Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

Če si pozorno opazoval si lahko videl da je takrat ko je Stoner postal prvak z Ducatijem imel Ducatii najhitrejši dirkalnik, zato je tudi Stoner večinoma prehiteval na ravninah ker se je lahko tam peljal bolj hitro kot konkurenca, ovinki pa so bili Ducatijeva šibka točka, zato je tudi Rossi ponavadi prehiteval Stonerja skozi ovinke, Stoner pa Rossija večinoma na ravninah in mogoče kakšnem izhodu iz ovinka... Od tistih časov ko je Stoner postal prvak z Ducatijem Ducati ni bistveno napredoval, je pa zelo napredovala konkurenca, tako da Ducati ni več najmočnejši in najhitrejši na ravninah, v ovinkih pa je bil vedno malenkost za konkurenco... Zato je takrat Stoner lahko zmagal z Ducatijem, Rossi pa zdej ne more... Bomo videli kaj bo letos, če bodo spremembe kej pripomogle k boljšim rezultatom. Pričakovat da bo Rossi osvojil prvenstvo je pa vseeno še malo prezgodej, če bodo trdo delali mogoče naslednjo sezono...

Z nepoboldanim tekstom se načeloma strinjam, za poboldanega pa spodaj moje razmišljanje.

še vedno zmaga tisti, ki prvi prevozi ciljno črto, kakšno pot je kdo ubral do zmage je pa njegova stvar. Trdit, da zna Stoner samo ravno.... jaz ne, ti pa lahko, če ti ustreza.

Kolikor razumem dirkanje, je krog za vse enako dolg, če ga prevoziš hitreje kot sotekmovalci zaradi tega, ker si hiter po ravnem, al pa čez ovinke je irelevantno (motocikli so bili znotraj enakih pravil in pogojev). Glavno da ga.

Razumem pa, da je nekomu bolj všeč tisti, ki ima hitrejši motor čez ovinke kot pa tisti, ki ima hiter motor po ravnem. Vsekakor pa trdim, da svetovni prvak ne postaneš zaradi tega, ker znaš samo "po ravnem tiščat", je treba kar malo več stvari porihtat in to je tudi razlog zakaj Rossi ni osvojil naslova z Ducom, še!

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si pozorno opazoval si lahko videl da je takrat ko je Stoner postal prvak z Ducatijem imel Ducatii najhitrejši dirkalnik, zato je tudi Stoner večinoma prehiteval na ravninah ker se je lahko tam peljal bolj hitro kot konkurenca, ovinki pa so bili Ducatijeva šibka točka, zato je tudi Rossi ponavadi prehiteval Stonerja skozi ovinke, Stoner pa Rossija večinoma na ravninah in mogoče kakšnem izhodu iz ovinka... Od tistih časov ko je Stoner postal prvak z Ducatijem Ducati ni bistveno napredoval, je pa zelo napredovala konkurenca, tako da Ducati ni več najmočnejši in najhitrejši na ravninah, v ovinkih pa je bil vedno malenkost za konkurenco... Zato je takrat Stoner lahko zmagal z Ducatijem, Rossi pa zdej ne more... Bomo videli kaj bo letos, če bodo spremembe kej pripomogle k boljšim rezultatom. Pričakovat da bo Rossi osvojil prvenstvo je pa vseeno še malo prezgodej, če bodo trdo delali mogoče naslednjo sezono...

Mal nabloze stresaš, ker ne znaš opravičiti tako slabih pozicij svojega ljubljenca. Tukaj imaš vse http://www.motogp.com/en/Results+Statistics, preglej ali je bil Ducati lansko leto hiter ali ne, potem pa piši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nepoboldanim tekstom se načeloma strinjam, za poboldanega pa spodaj moje razmišljanje.

še vedno zmaga tisti, ki prvi prevozi ciljno črto, kakšno pot je kdo ubral do zmage je pa njegova stvar. Trdit, da zna Stoner samo ravno.... jaz ne, ti pa lahko, če ti ustreza.

