Skoči na vsebino

Novi Marof 2012, tel.: +385 91 907 6744


jose

Priporočene objave

Guma je 190 D211gp zmes 7813 (medium). Danci je nastavil rebound na zadnjem vzmetenju na 4 klike od max. trdo. Takrat se je trganje praktično ustavilo.

Nastavitve zadaj pa so bile sledeče: Stisk je bil nastavljen na srednjo trdoto (12 klikov), Rebound (10 klikov) - potem smo rebound prestavili na 4 klike.

Sedaj sem doma šel preverit nastavitve kompletnega vzmetenja in sem ugotovil, da sem imel sprednje vilice drugače nastavljene. Zadnje vilice pa sem tudi nastavil na nove nastavitve. Sedaj morem it probat, kako se to obnaša.

Nastavil sem po priporočenih nastavitvah za R1 za pisto.

Spredaj:

Vzmet: 4 kroge vidne

Stisk: 7 klikov

Rebound: 6 klikov

Zadaj:

Vzmet: 7 klikov

Stisk (počasne): 4 klike

Stisk (hitre): 4 obrate

Rebound: 12 klikov

Tako, sedaj imam izhodišče, pa bo potrebno na pisti videt, kaj in kako se bo guma obnašala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend ne moreva, lih 26ga sva imela v mislih..... Če dobim kompanjola ki ima avto s prikolico bi šel 27ga, če bo vreme ql.

27. še nevem, ker mam dan prej obveznosti in bom utrujen ;-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompresijo bolj na soft obrni

Rebound smo (kar precej) povečali, potem se je guma nekoliko očistila. Pri tem smo se zgledovali po GSX-R750, ki ima na Marofu 'vzorno' obrabo praktično enake gume (morda je razlika v širini - 200 vs. 190).

D.

Guma je 190 D211gp zmes 7813 (medium). Danci je nastavil rebound na zadnjem vzmetenju na 4 klike od max. trdo. Takrat se je trganje praktično ustavilo.

Nastavitve zadaj pa so bile sledeče: Stisk je bil nastavljen na srednjo trdoto (12 klikov), Rebound (10 klikov) - potem smo rebound prestavili na 4 klike.

Sedaj sem doma šel preverit nastavitve kompletnega vzmetenja in sem ugotovil, da sem imel sprednje vilice drugače nastavljene. Zadnje vilice pa sem tudi nastavil na nove nastavitve. Sedaj morem it probat, kako se to obnaša.

Nastavil sem po priporočenih nastavitvah za R1 za pisto.

Spredaj:

Vzmet: 4 kroge vidne

Stisk: 7 klikov

Rebound: 6 klikov

Zadaj:

Vzmet: 7 klikov

Stisk (počasne): 4 klike

Stisk (hitre): 4 obrate

Rebound: 12 klikov

Tako, sedaj imam izhodišče, pa bo potrebno na pisti videt, kaj in kako se bo guma obnašala.

Tenks, bo treba it sprobat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27. še nevem, ker mam dan prej obveznosti in bom utrujen ;-D

hehe, no sej bomo vidl kak bo vreme in vse. Bom ti pa javu kadar bomo šli dol.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, no sej bomo vidl kak bo vreme in vse. Bom ti pa javu kadar bomo šli dol.... :D

Škoda, da vas ni še kaj prišlo.

Vreme je bilo odlično: sonce 22°C in brez vetra. Na pisti pa 4 cestakarji in 1 supermoto.

Časovno smo pa leteli 20 m inut motorji, 20 minut gokardi.

Se moremo enkrat naslednjič zmenit, pa še kaj za spit in pojest sabo pripeljat, pa bo fešta prava :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče lahko poveš v katero smer ste nastavljali, da ste preprečili trganje zadnje gume?

Ravno zaradi tega nimam več veselja it na marof, ker mi gre guma prej kot na grobniku.

Nastavitve so bile dobre, sem pa ugotovil, da je bil moj način vožnje bolj ubijajoč za gumo kt bi lahko imel narobe nastavljen motor. Sem zunanji krog vozil v 2. prestavi in celotno notranjost v 1. prestavi. Je pač za zadnjo gumo pri 1000-ku pač prevelika obremenitev.

Sem se potem zadnje tri izhode začel ubadati z vožnjo v 2. prestavi kompletni notranji del, ter v 3. prestavi zunanji del - in glej ga hudiča, je guma bila takoj brez sledi upostošenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavitve so bile dobre, sem pa ugotovil, da je bil moj način vožnje bolj ubijajoč za gumo kt bi lahko imel narobe nastavljen motor. Sem zunanji krog vozil v 2. prestavi in celotno notranjost v 1. prestavi. Je pač za zadnjo gumo pri 1000-ku pač prevelika obremenitev.

