Skoči na vsebino

Dakar 2012


Cartman

Priporočene objave

Kolkr sem jaz razumel se človek vozi, ker ima strast. Vozi pa malo bolj previdno, verjetno so denarna sredstva omejena, pa vrjetno se zaveda, da s pretiravanjem hitro cepneš..Ves čas je med prvih 30, kar se meni zdi čisto solidno, glede na št. udeležencev.

OT: zasledil sem eno zelo zanimivo ime pri avtomobilistih..Adam Malysz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.miranstan...k.si/dakar-2012

Stanovnik je s 37 minutami zaostanka za vodilnim v cilj pripeljal z 28. najhitrejšim časom.

---

Dokler tudi sam na svoji strani potencira svoje vrhunske dosežke, ni čudno da ima toliko privržencev. Verjamem pa da je problem, kako "dosežke" opravičiti pri delodajalcu in sponzorjih.

Danes je bil 34. najhitrejši.

No, k sreči je poštevanka dokaj hitro v šoli.

Stanovnik je ponoči preko sms-a javil, da so na 5. etapi zgoreli štirje motorji ter da je motor crknil tudi njegovemu srbskemu kolegu Gaborju in zato odhajajo domov.

še kej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem jaz razumel se človek vozi, ker ima strast. Vozi pa malo bolj previdno, verjetno so denarna sredstva omejena, pa vrjetno se zaveda, da s pretiravanjem hitro cepneš..Ves čas je med prvih 30, kar se meni zdi čisto solidno, glede na št. udeležencev.

OT: zasledil sem eno zelo zanimivo ime pri avtomobilistih..Adam Malysz

http://www.dakar.com/dakar/2012/fr/pilote/372.html :grim

bajsi@ Stanovnik vodi na 23. mestu v skupnem seštevku, poleg tega pa ima na strani napisano, da letos le nastopa, tako da je ta rezultat res vrhunski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem srečo z Miranom govoriti osebno, to je človek z jekleno voljo in odločnostjo. Sam je priznal, da je malo poseben, ko se spravlja v take vožnje. Tak reli je že zmaga prevoziti, zaradi tega se večina tudi udeležuje.

Nekaj let nazaj je bila naša centrala v Nemčiji sponzor ženske zmagovalke Dakarja, imel sem priložnost videti vso logistiko in pratež za njen avto.

V primerjavi z njimi je bil Miran avanturistični samomorilec. Pa je uspel priti do cilja in še danes vozi :notworthy: .

Zato le to rečem: kapo dol in VSAKA MU ČAST!!!!

Žal pozabljamo, da je dostikrat že sodelavanje zmaga in v življenju večine ljudi ne šteje samo prvo mesto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj povem, da tole ni cestna dirka!

V dirki so tudi silni bogatuni, pa tudi popolnoma preprosti ljudje z veliko volje in znanja. Prav vsi pa se postavijo v eno vrsto in dirkajo isto dirko polno odrekanja in nevarnosti.

Ne vem kaj Blaža moti tale Dakar!?? Novinarji naj bi korektno pisali o zadevah, ne pa da kar nekaj o svizcih in podobnem. Blaž ve, da dirka ni enostavna in da je Miran eden od najbolje pripravljenjih slovenskih športnikov in eden od boljših dirkačev rally motociklov.

Vedno me je mikalo peljati kakšno dirko v tem smislu in ja, dve sem tudi odpeljal. Sem dober rekreativec in nikakor ne sodim v kakšen vrh motošporta, ampak vseeno lahko iz prve roke povem, da odpeljati 830 km off roada (ne makadama!!!) v enem dnevu ni mačji kašelj. In to je potrebno na Dakarju ponoviti vsak dan štirinajst dni!

Globoko spoštujem prav vse tekmovalce, tudi zadnjega !

Se mi je zdelo, da bo moja provokacija "uspela". Vsekakor se strinjam, 830 km ni malo, celo po avtocesti, kaj šele po brezpotjih in to dva tedna skupaj!

Dakar spremljam že veliko let (tudi pred Miranom) in tako si tudi ustvarjam sliko o tej dirki. Avantura je po mojem mnenju izgubila ostrino, ki jo je imela v preteklosti in je postala velik posel, o katerem se po vaših besedah lahko govori le lepo. To na nek način v videu (http://www.motosvet.....php?watch=1227), priznava tudi Miran, ko nastopa kot odvetnik dirki. V trenutku, ko smrt dirkača, ki je mimogrede padel pri visoki hitrosti, zapakirajo v srčni zastoj, se počutim pa toliko bolj nategnjenega. A ne umremo na koncu vsi zaradi srčnega zastoja? Kdo se zdaj tukaj dela norca iz nas?