Kolikor razumem dirkanje, je krog za vse enako dolg, če ga prevoziš hitreje kot sotekmovalci zaradi tega, ker si hiter po ravnem, al pa čez ovinke je irelevantno (motocikli so bili znotraj enakih pravil in pogojev). Glavno da ga.

Razumem pa, da je nekomu bolj všeč tisti, ki ima hitrejši motor čez ovinke kot pa tisti, ki ima hiter motor po ravnem. Vsekakor pa trdim, da svetovni prvak ne postaneš zaradi tega, ker znaš samo "po ravnem tiščat", je treba kar malo več stvari porihtat in to je tudi razlog zakaj Rossi ni osvojil naslova z Ducom, še!

LP Bajsi

Rossi z Dučetom ne bo osvojil naslova dokler Ducati ne bo naredil konkurenčnega motocikla, ker dokler za konkurenco zaostaja 1,5 s ne moremo rečt da je to konkurenčen motor... Bomo videli če bo ta tanov dirkalnik kaj konkurenčnejši, čeprav dvomim da so v tako kratkem času nadoknadili tako velik zaostanek za konkurenco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal nabloze stresaš, ker ne znaš opravičiti tako slabih pozicij svojega ljubljenca. Tukaj imaš vse http://www.motogp.co...ults+Statistics, preglej ali je bil Ducati lansko leto hiter ali ne, potem pa piši.

Problem pri Ducatiju je vožnja skozi ovinke, ker ne omogoča tako ostrih zaviranj pred ovinki in tako hitrih ustopov v ovinke kot to omogoča konkurenca... Ko bo Ducati odpravil to pomanjkljivost (če jo sploh bo) pa ne dvomim v to da bo postal konkurenčen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri Ducatiju je vožnja skozi ovinke, ker ne omogoča tako ostrih zaviranj pred ovinki in tako hitrih ustopov v ovinke kot to omogoča konkurenca... Ko bo Ducati odpravil to pomanjkljivost (če jo sploh bo) pa ne dvomim v to da bo postal konkurenčen ;)

Čakaj malo. Zgoraj pišeš, da je Stoner prehiteval po ravninah in da je zato bil prvak in da je konkurenca napredovala, čeprav imaš dokaz, da je Ducati po ravninah hiter, spodaj pa napišeš, da morajo po ovinkih zadevo porihtat. E moj fant, ne moreš pisat tako kot se veter suče, saj nisi v parla.... Zakaj hudiča ni Rossi prehiteval po ravninah, ker Ducati je bil tudi lansko leto hiter. Če še ne veš, je tudi Rossi dejal, da ne zna Ducatija vozit tako kot Stoner, zato sedaj iz Ducatija delajo Japonca, ker v nasprotnem se bo Rossi vozil okoli 5 mesta. To sem napisal že lansko leto na začetku, pa se je večina smejala. Drugače pa ja, Ducati zna tako:

In drugače, ko se bo Rossi tako vozil kot Stoner brez traction kontrole bom začel navijati zanj:

http://www.youtube.com/watch?v=8tVSBAbpaEg

http://www.youtube.com/watch?v=oZz6y7DV8Gs&feature=related

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo. Zgoraj pišeš, da je Stoner prehiteval po ravninah in da je zato bil prvak in da je konkurenca napredovala, čeprav imaš dokaz, da je Ducati po ravninah hiter, spodaj pa napišeš, da morajo po ovinkih zadevo porihtat. E moj fant, ne moreš pisat tako kot se veter suče, saj nisi v parla.... Zakaj hudiča ni Rossi prehiteval po ravninah, ker Ducati je bil tudi lansko leto hiter. Če še ne veš, je tudi Rossi dejal, da ne zna Ducatija vozit tako kot Stoner, zato sedaj iz Ducatija delajo Japonca, ker v nasprotnem se bo Rossi vozil okoli 5 mesta. To sem napisal že lansko leto na začetku, pa se je večina smejala. Drugače pa ja, Ducati zna tako:

