Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Meni je versači na zadnjem izletu popil 3,89l/100km.

 

Neprecenljivo.

 

Zanimiva zgodba s termostikalom in GSko, da se motor ugasne pri normalni vožnji v tem podnebnem pasu.

 

Le kako je šele v Afriki, kjer je bolj toplo?

:lol: no pa dejva,mam čas :P .....

1. Versači je 650ccm .......GSA 1200ccm......mislim,da ne rabim nič dodajat,poraba je še vedno daleč v prid GS,

2.Kaj je tako neprecenljivega,da motor ki je 100kg lažji ima 50hp manj in cca 600kubikov manj popije samo liter manj in še to pri vožnji,kot bi ga peljala nuna :P .......res je neprecenljiv ta Versači B)

3.Normalna vožnja je zate kaj? Motor je ugasnil pri zunanji temperaturi 33stopinj in 2h v koloni ki se je premikala oz. se sploh ni premikala več kot 5kmh.

No jaz svoje navedbe vedno argumentiram z dejstvi in pričami.IgorKR je zagrižen Japonček,a pošten in resnicoljuben možak,vprašaj ti bo potrdil navedbe.

Sneči kako je pa v Afriki pa res ne vem,bi si pa želel enkrat zvedet,pravgotovo pa ne z Versačijem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je ETK. tehnična skica. kje je, kko zgleda, s kašnim šraufom se ga kolk zategne, kataloška cifra in optionally še cena. to je ARGUMENT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepota zračnega hlajenja je da tudi, če bog ne daj zaradi prevelike temperature "zariba" se ko se zadeva ohladi lepo teče dalje. škoda je sicer lahko večja ali manjša, gotovo je poraba olja nekoliko večja, pa moč nekoliko pade. pa sej to bmw fahrerji pošteno dobro veste ;) pa lastniki starodobnikov ali tomo vinkovičev :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepota zračnega hlajenja je da tudi, če bog ne daj zaradi prevelike temperature "zariba" se ko se zadeva ohladi lepo teče dalje. škoda je sicer lahko večja ali manjša, gotovo je poraba olja nekoliko večja, pa moč nekoliko pade. pa sej to bmw fahrerji pošteno dobro veste ;) pa lastniki starodobnikov ali tomo vinkovičev :P

No pa je prišel še odvetnik od lajbnčka......... :grrr

dejstvo je ETK. tehnična skica. kje je, kko zgleda, s kašnim šraufom se ga kolk zategne, kataloška cifra in optionally še cena. to je ARGUMENT.

Z kom se ti sploh pogovarjaš???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni nama dolgčas, ti si taka cvetka ki prav kliče po tem da ga mal 'okominiš'.

 

Pridi me peljat scat takoj k me tišči.

 

 

 

Sej nima termostikala, zdej samo to kmetek nabija ker mu je mal nerodno rečt da mu je tak 'stroj' ribnil.

Ne morm takoj,če mam vse zaribano pa zlomljeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Z kom se ti sploh pogovarjaš???

 

 

sam res. hahaha

 

strela kr neki strela. etk etk etk... 

LOL

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekoga, ki bi potrdil superiornost mojega (in tvojega) že tako izvrstnega motorja z lociranjem senzorja za previsoko temperaturo olja/motorja in stikala za ugašanje v takem primeru.

Mogoče bi to lahko bil en kmet2 k ful pozna te zadeve, a ga poznaš? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no bmwjaši lepo je bilo bit v vaši družbi, zdej gremo pa kej finega pojest. z vami res ni nikoli dolgčas :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekoga, ki bi potrdil superiornost mojega (in tvojega) že tako izvrstnega motorja z lociranjem senzorja za previsoko temperaturo olja/motorja in stikala za ugašanje v takem primeru.