Praviš, da spoštuješ prav vse, tudi zadnje. Tudi jaz. Njih še posebej. Rekreativci, so zame pravi entuzijasti v vseh športih.

Za profi športnike (kamor uvršam tudi Mirana), pa je to dirka za uvrstitev in sama udeležba nima teže!

Ciril in Marko, dirkata le za zmago. Drugo mesto pa je že poraz! Tako si lahko tudi jaz kot gledalec postavim določena merila.

Natolcevanje v smislu, lahko je to iz kavča komentirat, se mi zdijo bolana. Jaz ne ne bom nikoli peljal tako hitro kot Jermanov Marko, pa lahko mirno rečem, da je njegova letošnja sezona na svetovnem prvenstvu čisti neuspeh! Kaj šele, če komentiram Rossijevo sezono, pa sem se GP- dirkalnik le enkrat pobožal.

Miran je po mojem mnenju "profi" voznik, ki mu pomaga tudi delno država že vrsto let (služba v športni četi vojske) in ostali sponzorji. Vsako leto tudi pove, da bo dirkal toliko časa, dokler bo čutu, da je lahko boljši in konkurenčen. V mojih očeh je Miran izredno dober prav v marketingu in je dokazal ostalim moto športnikom, da se da, če obvladaš zadevo (kar se tiče prepoznavnosti in financ). V tem duhu je posneta tudi izjava (video zgoraj), kjer govori, kako vozi na polno. Všečno ni kaj! A, če malo pomisli, kako pa drugače, ko dirkaš! Sej ni na dopustu! Očitno jih kar precej vozi še bolj na polno.

Ne me narobe razumet. Miran je več kot odličen paket. Kako je dober, se deklarira sam. Zato so pri tem kritike lahko opravičene, ko zadnja leta gledamo iz leta v leto isto predstavo.

Pričakujem le, da nam, ki smo bolj kritični, pustite do svojega mnenja, ko nam nekdo "sadi rožice", pa če prav vemo, da gre le za navadno travo!

Si prestavljate, ko bi Igor Jerman dal izjavo, da so pa ta vikend res vozili na polno. Le kaj bi si mislil?

Slovenci imamo kar nekaj zelo lepih uspehov naših dirkačev, ki pa pač niso tako spretni kot Miran. In danes je medijska spretnost potisnjena pred vse ostalo. To pač prodaja!

Miranu želim v dirki vse najbolješe in upam, da mu uspe doseči cilj.

p.s.: to ne komentiram in ne spremljam kot novinar!

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Natolcevanje v smislu, lahko je to iz kavča komentirat, se mi zdijo bolana. Jaz ne ne bom nikoli peljal tako hitro kot Jermanov Marko, pa lahko mirno rečem, da je njegova letošnja sezona na svetovnem prvenstvu čisti neuspeh! Kaj šele, če komentiram Rossijevo sezono, pa sem se GP- dirkalnik le enkrat pobožal.

Z večjim delom napisanega s tvoje strani se strinjam. Obregnil bi se le ob citirani del tvojega zapisa.

Kaj je uspeh in kaj je neuspeh, je odvisno od ciljev, ki jih ima tekmovalec. Če je cilj vseh profi tekmovalcev vedno biti prvi, potem je na svetu ogromno luzerjev med športniki - tekmovalci in le peščica uspešnih.

Biti 28. na svetu med več desettisoči, ki dirkajo (na amaterski ali profesionalni ravni) na svetu v razredu do 600ccm mislim, da vsekakor ni slab dosežek in ga ne moremo imenovati neuspeh. Je pa zadeva neuspeh, če si zadaš cilj biti med prvih 15 na svetu.

Za Rossija je 7. mesto neuspeh (ker je 9 kratni zmagovalec prvenstva in za njega velja kot si zgoraj zapisal, samo zmaga, drugo mesto je poraz), medtem ko je 9. mesto za Edwardsa zagotovo zanj uspeh, in marsikdo med tistimi ki spremlja motoGP bo temu pritrdil.

