Skoči na vsebino

MotoGP 2012


suzuki

Priporočene objave

Preprosta definicija: Rossi je šel za dve leti mal na fitnes, zdej je pa presedlal nazaj na aerobno vadbo. Je opazil, da uteži niso zanj :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoner je ze rekel, da je ful ful napredoval, ker je moral nekonkurencno masino tisat cez use meje, da je bil v ospredju...

Samo rossi se je na ducatiju sel bolj turista... Tko da nevem kaj bo od tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Audi je v Ducatiju že naredu rošado. Preziosi gre razvijat serijske motorje, Sodelovanje s FTR je končano, Nemci hočejo k Suterju, v Švico. Tale Eakil Suter je dolgo delal Kawasakijeve okvirje, potem pa so ga odslovili, in sami skovali grušt, s katerim se je Zeleni peljal bolje. Tud Melandri je z njim vozil kar dobro.

Jaz ne vem, če je s takim skoraj CRT dirkalnikom mogoče konkurirat Hondi in Yamahi. Velike upe polagajo v nekega ex BMW WSBK šefa...pa sm pozabu ime.Kao zaslužnega da je S100RR postal konkurenčen. No, jaz mislim, da je S1000rr postal konkurenčen zarad Melndrija. ...bomo vidli. Upam da bodo uspešnejši kot so bli, saj če še oni spakirajo...bo res žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobmeier je bil ta BMWjev šef in ded je kar glavca, eden izmed stvariteljev slavnega M3ja E30. Ki je zmagal vse kar se je dalo.

BMW pa je sicer shodil, okej, deloma tudi zaradi Melandrija, predvsem pa po tem, ko jim je, poglej poglej, švingo naredil Suter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Audi je v Ducatiju že naredu rošado. Preziosi gre razvijat serijske motorje, Sodelovanje s FTR je končano, Nemci hočejo k Suterju, v Švico. Tale Eakil Suter je dolgo delal Kawasakijeve okvirje, potem pa so ga odslovili, in sami skovali grušt, s katerim se je Zeleni peljal bolje. Tud Melandri je z njim vozil kar dobro.

Jaz ne vem, če je s takim skoraj CRT dirkalnikom mogoče konkurirat Hondi in Yamahi. Velike upe polagajo v nekega ex BMW WSBK šefa...pa sm pozabu ime.Kao zaslužnega da je S100RR postal konkurenčen. No, jaz mislim, da je S1000rr postal konkurenčen zarad Melndrija. ...bomo vidli. Upam da bodo uspešnejši kot so bli, saj če še oni spakirajo...bo res žalostno.

Jest tut mislm, da tle še dolgo ne bo uspeha ker Ducati preveč eksperimentira, in bolj v razvoju igra loterijo in želi uspeh čez noč, za razliko od japoncev ( Yamahe in predvsem Honde), ki razvijajo sistematično, korak za korakom in tudi v primeru neuspeha še vedno mirno sledijo svoji ideologiji. Yamaha in Honda imata z aluminjastimi okvirji izkušnje že več desetletij in realno je bilo za pričakovat, da jih je nemogoče čez noč ujet. Ducati ima izkušnje z krommolibdenovim cevastim okvirjem, vse ostalo je za njih loterija ( karbon, aluminij, ), samo možno pa je, da je cevasti okvir na tem nivoju res povozil čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdaj so prešaltali na karbon?

09 so ze imeli na zacetku sezone in to je bil po mojem mnenju najboljsi ducati do sedaj... Dokler ni stoner zbolel je vodil prvenstvo in zmagal jim je mugello, ki ga ducati se ni zmagal... Tudi ko se je stoner vrnil je trgal gate... Potem pa so za 2010 naredili nov agregat in vse je slo v kurac...

Baje naj bi karbonsoi okvir pripeljali v motogp ze sredi 08 sezone, ko so v doningtonu kar na 1x spet zmagovali, samo kolk resnice je pa v tem, pa ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa so za 2010 naredili nov agregat in vse je slo v kurac...

Kdo je potopil Ducati? Ker meni ni čist jasno.

Aja pa Kenny za koga boš sedaj navijal ko je šel Stoner v penzijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je potopil Ducati? Ker meni ni čist jasno.

