Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Z mojim Bavarcem imam skoraj 50 K kil. še NIKOLI  NIČ razen 4 X servis !(vse še original ,zavorne ploščice,sklopka,akumulator)

Prešnja Yamaha V-max:

1X dif.(kotni prenos)

3X menjalnik ostal v 3-tji prestavi

1X crknila 1-na svečka

1X regler

2X sklopka (prvič na 35K kil,drugič na 70 k.kil.)

Še bi lahko našteval parkrat zamenjal zavorne obloge tako spredaj kot tudi zadaj,menjal ležaje prednji križi(zarujaveli), prednje vilice curelo olje, vsake 2 leti akumulator itd. itd.

Ps; motor je bil redno servisiran na Yamaha servisu.Samo v poduk ljubiteljem Yamah V-max pa naj bi bil kot pravijo Hrvatje CAR DRUMOVA ! ! ! :BUA:

 Samo ugibam...glede na vse okvare se mi bolj zdi, da je bil to tvoj prvi motor, pa si  z njim delal kot svinja z mehom...ali pa so te nategnili prodajalci....in ti pod novo motorno kolo podtaknili "šrot"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ti bo prva stvar crknila, boš plačal več, kot so te stala vsa popravila pri Yamahi, ki je v primerjavi z tvojim BMW- jem po moči in performancah tako tri svetlobna leta naprej

Gift...

 

eno vprasanjce (al pa dve)...tako, cist iz golega firbca

 

koliko BMW-jew si imel in koliko popravil le teh si ze placal?

 

aja... ce si tako prijazen..daj jih prosim navedi in zraven napisi koliko je posamezna prigoda/neprigoda stala.

 

hvala vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam IV. BMW-ja. Do sedaj pa kar nekaj okvar sicer v zelo dolgem časovnem obdobju.

I. R65 letnik 83, prevozil 40Kkm dve okvari:

   Senzor oljnega tlaka puščal olje in tesnilo (semering) v kotnem prenosu (popravil sam).

II. R65 letnik 86, prevozil 35Kkm ena okvara:

   Pri 65Kkm menjava ležajev v menjalniku (neprijetem tuleč zvok) popravilo TehnoUnion.

III. R1150GS letnik 03, prevozil 45Kkm ena okvara.

   Pri 61Kkm okvara črpalke za gorivo  (popravil sam)

IV. F650GS (800) letnik 11, ena okvara

   Pri 49,8Kkm pregorel alternator (sicer pogosta zadeva na 800 motorjih) a jo uradno neradi priznavajo. Sicer pa to sploh ni BMW ampak rotax :whistle: . (popravil sam)

Po cca 150Kkm na štirih BMW-jih lahko napišem, da se kvarijo, vendar to ni razlog, da jih nebi imel. So pa cene rezervnih delov zasoljene da pošteno zapeče ko ti jo povejo.

Ker tudi trenutni motor ni več v garanciji sem zadevo rešil za praktično 1/4 cene.

 

ps, pa še to nobena od naštetih okvar me ni zaustavila, da nebi prišel (pripeljal) motorja nazaj v lastno garažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema se je že zdavnaj izpela in sem mislil, da je še vedno uporabna vsaj za zafrkancijo pa je videti, da imate nekateri še vedno težave z znamkami.

 

Dejmo naši, hop, hop, hop Tina, bravo Olimpija, bravo Viole, YAAAAY YMCA!!! :yea1:

 

Patetično. Pa mimogrede, Fruit of the Loom majice so daleč najboljše. Ne pa ta šrot, ki ga vi nosite :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah, če primerjam 12 let staro Yamaho in 6 let starega BMW, oba nad 100.000 km je kvaliteta izdelave in materialov na strani japoncev. Nasplošno je 12 let star japonc izgledal bolje od pol mlajšega bavarca pri podobnih kilometrih.