Mogoče bi to lahko bil en kmet2 k ful pozna te zadeve, a ga poznaš? :P

Vpraš Kiriča,ti ga bo on pokazal ,pa narisal pa mogoče tud kam vtaknil,tam kjer se pregrevaš :kva1:

No sej jaz vidim,da bi mogu na knjigo ,ki sem ti jo posodil,tud napisat,od kje je,kam naj pride nazaj in komu je vrni ;)

Mogoče bi laho ena Bela Strela ki je tako dosledna in pametna to tudi naredila :yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolša obramba je napad, a ne? :P

 

sej te ne morm niti ujet če nisi u golfu, da bi ti jo vrnila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet a tvoj tomo vinkovič ima vodno hlajenje al zračno :?

Mam jih več,katerega misliš :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolša obramba je napad, a ne? :P

 

sej te ne morm niti ujet če nisi u golfu, da bi ti jo vrnila!

Golfu :eek: .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je ugasnil pri zunanji temperaturi 33stopinj in 2h v koloni ki se je premikala oz. se sploh ni premikala več kot 5kmh.

 

 

Kmet2 termometer pojdi reklamirat. Jah tudi BMW-ji niso več to kar so bili. Temperatura je bila 38°C 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zgodba s termostikalom in GSko, da se motor ugasne pri normalni vožnji v tem podnebnem pasu.

 

Le kako je šele v Afriki, kjer je bolj toplo?

 

V Afriki se ugašajo KTM-ji :xx:  Bimerji pa laufajo k't urca :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni čudno, da vam vse crkuje, Moj kwak :ninja:  nima niti displeja temperature hladilne tekočine, pa zunanje temperature tut ne kaže, pa v kateri brzini mam tut ne kaže. Je moped tok pameten, da če zmanjka hladilne tekočine se sam fgasne :D

Zunanje temp tut ne rabi, če je vroče, ti je vroče, če je pa zunaj mraz te zebe. :P

V kateri brzini mam, pa tut ni važno, v sedmo noče, vmes pa vse laufajo.  :grim

 

Dragi moji, to je vesoljska tehnologija, ki jo švabe še ne morjo razumet, zato stavijo eno miljardo senzorjev, pa stikal, pa kajjz vem kaj, sam da lahko "onboard compjuter" preračunava in ugotavlja a se je kaj pokvarilo. Pa na servisih morjo vse te senzorje in stikala tut pogledat in to vse košta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: no pa dejva,mam čas :P .....

1. Versači je 650ccm .......GSA 1200ccm......mislim,da ne rabim nič dodajat,poraba je še vedno daleč v prid GS,

2.Kaj je tako neprecenljivega,da motor ki je 100kg lažji ima 50hp manj in cca 600kubikov manj popije samo liter manj in še to pri vožnji,kot bi ga peljala nuna :P .......res je neprecenljiv ta Versači B)

3.Normalna vožnja je zate kaj? Motor je ugasnil pri zunanji temperaturi 33stopinj in 2h v koloni ki se je premikala oz. se sploh ni premikala več kot 5kmh.

No jaz svoje navedbe vedno argumentiram z dejstvi in pričami.IgorKR je zagrižen Japonček,a pošten in resnicoljuben možak,vprašaj ti bo potrdil navedbe.

Sneči kako je pa v Afriki pa res ne vem,bi si pa želel enkrat zvedet,pravgotovo pa ne z Versačijem :D

 

1.

Ja pa ne bomo zdaj takšnih primerjav delali :) ali pač

 

Versači ima pri 90km/h enako hitrost kot GSA pri 90km/h a ne? s tem, da rabi GSA 1200 kubikov in preko 100PS da se premakne do te brzine.

In seveda pri isti brzini znatno več popije, gre pa enako... res neprecenljivo, če gledaš da je versači skoraj 3x cenejši pa se pripelješ v iste kraje in to ceneje. Le kako je to mogoče. Pa celo vodno hlajen. 

 

2.

Je nuna manj vredno poslanstvo kot kmetovalec?

 

3.

