Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Al pa če ti kakšno stran za nazaj pogledaš :kva1:

 

Ups, dve strani nazaj. Matr ste pridni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

:slap: Verjetno je Duce, ki se nateguje v moto GP čist tak, kot se po cestah vozijo? Pa Hondica glih tako?

 

 

To je tko, kot se pacijenti čudijo, kako majo "optiko na AVTU" čist u 3,14zdi. In pol je materijal kriv, pa take štorije. Ko pa pacijenta "slučajno" pred Hoferjem vidiš, kako preko ta visokih robnikov - na pol gume parkira, in še kaj .................. ja ne seveda - avto je kriv.

 

Tudi je jasno in se ve, kako se vijaki zaščitijo. Da glih stran ne popadajo. Če pa furaš makino, in so 4je od 7 vijakov losani, ti pa tišiš k svina u buče, ja a je čudn, da stvar razfuka. :whistle:

kakršne rezultate dosega zadnje čase so ga zgleda zaprli na 100kw ....

 

- :topic:   pust gajbice na miru....

drugače pa kako zjebeš optiko na motorju - tako kot na 800gt ?? pri dobrih 40.000km ? wtf? moja suza ma na števcu napisano 48221km ...pa sem mel tri zajle za števc strgane vmes - torej plus 3000km min... pa nima lufta v prednjih vilicah ...ja boš rekel da to pa zato ker je letnik 1981 ? pa da so takrat še delali s kvalitetnimi materiali ?  pa so mi tud semeringi na vilicah puščali nekaj časa tako kot temu 800gt ...

 

pa če misliš odgovarjato prosim lepo - preberi , razmisli in potem odgovori ... s konkretnim odgovorom ali tehtno primerjavo ...

 

 

:kva1: NE.

 

Hočm rečt, da folk sam prčkari po mašinah - pa nima za burek - znanja - mislim.

 

Je treba kak šrauf z moment ključem zategnt - ne de - ampak kaj že to je. Pol pa se mal pošraufa - tkole preko palca in po "abčutku".

 

Je model tut sam pakne pa diske menov. Vse ok. Ko pa je blizu Paklenice mal pretiraval - mu je razpadel cel sprednji konc ................ in je šel mal v globino, preko ograje pogledat kako ribe plavajo.  No žal jih ni videl, ker ................ no pa pustmo tole.

 

Pa še paralela; mogoč: prjatu ma iste plužne od avta kt jest. No, moj je en mesec mlajši. Mojmu ni do sedaj v 7 letih blo NČ. Servis, pa olje, pa filtri pa brisalci ............. :OK: , no prjatu ma praktično sam še tablce originalne .............. :kva1: .............. če ni tut teh zamenjal, k je eno zgubu ............... :kva1: ................ a štekaš, kaj čm povedat................. :smoke:

 

se strinjam...zato pa obstaja "service manual" ...  samo je treba znat brati ...

 

zna biti , da se je to komu lahko že zgodilo tudi ko mu je pooblaščeni servis vijačil...sam ni potem nobenemu povedal...

 

dej ti raj kak fuglouž nared k tolk rad o gajbicah nakladaš -  :rtfm:  :topic: 

 

eno vprašanje - kakšno garancijo mi nudijo računi pooblaščenega serviserja če se ubijem z motorjem zaradi njegove napake , neznanja , površnosti ali malomarnosti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti razložim še enkrat, vidim, da ne razumeš: Kupi si japončka in se vozi z njim brez pravega vzdrževanja in se boš vozil tako, kot se je ta z Bmw, se pravi šravfal boš stvari, katere ti drugače nebi bilo treba, kapiš

Pa a si ti debilen ali kaj, saj sem ti rekel, da razumem, kaj zdaj utrujaš ''disertator''  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na napisano nekaterih, bi morali biti vsi modri in beli BMW-eji parkirani na servisu. Mogoče so pa narejeni za Dakar  :naughty: . Da ne pozabim, obe Yamahi sta odpovedali poslušnost na začetku sezone 2013. Ne, ni kardan odpadel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na napisano nekaterih, bi morali biti vsi modri in beli BMW-eji parkirani na servisu. Mogoče so pa narejeni za Dakar  :naughty: . Da ne pozabim, obe Yamahi sta odpovedali poslušnost na začetku sezone 2013. Ne, ni kardan odpadel. 

