Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

ker je kazalo, da bo pedrosa tisti, ki bo dobil pole... že po jutranjem treningu in pa seveda po prvem delu kvalifikacij... potem pa je lorenzo odpeljal super zadnji krog čisto čisto na koncu... zato je bilo kr malce presenetljivo, če te že lih zanima no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vprašam .....

Meni to ni bilo presenetljivo, ker se to iz kvalifikacij v kvalifikacije dogaja isto, da Lorenzo na koncu ali vsaj proti koncu naredi najbolji čas.

Potem na dirki pa je ponavadi tako, da pač za nianso prevladuje hondin agregat. Yamaha ima daleč najboljšo konstrukcijo in odzivnost in vodljivost motorja v in iz ovinkov je vrhunska.

Yamaha peša na ravnini ..... morali bi tukaj iztisnit še zadnje atome moči. Edino, če se pohecam, da Lorenzo zgubi še kakšnih 10kg. ;)

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal za šalo mal za res

kaj pravte kdo bo jutr pelu kerga hcat rossi stonerja al stoner rossija glede na to da sta obadva hedikepirana stoner (poškodba) rossi (ducati) hehee mam obcutek da bo vseeno stoner pred njim ceprav me zlo zanima ce bo celotno dirko lohk drzo tempo... bi pa seveda blo lepo videt da ga rossi šišne da bo mel vsaj 1x suho in mokro dirko bolsi rezultat kt kamenko :P aia se bol bi se mi dopadl pa tale vrstni red

1-pedrosa

2- da bi stoner prlezu in da bi izrinu đamaho

3-lornezo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vprašam .....

Meni to ni bilo presenetljivo, ker se to iz kvalifikacij v kvalifikacije dogaja isto, da Lorenzo na koncu ali vsaj proti koncu naredi najbolji čas.

Potem na dirki pa je ponavadi tako, da pač za nianso prevladuje hondin agregat. Yamaha ima daleč najboljšo konstrukcijo in odzivnost in vodljivost motorja v in iz ovinkov je vrhunska.

Yamaha peša na ravnini ..... morali bi tukaj iztisnit še zadnje atome moči. Edino, če se pohecam, da Lorenzo zgubi še kakšnih 10kg. ;)

jah no ponavadi vsi na koncu naredijo svoje najboljše kroge :D seveda ni presenečenje da je lorenzo prvi... ampak vsaj nekaj časa je kazalo da bo to pedrosa....

je pa tako, da dani nikoli ni bil nekaj za kvalifikacije in vožnjo na čas... vedno je na dirki nekaj malega dodal... zato tudi ponavadi na dirki deluje bolje v primerjavi z lorenzom kot na kvalifikacijah....

glede končnih hitrosti so itak vsi tam tam.. mogoče ima honda malce prednosti, ampak to ne odtehta kaj dosti... se pa verjetno pozna kakšna danijeva in tudi caseyjeva kila... samo kaj dosti pa tudi ne...

mal za šalo mal za res

kaj pravte kdo bo jutr pelu kerga hcat rossi stonerja al stoner rossija glede na to da sta obadva hedikepirana stoner (poškodba) rossi (ducati) hehee mam obcutek da bo vseeno stoner pred njim ceprav me zlo zanima ce bo celotno dirko lohk drzo tempo... bi pa seveda blo lepo videt da ga rossi šišne da bo mel vsaj 1x suho in mokro dirko bolsi rezultat kt kamenko :P aia se bol bi se mi dopadl pa tale vrstni red

1-pedrosa

2- da bi stoner prlezu in da bi izrinu đamaho

3-lornezo

2010 ko je rossi prišel nazaj, sta se ravno s stonerjem udarila za 3. mesto in takrat je zmagal stoner... sedaj stonerja pričakujem tudi tam nekje v boju za 3. mesto... samo dvomim, da bo rossi tam...

stoner mi je cel vikend deloval precej izgubljen... v petek je imel sicer precej težav z motociklom, ampak vseeno... vprašanje je kolk od tega je vzrok v poškodbi... pomoje ne kaj dosti... bomo vidl, če bo lahko celo dirko odpeljal na polno, ampak mislim, da bi ju3 morali narediti nek napredk z motorjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenny ti ga pihneš!!! A de bo kamenko tretji??? Takle ves polaman pa naulavfan?? Ti pa si en knedel ej...

Če bo preživu celo dirko je lah srečen se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenny ti ga pihneš!!! A de bo kamenko tretji??? Takle ves polaman pa naulavfan?? Ti pa si en knedel ej...

