Skoči na vsebino

Olje za v vilice


Fadil

Priporočene objave

Zanima me na koliko časa, oziroma kdaj se menja olje v v vilicah? Katero olje je najboljše za vilice? Je to odvisno od tipa motorja ali...? Gledam v navodila za vzdrževanje od svojega motorja, vendar nisem nikjer zasledil veliko napisanega o tem. Piše samo, da se kontrolira itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me na koliko časa, oziroma kdaj se menja olje v v vilicah? Katero olje je najboljše za vilice? Je to odvisno od tipa motorja ali...? Gledam v navodila za vzdrževanje od svojega motorja, vendar nisem nikjer zasledil veliko napisanega o tem. Piše samo, da se kontrolira itd...

navadno je v vilicah olje SAE10 ..če hočeš mehkejše vilice daš 5 , če hočeš pa trše pa 15 ... obstajajo tudi vmesne gradacije in mejne - na lahko in trdo stran ... evo še link kjer si lahko pogledaš : http://tinyurl.com/899e6oz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si zadovoljen s sedanjim vzmetenjem (ni pretrdo in ne premehko), daš ob servisu isto kot je bilo do sedaj oz. če ne veš kaj je notri daš pa ka jer prizvajalec predpisal oz. kar ti priporoči serviser vzmetenja(on ti bo tudi najbolje svetoval glede na vrsto motorja in način vožnje).

Kar se pa tiče frekvence menjave olja, pa tako eni redno servisirajo na eno leto(Ohlins celo zahteva tako oz. na določeno količino prevoženih ur) drugi na dve tretji pa ko začne puščati na semeringih in potem podrejo vse skupaj in menjajo takrat vse.

Pa če sm kej zgrešil me ne takoj bičat:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem na svoji ST- jki zamenjal, ko sem kupil motor,dal sem pa notri 2,5 tršega kot piše v knjigi.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene pa zanima če so semeringi v vilicah standardni? (bi jih dobil v kaki trgovin z ležaji npr Kotal itd?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če so semeringi v vilicah standardni? (bi jih dobil v kaki trgovin z ležaji npr Kotal itd?)

Niso standardni vsaj ne pri veliki večini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že staknu na e-bayu pa naroču...12 eur z poštnino vred...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!