 

Nimam nikakršnih predsodkov pred različnimi proizvajalci, BMW je trenutna zato, ker se dobi tip motorja, ki mi najbolj odgovarja po zame dostopni ceni in trenutno nima neke konkurence. Rabljene podobne Yamahe so namreč dražje in težje se jih dobi...drugih pa ni, če odmislim bolj eksotičnega Tigra, ki pa je po ceni tudi nad BMW, ker jih je nasplošno manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, 44.000 je že kar nekaj km za BMW, tako, da je to skladno s pričakovanji :D

Sam ziher je voznik kriv in me motor ;)

Ja, mel je čepke v ušesih in ni pravočasno zaslišal ruženja menjalnika, napaka bi lahko bila usodna če bi deli  NEKVALITETNEGA ležaja prišli med zobnike, saj se je to zgodilo na avtocesti pri ne tako majhni hitrosti

Popravljeno . Popravil sayo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Fritz, tudi ti že lahko dodaš seznam...

 

Seznam?

 

Ob nakupu ugotovljeno, da ne dela prikazovalnik količine goriva, da ne dela en smerni kazalec in da občasno poka iz izpuha. Senzor prikazovalnika popravljen na prodajalčeve stroške, napaka na smernem kazalcu odpravljena z lahkoto, ker je šlo za snet konektor in pokanje iz izpuha sprejeto kot normalno za te letnike.

 

V deset tisoč km porabljenih 6dcl olja in zamenjana manšeta kardanskega sklopa/nihajke (delo in manšeta - skupaj 100€), še 180€ sem plačal za servis na 50.000km (delo, olje za motor, oljni in zračni filter, svečke, olje za menjalnik in kotni prenos kardana, olje za zavorni sistem, zavorne ploščice zadaj). V kratkem bo servis pri 60kkm, za katerega računam strošek 130€..manj kot sem za DL1000 plačeval na vsakih 6.000km. Povprečna poraba 5-5,5l/100km. Spet glede na DL1000, prihranjenih 100-150l goriva (ob prej omenjeni večji porabi olja).

 

Za 5 let star motor s 50 oz. 60 kkm se mi to ne zdi nič posebnega. Vmes je bilo z užitkom odpeljanih 10.000 km. Še kaj? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Patetično. Pa mimogrede, Fruit of the Loom majice so daleč najboljše. Ne pa ta šrot, ki ga vi nosite :stupid:

Ja kje se dobi majce frutofthelom? jst sm vidu samo u eurotonu? Samo jst bi jih kej tko kupu da jih lahko vidim ne da kupim usake barve 10 kosou?

 

 

ps: glede na to kolko naštevate okvare motorjev, če bi Fiat delu motorje bi bili najbolši, kr edina stvat ki zna delat fiat so mali avti, 500, panda... pa samo tanou twiner u en geštel pa je potovalni motorček :grim

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ čivkajo o okvarah BMW, lastniki Japonskih kišt......le zakaj :hmm: mogoče zato ker se bmflarji vozijo in nimajo časa popravljat.... :yea2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vozi zdaj Pulkečka? BMWjev se je po mojem naveličala. Samo se ne spomnim prav ali zaradi preveč prevoženih km ali preveč šraufaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ čivkajo o okvarah BMW, lastniki Japonskih kišt......le zakaj :hmm: mogoče zato ker se bmflarji vozijo in nimajo časa popravljat.... :yea2:

Ja ja, nič ne čivkamo, samo dokaze novinarjev ti predstavljamo

Sicer pa teb se ni treba bat, tebi nobena stvar ne "CRKNE" prav rad bi bil tvoja žena

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ čivkajo o okvarah BMW, lastniki Japonskih kišt.....

Me zanima zaradi česa bi japonske motorje lahko označil s kištami?

Po moje so ti najbolj kvalitetno izdelani, ne mislim tudi zasnovani, tako, da je vožnja z njimi že skoraj "sterilna", ker se z motorji skoraj nič posebnega ne dogaja. Se mi zdi, da je Kawasaki malo za Yamaho in Hondo, Suzuki sem vozil pa le 125 krosa ampak brez pripomb.

