Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

... u bistvu pa ima "samo" s***** :rolleyes: ... ligament in nobenega konkretnega zloma...

D.Emmett piše:

"Casey Stoner has been diagnosed with torn ligaments and fractured bones in his right ankle, after suffering a massive highside in the first few minutes of qualifying for the Red Bull Indianapolis Grand Prix on Saturday. Stoner fell very heavily on his right ankle, and was taken to the medical center for evaluation, before being sent on to the Methodist Hospital in Indianapolis for further evaluation. There it was determined that Stoner has torn several key the ligaments on the inside and outside of the ankle, as well as small bone chip fractures and a larger fracture on the talus, the bone that sits between the tibia and fibula leg bones and the rest of the bones in the foot. Stoner also suffered a high ankle sprain and has swelling in the tissue surrounding his ankle.

Stoner was discharged from the hospital with his foot strapped, and is to decide on whether he is able to safely ride in the morning, local time. Given the severity of his injuries, this will be difficult, as it is usually impossible to put weight on an ankle which has been so severely damaged. Ligament damage in the ankle also takes a long time to heal - in ordinary circumstances, several weeks at least - leaving Stoner facing a monumental task to defend his title. Whether Stoner is able to ride at Indianapolis remains to be seen, and from there, his condition will be assessed further."

Po moji kmečki logiki je tole huda poškodba.

Res je, da so ti dečki fit in mladi in jih nafilajo s pravimi zdravili, da lahko celo zdržijo dirko, ampak iz lastnih izkušenj vem, da je takšen gleženj neuporaben. Pri navadnih smrtnikih, kot sem jaz, to traja pol leta in več, pri teh športnikih pa je okrevanje sicer hitrejše, ampak za njihovo percepcijo časa izjemno dolgo. Mogoče ga to lahko stane celo naslova svetovnega prvaka. :(

Ne, no, ... pa kaj mu bo imel čisto "zasrano" zadnjo sezono??? Res mu ne privoščim tega.

Danes bo čudna dirka; brez Haydna, najbrž Stonerja in mogoče celo Spiesa .... hehe, Jure, mogoče pa imaš res prav glede Valetove uvrstitve. :):P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika

si z mojega posta odebelila nobenega in pa zloma, konkretnega pa kr spustila. seveda ima počenih par kosti, ampak kosti nad gležnjem so cele... vem, da to ni več gleženj, čeprav večinoma folk šteje pod gleženj, če je že sam mal blizu njega :)

skatka ne glede na to kaj ma zlomljen, je danes na wup-u zaostal za spiesom samo 6 desetink in samo 3 za pedroso :D noro :D verjetno ni šel še čist na ful... sepravi bi mogoče lahko šel še kako desetinkico hitreje :)

zanimivo pa je, da je bil najhitrejši ravno v drugem delu proge, kjer je včeraj padel :D noro :)

še bolj me je navdušil spies... res dobri časi in mislim, da če bo rama OK, da je glavni kandidat za zmago... čeprav nikoli neveš kdaj se daniju utrga :)

glede na to, da je rama veliko bolj pomembna kot gleženj je spies res hud :). no amapk očitno poškodba le ni tako velika... ker vemo, da če si mal bolj poškoduješ ramo potem še 2 sezoni jamraš, kako te rama boli...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in zakaj mu dohtar nebi dovolil? a calvinu kaka dva mesca nazaj so pa dovolili?

ni prvi, ki bo dirkal s poškodovanim gležnjem... u bistvu pa ima "samo" sfukan ligament in nobenega konkretnega zloma...

mogoče bo lahko postavljal še povsem konkurenčne čase, vsaj del dirke.. bomo videli :)

Kenny, post nisem napisal zato, da boš ti pizdil!

Predvideval sem, da mu doktor ne bo dovolil, zgolj zaradi njegove varnosti in zdravja.

Zdaj na Warm Up je Stoner normalno vozil in me je spominjal na Rossija, ko so njemu ko je "zjahal" motor mu prinesli bergle.

Hvala bogu, da bo dirkal .... bo vsaj bolj zanimivo. Upam, da Spies obdrži tako dobro kondicijo skozi vso dirko.

P.S.

Kenny: ne mečem kosti, da moraš takoj zagrabit in negirat vsak post, ki ni po tvojih željah (za nazaj mislim). Uživaj ob dirki, ampak ne preveč stresno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bo čudna dirka; brez Haydna, najbrž Stonerja in mogoče celo Spiesa .... hehe, Jure, mogoče pa imaš res prav glede Valetove uvrstitve. :):P

Zdaj na WarmUp sta vozila Spies in Stoner, tako da bo zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenny, post nisem napisal zato, da boš ti pizdil!

Predvideval sem, da mu doktor ne bo dovolil, zgolj zaradi njegove varnosti in zdravja.

Zdaj na Warm Up je Stoner normalno vozil in me je spominjal na Rossija, ko so njemu ko je "zjahal" motor mu prinesli bergle.

