Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Jaz se v takšnih primerih vsedem za komp in frustracijo kontrolirano spustim v mail BMW centrali v nemčiji, po možnosti kakšnemu quality assurance ali customer relations managerju in mu obrazložim, kako njihov slogan 'Pri nas je kupec na prvem mestu' (viden pri BMW AC Cosmos v Ljubljani) zgleda v praksi in da to pač ni to. Če dobim kilav ali noben odgovor pa napišem še, da svoje razočaranje ne bom držal zase temveč jim bom naredil ustrezno reklamo kjerkoli bom lahko, čeprav bistveno raje pišem o svojem zadovoljstvu z izdelki ali prodajalci.

Jaz se v primeru, da za svoj denar ne dobim reklamiranega in željenega, obrnem na peti, jim zapojem "balado o ljubezni psu in materi" (copyright ni moj!) in grem u drugo štacuno po proizvod druge firme. Če se mi ljubi jih kje pokozlati, pa ne izpustim prilike, ne mislim pa se z njimi pregovarjat! Iz istega vzroka fotkam in snemam s Canon-om, na Nikona pa sam še ščijem. Če mi ga šenkaš, bo čez pol ure v malijh oglasih!

Kar se mopedov tiče, ta propelerska jajca še zdaleč ne dosegajo  ajde, da ne boste v luft skakali in se od tal odbijali orto bmf zaljubljenci, ne presegajo kvalitete drugih znamk toliko da bi se pustil iz odzad na suh jahat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le čevlje sodi naj Kopitar :smoke:

Alpina, Adidas, Bata,..., to vse so čevlji. :smoke:

Ajaaaa, Bmf je izven klase, se sorčkam za nevednost! :blush:

Fantje in dekleta, dejte no spustit kriterije, pa malo manj zviška gledat na te opanke. Ne bit žleht, saj si niso sami krivi... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpina, Adidas, Bata,..., to vse so čevlji. :smoke:

Ajaaaa, Bmf je izven klase, se sorčkam za nevednost! :blush:

lej, men so najboljše Asics, laufam mali maraton brez problema, ko laufam v Adidas ali Nike, me po 10km bolijo kolki, tak da to o tvojih čevljih ne drži vodo, nekomu pa Asics ni po godu, tak da : Le čevlje sodi naj Kopitar :smoke:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mopedov tiče, ta propelerska jajca še zdaleč ne dosegajo  ajde, da ne boste v luft skakali in se od tal odbijali orto bmf zaljubljenci, ne presegajo kvalitete drugih znamk toliko da bi se pustil iz odzad na suh jahat!

 

Ta propelerska jajca imajo svoj čar, ker so jih naredili tako, da jih tudi povprečen voznik zlahka dobro vozi in ker je vsa tista elektronika uporabniku precej prijazna.

 

Nekateri kupujemo rabljene motorje večji del svoje motoristične kariere. Glede na to, da so te reči izven garancije in da je realno pričakovati kakšno okvaro, se ne obremenjujemo preveč. Če bi pa kupoval novega za tisti abnormalen denar (po mojem mnenju, seveda, kdor ima naj uživa) bi pa bil upravičeno tečen na prodajalca, firmo, boga, sebe in cel svet :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, men so najboljše Asics, laufam mali maraton brez problema, ko laufam v Adidas ali Nike, me po 10km bolijo kolki, tak da to o tvojih čevljih ne drži vodo, nekomu pa Asics ni po godu, tak da : Le čevlje sodi naj Kopitar :smoke:  

Upam da potlej vsaj čevlev ne dela Bmf, ker potlej bi ti bos po svetu letal. No ja, ne čist bos, lep kičast zgornji del brez odpadlega podplata še ne pomeni bos.

 

.

.

.

.

Pa ne me basat! :kva1: Sej tud šuhe delajo: Blue-White-Puma-BMW-Shoes-Mens-840OY88.j

Aja, saj ih ne delajo oni. Sam svoj propeler gor limajo. :glare:  Tko kot na kitajska jajca.