Kaj pomeni uspešna tekmovalna sezona lahko oceni samo tekmovalec sam, vsekakor pa ni primerno, da to ocenjujemo zunanji opazovalci. Lahko le rečemo, ali je dosegel zastavljen cilj (ki ga je napovedoval pred sezono) ali pa ni.

V današnjem času je pač tako, da mora biti ob vsakem dirkaču uspešen PR, saj tekmovanje na najvišjih ravneh zahteva ogromno denarja, sploh v današnjih časih pa so denarna sredstva sponzorjev zelo omejena. In tekmovalec ki se tega ne zaveda, nebo nikoli na svetovnem vrhu, čeprav je mogoče v svojem športu daleč najboljši med vsemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo, da bo moja provokacija "uspela". Vsekakor se strinjam, 830 km ni malo, celo po avtocesti, kaj šele po brezpotjih in to dva tedna skupaj!

Dakar spremljam že veliko let (tudi pred Miranom) in tako si tudi ustvarjam sliko o tej dirki. Avantura je po mojem mnenju izgubila ostrino, ki jo je imela v preteklosti in je postala velik posel, o katerem se po vaših besedah lahko govori le lepo. To na nek način v videu (http://www.motosvet.....php?watch=1227), priznava tudi Miran, ko nastopa kot odvetnik dirki. V trenutku, ko smrt dirkača, ki je mimogrede padel pri visoki hitrosti, zapakirajo v srčni zastoj, se počutim pa toliko bolj nategnjenega. A ne umremo na koncu vsi zaradi srčnega zastoja? Kdo se zdaj tukaj dela norca iz nas?

Praviš, da spoštuješ prav vse, tudi zadnje. Tudi jaz. Njih še posebej. Rekreativci, so zame pravi entuzijasti v vseh športih.

Za profi športnike (kamor uvršam tudi Mirana), pa je to dirka za uvrstitev in sama udeležba nima teže!

Ciril in Marko, dirkata le za zmago. Drugo mesto pa je že poraz! Tako si lahko tudi jaz kot gledalec postavim določena merila.

Natolcevanje v smislu, lahko je to iz kavča komentirat, se mi zdijo bolana. Jaz ne ne bom nikoli peljal tako hitro kot Jermanov Marko, pa lahko mirno rečem, da je njegova letošnja sezona na svetovnem prvenstvu čisti neuspeh! Kaj šele, če komentiram Rossijevo sezono, pa sem se GP- dirkalnik le enkrat pobožal.

Miran je po mojem mnenju "profi" voznik, ki mu pomaga tudi delno država že vrsto let (služba v športni četi vojske) in ostali sponzorji. Vsako leto tudi pove, da bo dirkal toliko časa, dokler bo čutu, da je lahko boljši in konkurenčen. V mojih očeh je Miran izredno dober prav v marketingu in je dokazal ostalim moto športnikom, da se da, če obvladaš zadevo (kar se tiče prepoznavnosti in financ). V tem duhu je posneta tudi izjava (video zgoraj), kjer govori, kako vozi na polno. Všečno ni kaj! A, če malo pomisli, kako pa drugače, ko dirkaš! Sej ni na dopustu! Očitno jih kar precej vozi še bolj na polno.

Ne me narobe razumet. Miran je več kot odličen paket. Kako je dober, se deklarira sam. Zato so pri tem kritike lahko opravičene, ko zadnja leta gledamo iz leta v leto isto predstavo.

Pričakujem le, da nam, ki smo bolj kritični, pustite do svojega mnenja, ko nam nekdo "sadi rožice", pa če prav vemo, da gre le za navadno travo!

Si prestavljate, ko bi Igor Jerman dal izjavo, da so pa ta vikend res vozili na polno. Le kaj bi si mislil?

Slovenci imamo kar nekaj zelo lepih uspehov naših dirkačev, ki pa pač niso tako spretni kot Miran. In danes je medijska spretnost potisnjena pred vse ostalo. To pač prodaja!

Miranu želim v dirki vse najbolješe in upam, da mu uspe doseči cilj.

p.s.: to ne komentiram in ne spremljam kot novinar!

