Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

veš.... se pogovarjata osel in konj kako kaj?...

pa pravi konj: ti si še zmer enak osel? :D

pa pravi osel: veš kolega.... vas je tehnologija že zamenjala... Osel bo pa ostal Osel :P

 

Tako bo z samokolnico... oja :P 

Hvala za lep odgovor..

 

1. Poglej.. trenutno nimam potrebe po električnem nastavljivem vzmetenju.. vsekakor je plus.. ni pa nuja .. ;) 

2. Vetrobrana ne pogrešam... imam tako rekoč naked motor.. če bi ga hotel bi si lahko kupil maxi skuterja pa bi bil cel zaščiten pod vetrom, vendar tudi tukaj dam plus..

3. Glede zavor ti dam velik Plus.. nebom oporekal ... nimam ugovora ... :P

4.ob 600ccm pa motorju zasnovanem v prejšnem tisočletju sem imel v 5 dneh vožnje ob 2000 km povprečno porabo 4,5 l in to brez heca ;)

5. Cenim kardan.. vendar tudi z ketno ni pretirano dosti dela.. enkrat na 3.000 km si vzamem pol ure časa namesto nabijanja na forumu in ketno lepo očistim in pa motor... to je seveda moj pogled..

 

ostali bonosi... pa bi se dalo komentirat ja .. . potovalni računalnik? ... hmmm ga ima garmin.. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ESA pa res ne rabiš, normalno se pelji pa običajno vzmetenje opravilo svoje delo, kot tudi v avtomobilih. V luknjo in na žebelj pa z eso ravno tako zapelješ. Verjetno je esa na ultra težkem tanku kar nuja. Pa še aktivno vzmetenje ni, torej nek približek in polizdelek, da moraš sam nastavljat. 

2. še te moti vetrič tu pa tam, raje sedi v avto, tam nič ne piha, nastavljanje šipe je smešno, enkrat kupiš pravo in to je to.

3. ABS ma danes skoraj že vsak motor, fajn je ko crkne servo za zavore ali dela narobe... papa, če normalno voziš tudi absa ne pogrešaš, v bistvu je še bolje, ker si bolj pazljiv in ne tišiš do daske in potem bremza do daske, ker veš da vse elektronika naredi. Potuha za objestneže

4. 1200ccm? nateg, le 1170ccm ima, dva valja bokser brez vode. Se ne more primerjat s 4 valji od yamahe, niti po porabi

5. kardan je smeh, tudi če 30.000 butaš na leto, to sta dva do tri pdlja letno, ki nič ne mažeta, ko kardan spusti si mrtev

-------------

1. tempomat je šala da ni večje na motorju, razen če se po AC furaš ure in ure

2. ogrevane ročke in sedeži, ja pa kaj še, masira ti tudi rit pa kavo skuha? pozimi se itak noben ne vozi, ok če si v neki skandinaviji, je smiselno, ampak tam je skor boljše met avto, sneg, led...

3. za prtljago maš aftermarket kovčke kakšne hočeš, na en ključ vse (monokey), poglej si na novem versysu, nosilcev praktično ni videti, ker so v ročaju, elegenatno, vrhunsko, lepo (isto 1000sx) sicer pa lepo torbo gor vržeš, še več not spraviš

4. prednje vzmetenje ni nobena prednost pri bemflu, če bi to bilo nekaj fantastičnega, vsi bi naredili... novi bemfli zanimivo teh jajc nekateri več nimajo

5. nadzor tlaka v gumah, ne se hecat, zakaj bi pa to rabil serijsko? ti puščajo, nimaš občutka za žeblje? samo še ena zadeva ki fajn crkne. Sicer pa če si kupiš garmina, imaš dodatno tudi senzor za ventilčke, če ti je kul. Ta rešitev daje dosti več podatkov na lepšem zaslonu itd...

6. enoročna nihajka=kardan :) to pa res nima prav nobene zveze z vožnjo

 

potovalni računalnik? maš internet gor?

indikator prestave? dokupiš, če želiš

električna vtičnica? dodatno montiral, še nikoli uporabil... kaj boš s tem, saj vsak hotel ima elektriko

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veter v laseh je, ko je šipa čisto dol...meni osebno še preveč piha takrat, zato je vedno vsaj malo privzignjena...tudi ko je zunaj preko 35°C

 

"Rikverc" imam pa velikokrat s seboj...je namontiran na sovoznikovem sedežu, reče se mu pa "sopotnica" v hujših primerih menda celo "žena" :kva1:

No, ona opravlja lahko tudi vlogo brisalca po potrebi  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A streho in brisalce pa rikverc prestavo kaj pogrešaš??.... :grim  :grim  :grim

 

Kje je tu veter v laseh...