 

BMWjaši so jih vozili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmnja, ko že glih tolk ta jetra zagovarjaš...

 

Nerad, zelo nerad priznam, da imam prijatelje, ki tudi vozijo te pluzne od Bmflov. Mea culpa, so mi prevečkrat dal za kawo, da bi jih sedaj zatajil. :blush:

 

Eden od njih vozi še 1150 GS-ko s katero sem se nekajkrat veselo peljal. Saj veš, fant ima željo peljat kakšen dober motor, pa mu omogočiš, da se vsede še na kakšno Kawo, pa Hondo ali Yamahahaho. In takrat trpiš na BoljMaloWoziju. Sem dober po srcu, priznam.

 

S to omenjeno GS-ko ima že nekaj časa probleme, katere ti navajaš, da dajejo znake. Tuljenje in tresenje v kje pa drugje, kardanu. Servis, ne ugotovijo vzroka, sam se odloči, da mu zamenjajo vse ležaje v kardanu, zadeva enaka. Menjava gum ne pomaga. Počasi se navadi, včasih je bolje, včasih slabše. Servis pa poblaščen, da ne bo kakšnih nakladanj.

 

Drugi z K1200S-om je imel že pri čisto novem težave z agregatom. Mazanje. Lučka za olje se je prižigala. Seveda servis. Nekajkrat. SItuacija ista, dokler se mu ni odpulilo, in so po servisu malo sem pa tja letali. Po urgenci na matično firmo menjava celotnega agregata.

 

Sicer poznam tudi še enega, ki je z R 1200C naredil preko 100K km brez težav, a delež kvarljivih in očitno nepopravljivih je prevelik. Japonske pluzne, za kar jih imaš imajo mnooooogooooo nižji delež okvar. Z rednimi servisi ali brez. Jaz se na servise itak požvižgam in menjam olja in pakne sam, pa še kaj drugega če je treba, pa se mi kaj takega ne dogaja, še sploh pa ne pri nekaj 10K km kot pri Bemfah.

 

In da omenim še makarone. Neki vam vsem poznani in priznani serviser je na robu joka ob že nekajkrat podrti, predihtani in nazaj sestavljeni RSV mille preklel italijanske proizvode.

 

Tako da Bmflarji, lahko nakladate o dušah motorja, pripadnosti bmf farerjev, tudi o ergonomiji in voznosti lahko in kaj vem vse čem še, a o tehnični superiornosti nikar!

Japanezarji jih krepko scat peljejo. Do sedaj poznam le eno CBF600, ki so ji pred leti menjali agregat zaradi tovarniške napake. Tudi od enega od starih forumašev. Sicer pa so to vsi omenjeni.

 

Pa naj vam bo topel asfalt. Ob vseh teh tresenjih, rožljanjih in blokiranjih, ga rabite bolj kot drugi. :whistle:

 

Ma ja?! Zdej si spluvu Bmfla, pa use Špagetarje! Če bi malo pozorneje bral predhodne poste, bi prišel verjetno do enakega zaključka kot jaz. Bmfle je treba z OLJČNIM oljem mazati od zunaj Špagetarje pa od znotraj, pa problemov sploh bi bilo ne!!  Extra jumfer ole, of kors!!  To niso Tomosove šterke, k si lohk u mešanco dau magar jedilnga, če druzga ni blo!

 

Pa mejte se. 

Drekpumpa klavirfarer

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakršne rezultate dosega zadnje čase so ga zgleda zaprli na 100kw ....