Hvala bogu, da bo dirkal .... bo vsaj bolj zanimivo. Upam, da Spies obdrži tako dobro kondicijo skozi vso dirko.

P.S.

Kenny: ne mečem kosti, da moraš takoj zagrabit in negirat vsak post, ki ni po tvojih željah (za nazaj mislim). Uživaj ob dirki, ampak ne preveč stresno.

samo lepo mirno sem ti povedal, da itak da mu bodo dovolili, sploh ker je dovoljenje dobil že včeraj in je bilo samo na njem, ali bo vozil ali ne...

pač sem negiral post, ker nisem bil enakega mnenja kot ti in nevem zakaj nebi smel napisati svojega mnenja... jst teb nisem nič rekel, da ne smeš pisat svojega...

po vrhu vsega sem imel še jaz prav in ti narobe (pa ne da te zdej kej kritiziram), tako da se nimaš kej vsajat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na warm-upu nihce ne pelje na polno... :grrr Drgac pa zna met Pedrosa svoj dan, ker je zadnje dirke kr v formi....we shall see...Spies pa? Nej ma ze sreco enkrat al kako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vinales je v moto3 naredil svoje... res, da je bila v zadnjem krogu borba za prezivetje, sploh cortese je pokazal, da mu je cisto vseeno kje konca, ampak vinalesova napaka je bila bedna in cist nepremisljena... no ampak je placal zanjo in se iz tega verjetno kaj naucil :-).

Marquez dons vozi kot nor... no sej ni prvic... obcudujem pri tem fantu to, da lahko vozi na limitu krog za krogom, pa nikoli ne pade... ali pa samo zgleda, da je cist na limitu, ker nemore, da nebi konkretno slajdal vsaj vsak drugi ovinek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se meni samo zdi da je danes Gaber se posebej vsiljiv v besede skubica pa popravla ga tak nesmiselno da mi gre ze krepko na zivce?? bolse da je tiho da lahko uzivamo v dirki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi njegov motor spremenili samo na papirju v CRT:D jaz si tudi zelim da bi bil nasploh prvi ampak nemogoce. razn če bo dež;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se meni samo zdi da je danes Gaber se posebej vsiljiv v besede skubica pa popravla ga tak nesmiselno da mi gre ze krepko na zivce?? bolse da je tiho da lahko uzivamo v dirki.

Ne zdi se ti.. In res ne vem zakaj je potrebno popravljat izraz "udarnina" z "udarec"?

SSKJ

Udarnina: poškodba tkiva zaradi udarca ali hujšega pritiska

Udarec: sunkovit dotik, navadno z namenom prizadeti bolečino

Boštjan je čisto prav povedal, glede na to, da je bilo govora o poškodbah, ki jih imajo dirkači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je prav ta izjava najbolj stopila v uho.res clovek naj bo raje tiho ker izpade mutavo. Sao tak bi reko če nisi nisi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej ta klincev sintersajzer.. V laguni se mu vpetje vmetenja zlomi, zdej mu motor raznese.. Prej ze skoz neki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika

si z mojega posta odebelila nobenega in pa zloma, konkretnega pa kr spustila. seveda ima počenih par kosti, ampak kosti nad gležnjem so cele... vem, da to ni več gleženj, čeprav večinoma folk šteje pod gleženj, če je že sam mal blizu njega :)

Aja, pardon ...

Ma ja, težko razglabljamo o tem, katera poškodba je hujša - ramena ali gležnja, nima niti smisla, saj nismo neki stručkoti, ne?

Ja, Stoner je res borec.

dns bo rossi :hooray: ...

:D

Všeč mi je tvoj smisel za humor.

:eek::( Spies ... pa zakaj ima toliko smole?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so časi Juliana in Randya, ko sta vsaj opazila kaj se dogaja na stezi. :( Žal Gaber in Skubic, boljše da se držita drugih služb, sej razumem, da ni preprosto, samo dretje brezveze, ponavljanje teksta, ustvarjanje drame in komentarji, pri katerih se včasih vprašaš če je kateri že sploh videl motor na 3m je res brezvezno in primerljivo kmetiji in drugim brezveznim zadevam. Žal nimam drugega programa, ki bi prenašal dirke, tako da... bomo pač na mute gledali. Še Niko s svojim zaspanim tonom je bil veliko bolj zanimiv!

Popravljeno . Popravil Gizmo_
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gizmo zato pa jaz čedalje večkrat spremljam dirke na sportklub3. Tudi, ko je tiskovka, sta komentatorja tiho in vsaj iz prve slišiš kaj govorijo.

Drugače pa res škoda za Bena, ker me res zanima kako bi se držal do konca, če mu ne bi mašina šla. Kenny teb pa čestitam, dobr si odpelu kljub poškodbi, malo je manjkalo pa bi ble stopničke. Kapo dol ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem po dolgem casu spremljal na Kanalu A in Gaber je res OMG!? Take strela, da joj. Rossi pa odlicen, pod minuto zaostanka za prvim, not bad. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!