 

bmw-c1-e-scooter-4.jpg

 

veš.... se pogovarjata osel in konj kako kaj?...

pa pravi konj: ti si še zmer enak osel? :D

pa pravi osel: veš kolega.... vas je tehnologija že zamenjala... Osel bo pa ostal Osel :P

 

Tako bo z samokolnico... oja :P

Hvala za lep odgovor..

 

1. Poglej.. trenutno nimam potrebe po električnem nastavljivem vzmetenju.. vsekakor je plus.. ni pa nuja .. ;)

2. Vetrobrana ne pogrešam... imam tako rekoč naked motor.. če bi ga hotel bi si lahko kupil maxi skuterja pa bi bil cel zaščiten pod vetrom, vendar tudi tukaj dam plus..

3. Glede zavor ti dam velik Plus.. nebom oporekal ... nimam ugovora ... :P

4.ob 600ccm pa motorju zasnovanem v prejšnem tisočletju sem imel v 5 dneh vožnje ob 2000 km povprečno porabo 4,5 l in to brez heca ;)

5. Cenim kardan.. vendar tudi z ketno ni pretirano dosti dela.. enkrat na 3.000 km si vzamem pol ure časa namesto nabijanja na forumu in ketno lepo očistim in pa motor... to je seveda moj pogled..

 

ostali bonosi... pa bi se dalo komentirat ja .. . potovalni računalnik? ... hmmm ga ima garmin.. :P

 

Pozabil ti je še to omeniti

 

Masa praznega vozila, pripravljeno na vožnjo, polna posoda za gorivo 1) 1) 274 kg

 

Njegova karjola nabita z elektrino je prazna težka tolko kot ti in tvoj motor skupaj :)

 

Tam gor ko sva se midva vozila, lahko samo sanja z RTjem... razen če elektronika tudi gravitacijo uravnava, se ne bi čudil, da mu je prodajalec tudi kaj takega natvezil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš.... se pogovarjata osel in konj kako kaj?...

pa pravi konj: ti si še zmer enak osel? :D

pa pravi osel: veš kolega.... vas je tehnologija že zamenjala... Osel bo pa ostal Osel :P

 

Tako bo z samokolnico... oja :P

Hvala za lep odgovor..

 

1. Poglej.. trenutno nimam potrebe po električnem nastavljivem vzmetenju.. vsekakor je plus.. ni pa nuja .. ;)

2. Vetrobrana ne pogrešam... imam tako rekoč naked motor.. če bi ga hotel bi si lahko kupil maxi skuterja pa bi bil cel zaščiten pod vetrom, vendar tudi tukaj dam plus..

3. Glede zavor ti dam velik Plus.. nebom oporekal ... nimam ugovora ... :P

4.ob 600ccm pa motorju zasnovanem v prejšnem tisočletju sem imel v 5 dneh vožnje ob 2000 km povprečno porabo 4,5 l in to brez heca ;)

5. Cenim kardan.. vendar tudi z ketno ni pretirano dosti dela.. enkrat na 3.000 km si vzamem pol ure časa namesto nabijanja na forumu in ketno lepo očistim in pa motor... to je seveda moj pogled..

 

ostali bonosi... pa bi se dalo komentirat ja .. . potovalni računalnik? ... hmmm ga ima garmin.. :P

 

Moj motor je konfiguriran za kilometrino, ki jo jaz delam...zato sem si kupil takšen motor in ne kakega nakeda ali sportaka, zato mi gredo izjave v smislu: "tega jaz ne rabim, kaj ti bo to, itd." ekstremno na qurac! Kdor ne rabi ali noče si kupi, kar si pač kupi - basta!

In iz mojega stališča moraš priznati, da je tvoj mopi pač takšen kakršen je - torej ni zame blago rečeno. Za tvoje potrebe je pa lahko top in temu jaz nisem oporekal..

Jaz sem le odgovoril na tvojih pet vprašanj iz mojega stališča gledanja - to je vse. Za samokolnico si razglasil svoj motor, tako da....

 

Pa ne vse Snecerju verjeti.... tudi kakšen BMW-jaš včasih ve, o čem govori. Konec koncev, saj nisi v njegovi Versys sekti, ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej sliko, bomo vidl, a je šrot al ne!

Ne znam slike gor dat,ampak bi bil tudi Snecerju vsec,ceprav ni japaner. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če bi se z RTjem normalno vozil, vseh teh pomagal ne bi rabil.