33 stopinj je običajno poletje. Lani sem se poleti cel dan vozil na 40 stopinj brez kakršnekoli težave. Pač so nekateri mislili tudi na to in naredili vodno hlajenje + ventilator, drugi pa na to niso niti pomislili, čeprav bi lahko dali vsaj ventilator :)

 

4.

Ne želi si peska z GSA, se ne boš več izkopal :) preprosto ni za to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Ja pa ne bomo zdaj takšnih primerjav delali :) ali pač

 

Versači ima pri 90km/h enako hitrost kot GSA pri 90km/h a ne? s tem, da rabi GSA 1200 kubikov in preko 100PS da se premakne do te brzine.

In seveda pri isti brzini znatno več popije, gre pa enako... res neprecenljivo, če gledaš da je versači skoraj 3x cenejši pa se pripelješ v iste kraje in to ceneje. Le kako je to mogoče. Pa celo vodno hlajen. 

 

2.

Je nuna manj vredno poslanstvo kot kmetovalec?

 

3.

33 stopinj je običajno poletje. Lani sem se poleti cel dan vozil na 40 stopinj brez kakršnekoli težave. Pač so nekateri mislili tudi na to in naredili vodno hlajenje + ventilator, drugi pa na to niso niti pomislili, čeprav bi lahko dali vsaj ventilator :)

 

4.

Ne želi si peska z GSA, se ne boš več izkopal :) preprosto ni za to.

1. ti si jih prvi začel,prva trditev o hitrosti ,res je 90 je 90kmh. In res je pripelješ se na cilj,kako se pripelješ na cilj je pa spet druga zgodba(komfort,vzmetenje,avtonomija...itd-...če so ti pač všeč 3x cenejši motorji tud prav,men noben ne paše,sem enostavno prevelik za takšen kinder jajček,bi pa z veseljem 3x manj plačal za njega,to je pa res!

Ja stari to vodno hlajenje,pa to je cela vesoljska tehnologija,še WD40 in greš lohk Richardu Bransonu konkurenco zganjat :kva1:

2.metaforično sem primerjal vožnjo nune in predvidevam,po tvojih postih,tvoje vožnje :P direkten odgovor: ne poznam nobenega od omenjenih poslanstev

3.Ni potrebe po vodnem hlajenju,jaz se vozim dan in noč :P motor je narejen za vožnjo,ne za stanje in onesnaževanje okolja,takrat ga ugasneš,pa ni problema,zakaj bi okolje onesnaževali še z antifrizom ^_^

4.Nisem takšen kot ti,ki govoriš iz izkušenj in doživetij drugih.Jaz rad poizkusim sam,če ne gre to tudi pošteno povem,ko probam povem.

 

Vrjetno si mislil zajkla :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Ja pa ne bomo zdaj takšnih primerjav delali :) ali pač

 

Versači ima pri 90km/h enako hitrost kot GSA pri 90km/h a ne? s tem, da rabi GSA 1200 kubikov in preko 100PS da se premakne do te brzine.

In seveda pri isti brzini znatno več popije, gre pa enako... res neprecenljivo, če gledaš da je versači skoraj 3x cenejši pa se pripelješ v iste kraje in to ceneje. Le kako je to mogoče. Pa celo vodno hlajen. 

 

2.

Je nuna manj vredno poslanstvo kot kmetovalec?

 

3.

33 stopinj je običajno poletje. Lani sem se poleti cel dan vozil na 40 stopinj brez kakršnekoli težave. Pač so nekateri mislili tudi na to in naredili vodno hlajenje + ventilator, drugi pa na to niso niti pomislili, čeprav bi lahko dali vsaj ventilator :)

 

4.

Ne želi si peska z GSA, se ne boš več izkopal :) preprosto ni za to.

 

ej čist tko, nisem nek stručko pa vseen... 

 

ista hitrost, ista prestava, sam predvidevam da GSA se pelje na nižjih obratih???  pol bi posledično mogla bit tut manjša poraba???  

 

popravi me če se motim, lahk da sem čist mim useku in post temelji na predvidevanju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!