In drugače, ko se bo Rossi tako vozil kot Stoner brez traction kontrole bom začel navijati zanj:

http://www.youtube.com/watch?v=8tVSBAbpaEg

http://www.youtube.com/watch?v=oZz6y7DV8Gs&feature=related

Očitno si površno prebral kaj sem napisal, ali pa si napisano narobe razumel. Takrat ko je Stoner dirkal z Ducatijem je bil Ducati na ravnini najhitrejši, vendar od tistih časov Ducati ni ravno veliko napredoval, konkurenca pa zelo in zdej ko je Rossi dirkal z Ducatijem motocikel na ravninah ni bil več najhitrejši kot takrat ko je z njim dirkal Stoner. Kako se Ducati pelje po ovinkih v primerjavi s konkurenco je pa tako ali tako škoda zgubljat besede, ampak ko je z njim dirkal Stoner je bil usaj na ravninah najhitrejši, zdaj pa še to ni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo. Zgoraj pišeš, da je Stoner prehiteval po ravninah in da je zato bil prvak in da je konkurenca napredovala, čeprav imaš dokaz, da je Ducati po ravninah hiter, spodaj pa napišeš, da morajo po ovinkih zadevo porihtat. E moj fant, ne moreš pisat tako kot se veter suče, saj nisi v parla.... Zakaj hudiča ni Rossi prehiteval po ravninah, ker Ducati je bil tudi lansko leto hiter. Če še ne veš, je tudi Rossi dejal, da ne zna Ducatija vozit tako kot Stoner, zato sedaj iz Ducatija delajo Japonca, ker v nasprotnem se bo Rossi vozil okoli 5 mesta. To sem napisal že lansko leto na začetku, pa se je večina smejala. Drugače pa ja, Ducati zna tako:

In drugače, ko se bo Rossi tako vozil kot Stoner brez traction kontrole bom začel navijati zanj:

http://www.youtube.com/watch?v=8tVSBAbpaEg

http://www.youtube.com/watch?v=oZz6y7DV8Gs&feature=related

In še glede vožnje brez traction kontrole: Rossi je že dolgo časa nazaj izjavu da si želi dirkanja brez vseh teh elektronskih pomagal ki jih imajo tej sodobni dirkalniki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še glede vožnje brez traction kontrole: Rossi je že dolgo časa nazaj izjavu da si želi dirkanja brez vseh teh elektronskih pomagal ki jih imajo tej sodobni dirkalniki :P

To bi pa rad videl ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa rad videl ;).

bikez bluziš. Gor si napopal video kako je Rossi sklatil Stonerja, pozabljaš pa, da se je do te napake Rossi nesel po mokrem kot sneta sekira in je bil najhitrejši v tistem trenutku. Zakaj mislite, da zna samo Stoner vozit brez TC. Kje vam je osnova za to, ali ste začeli lani gledat motoGP. Rossi je naredil napako in se opravičil, ampak če se jokica ne bi cijazil in taktiziral, bi ga Rossi dohitel kje drugje ali pa sploh ne.... ( to je odgovor v stilu te teme )

V glavnem dajte kaj pametnega pisat, ker se bo sezona počasi začela . Včasih tu gor preberem kaj res zanimivega ali novega, zato rad prebiram to temo, samo pol pa je deset strani klobas... dajte si duška tisto nedeljo po dirki, vmes pa pišite kaj o motorjih, gumah, dirkališčih, pravilih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa rad videl ;).