No ja, ne sam kitajska: "Puma shoes are made in several factory locations such as China, El Salvador, Indonesia and Turkey."

Isto seveda velja za ostalo pod znamko propelerja.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak kot vse firme, ki so kaj vredne :kva2:

 

 

Tale "vredne" je stvar debate. Pa ne prav globoke!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da potlej vsaj čevlev ne dela Bmf, ker potlej bi ti bos po svetu letal. No ja, ne čist bos, lep kičast zgornji del brez odpadlega podplata še ne pomeni bos.

 

.

.

.

.

Pa ne me basat! :kva1: Sej tud šuhe delajo: Blue-White-Puma-BMW-Shoes-Mens-840OY88.j

Aja, saj ih ne delajo oni. Sam svoj propeler gor limajo. :glare:  Tko kot na kitajska jajca.

No ja, ne sam kitajska: "Puma shoes are made in several factory locations such as China, El Salvador, Indonesia and Turkey."

Isto seveda velja za ostalo pod znamko propelerja.

 

A tista bela reč na peti podplata je en tak mini kardanček? :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tista bela reč na peti podplata je en tak mini kardanček? :hmm:

Kwa, a se še drži zraven? :kva1:  Ne bo dolg!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mirki, da se ne vtopiš :kva2:

N'č bat, Kawasaki tud podmornce dela!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a razne honde, yamaha, ipd. pa delajo izključno na japonskem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vrtne pripomočke, glasbila,...

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pomislil,da ima tovarna poddobavitelje, ki niso dobavili? Najbrž nisi toliko naiven, da misliš, da vse naredijo sami iz nule.

če prodajalec naroča nekaj za znanega kupca in ne na zalogo :

 

-preveri zalogo pri dobavitelju / matični tovarni ki ima v svojem REDNEM programu to dodatno opremo...

 

- pridobi od dobavitelja dobavni rok (ker gre za artikel iz redne ponudbe dodatne opreme je cena seveda znana )

 

-če dobavitelj / matična tovarna tega artikla nima na zalogi mora svojemu prodajalcu sporočiti rok dobave od podproizvajalca

 

-prodajalec obvesti stranko/končnega kupca o roku dobave ...če rok dobave kupcu odgovarja se artikel naroči pri matični tovarni , ki je dolžna svojemu proizvajalcu poslati potrdilo naročila z dobavnim rokom oz. datumom dobave ..

 

če artikel zamuja :

prodajalec je dolžan obvestiti stranko o zamudi ..

- če se stranka strinja s podaljšanjem dobavnega roka je ok ..ponavadi do 3 dni čez rok naj ne bi nihče kompliciral

 

-če niso v igri kakšni penali na katere je vezan kupec ( seveda v primeru predplačila )- v konkretnem primeru kovčkov je fora , da če bi bil kupec kovčkov organizator potovanja v afriko pa mu prodajalec kovčkov le teh ne bi dostavil do 3 dni pred odhodom navkljub potrjenemu dobavnemu roku , ki ga je dal stranki - potem se pa gre lahko stranka "ko je jači" na sodišču kjer lahko toži prodajalca za kar lepo odškodnino

 

- če predplačila ni je načeloma odgovornost prodajalca do kupca predvsem moralna ..

 

-načeloma ima stranka vso pravico zahtevati dodaten popust na netto ceno (odvisno od zneska vendar je to ponavadi nekje med 3 in 7% - odvisno tudi od dolžine  podaljšanja dobavnega roka glede na čas prvotnega dobavnega roka

 

- zaradi zamude same dobave artikla lahko pa lahko brez kakršnihkoli stroškov tudi stornira svoje naročilo , saj artikel ni bil dobavljen pravočasno / v dogovorjenem in potrjenem roku... v skladu z zakonom o varstvu potrošnikov je kupec upravičen  do povračila celotnega zneska , ki ga je vplačal ob naročilu ( avans , predplačilo )..