 

- :topic:   pust gajbice na miru....

drugače pa kako zjebeš optiko na motorju - tako kot na 800gt ?? pri dobrih 40.000km ? wtf? moja suza ma na števcu napisano 48221km ...pa sem mel tri zajle za števc strgane vmes - torej plus 3000km min... pa nima lufta v prednjih vilicah ...ja boš rekel da to pa zato ker je letnik 1981 ? pa da so takrat še delali s kvalitetnimi materiali ?  pa so mi tud semeringi na vilicah puščali nekaj časa tako kot temu 800gt ...

 

pa če misliš odgovarjato prosim lepo - preberi , razmisli in potem odgovori ... s konkretnim odgovorom ali tehtno primerjavo ...

 

 

 

se strinjam...zato pa obstaja "service manual" ...  samo je treba znat brati ...

 

zna biti , da se je to komu lahko že zgodilo tudi ko mu je pooblaščeni servis vijačil...sam ni potem nobenemu povedal...

 

dej ti raj kak fuglouž nared k tolk rad o gajbicah nakladaš -  :rtfm:  :topic: 

 

eno vprašanje - kakšno garancijo mi nudijo računi pooblaščenega serviserja če se ubijem z motorjem zaradi njegove napake , neznanja , površnosti ali malomarnosti ?

na spomeniku ti bi pisalo, da nisi bil kriv :grim

Pa a si ti debilen ali kaj, saj sem ti rekel, da razumem, kaj zdaj utrujaš ''disertator''  :headbang:

vidim, da si retardiran

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sayo je vse povedu :kmet:

 

P.S. pa ne se žalit fantje,temo vzamte za kratkočasenje in humor :yes:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na spomeniku ti bi pisalo, da nisi bil kriv :grim

 

japajade ... ko bi preverjali podatke bi videli , da je bil redno servisiran na pooblaščenem servisu ... iz tega bi potegnili zaključek , da z motorjem ni bilo nič narobe in avtomatsko vsa krivda pade na voznika ...

si že kdaj slišal za odpravo serijskih napak v garancijskem roku ? ali veš kaj to pomeni ? 

 

temu se reče tihi vpoklic ...

za vsak slučaj ti povem : pelješ vozilo v garancijskem roku na redni servis in ti obenem zamenjajo tudi kose , zaradi katerih je prišlo do problema - ali bi mogoče prišlo - v določeni seriji vozil ...

če želiš še kaj zvedeti o tem lahko na PM ker ni govora o motorju a je sistem odpravljanja napak isti vendar je to zaradi bebavosti pooblaščenega serviserja - raje bi rekel furmanskega konja a bi žalil konje - prišlo na svetlo takoj po rednem servisu .. je pa zanimiva stvar ...če hočeš zvedeti kaj morajo skrivati in kako se zahebejo ker nimajo osnovneg logike o delovanju motornih vozil ...

 

javni vpoklic pa delajo za vsa vozila iz določene defektne serije ! ta vpoklic velja tudi za vozila izven garancijskega roka - če jim je slučajno že potekel...

 

javni vpoklic je obvezujoč za proizvajalca za vsa vozila v garancijskem in izvengarancijskem roku ..tista ki hodijo na pooblaščen servis obvestijo o vpoklicu , tista , ki pa ne hodijo na pooblaščen servis pač ne morejo obvestiti.... a če pripelješ vozilo na tak vpoklic za katerega si slučajno zvedel od nekoga - recimo na forumu -

so ga obvezani popraviti v okviru vpoklica ... nekateri vpoklici imajo lahko rok veljavnosti s strani proizvajalca tudi par let ..

 

tako da če imaš srečo med garancijo , da ti ne zablokira kakšen ležaj na zadnji aksi tisti mesec pred rednim letnim servisom in ti ga lepo potihem zamenjajo ... če pa nimaš sreče pa letiš s ceste boš pa posthumno fasal neprilagojeno hitrost - tudi policist ko bo videl štrajfno od zadnjega kolesa ne bo niti pomislil da ti je zablokiral ležaj ampak bo vzel v zakup blokiranje zadnje zavore v paniki ker si bil prehiter pred ovinkom....

