Skoči na vsebino

Dakar 2012


Cartman

Priporočene objave

poclo je ze u prvi etapi. SHIT. Umrl je Argentinec, motorist, Boero. Stanovnik je prvo etapo koncal 29i

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok hitr pa kej pomoc pride tm ce se razletis? Vem, da si tekmovalci pomagajo med seboj...

Popravljeno . Popravil Hello_Nasty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je imel zastoj srca po padcu. Umrl je med prevozom v bolnišnico.

vsaj tule v povzetku piše tako http://uk.eurosport....akar-rally.html

Tukaj se lepo vidi, kako nas hočejo mediji in organizator nategnit. Da si ja kdo ne bi mislu kaj slabega o tej, po mojem mnenju, danes čisto precenjeni dirki, ki je iz največje avanture na svetu postala največji cirkus za bogate!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se lepo vidi, kako nas hočejo mediji in organizator nategnit. Da si ja kdo ne bi mislu kaj slabega o tej, po mojem mnenju, danes čisto precenjeni dirki, ki je iz največje avanture na svetu postala največji cirkus za bogate!

Točn tko. In tko je ponavad tut na vseh dirkališčih, da vedno nekdo umre zaradi "zastoja srca" in večinoma med prevozom v bolnišnico ali pa v bolnišnici. Z "zastojom srca" pomirijo udeležence, da vse skupaj drugače "sploh ni nevarno", z poročilom da je umrl šele med prevozom, pa se ognejo preiskave nesreče na kraju dogodka ( razni izvedenci, strokovnjaki,funkcijonarji, novinarji) in s tem začasne prekinitve dirke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francoza Sebastiena Coue-ja so našli nezavestnega, ko je po nesreči obležal v pesku. Je v kritičnem stanju, naj bi pa se stanje izboljševalo in se je prebudil iz kome.

:s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik po današnji preizkušnji 29. z 32 minut in 54 zaostanka za Despresom.

Skupno pa je napredoval na 24. mesto in skupnim zaostankom 54 minut in 36 sekund.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak vozi na svojo odgovornost in vsakdo ve, da ga lahko prinesejo domov v lesenih dilah. Zdej, če je vredno, potem go for it. Sicer pa, ne vem koliko ljudi sploh spremlja to zadevo. Mni se tudi zdi, da se to bogatuni malo furajo in potem malo žurajo, hard različica Gumball-a. Tle se pol pa vse neha. Kdo pa pozna voznike teh relijev. Od nas na MS mogoče 1% pozna 5 voznikov. Toliko o Dakarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mneneje je, da med top 30 ne furajo lih bogatuni. za ga žgat na polno 300 do 400 kilometrov mora člouk imet precej razčiščeno v glavi, pa tudi kar nekaj kondicije..

in prvi motoristi niso samo bogatuni ampak vrhunski piloti, ki so sposobni vsako ofroad dirko zmagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli se mi ni zdelo enostavno. Kako težko zna bit, niti ne dojamem. Race to Dakar je bla dobra serija, in človeku kmalu postane jasno, kako zayebano je. Trije so imeli ODLIČNO podporo. Mehanike, kamjon in spremljevalni avto. Boorman je padel in v cilj etape pripeljal z zlomljenimi rokami. Ne mormo mu rečt, da je pussy in bogatun. No, tudi če spada med bogatune, je prekleto bol hraber in trpežn kot jaz. Cilj je videl samo eden.

Če pomislimo da je na startu več kot polovica motoristov brez podpore, da si morajo po prihodu v cilj sami postavt šotor in popravt motor, se meni to zdi orto avantura. Cirkus je za 10 morda 20 ljudi. Pa še ti imajo veliko odgovornost. Gonit u smrt in ne se ubit. ni enostavno.

Pokojni McRae je Dakar opisal kot Acropolis, Safari in Australija v enem dnevu, in to morš narest dvanajstkrat. Zaporedoma.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se lepo vidi, kako nas hočejo mediji in organizator nategnit. Da si ja kdo ne bi mislu kaj slabega o tej, po mojem mnenju, danes čisto precenjeni dirki, ki je iz največje avanture na svetu postala največji cirkus za bogate!

Točno to!!

Kar se tiče na splošno same Južne Amerike je pa tako... Po tistih pampah, andskih kamnolomih in razdrapanih poteh je toliko pasti, da si človek misliti ne more. Kar pa je po eni strani še hujše, je sama struktura zahrbtnih tal, ki je v suši en sam prah, in zopet prah. V dežju je pa zadeva tako drseča, da imajo probleme vozila 4x4 problem, kaj šele motocikli. Morda sem samo (1%) tega probal, pa si ne želim nikoli več, ker ti po tistih kolovoznih razdrapanih poteh, katere si ne zaslužijo niti tega imena izbije zrak iz pljuč, izpadejo ti jetra, glava ti zaradi nabijanja postane čebeljnak in želiš si le, kdaj bo vsega tega konec... Slava jim - ki dirkajo na polno!! :worship: :worship:

Ti dirkači so (pa naj bodo bogatuni, ali navadni smrtniki, entuziasti - katerih je večina) heroji, da se jim lahko priklonimo do tal!