Bikez kam si pa ti gledal, takrat ko je Stoner malinovc vozu še 125ccm, in je Vale brez TC premagoval stare mačke v 500klasi? Pa potem še kakšno sezono v MotoGp na začetku....Pa še za tist, k si objavil legende, tri četrt jih ni nikol tok dosegl v moto športu kolkr je Vale....Že stokrat rečeno, vsi se peljejo tko kot si mi tut predstavljat ne znamo, en razred viši od vseh so pa samo ene 3-4je....Ampak še vseeno bojo trije od teh mogl pojest še kr neki žgančkov, da se bojo lahko primerjal z Valetom. Pa rečte vi kar hočete, dejstva in rezultati pa kažejo na to da je Vale nad vsemi....Pa še to v sezoni 2001 je biu s 500ccm 11x prvi in potem še prvič v razredu MotoGp v sezoni 2002 prou tko 11x prvi, res pa da obakrat s Hondo in brez TC....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bikez bluziš. Gor si napopal video kako je Rossi sklatil Stonerja, pozabljaš pa, da se je do te napake Rossi nesel po mokrem kot sneta sekira in je bil najhitrejši v tistem trenutku. Zakaj mislite, da zna samo Stoner vozit brez TC. Kje vam je osnova za to, ali ste začeli lani gledat motoGP. Rossi je naredil napako in se opravičil, ampak če se jokica ne bi cijazil in taktiziral, bi ga Rossi dohitel kje drugje ali pa sploh ne.... ( to je odgovor v stilu te teme )

V glavnem dajte kaj pametnega pisat, ker se bo sezona počasi začela . Včasih tu gor preberem kaj res zanimivega ali novega, zato rad prebiram to temo, samo pol pa je deset strani klobas... dajte si duška tisto nedeljo po dirki, vmes pa pišite kaj o motorjih, gumah, dirkališčih, pravilih....

Rossi ni imel kaj izgubiti in je tako peljal, tisto opravičilo pa je tako: Sorry nisem hotel, sem pa vesel, Stoner pa je še malozelen in je odregiral tako kot je. S seboj je odnesel Stonerja, ki bi lahko zaradi tega bil ob naslov. Sicer pa sem ta video pripopal, ker je bilo napisano da gre Ducati samo po ravnini in da ko ga je Rossi dobil, da ni bil več konkurenčen niti na ravnini, kar seveda ni res in da je zato Stoner zmagal, jaz pa sem pripopal video kaj dela Ducati v ovinkih (balanca pošrek) in da ni Dučeta vozit lahko, pravzaprav je le en nekaj na njem naredil naredil. Sicer pa je video naredil svoje, ker ni pod njem pisanja o epskih dvobojih ampak so pognale ošpice :).

Bikez kam si pa ti gledal, takrat ko je Stoner malinovc vozu še 125ccm, in je Vale brez TC premagoval stare mačke v 500klasi? Pa potem še kakšno sezono v MotoGp na začetku....Pa še za tist, k si objavil legende, tri četrt jih ni nikol tok dosegl v moto športu kolkr je Vale....Že stokrat rečeno, vsi se peljejo tko kot si mi tut predstavljat ne znamo, en razred viši od vseh so pa samo ene 3-4je....Ampak še vseeno bojo trije od teh mogl pojest še kr neki žgančkov, da se bojo lahko primerjal z Valetom. Pa rečte vi kar hočete, dejstva in rezultati pa kažejo na to da je Vale nad vsemi....Pa še to v sezoni 2001 je biu s 500ccm 11x prvi in potem še prvič v razredu MotoGp v sezoni 2002 prou tko 11x prvi, res pa da obakrat s Hondo in brez TC....

Ja, lej, če vozijo malinovci jih lahko premagaš. Pač so prišli boljši od Rossija, se ga ne bojijo, pravzaprav se Rossi trese. Če dobiš Hondo od Doohana potem je lahko zmagovati, če si dober, kar Rossi definitivno je. Potem pa je vlekel mehanike, ki so naredili Hondo v Yamaho itd., in govorilo se je, da Rossi dela motorje. Malo morgen, če ne bi imel Hondašev tudi motorja ne bi bilo. In z vlečenjem mehanikov je začel prav Rossi, ko pa ni šlo, ko ga je Lorenzo nabrisal, pa je začel jokati in zide postavljati. Ja, lahko se je norca delat dokler gre, ko ne gre pa v jok. In potem famozna selitev Ducatiju, ker druge izbire pač ni bilo več in nato je sledila katastrofalna sezona. Če so se kaj naučili je to, da 80 sekund ne bo dovolj, da nastavijo Ducatija, pa naučili so se tudi, da je Stoner vozil Ducatija na 100%, Rossi pa malo manj kot 100%.