Aja pa Kenny za koga boš sedaj navijal ko je šel Stoner v penzijo?

nevem zakaj si sedaj tisto citiral, če si vprašal potem nekaj tretjega...

glede agregata je tako, da je po mojem mnenju glavni krivec za hibe, ki jih ima ducati...

potopili so se pa u bistvu sami s tem, da so pripeljali rossija in njegovo ekipo... oni niso naredili ničesar... z rezultati so drastično padli... ovrgli ves ducatijev razvoj in naredili nekaj svojega, kar niti najman ni konkurenčno...

na hitro povedano... sedaj nimajo niti tistega kar so imeli prej niti nečesa novega... stojijo pred velikim zidom, ki ga bo težko obiti...

za koga bom navijal? nevem... za začetek privoščim naslov pedrosi in čakam da se pojavi kak nov talent na nivoju stonerja (marquez to definitivno ni, ker je novi pedrosa)... mogoče pa redding čez leto ali 2... ali pa tisti, ki je letos sedel na motorju s katerim je stoner začel...

pa privoščil bi rossiju, da bi za razliko od zadnjih dveh sezon bil vsaj 3x v sezoni na stopničkah :O :o :O

aja pa vsako dirko posebej bom navijal za dovija, da se čimbolj izkaže ;) ;) ;)

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti del sem citiral ker si v predhodnjem postu namigoval na Rossija, tukaj pa si zapisal da je šlo že leta 2010 vse v kurac. Se pravi Ducati ni potopil Rossi ampak Preziosi? al tako nekako.

V Reddingu vidiš up motogpja? Zanimivo meni se zdi Redding povprečen dirkač in nebi niti stavil na to da bo sploh kdaj prišel v GP. Me je pa letos Bradl pozitivno presenetil. Toliko od njega nisem pričakoval. Mu v naslednji sezoni tudi jaz privoščim stopničke če ne še kaj več. Še bolj kot njemu pa ekipi in Cecchinelu, ker ne morem si predstavljati, kako je ko si celo sezono med zadnjimi in da najdeš še motivacijo da vstrajaš. Govorim seveda o lanski sezoni ker letos so bili solidni. Mislim da so se v Muggelu veselili četrtega mesta bolj kot tisti na stopničkah. Res škoda da Bradlu ni uspelo že letos na stopničke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2010 so v motogp pripeljali nov agregat in takrat se je začela zgodba z nečutenjem prednjega dela itd... zame je to glavni razlog... motor je bil na koncu 2009 še čisto v redu...

glede rossija sem ti pa zgoraj razložil... če bi v ekipo prišel kdo, ki nebi bil tako napumpan in pamenet in s seboj nebi pripeljal svoje veleumne ekipe bi ducati vsaj še vedno imel nekaj za razvijat...

glede reddinga pa... fant je zmagal prvo dirko v svoji prvi sezoni v 125cc pri 15ih letih... tega že dolgo ni naredil nihče drug... potem je kar hitro prestopil v moto2 in je že vseskozi v vrhu... razlog, zakaj mu vedno nekaj zmanka bi jaz iskal v tem, da mu je vse skupaj mal v glavo stopilo, verjetno je kdaj pa kdaj tudi mal preveč popil in na koncu je bil že prav lepo zavalen in ne kej dosti natreniran... ob njegovih čez 180cm je bil sploh za moto2 razred občutno pretežek.. čez letošnjo sezono je shujšal kar precej, kolikor slišim, pa ima še vedno 74kg kolikor piše na motogp.com... tako da ob uvedbi minimalne teže bo to za njega velik plus... jst mislm da je redding talent, kakršnega že dolgo ni bilo... samo za njim pač ne stoji 3/4 španije, ki bi ga forsirali naprej... ampak tudi za stonerjem niso... pa je prišel v motogp in tam zmagujejo tisti, ki so za to rojeni, ne pa tisti, ki jih botri do tja potisnejo...

glede LCR ekipe pa... tisto s tončijem je bila itak polomija... randy je nekaj let nazaj odpeljal 2-3 vrhunske sezone... bil na stopničkah, bil 3x zapored v prvi vrsti... itd... če si nebi nalomil 2 leti nazaj noge vprašanje kaj bi bilo...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede reddinga pa... fant je zmagal prvo dirko v svoji prvi sezoni v 125cc pri 15ih letih... tega že dolgo ni naredil nihče drug...

Gledam statistiko pa tole ne drž. Redding je res zmagal v prvi sezeno vendar je bila to 8. dirka, ki je bila na domačih tleh. Pa še to je njegova edina zmaga v karjeri. To pa je uspelo letos Fenatiju (na drugi dirki ), lansko leto Vinalesu, za nazaj pa ne vem iz glave. Je pa res da je Marquez brez zmage v prvih dveh sezonah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, po moje Audi vidi odgovornost za neuspeh drugje kot pri Rossiju. In Marquez je strašn talent. Takega patrona nismo vidli že zelo zelo dolgo. Kar se Ducatija tiče...2009ga je uletela kontrolna guma, in takrat so začeli zgublat tla pod nogami. 2010 so bli Japonci že čist prilagojeni Bridgestonkam...Ducati pač ne. Honda in Yamaha so se bridgestonkam prilagodili praktično čez noč. Lorenzo in Hayden sta vozila Michelinke, Pedrosa in Rossi pa v istih garažah Bstonke. Suzuki je rabil 3 sezone predno je spelal...pol so pa spakirali.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstralski dokumentarec o Stonerju....v nedeljo na Kanalu A.