Gre pa za biznis in za slavo. To pa ppomeni določen rizik, ki ga nekateri plačajo z življenjem. škoda. (Življenje je le eno)

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj povem, da tole ni cestna dirka!

V dirki so tudi silni bogatuni, pa tudi popolnoma preprosti ljudje z veliko volje in znanja. Prav vsi pa se postavijo v eno vrsto in dirkajo isto dirko polno odrekanja in nevarnosti.

Ne vem kaj Blaža moti tale Dakar!?? Novinarji naj bi korektno pisali o zadevah, ne pa da kar nekaj o svizcih in podobnem. Blaž ve, da dirka ni enostavna in da je Miran eden od najbolje pripravljenjih slovenskih športnikov in eden od boljših dirkačev rally motociklov.

Vedno me je mikalo peljati kakšno dirko v tem smislu in ja, dve sem tudi odpeljal. Sem dober rekreativec in nikakor ne sodim v kakšen vrh motošporta, ampak vseeno lahko iz prve roke povem, da odpeljati 830 km off roada (ne makadama!!!) v enem dnevu ni mačji kašelj. In to je potrebno na Dakarju ponoviti vsak dan štirinajst dni!

Globoko spoštujem prav vse tekmovalce, tudi zadnjega !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj pri avtomobilistih npr. se vidi kakšen "vrhunski" kader vozi in da lahko zmagujejo tudi privatniki (99-00 je bilo zanimivo kdo je zmagal).

Potem pa pride starec Sainz in se kot za šalo poigrava s starimi lisjaki, ne glede na defekte (je bil 3.)

Najdeš pa med "sopotniki" prava dirkaška imena = T. Gottschalk (GER) (sopotnik zmagovalca 2011, no zmagovalec je vozil tudi wrc, kjer je bil povsem nekonkurenčen).

Stanovnik je očitno povsem nekonkurenčen (zaenkrat), preprosto prepočasen, da bi vsaj na kakšni etapi dosegel majhen zaostanek in relativni uspeh.

Zagotovo ni lahko voziti, ampak iz vidika konkurenčnosti je pravi izletnik, ki "čaka" na felerje drugih, ki bi pa radi kaj več pokazali.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer ne žveči, če ti ne sede pusti pri miru

za začetek preberi knjigo od Stropnika "Reli Dakar" pol pa bedarije okol trosi... na kateremkoli Dakarju se noben zmagovalec ni

poigraval, glede Stanovnika pa ti samo to rečem, probaj sam, pol pa sodi o njegovem "izletniškem turizmu". Človeka kot

hardcore puščavskega dirkača priznava vsa dirkaška srenja, drugače pa za tiste, ki ste prepričani, da je prepočasen, človek za

trening vozi cross country dirke, ko voli nek izvoli, pa se boste lahko primerjali koliko zaostanka ste v nekaj urah pridelali. Sem ga

gledal v živo in nič kaj izletniško ne vozi.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so ponavadi argumenti, ko ne gre... češ probaj sam, preberi kakšno knjigo, ne bodi pameten.

Na koncu so vedno številke tisti objektivni kriterij.

http://www.dakar.com/dakar/2012/fr/etape-5/chrono-en-direct/secteur-2-cp-2-motos-temps.html

Danes mu ne gre oz. mi nu šlo, dodatnih 42 minut zaostanka.

Če tekmuje, naj bo pripravljen na komentarje glede rezultata itd., sploh če je zaposlen v javni upravi, torej ga plačujem.

Žal ga je čas povozil, vsekakor pa mu želim dobrega rezultata in da se ne poškoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so ponavadi argumenti, ko ne gre... češ probaj sam, preberi kakšno knjigo, ne bodi pameten.

Na koncu so vedno številke tisti objektivni kriterij.

http://www.dakar.com...otos-temps.html

Danes mu ne gre oz. mi nu šlo, dodatnih 42 minut zaostanka.

Če tekmuje, naj bo pripravljen na komentarje glede rezultata itd., sploh če je zaposlen v javni upravi, torej ga plačujem.

Žal ga je čas povozil, vsekakor pa mu želim dobrega rezultata in da se ne poškoduje.

oprosti, ampak to je navadno lapanje. Ko da bi reu, da je bil Osovnikar turist. Realnih možnosti za zmago nima. in za štenge tud ne. Kar pa ne pomeni, da je 15-o mesto neuspeh. Ko da bi reku de je brez veze, da naši fuzbalerji sploh špilajo kvalifikacije za evro ali svetovno, ker zmagat itak ne morejo?!?!