Sicer pa je dejstvo oz. vsi novinaji so povedali, da se Stoner izmed vseh v špici najmanj poslužuje TC-ja, tega si nisem izmislil jaz :grrr .

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk, Valentino Rossi ni Janez Jansa. Ne kandidira na volitvah. Ne potrbuje lesene advokature. In predvsem ni tako vsemogocen in nezmotljiv kot nas vrli politik. Par ljudi ga je namahalo. Med drugim tud mostveni kolega. Preprican sem, da je boljsi kot je zgledalo v 2011, ce bodo ukrotili D-16, se se vedno lahko fighta za naslov. Onje vse te decke ze nabil, ampak tud oni njega.... zato je zgubil "auro nepremagljivosti". Ni pa zgubil ihte in brzine.

Elektronika v MotoGP je se mnogo mnogo vec kot samo TC. Brez TCja in ostale elektronike vecina dirkacev dirke nebi koncala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se vm pa da.... :grrr Enim vsi naslovi nic ne pomenjo, ker so sami ocenil, da pa je bla konkurenca slaba....majstri, ni kej. :lol: Sej ce Stoner neha cez 2 let, pa je se 2x prvak se bo itak vlekl, da je najbolsi, ker je premagu v tem obdobju Rossija veckrat kokr Rossi njega. Juhu, neverending story. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In drugače, ko se bo Rossi tako vozil kot Stoner brez traction kontrole bom začel navijati zanj:

Bikez, če stojiš za to izjavo potem lahko začneš navijati za Rossija :P

Valentino Rossi, še iz časa ko Stoner sploh še ni dirkal in sploh še noben ni vedu kaj je traction control ker takrat traction control sploh še ni obstajal:

http://www.youtube.com/watch?v=KPIHfg3KJEY

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bikez, če stojiš za to izjavo potem lahko začneš navijati za Rossija :P

Valentino Rossi, še iz časa ko Stoner sploh še ni dirkal in sploh še noben ni vedu kaj je traction control ker takrat traction control sploh še ni obstajal:

Spet bučke streljaš: http://www.sportrider.com/tech/146_0603_traction_control_motogp/viewall.html

1) Da se ne boš mučil z celotno angleščino ti prilagam samo odlomke:

Traditional, simple traction control has been around for many years, and even in the motorcycle world: Honda's 1992 ST1100 had such a system, but it was discontinued after several years.

2) Still others directly control the throttle plate with a servo-motor, much like Yamaha's 2006 R6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje pa nehajte se prepirat o tem, kdo in kaj...nima smisla ocenjevat, kdo je imel boljši motor in kdo je boljši šofer. Ker nikoli niso vsi na istem materialu, lahko vsi samo ugibamo kaj bi bilo, če bi pa ta motor šel bolj po ravnini al pa oni bolj po ovinkih. Dejstvo je, da so v motoGP karavani 4 in 1/2 "vesoljci", ki so za enkrat očitno nad ostalo konkurenco. Tista polovička leti na Pedroso. Sej vem , da se bo marsikdo spotaknil zdaj ob to vendar on zame ne spada v isto kategorijo, kot ostali štirje (rossi, stoner, Lorenzo in Spies), predvsem zaradi njegove mentalne plati. Pedrosa me še namreč ni uspel prepričat, da je psihično dovolj močen, zbran, karkoli že, da se je sposoben konstantno in čez celo dirko boriti z ostalimi tremi ali štirimi. Ne rečem, da je izredno hiter in da ko ima pravi dan praktično neulovljiv, ampak to ni tisto, kar dela prvake. Spies je to lastnost dokazal v AMA Superbiku v bojih z Mladinom, vendar se mu še ni posrečilo tako raven pokazati v GPju, vendar je za moje OSEBNO mnenje boljši tekmovalec, kot Pedrosa. Ostali trije pa so iz istega testa kar se tega tiče, tudi Stoner je pokazal, da je na pravem motorju, ko si nabere samozavest in ni skoz na meji s padcem (Ducati) silno borben in skoncentriran šofer, ki se ne da nikomur. Pa nisem njegov Fan, ampak je treba to povedat, kot je.

