih.

Kar pa v trenutni situaciji najbolj obžalujem, pa je, da nas je Stoner zajebal, in se nikoli ne bo fajtal z mladimi petelini. . . upam, de ga ne bo zagrabla kaka RaikonenScumacher mrzlica po vrnitvi.

Nekako imam občutek, da se je Stonerju zdelo, da bo letos prvenstvo osvojil z levo roko in bo kariero zaključil kot 'car' - če se to ne bo izšlo, bi si znal premislit že za sezono 2013.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja pol bo šele pšod stresom!! Pa bejba bo šla na druh ror .... no pol bi pa bil spet daprav dirkač ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!