Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

vlaga ne pomaga BMW-ju, ker lager (tudi nekardanerju) vseeno pikne....

 

BMW F800 GS Wheel Bearing Catastrophic Failure

 

Folks, I have been put on this earth to warn you that if you own a BMW F800 GS, you need to have your wheel bearings checked.

 I shut her down, leaned it on the side stand, and prepared myself mentally for the coming to grips with the concept of WTF. I never could have guessed the horror I would then see. The rear brake rotor was covered in smeared silver metal, it almost looked like metallic grease. But this was no grease. It was molten metal from a disintegrated wheel bearing that had cooled and welded my rear wheel in an unmovable state. The ABS sensor was melted from the obvious heat that was transferred through the rear brake caliper. The forged caliper mount, discolored brown from the heat. As I write this, my bike is sitting on a trailer, waiting to be taken to my local mechanic to have the damage assessed...

 

Liquified wheel bearing. That silver stuff is metal.

FU_BMW9.jpg

 

ABS Sensor completely melted

FU_BMW5.jpg

 

So Much Heat Transferred Through Rear Brake Caliper

FU_BMW7.jpg

 

Note the Discoloration of the Forged Caliper Mount, and the Metal on the Rotor

FU_BMW4.jpg

mene bolj ti kardani zanimajo:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=207492 pa res ne bi rad, da bi razpokali ali se presušili!!!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vlaga ne pomaga BMW-ju, ker lager (tudi nekardanerju) vseeno pikne....

 

BMW F800 GS Wheel Bearing Catastrophic Failure

 

Folks, I have been put on this earth to warn you that if you own a BMW F800 GS, you need to have your wheel bearings checked.

 I shut her down, leaned it on the side stand, and prepared myself mentally for the coming to grips with the concept of WTF. I never could have guessed the horror I would then see. The rear brake rotor was covered in smeared silver metal, it almost looked like metallic grease. But this was no grease. It was molten metal from a disintegrated wheel bearing that had cooled and welded my rear wheel in an unmovable state. The ABS sensor was melted from the obvious heat that was transferred through the rear brake caliper. The forged caliper mount, discolored brown from the heat. As I write this, my bike is sitting on a trailer, waiting to be taken to my local mechanic to have the damage assessed...

 

Liquified wheel bearing. That silver stuff is metal.

FU_BMW9.jpg

 

ABS Sensor completely melted

FU_BMW5.jpg

 

So Much Heat Transferred Through Rear Brake Caliper

FU_BMW7.jpg

 

Note the Discoloration of the Forged Caliper Mount, and the Metal on the Rotor

FU_BMW4.jpg

mene sam zanima, kaj ga je ustavlo, da je to opazil in koliko časa je potreboval, da je sploh ugotovil, kaj je narobe :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj ti kardani zanimajo:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=207492 pa res ne bi rad, da bi razpokali ali se presušili!!!!

Jaz se pa bojim, da imajo po šmeru okus... :blush:

So prebliz bmfam...

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes se pa bojim, da bodo po spletu zakrožile takšne fotografije

 

ne rabiš se bat...realnost za Harleye je jasna...

 

Anti-harley-ad.jpg

 

za razliko od BMW-jev, kjer jih 95% konča ...

 

02102010814klein.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil spet sigurno en pameten voznik bmfa z rednim vzdrževanjem in posluhom za tehniko :OK:

 

P.S. sneci a je kakšen bmf v Sloveniji ki se mu je to zgodil :grrr

 

Tudi tega ne moreš videti v Slo., ker so po garažah...

 

bmwgsadventuresidecarrov.jpgbmw-gs-adventure-snowban.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem ti jaz kriv ,da nimaš garaže :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tu in tam se najdejo tudi dobri/realni BMW vozniki, ki se radi slikajo zraven svojih trofej, pa čeprav mu nekaj iz riti visi.

 

img3953.jpg

 

:D

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj, ko bebice ste!

 

povejte mi, kateri resni motorist se sploh lahko vozi s čim drugim kot z bmw-jem

 

ok, razumem nasilneže posebne vrste, takim motor že takoj, ko se ga dotaknejo zašepeta: pusti me pri miru, nisem zate, niše še dozorel, da me jahaš

in če si tečen, ti kako zapestje zvije, če pa še kar vstrajaš, pa greš v nakupa, bmw- eje pa te nemška  lepota in kakovost  prepozna kot poševnoookega ljubitelja se ti maščuje s kakim stopljenim lagerjem...

 

mora bit spoštovanje, ljubezen, moraš ga božat, gladit, če je potrebno tudi opremiti z napisom zadaj BMW ali mornda BMW1 ali iLOVEbmw ali forever 

 

pljuvači, kurjači, nevoščljivci, tehnični neizobraženci, izdajice, nikoli ne boste videli bmwjevega kraljevstva!!!!

 

PS:delam napake, mam roko v gipsu!!

Popravljeno . Popravil čur
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

PS:delam napake, mam roko v gipsu!!

 

bmw, kajneda?

sigurno je šlo talevo zapestje!

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj, ko bebice ste!

povejte mi, kateri resni motorist se sploh lahko vozi s čim drugim kot z bmw-

do sedaj še nihče ni podal definicije " resni motorist", bi me pa razlaga silno zanimala :) Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorilna, da bo objestna vožnja, parkiranje, da izteka olje itd. :)

 

Ogniti se v velikem loku.

Misliš na cesti UMAKNIT !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... nekaj me bega -zakaj pa starim boxerjem niso pokali kardani? Resno, ne mislim kritizirati novih. Je včasih bil boljši material?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so sestavljali motorje inžinirji in strokovnjaki,danes pa ekonomisti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... nekaj me bega -zakaj pa starim boxerjem niso pokali kardani? Resno, ne mislim kritizirati novih. Je včasih bil boljši material?

Tudi novi, ki so zdaj na novih R-ih(pri K-ajih že od leta 2005) na levi strani ne pokajo,če malo pogledaš slike koliko jih preobremenijo in potem še vozijo s temi GS-i po raznih nemogočih brezpotjih,vodi,blatu itd. ni čudno,da se tunel zlomi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak za ziher imaš enega za rezervo še doma  :smoke:

Veš imam tako prakso,ko imam nekaj v rezervi NIKOLI hudič ne vzame ! Sicer pa je vse od K-aja naprodaj  1/2 nove cene !

Ps.kupil enga K 1200 R-a karamboliranga in je že v refuzi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

povejte mi, kateri resni motorist se sploh lahko vozi s čim drugim kot z bmw-jem

mora bit spoštovanje, ljubezen, moraš ga božat, gladit, če je potrebno ......

 

pljuvači, kurjači, nevoščljivci, tehnični neizobraženci, izdajice, nikoli ne boste videli bmwjevega kraljevstva!!!!

 

PS: kljub roki v gipsu, ne delam napak ....

 

... no,  končno spet en taprav motorist .... :OK:

 

... to, stari, kar povej jim, .... :jezen

 

.... tem neizobražencem .... kaj je bimerjevo kraljestvo .... :kva2:

 

 

 

 

.

ps.

... jest ti verjamem vse, kar si napisal ... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Japoncih še vedno velja tradicija, da če je slabo narejeno = harakiri.

Pri Švabih pa se očitno preseli oddelek nižje, na kardane :)

ti pa si optimist :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tu in tam se najdejo tudi dobri/realni BMW vozniki, ki se radi slikajo zraven svojih trofej, pa čeprav mu nekaj iz riti visi.

 

img3953.jpg

 

:D

Ta je zihr KTM-ovc :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!