 

in ja ... prodajalec nej ne bi vzel avansa pred kupčevo potrditvijo dobavnega roka ...

je pa tako - eno je poštenje in poslovni odnos , drugo pa nateg oziroma puljenje penezof od stranke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ko Thampija preberem se morem potem zmerom mal odpočit,podobno kot da bi se vozil s Triumphom :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ko Thampija preberem se morem potem zmerom mal odpočit,podobno kot da bi se vozil s Triumphom :D

jst ti nism kriu če si soja najbolš leta na bmfli zabil pa nis mel nč od tega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sm dns prebral, saj ne da koga plašim:

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/General-news/2014/June/jun0514-BMWrecall/

 

polizdelek?

 

A statement from BMW reads: "We regret to inform you that with immediate effect all 2014 R 1200 RT with Dynamic ESA must not be ridden.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povem še svojo izkušnjo z BMW. 

V začetku leta sem naročil BMW RT (nov model). Sem ga opremnil na polno. Vse lepo in prav. Konec aprila pride motor. Trgovec mi sporoči, da je motor prišel. Ampak manjka pa zadnji kovček, pa dodatne LED luči. In sedaj je minil že 1 mesec, pa o mojem kovču ni ne duha in sluha.

Trgovec tukaj ni nič kriv, ker je vse naročil in ni pozabil.

Ampak ingorantski odnos tovarne do nas kupcev. Kako lahko dobavijo motor, kufra pa ne. 

 

To je sigurno moj zadnji BMW, ker jim enostavno tega ne oprostim. 

zgleda da kovček boš rabil ne ..kar nazaj jim ga pelji ..aja ne seš ..avtovleka?

 

tole sm dns prebral, saj ne da koga plašim:

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/General-news/2014/June/jun0514-BMWrecall/

 

polizdelek?

 

A statement from BMW reads: "We regret to inform you that with immediate effect all 2014 R 1200 RT with Dynamic ESA must not be ridden.

 

pa lej sej vsi vemo da švabi niso polovičarji ....

a je spet kakega ubogega ničhudegaslutečega novinarja spajlalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napredujejo...sedaj ti vsaj povejo, da so ti prodali potencialno smrtno nevaren izdelek. Prej so ti prodali polizdelek in se delali, da te ne poznajo, ko je kardan vstran padel.

 

Tole bi lahko bil dober biznis za odvetnike.

 

No tisti, ki kupujemo rabljene se ne sekiramo preveč saj so otroške bolezni že mimo. Vseeno pa redno preverjamo končni prenos, kajti sovražnik nikoli ne spi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da bi tole bolj spadalo v temo avtomobilizem, ampak sem se ob prizoru spomnil na tole temo.... :)

 

Danes proti večeru, je na Šmartinki na sredini križišča (pri City parku), starejši možakar elegantno tankal bencin v svoj novi model X5-ke  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da kovček boš rabil ne ..kar nazaj jim ga pelji ..aja ne seš ..avtovleka?

 

 

pa lej sej vsi vemo da švabi niso polovičarji ....

a je spet kakega ubogega ničhudegaslutečega novinarja spajlalo?

 

 

Mater si me potolažu... Glih za ponedeljek načrtujem eno dolgo furo (cca 600km). Zdej sem pa v resni dilemi, ali grem ali ne...

No kakega vabila za servis še nisem dobil...

 

Glede tistega, kar si pisal o reklamaciji:

- ko sem vplačal motor, nisem bral tistih papirjev in rok dobave ni napisan. Torej lahko moj kovček čakam še leta, pa se nimam kam žalit. Seveda sem moral pa vse plačati (motor + opremo), sicer se pa še vozil ne bi... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej si naročil v ceni novega.. ni v celoti izdobavljen ...če ti to kaj pove in pomaga - varstvo potrošnikov...

aja pa ne serji ga s furo ... al fura al pa se skantat se mi zdi da ni dileme ... pelji ga na servis pa naj ti ga poštimajo ali pa dajo pisno uradno zagotovilo da je motor izpraven .. le to spravi k odvetniku zraven oporoke ..

še zmer rajš vidm da je ena bmfla en tedn manj na cesti pa en motosvetovc cel..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!