:hmm: No. poleg tega da Stanovnik obvlada marketing, ima fenomenalen produkt. Rally Dakar ni samo še ena dirka. To je institucija v svoji ligi. To je dejansko Top of The Pops kar se ofroada tiče. Vsem je jasno, da so MotoGP dirkači hitrejši od vseh ki nastopajo v Daytoni. Od vseh ki vozijo Endurance, in od vseh, ki vozijo Superbike. In Daytono. Ko "normalni ljudi" vidijo na TV motor ki dirka, prašajo kje je Rossi. Pol pa razloži, da je to superbike, če moreš. . . Al pa ko slišijo, da je Jerman svetovni Prvak? a kako? Kje pa so lorenco in rosi?

Dakar je Dakar. si med 15 na Dakarju. Preživel, oddirkal, pred njim jih je blo 15. Vsi ostali za njim. Pika. Vsi ki v tem svetu kaj štejejo, so bli tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran naj bi zaradi nesreče na dakarju danes "začasno" oslepel :S ve kdo kaj več o tem :S svašta

Popravljeno . Popravil Gorgh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran naj bi zaradi nesreče na dakarju danes "začasno" oslepel :S ve kdo kaj več o tem :S svašta

Če si to videl na 24ur, izgleda sploh nisi prebral članka, ampak te je zavedel zgolj naslov.

V članku pa med drugim piše:

"Miran je v svoji 15-letni dirkaški karieri odpeljal že kar lepo število dirk. Prav toliko in še več pa se je nabralo tudi vtisov. Ker je za njim že več kot 300 tisoč prevoženih dirkalnih kilometrov, vsako traso opisuje kot nov dan, novo poglavje. To predvsem zaradi tega, ker se razmere stalno spreminjajo in v vsakem trenutku, ki ga preživi na motorju, mora biti stoodstotno zbran. Ker pa nesreča ne počiva, jih je tudi Miran doživel že kar nekaj. Iz vsake se je veliko naučil, najbolj pa mu je v spominu ostala tista iz leta 1997, v kateri je celo za nekaj časa oslepel. Zaradi močnega udarca v glavo je za nekaj časa izgubil vid na obe očesi, ki pa se mu je po približno desetih minutah povrnil. V tistem trenutku se je zavedal, kako pomembno je pri tem ohraniti trezno razmišljanje, najbolj pa se je razveselil dejstva, da je kljub udarcu še vedno živ."

vir: http://moskisvet.com...je-oslepel.html

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ...

Tako kot vsako leto ...citam tale Dakar na tem formu in v resnici mi je malo zal da ga citam. Enega tekmovalca imamo ...SAMO enega in se tega je treba po zobih vlect... zalostno. Poglejte si BJBikers forum... - support, ki ga je delezen Gabor. Poglejte si plumrace.com...

Koliko Slovencev se je udelezilo DAKARJA do sedaj ? 3 ? 5 ? 9 ?... Pa dejmo se malo razsirit obzorja ... koliko se jih je udelezilo bilo katerega relija za SP do sedaj ?

Malo ... bore malo ... in se te ne znamo spostovat....

Vem, da smo lahko boljsi od tega ...

Miran, odlicno do sedaj in samo naprej... srecno

DANE

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ...

Tako kot vsako leto ...citam tale Dakar na tem formu in v resnici mi je malo zal da ga citam. Enega tekmovalca imamo ...SAMO enega in se tega je treba po zobih vlect... zalostno. Poglejte si BJBikers forum... - support, ki ga je delezen Gabor. Poglejte si plumrace.com...

Koliko Slovencev se je udelezilo DAKARJA do sedaj ? 3 ? 5 ? 9 ?... Pa dejmo se malo razsirit obzorja ... koliko se jih je udelezilo bilo katerega relija za SP do sedaj ?

Malo ... bore malo ... in se te ne znamo spostovat....

Vem, da smo lahko boljsi od tega ...

Miran, odlicno do sedaj in samo naprej... srecno

DANE

Dane, bi pričakoval, da boš ravno ti , kot neprofesionalni dirkač, razumel zakaj smo nekateri pri celotni Dakarski zgodbi nekoliko kritični. Po mojem mnenju je pač zadeva prenapihnjena. Kot še veliko drugih podobnih zadev. Nič takšnega torej.

Kdaj boš kot prvi Slovenec nastopil na Dakarju v kategoriji štirikolesnikov? Verjemi, da te bomo nesebično podpirali prav vsi ne glede na uvrstitev. Kasneje pa bomo zahtevali več in več. A ni to naravno? Sploh, če boš postal profi!

Zame je tudi Merhar car, pa sploh do cilja ni prišel.