In ne vem točno kaj ima zaposlitev s tem? sej ne tekmuje kot je to počel robič, v dresu slovenske vojske. :unsure:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.miranstanovnik.si/dakar-2012

Stanovnik je s 37 minutami zaostanka za vodilnim v cilj pripeljal z 28. najhitrejšim časom.

---

Dokler tudi sam na svoji strani potencira svoje vrhunske dosežke, ni čudno da ima toliko privržencev. Verjamem pa da je problem, kako "dosežke" opravičiti pri delodajalcu in sponzorjih.

Danes je bil 34. najhitrejši.

No, k sreči je poštevanka dokaj hitro v šoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne vem točno kaj ima zaposlitev s tem? sej ne tekmuje kot je to počel robič, v dresu slovenske vojske. :unsure:

To je otroško preusmerjanje teme drugam, ker upa, da bodo vsaj tisti,ki so nastrojeni proti zaposlenim v javni upravi pritegnili njegovi teoriji oz. se postavili na njegovo stran...

pa si se potrudil izračunati kaj pomeni 42 minut zaostanka v 265 kilometrih SS, koliko je bil počasnejši na kilometer, da je pridelal tako "ogromen" zaostanek?!

drugače se pa lahko pohvališ s svojimi zmagami in dosežki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kavca obsojat je najlazi....To je isto, k da bi en pametoval o drogah, ki jih nikol ni probal....pa sej ne ve sploh kako je...je samo nekje slisal, prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se pred leti pogovarjal z njim, je bil vodja slovenske športne čete (v kateri je bil takrat Robič) in je rekel, da tekmuje čisto privatno in za to troši svoj dopust. Verjetno mu je šla vojska na roko glede določenih stvari, ni pa tekmoval za vojsko in ne na račun vojske. Kar se pa tiče zaostankov pa sem prepričan, da so razmere izredno zahtevne in zato tudi razlike med tekmovalci tako velike. Menim tudi, da je kvaliteta tekmovalcev precej razvlečena (prvi so mnogo hitrejši od zadnjih) kar je verjetno posledica omejenega zanimanja oz. možnosti nastopanja. Na klasičnih rally dirkah so razlike med prvim in drugim nekaj sekund, med prvim in desetim morda par minut.

Če primerjam s smučarijo: v svetovnem pokalu je razlika med prvim in tridesetim cca. 5 sekund, na tekmovanjih nižjega ranga (npr. univerzijada) pa veliko več, saj ni take gostote kvalitete. Podobno je na tem Dakarju - je zanimiv za gledalce, ni pa tako pomembna dirka, da bi tekmovali še drugi vrhunski vozniki.

Prav zanima pa me, kakšna bi bila primerjava med Stanovnikom in drugimi slovenskimi motoristi - tako bi lahko videli kako je ta dirka v resnici zahtevna. Vem, da bi jaz na najlažji etapi verjetno zaostal še nekaj ur za njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako zanimiva debata :wallbash:

zanima me zakaj je za vas vsak, ki odpelje otok Man v vaših očeh junak pa magari nima realnih šans za zmago, če pa si med prvimi 30 na Dakarju pa si luzer in bi bilo boljše da si doma. Aja mogoče zato ker je Man dirka za junake, Dakar pa en pussy turistični safari?!?!?!

Aja pa razen Stonerja, Rossija in Lorenza lahko vsi nehajo dirkat v MotoGP ker so itak pussiji in nimajo šans za zmago. No oziroma, lani je tudi Rossi postal pussy!

Dokler nam država ne pošlje položnic, da moramo vsi prispevat za Stanovnikovo dirkanje, tako dolgo nam ni dolžen nič in je zaradi mene lahko zadnji. Že zato sem vesel da dirka, da vsaj v medijih še zaslediš kaj o Dakarju in ne samo o politiki in kmetiji :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stan Watt, poglejte s kakšnim vložkom se je lotil Dakarja in je trenutno 46.(4:23:57 zaostanka), Stanovnik pa je trenutno skupno 23. (2:12:17 zaostanka).

Torej, če je oni, ko je točno dvakrat slabše uvrščen kot naš, zadosti dober, da postavi Britance na Dakarjevo mapo (njegove besede), naš pa ni zadosti hiter in je za staro šaro (tak sem razumel Snecerja, ki se lahko pohvali z 1223 objavami na MS), potem očitno z mano in mojim pojmovanjem nekaj ne štima, ker meni je Miran fenomenalen športnik in njegovi rezultati vrhunski (kljub ogromni plači, ki jo prejema od SV :surrender: )

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!