Če bo preživu celo dirko je lah srečen se mi zdi.

ma dej ti si tak pacient, da brezveze sploh omenjat... že to, da je folk dajal stonerja na 2. mesto, jst sm pa rekel, da bo v borbi za tretje mesto (kar je na nek način tudi bil) kaže na to, da si prbit u glavo da bol nebi mogu bit... tvoj komentar ni biu nč drugega kot pa spet eno provociranje mene... in lepo te prosim a si 5 let star?

sama dirka pa... spies se je na začetku zelo dobro držal... potem pa spet napaka... sploh ne morem vrjet...

pedrosa je rutinirano zmagal, lorenzo vozi po jajcih očitno... res mi je žal san marina, ker če bi pedrosa tam končal bi gledali zadnji dve dirki 10x bolj zanimivi... za naslednje verjetno velja isto...

stoner je na začetku dobro štartal, potem ga je počasi zmanjkovalo... ampak motegi je težka pista... v avstraliji bi lahko vseeno kandidiral za zmago, ker bo lažje... imel bo na voljo še en teden... in če bi bil zdrav bi jih za 10 sekund... tako da blizu je lahko...

calvin je imel precej smole, čeprav roko na srce verjetno stopničk nebi videl...

rossi je še 1x več razočaral... haydna, ki je že ves na lomljen je celo uspel prehiteti, to je blo pa to...

tale yamahin wild cardovec pa niti ni bil tak outsider, kot bi človek pričakoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa ga lepo pere in ma sreco Lorenzo, da ma tok pik prednosti. Ce se pa nalasc spara, se mi pa cist nc nebi smilil, ce bi na zadnji dirki Yamaha crknla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Booriiing.. Dani je ta trenutek premočn za Lorenza. Jorge je tako vozu v svoji šampionski sezoni. Dirke je začel bol previdno. Tempo je vedno dvignil v drugi polovici dirke, in konkurente potolkel. Recimo Qatar, ko je Stoner odletu z Ducatija, in je Rossi bogato vodil dirko, ga je Lorenzo u zadnjih krogih ujel. Tako je vozil celo sezono. tudi lani, recimo Mugello. ko sta bila Pedrosa in Stoner navidez varna, je v zadnji tretjini dirke silovidto dvignil tempo, in zmagal. Letos tega ne počne. U nedeljo smo videli popolnoma drugačno dirko, že startal je strašno! potem pa zbledel in končal drugi. . Če je to že kalkuliranje :hmm: tip ima jajca.

Morda je popustil tud zato ker mu je že zmanjkalo novih motorjev, in so ble Yamahe v Motegiju na tesnem z bencinom. . Crutchlow je napisal, da out-lapa in warmup lapa ni mogel odpeljati počasnej in bol varčno. Dovi je dirko končal, ker je 9 krogov vozil v zaveterju, in tam prihranil dovolj bencina da je zvozil do cilja.

No, jaz mislim, da sta Pedrosa in Honda ta trenutek enostavno boljši par kot Lorenzo in Yamaha. In da Pedrosa že računa z naslovom 2013.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

Moto3 dirka spet klavnica, skor dobesedno, jezni Sandro je mel res srečo da se ni poškodaval, ko ga je Tonucci povozil, Luis je dobil kazen za odstrel Jonasa

Moto2 tokrat netipično pretežno nezanimiv, le bimbo od Marqueza je hotel štartat v leru, pa Honda ni potegnila, čudno :whistle:

o MotoGP dirki je že vse napisal Cartman - sej je bla dost ena beseda ;) le Alvaro in Cal sta mal popestrila zadnjih 5 krogov... in držim pesti da Mali Pedro postane prvak že letos :OK:

še ena zanimiva novička:

New qualifying format announced for 2013

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao.... pa ravno to mi je bilo všeč, da ima motogp še vedno normalen enourni sistem kvaifikacij... itak zanimivost kvalifikacij ni bila nikoli vprašljiva... na koncu so vsi šli na polno in zmagovalec je bil odločen v zadnjem krogu...

ta sistem bo pa še slabši kot pri wsbk... najprej najboljših sploh nebo na pisti... naprej bosta pršla 2 prototipa (ker je 12 prototipov) in potem samo 15 minut kvalifikacij, kjer bo vsak naredil 2x po 2 kroga... in ker bo vse potempirano v 15ih minutah bodo vsi, pa čeprav jih bo samo 12 približno na istem s krogi in bo gužva še večja... ker zdej si lahko začel tole serijo 2x po 2 kroga recimo 20 minut pred koncem al pa 14 minut pred koncem... zdej bodo pa vsi začel 15 minut pred koncem, sepravi VSI na 1x... to bo fino... NOT...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgčas. :BUA:

Kakšna škoda za kegljanje Barbera vs. Pedrosa v Misanu! Saj ni pomembno, komu najbolj privoščim zmago, ampak vsem nam privoščim dostojne tekme! S tistim trenutkom je postalo prvenstvo en navaden špaget, ki smrdi po kalkuliranju. Če sem kdaj kaj občudovala pri Lorenzu, je bila to njegova neverjetna borbenost. Zdaj pa se samo še šlepa proti naslovu prvaka. Ja, ja, seveda je ogromno naredil v začetku sezone in res je stalno odličen, ampak ej ... ali so to vrline in odlike (najbrž res za letos) svetovnega prvaka, da se takoj, ko ga (žal je tega ob poškodbi Stonerja trenutno sposoben le Dani) tekmec prehiti, spremeni v "turista"? :evilgrin:

Potem pa izjavlja, da je bil večkrat "na robu padca" - saj gledalci nismo idioti. Pa valjda, saj so vsi med tekmo velikokrat na robu padca! Šalabajzer. Mogoče so res Honde toliko hitrejše od Yamahe, ampak to se je torej pokazalo šele po Danijevem padcu v Misanu, očitno ?!

Priznam, da mi je bil bolj všeč, ko je bil večje tele, vsaj bil je pravi maverick! Zdaj pa ... res si nisem mislila, da bo zanj borbe za zmage na posameznih dirkah konec takoj, ko bodo zanj delale številke. Pa magari na minulem delu.

Res bo prava popestritev za Moto GP, da se drugo leto pojavi mali Marquez, magari ima botre na vseh pomembnih pozicijah. Včeraj je pokazal, da je pravi borec in dirkač od glave do pete.

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bo prava popestritev za Moto GP, da se drugo leto pojavi mali Marquez, magari ima botre na vseh pomembnih pozicijah. Včeraj je pokazal, da je pravi borec in dirkač od glave do pete.

:notworthy:

Ja zdaj je borec... ker je še mlad in nor.Če pa bo v podobni situaciji kot Lorenzo , bo tudi kalkuriral za naslov. Kar pa je normalno. Naslov prvaka pomeni daleč največ, kot pa rinjenje z glavo skozi zid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogu da Lorenzo kalkulira in ne gre z glavo skozi zid. Vsak normalen človek na njegovem mestu bi delal isto. Pač naslov je naslov, dirka je dirka. Na kvalifikacijah je postavil rekord steze in bi se z lahkoto boril za prvo mesto, če bi to želel. Tako pa samo čaka na Pedrosino napako, ki jo bo prej ali slej naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledal Moto3 na Vojo.si??? Mojster je imel nevede vklopljen mikrofon!! V uvodu dirke kar precej mitut Gaber privatno telefonari preklinja in nabija svašta!! MOna!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledal Moto3 na Vojo.si??? Mojster je imel nevede vklopljen mikrofon!! V uvodu dirke kar precej mitut Gaber privatno telefonari preklinja in nabija svašta!! MOna!!

Dej naj to nekdo spravi na youtube,da vidmo kefa kaj je prbiju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

FIM releases updated provisional 2013 MotoGP™ calendar

ned_motogp_racing_numbers_02-2_preview_169.jpg

Tuesday, 16 October 2012

The FIM has released an updated provisional calendar for the 2013 MotoGP™ World Championship with a total of 19 races taking place.

The updated version sees the confirmation of the U.S. race in Texas to be held at the new Circuit of the Americas, as well as the shift of the Sachsenring race to the 7th July.

31 March – Qatar* Doha/Losail

14 April – TBC TBC

21 April – Americas, Austin

05 May – Spain(STC), Jerez de la Frontera

19 May – France, Le Mans

2 June – Italy, Mugello

16 June – Catalunya, Catalunya

29 June – Netherlands**, Assen

7 July – Germany, Sachsenring

21 July – United States***, Laguna Seca

18 August – Indianapolis, Indianapolis

25 August – Czech Republic, Brno

01 September – Great Britain, Silverstone

15 September – San Marino & Riviera di Rimini, Marco Simoncelli Misano

29 September – Aragón, Motorland

13 October – Malaysia, Sepang

20 October – Australia, Phillip Island

27 October – Japan, Motegi

10 November – Valencia, Ricardo Tormo - Valencia

* Evening Race

** Saturday Race

*** Only MotoGP class

STC (Subject to the Contract)

TBC (To be confirmed)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!