Da se z Dakarsko dirko zadnjih nekaj let dogajajo nenavadne reči, dokazuje angažma tovarniških ekip, ki ga praktično več ni. KTM pripelje svoja šoferja, ki si do cilja delita prvi dve mesti. Edini pogoj je, da sta iz Francije ali pa španije. Ostali lahko le upajo, da jima pocrkata KTM-ja (pa še to jima bodo motorje po zraku prpelal, če bo treba). Ostali se sicer lahko borijo le za bron...Sta ta dva res takšna nadčloveka? Bo že res!?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to ne, samo jezik ti tako dobro teče, da bi človek sklepal, da si dirko že par krat uspešno odvozil. :yawn:

To ima vpliv na lisjakove "uspehe"? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo:

Si pomislil morda, da se motis in morda Miran po tvoji karakterizaciji ne spada med profesionalce ampak spada med vrhunske rekreativce in je najboljsi med njimi?

Celo sega na sam zg. rob in v vode najboljsih profesionalcev?

Uaaaaaa. To bi bilo neverjetno.

Ampak za nekatere tudi to premalo - verjetno :)

Snecer in se kdo:

Premalo cenis znanje nekoga, ki uspesno in dobro pocne tisto - kar je mogoce opraviti samo na cloveku najvisji stopnji pripravljenosti, znanja, tveganja, dolgoletnih izkusenj ter obvladovanja raznolikih prvin pojma adventure.

Izberi odgovor:

1. ker se ti niti priblizno ne sanja kaj to je?

2. ker ne cenis sebe

ps: na podlagi ze nekaj casa siroko dostopnega gradiva o dakarju na internetu se verjetno nagiba odgovor v st. 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo:

Si pomislil morda, da se motis in morda Miran po tvoji karakterizaciji ne spada med profesionalce ampak spada med vrhunske rekreativce in je najboljsi med njimi?

Celo sega na sam zg. rob in v vode najboljsih profesionalcev?

Uaaaaaa. To bi bilo neverjetno.

Ampak za nekatere tudi to premalo - verjetno :)

Človek, ki živi od tega kar počne, je za mene profič! In Miran je po poklicu vrhunski športnik (vsaj men se tko zdi, lahko pa da se motim...). Mogoče res sega na zgornji rob najboljših profičev, le da to ni v motorizmu.

Mi je pa všeč, da ti je všeč, kar si sam napisu... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa všeč, da ti je všeč, kar si sam napisu... :kva1:

Men je tut takoj vsec postalo to, kar je tebi vsec.

Sem dal zdej vsec mi je tebi za tisto kar ti je bilo vsec, ko je bilo meni vsec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo:

Si pomislil morda, da se motis in morda Miran po tvoji karakterizaciji ne spada med profesionalce ampak spada med vrhunske rekreativce in je najboljsi med njimi?

Celo sega na sam zg. rob in v vode najboljsih profesionalcev?

Uaaaaaa. To bi bilo neverjetno.

Ampak za nekatere tudi to premalo - verjetno :)

Snecer in se kdo:

Premalo cenis znanje nekoga, ki uspesno in dobro pocne tisto - kar je mogoce opraviti samo na cloveku najvisji stopnji pripravljenosti, znanja, tveganja, dolgoletnih izkusenj ter obvladovanja raznolikih prvin pojma adventure.

Izberi odgovor:

1. ker se ti niti priblizno ne sanja kaj to je?

2. ker ne cenis sebe

ps: na podlagi ze nekaj casa siroko dostopnega gradiva o dakarju na internetu se verjetno nagiba odgovor v st. 2

Daj malo za začetek poglej "članke" na motosvetu.

Pa to je pisanje v čisto severno korejskem stilu. Sami superlativi, brez resne kritike. Vse drugo je krivo, če zvezdnik pade ali ni dovolj hiter.

Pika na i pa še današnji članek :)

Danes na prvi strani motosveta spet novica kako Stanovnik "nese" 16 let mlajšega profija, ki je letos prvič prišel malo na izlet in da je eno mesto (eno sekundo, to zamolčijo) pred njim v skupnem seštevku.

No, po današnji etapi bo zgodba drugačna. Profi je na vmesnih okoli 10. mesta, lisjak pa čaka na napake drugih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pol pa poglej druge članke take, ki te ne bodo jezili, po otročje povedano menjaj peskovnik... pa daj tem, ki se v napačnem igrajo njihovo veselje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!