Sem se potem zadnje tri izhode začel ubadati z vožnjo v 2. prestavi kompletni notranji del, ter v 3. prestavi zunanji del - in glej ga hudiča, je guma bila takoj brez sledi upostošenja.

Nevem če bo to glavni razlog, tudi sam sem vozil 1,2 na prejšnjem mopedu z original prenosi pa ni blo trganja gume.

Bo treba kaj nastavit, verjetno bolj na trdo...

Je pa tudi res da nad 1.13, 1.14 nič ne trga gume.

ps: sumim kot glavni krivec premalo temperaturo gum, ker če res ni vroče, se gume na marofu ohlajajo in prideš dol z cca 50-60 stopinjami

Popravljeno . Popravil Dani
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar na trdo, bolj na mehko moraš dat, ker sedaj ti jo trga ker guma pobira neravnine namesto vzmetenja, osnovna nastavitev je prednapetost vzmeti, če je to v redu potem kompresijo obrni bolj na mehko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar na trdo, bolj na mehko moraš dat, ker sedaj ti jo trga ker guma pobira neravnine namesto vzmetenja, osnovna nastavitev je prednapetost vzmeti, če je to v redu potem kompresijo obrni bolj na mehko

Pomoje je tudi krivo to, da je prednapetost vzmeti odzadaj nastavljena pretrdo (je na 8 od 9). Glede na meritev sag-a bi morala biti na 7. Nisem mogel spremenit, ker nisem imel sabo ključa.

Potem bom pa dal vse ostale parametre na tovarniško nastavitev.

Zadnja guma je imela cca 60°C na levi strani, sredina in desna stran pa cca 50°C zmerjeno z laserskim termometrom.

Priporoča pa se tudi guma trdote HARD 211GP, sedaj sem imel Medium 211GP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

mene pa zanima, če je kak interesent za izlet na marof v nedeljo 27.5?

Imam prikolico za dva motorja, rabim pa še enega motorista, ki ima avto s kljuko!!! :OK:

Sem pa iz LJ.

Če je kak junak, naj se javi.....

Popravljeno . Popravil Matej46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

mene pa zanima, če je kak interesent za izlet na marof v nedeljo 27.5?

Imam prikolico za dva motorja, rabim pa še enega motorista, ki ima avto s kljuko!!! :OK:

Sem pa iz LJ.

Če je kak junak, naj se javi.....

Je žal zasedeno imajo Redbull karting...

sem pa za akcijo da gremo kam drugam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je žal zasedeno imajo Redbull karting...

sem pa za akcijo da gremo kam drugam :D

:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :closedeyes: :glare: :sleep2: :mellow: a ni v soboto neki kartingi, a tut v nedeljo???? :mellow: :mellow: :mellow:

Kaj pa je drugega še???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :closedeyes: :glare: :sleep2: :mellow: a ni v soboto neki kartingi, a tut v nedeljo???? :mellow: :mellow: :mellow:

Kaj pa je drugega še???

V soboto je državno v kartingu, v nedeljo pa bi naj bil red bull day, kjer bojo sposojali kartinge in boš lahko vozil dirke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je državno v kartingu, v nedeljo pa bi naj bil red bull day, kjer bojo sposojali kartinge in boš lahko vozil dirke...

Res je, ta vikend imajo kartingi zasedeno pisto.

Najboljše bi bilo, če se zmenimo za soboto 02.06.2012 ali nedeljo 03.06.2012. Zaenkrat je pista fraj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, ta vikend imajo kartingi zasedeno pisto.

Najboljše bi bilo, če se zmenimo za soboto 02.06.2012 ali nedeljo 03.06.2012. Zaenkrat je pista fraj :grim

Če bo vreme vsekakor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo situacija je taka, moj kompanjol nima časa v soboto 2.6, še vedno imam prikolico, ne pa kompanjola z avtom s kljuko!!!

Če je kak junak iz LJ (tudi okolica) naj se javi.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat mamo v soboto in nedeljo dež doli napovedan :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat mamo v soboto in nedeljo dež doli napovedan :BUA:

Valda ker jz nimam časa je slab vreme ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje prikolico za najem - za dva motorja naj mi javi na pm.

Popravljeno . Popravil yamahayzfr6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za soboto je napovedan dež :BUA: .

Zgleda, da bomo morali prestavit na naslednji vikend (petek, sobota) :grim .

Uppercuter in Kreshped, kje sta vidva kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jst se fočkam :yea1: ! Kreshped pa pomoje tudi ni daleč.

Blo malce Marof-pause zdela.. Je padla ena Pannonia vmes (25.5), pa ne moreš bit na dveh koncih na enkrat :grrr !

Se vidmo dol ob vremenu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, sobota 09.06. zaenkrat po vremenskih napovedih zgleda fenomenalno: 28°C in brez vetra :OK:

Tako da v soboto gasa na Marof :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!