 

Pri BMW se opazi , da je v ospredju izdelave bolj "robustnost", kot same finese, tu mislim tudi na čepke ali pokrove, ki ne tesnijo dovolj in zato pride voda do ležajev, kateri posledično manj zdržijo...v glavnem plastični ali gunijasti materiali...ročke, tačke, manšete, semeringi...na katerih je najbolj opazna "utrujenost" ali obraba...kar pa seveda nima direktnega vpliva na delovanje celotnega motorja. V celoti, zasnova in izdelava je na visokem nivoju, pri motorju, katerega vozim, morda na najvišjem.

 

Izdelava po moje najbolj šepa pri Italijanih, kolikor sem vozil Aprilijo, Gilero, agregat od Minarellija...najmanj zanesljivo delovanje, čeprav dela dobro, dokler dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend imel priložnost vozit GS-a 1K. Sicer 800 ccm malo podhranjen malo premajhen za gorjana vendar Fenomenalen moped.

 

Vozne lastnosti, občutek, vodljivost .... :grupni:

 

Nimam ga pa zato k mam mal premal ojrou :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vandrovec zaradi tega kot vsi ostali BMW motorje z polizdelki,preprosto a ne,pa da ti ne začnem zdaj jaz naštevat prednosti itd........

Bi pa mel kakšnega japončka.....npr...XTZ 1200 ki pa je ,če jo želim z vsemi bonbončki isti denar kot KTM ali BMW !

No zdej grem pa svojo kišto odjavit ker sem zaključil sezono !

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vandrovec zaradi tega kot vsi ostali BMW motorje z polizdelki,preprosto a ne,pa da ti ne začnem zdaj jaz naštevat prednosti itd........

Bi pa mel kakšnega japončka.....npr...XTZ 1200 ki pa je ,če jo želim z vsemi bonbončki isti denar kot KTM ali BMW !

No zdej grem pa svojo kišto odjavit ker sem zaključil sezono !

 

Lp

kaj zdaj jadranka čaka!!!

 

 

ps: po 118.000 mi je crknil šalter za zavoro...

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal Solo,zdravje me je spet ustavilo ,a se ne dam ,drugo leto naj se Jdranka le pahzi :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solorider:

 

ps: po 118.000 mi je crknil šalter za zavoro...

 

 

Stari u kanto ga vrž.

Ta šalter, pa bencin pa ene gume.

 

Kr naprej neki popravlaš a... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej boljš da ti kej crkne kot da se hoče sayo s tabo poročit :P

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

No zdej grem pa svojo kišto odjavit ker sem zaključil sezono !

 

Lp

 A je bil KTM predrag, pa ni ostal nč monymony za registracijo  :evilgrin:

Pa neboš zdej pred lepim vremenom odjavljal motorja!

pa a nimaš pr Triglavu, k ti dajo še dodatnih 20% ceneje, če ne vzameš premije nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema se je že zdavnaj izpela in sem mislil, da je še vedno uporabna vsaj za zafrkancijo pa je videti, da imate nekateri še vedno težave z znamkami.

 

težave imajo  vsi ki "mislijo" da bozijo "znamko".. jaz teh težav nimam ker se vozim s polizdelkom ki ima zasnovo od leta 1902 ..

 

Ja, mel je čepke v ušesih in ni pravočasno zaslišal ruženja menjalnika, napaka bi lahko bila usodna če bi deli  NEKVALITETNEGA ležaja prišli med zobnike, saj se je to zgodilo na avtocesti pri ne tako majhni hitrosti

pa haloooo!!! ma ja ne morš kritizirat rok dobrga mopija sam zarad enga klinčeuga kitajskega lagera no ..

 

Drži se  in se kvalitetno pozdravi. Vse dobro ti želim.Lp

in se kvalitetno mehansko pozdravi!!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!