Tako da jst upam na čim bolj izenačeno sezono, da bo spet malj bolj zanimivo gledat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet bučke streljaš: http://www.sportride...gp/viewall.html

1) Da se ne boš mučil z celotno angleščino ti prilagam samo odlomke:

Traditional, simple traction control has been around for many years, and even in the motorcycle world: Honda's 1992 ST1100 had such a system, but it was discontinued after several years.

2) Still others directly control the throttle plate with a servo-motor, much like Yamaha's 2006 R6.

OK, očitno so takrat že poznali nek primitiven traction control (pa še tisto piše da so po nekaj letih prenehali), ampak Honda ST 1100 ni tista s katero je Rossi dirkal leta 2003 :P Kolikor vem se v klasi 500 niso posluževali te "elektronske potuhe".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vedno omenjaš samo primerjavo Rossi-Stoner? Kaj pa Rossi-Gibernaue in podobne? Glej, usi že vemo da si odločno nastrojen proti Rossiju, ampak zdej pa že konkretno pretiravaš s pljuvanjem po njem... In tisto glede Stonerja se ne morem strinjat s tabo...sej ne rečem, je vrhunski dirkač, ampak je dober kadar ima ogromno prednost in ni pod pritiskom, kadarkoli pa je bil pod pritiskom v kakem resnejšem dvoboju je večinokrat padel...in tudi če ga je takrat v laguni seci Rossi prehitel na nedovoljen način to še zdaleč ni bila edina dirka na kateri je Stoner padel...ni mi jasno zakaj prav vsako stvar obračaš proti Rossiju...dejstvo je da je tip 7-krat osvojil naslov svetovnega prvaka v kraljevskem razredu in od tega jih je večino osvojil zaporedoma enega za drugim...če bi res bil tak nesposobnež kot ga prikazuješ ti nikoli nebi tega dosegu...

jst nč ne pljuvam po rossiju, tako da ne pretiravi... se res kdaj, kaj pohecam, ampak to je očitno da je hec...

kar se pa tiče tega, da vedno znova ponavljam, da nebo nič od tega letos, je pa le moje mnenje...

to da pod pritiskom ne more zmagat, pa itak veš samo ti... res, da je velikokrat odletel na ducatiju, ko se je s kom borbal, ampak kolikokrat je pa rossi letos odletel, ko je borbal z bautisto a? mogoče zato, ker je moral tišat 120% bautista pa 80%? to pač ni pritisk, ampak faktor slabšega motorja... in to bi ti bilo po letošnji sezoni lahko jasno (ja je res, da je rossi le enkrat odletel v boju z bautisto, ampak hotel sem samo ponazorit)...

v sezoni 2008 je sicer res odletel 3x zapored, ampak če gledaš z drugega zornega kota in veš vso zgodbo, ki se je takrat dogajala, potem vse skupaj dobi logično razlago... pa se mi ne da zdej vsega pisat, če pa hočeš, se bom pa potrudil...

ej poslji mi pravila, kje je napisano kako je v moto gp dovoljeno prehitevat!

prosim, ker sem ocitno neveden...

pravil ti nebom tle limal, sploh pa nevem kje bi jih lahko našel...

je pa splošno znano pravilo, da če sekaš šikano in pridobiš mesto, moraš spustiti prehitenega naprej... mar ni tako?