če pa bo - slučajno mogoče kak tak kot naš borutt - mogoče zaradi šestega čuta , ki mu ne bo dal miru , dal preveriti vzdrževanje motorja na pooblaščenem servisu pa bo vse klapalo , tihega vpoklica pa ni nikjer zapisanega ker je to interna tajnost proizvajalca , ki je lahko povezana s hudimi sankcijami proti uradnemu prodajalcu ali serviserju  - ja kaj bo ??? 

 

dvomim da se ima čas posvetiti nekemu notranjemu sumu pa guglat tri tedne po yutubu da bi mogoče našel opis tehnične pomankljivosti s strani proizvajalca , ki je padla pod tihi vpoklic in s tem opravičiti svoj sum o tem , da pa mogoče le ni kriv voznik navkljub dejanskemu - videnemu ! - končnemu stanju po nesreči....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sayo je vse povedu :kmet:

 

P.S. pa ne se žalit fantje,temo vzamte za kratkočasenje in humor :yes:

:eek:  ni vse povedu .... :boobies:  ga tud vozjo  ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sayo je vse povedu :kmet:

 

P.S. pa ne se žalit fantje,temo vzamte za kratkočasenje in humor :yes:

Ti se kr zajebavi, sam zame je to ena ta najbl resna rema!

Na sploh sm resn člowk...

 

A si lohk tega kmetavzarskiga smajlija sposodim? :kmet:  A maš tud kekšnga z berglami? ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. pa ne se žalit fantje,temo vzamte za kratkočasenje in humor :yes:

jest sm to temo zagrabil sila resno in grem na nož z vsakim :beer2: , sam enim je nekaj težko dopovedat :fight2:, tako kot meni :headbang: , po treh aplavzih okoli uh, mi je vse jasno :grim , edin se zna zadeva zakomlicirat, da če me aplaudiraš premal, mam 110kg in v treningu sm že celo življenje :hooray: ,drgač pa valda, je to najboljša teme na tem forumu za humor in kratkočasenje :grim  in prijateljsko prepričevanje :004 , pa tudi blamiranje nekaterih akterjev :kva2: , pa nebom poimensko :K

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj tudni nov model BMW-ja ni primeren za teren, je nazorno prikazano spodaj....

 

http://youtu.be/gjq7kxAf82k

 

predhodni model pa je po večini takole izgledal....

 

334042137_gWfb6-L.jpg

 

:D

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMWjaši so jih vozili.

V bistvu si tule zadel esenco tele teme.

Edina stvar, ki je slabša od BMWja je:

 

BeeMWejaš  :evilgrin:  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sayo je vse povedu :kmet:

 

P.S. pa ne se žalit fantje,temo vzamte za kratkočasenje in humor :yes:

zase se brigi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet si testiral svoje vozne sposobnosti :kva2:

 

Če dobro pogledaš 

 

Zakaj tudni nov model BMW-ja ni primeren za teren, je nazorno prikazano spodaj....

 

http://youtu.be/gjq7kxAf82k

 

predhodni model pa je po večini takole izgledal....

 

334042137_gWfb6-L.jpg

 

:D

 

Da lahko ostanke parkiraš na terenu moraš imeti predelano stransko stojalo, da zdrži odvečno težo, sicer je naravni ugrez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ga ni na evolucijski lestvici :P

 

post-18923-0-85720600-1389183218_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

über alles :grim , zdej si me pa mal razočaral :eek: , pa bi ja mogu vedet :grim

lestvica alienov, ni bila objavljena :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu si tule zadel esenco tele teme.

Edina stvar, ki je slabša od BMWja je:

 

BeeMWejaš  :evilgrin:  :slap:

Jiiiihaaaaaaaaa!!!!! :lol: :lol: :lol:

Zmeraj rajš imam to temo! :OK:

 

 

Madonca, sploh se nisem zavedal, da sem tako lepo po evolucijski lestvici napredoval.

Ostane mi samo še pohod na Olimp. :smoke:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!