Ogled obvezen za vse fan-e

(sam Kenny ne bo gledal....ker po novem navija za Doviziosa)

25.11.2012, nedelja ob 12.25 na Kanalu A

CASEY STONER: PRI SEDEMINDVAJSETIH (Casey Stoner Documentary), avstralski dokumentarni filmNa svojem motociklu je imel številko 27 in pri 27. letih se je upokojil. Govorimo o avstralskem motociklističnem dirkaču in dvakratnemu svetovnemu prvaku razreda MotoGP Caseyju Stonerju. In to je njegova življenjska zgodba. Po skromnih začetkih v domovini se je kot najstnik preselil na drugi konec sveta, da bi uresničil svoje sanje in se zapisal v športno zgodovino. Da je postal svetovni prvak, je moral premagati nekatere najboljše motocikliste vseh časov in kar nekaj poškodb. Pogovori z družinskimi člani, sotekmovalci in tudi največjimi tekmeci bodo o Caseyju razkrili marsikaj novega.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duceja je potapljal vaš "neizrekljivi" in upam, da se bo v 2013 dokončno ozemljil in želje prilagodil svojemu talentu v zatonu somraka.

ja seveda... zato je pa z njim ene 24x zmagal pa bil prvak pa bil ene 70x al kokrat na stopničkah... medtem ko nekdo drug v polovičnem času 3x :O :o :O

stoner je delal pri ducatiju maximum in na dirkah in pri razvoju... včasih je šel pri obeh stvareh še mal čez maksimum...

Gledam statistiko pa tole ne drž. Redding je res zmagal v prvi sezeno vendar je bila to 8. dirka, ki je bila na domačih tleh. Pa še to je njegova edina zmaga v karjeri. To pa je uspelo letos Fenatiju (na drugi dirki ), lansko leto Vinalesu, za nazaj pa ne vem iz glave. Je pa res da je Marquez brez zmage v prvih dveh sezonah.

nisem mislil prvo dirko na kateri je nastopil, ampak pač prvo zmago je dosegel v prvi sezoni... res da jo je dosegel doma, ampak on je prej dirkal v španiji, tako da so bila njegova domača dirkališča bolj španska kot bitanska...

finati in vinales sta bila oba stara 16 let :P pa pri njih je bila zgodba mal drugačna :) no pri fenatiju mogoče niti ne tako zelo...

No, po moje Audi vidi odgovornost za neuspeh drugje kot pri Rossiju. In Marquez je strašn talent. Takega patrona nismo vidli že zelo zelo dolgo. Kar se Ducatija tiče...2009ga je uletela kontrolna guma, in takrat so začeli zgublat tla pod nogami. 2010 so bli Japonci že čist prilagojeni Bridgestonkam...Ducati pač ne. Honda in Yamaha so se bridgestonkam prilagodili praktično čez noč. Lorenzo in Hayden sta vozila Michelinke, Pedrosa in Rossi pa v istih garažah Bstonke. Suzuki je rabil 3 sezone predno je spelal...pol so pa spakirali.....

marquez je strašen talent in že dolgo nismo videli takega... se strinjam... na zadnje sem kej takega videl 2006, pa še do sedaj ni osvojilo prvnestva in samo molim lahko da ga bo naslednje leto...

glede gum se strinjam s tabo, ali pa se ne... res je, da se je dosti spremenilo... in so bili, mogoče malce skregano z logiko, najbolj prizadeti tisti ki so prej vozili bridgestone... ampak vseeeno 2009 je imel ducati super sezono... če bi stoner ostal zdrav bi bili konkretno v boju za naslov... vsekakor bolje kot 2008... težko pa bom spremenil mnenje, da je bistven krivec za ducatijev neuspeh agregat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani junior: neizrekljivi, za nekatere Bog, za malikovalce pa Vsemogočni je bil v mojem komentarju mišljen Valentino Rossi. Kar je v dveh letih naredil iz Ducatija, je šlo še Casey-u na jok.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani junior: neizrekljivi, za nekatere Bog, za malikovalce pa Vsemogočni je bil v mojem komentarju mišljen Valentino Rossi. Kar je v dveh letih naredil iz Ducatija, je šlo še Casey-u na jok.

se opravičujem, ampak nekak sem skapiral, kot da to leti na moj post... oprosti še 1x...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!