Očitno si površno prebral kaj sem napisal, ali pa si napisano narobe razumel. Takrat ko je Stoner dirkal z Ducatijem je bil Ducati na ravnini najhitrejši, vendar od tistih časov Ducati ni ravno veliko napredoval, konkurenca pa zelo in zdej ko je Rossi dirkal z Ducatijem motocikel na ravninah ni bil več najhitrejši kot takrat ko je z njim dirkal Stoner. Kako se Ducati pelje po ovinkih v primerjavi s konkurenco je pa tako ali tako škoda zgubljat besede, ampak ko je z njim dirkal Stoner je bil usaj na ravninah najhitrejši, zdaj pa še to ni več...

da ducati ni napredoval? tega kako je kdo napredoval nemoreš meriti, ampak ducati iz leta 2007 je bil že leta 2009 čisto drugačen, kaj šele 2010, tako da... res pa je da so leta 2010 vozili ducatija sestavljenega iz komponent zadnjih treh let .--

In še glede vožnje brez traction kontrole: Rossi je že dolgo časa nazaj izjavu da si želi dirkanja brez vseh teh elektronskih pomagal ki jih imajo tej sodobni dirkalniki :P

ja no nevem, zakaj potem tega že sedaj ne počne, ker recimo stoner je dokazal, da je tako hitreje... pa sej to je splošno znano, da se brez TC-ja ne pelje dosti počasneje, samo možnost napake je veliko većja...

to, da so ostali hitrejši od rossija zaradi TC-ja, je bil le beden rossijev izgovor... lahko bi enostavno prizal, da so mladeniči tehnično bolj izpopolnjeni, pa sej je logično, če je delo z mladim dirkačem vedno bolj temeljito...

OK, očitno so takrat že poznali nek primitiven traction control (pa še tisto piše da so po nekaj letih prenehali), ampak Honda ST 1100 ni tista s katero je Rossi dirkal leta 2003 :P Kolikor vem se v klasi 500 niso posluževali te "elektronske potuhe".

sej kolkr jst vem leta 2003 tud ni blo več 500cc, rossi pa je vozil 1000cc že drugo leto...

tistega leta je imela njegova honda edinstveno elektroniko na gridu... take kot jo gibernau ni imell, prav tako ne biaggi.. in to je rossiju na mnogih dirkah prineslo veliko prednost...

mogoče bi bilo pa kaj drugače, če bi jo imela tudi onadva? o.O

Aja pa ko se greste, kako je rossi nažgal dirkače tam v začetku tisočletja na 500cc...

grem stavit, kar hočete, da bi večina dirkačev, ki jih sedaj gledamo v motogp z lahkoto opravila s top dirkači tistega časa, sploh recimo stoner, pedrosa, lorenzo... šport sam je sedaj veliko bolj izpopolnjen in s tem tudi dirkači... predvsem kot sem že omenil, je pot mladega dirkača drugačna kot včasih in tako so tudi mladi dirkači bolj izpopolnjeni, sploh tehnično... tudi fizična priprava je na veliko večjem nivoju...

toliko perfekcionizma v vožnji, kot ga je v zadnjih letih, pa 10 let nazaj še zdaleč ni bilo...

tudi rossi ni pozabil povedati, da je v svoji karieri precej precej napredoval... pa kljub temu ni več dovolj, da bi premagoval trenutno top dirkače... če bi se rossi sedaj vrnil v preteklost bi verjetno zmagoval še z večjim naskokom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bikez, če stojiš za to izjavo potem lahko začneš navijati za Rossija :P

Valentino Rossi, še iz časa ko Stoner sploh še ni dirkal in sploh še noben ni vedu kaj je traction control ker takrat traction control sploh še ni obstajal:

http://www.youtube.com/watch?v=KPIHfg3KJEY

To se je Rossiju ponesrečlo, on sploh ne zna vozit brez elektronike :)

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni važn..... Rossi.. Stoner...al pa Barbera. Vsi prav do zadnjega so zame carji.Ko gledam kako vozjo mi grejo kocine pokonc. Pa tud gp2 in ostali. kapo dol.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!