 

Ne razumem, ko napišeš "ko bi pa rad športno vozil"? kaj greš na dirkališče al kaj si mislil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer ostal si v WW2 z tvojim motorinom vred  :yes: Matej vsaj prizna da bi bilo dobro oziroma se da z njim konstruktivno pogovarjat ti pa samo trollaš nekaj v meglo...kot ponavadi  :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Din... Jaz sprašujem za bmwje... Skor bo 11 brez servisa... Olja pa še kar not.. Bi ga lahk bmwju posodil :P

O kaksnem olju ti to blejis, jaz ga na 10 000 ne dolijem nc,pa tud nc ga ne manka,ka zaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer ostal si v WW2 z tvojim motorinom vred  :yes: Matej vsaj prizna da bi bilo dobro oziroma se da z njim konstruktivno pogovarjat ti pa samo trollaš nekaj v meglo...kot ponavadi  :slap:

 

Majster piše pravljice, ko napiše, da je hotel tak motor :) s 274kg? pa vidiš da farba sam sebe.

 

Me pa zanima, kam se to vozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw-c1-e-scooter-4.jpg

 

 

Pozabil ti je še to omeniti

 

Masa praznega vozila, pripravljeno na vožnjo, polna posoda za gorivo 1) 1) 274 kg

 

Njegova karjola nabita z elektrino je prazna težka tolko kot ti in tvoj motor skupaj :)

 

Tam gor ko sva se midva vozila, lahko samo sanja z RTjem... razen če elektronika tudi gravitacijo uravnava, se ne bi čudil, da mu je prodajalec tudi kaj takega natvezil

 

  1. tvoj podatek velja za novega RT-ja, moj tehla "le" 260kg
  2. ne razume, ampak očitno nekaj o teži..... :hmm:
  3. ne vem, kje sta se vidva vozila, vendar dvomim, da imam sploh željo se tam voziti....če bi se pa hotel voziti po brezpotjih, kolovozih, kajtijazvemkajsihotelpovedati....potem bi si verjetno nabavil temu primeren motor! Če greš na dirkališče, si kupiš dirkaški stroj, če greš kolesarit, si kupiš bicikel....če si pa Snecer, si kupiš pa Versys-a!

Evo mislim, da sem dojel....

Popravljeno . Popravil skalaprava
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majster piše pravljice, ko napiše, da je hotel tak motor :) s 274kg? pa vidiš da farba sam sebe.

 

Me pa zanima, kam se to vozi...

Na trajektne luke vrjetno ne,pa pred Hoferjem se tud vrjetno ne zadržuje in kupuje ceneno dodatno kitajsko opremo ker jo ima že "stock" serijsko od indikatorja prestav,temperatuur itd....... ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se ti športno voziš mi povej :) oziroma kaj so to za ene destinacije za 30k na leto, da se tam človek ne bi mogel s fazerko povsem normalno pripeljat...? 

Z vsakim motorjem se da peljat ,prav tako z avtom a če si trgovski potnik si pač ne kupiš Cliota in se voziš 50kkm na let ali več! 

Ne razumeš a ne .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo sam povedal, pusti ga :) takšnega senzorja temperature nima kot ga imam jaz...pa tudi če ga dokupi mu z serijsko navigacijo ne bo delal


Z vsakim motorjem se da peljat ,prav tako z avtom a če si trgovski potnik si pač ne kupiš Cliota in se voziš 50kkm na let ali več! 

Ne razumeš a ne .......

 

Potem kupiš Dacio s 7 letno garancijo, npr. Duster Extreme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo sam povedal, pusti ga :) takšnega senzorja temperature nima kot ga imam jaz...pa tudi če ga dokupi mu z serijsko navigacijo ne bo delal

 

Potem kupiš Dacio s 7 letno garancijo, npr. Duster Extreme

Dober avto ,imamo na firmi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dvoma je "must have"za motocikle tvoj merilec srčnega utripa! :hooray:

Tako bo lahko sodni izvedenec točno vedel, kakšen je bil tvoj zadnji srčni utrip, preden te je model z Dacio Duster izsilil in poslal u p....no, v nebesa sigurno ne :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dvoma je "must have"za motocikle tvoj merilec srčnega utripa! :hooray:

Tako bo lahko sodni izvedenec točno vedel, kakšen je bil tvoj zadnji srčni utrip, preden te je model z Dacio Duster izsilil in poslal u p....no, v nebesa sigurno ne :grim

 

No daj napiši, kam se ti to voziš, kamor mi očitno ne moremo s svojimi japonci :)

 

Merilec srčnega utripa imam že leta, za zabavo sem si ga kupil poleg pohodniške gps naprave. Zadeva je seveda še vedno kompatibilna, tu pa tam uporabim, ni slabo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalaprava

No ... moreš vedet da snecer ne misli tako slabo kot mogoče izgleda... 

 

V bistvu kar razmišlja racionalno... Za samokolnico ga je razglasil kmet2... ker ima on šajtrgo :D

nisem ti napisal da tega jaz ne rabim... sem priznal kaj bi lahko bilo vredu in kaj je vredu....

Versys mi je bil kar všeč ko sem ga peljal... resnično.. pa ne zato ker sem bil zraven njega na turi..

Sekta ? ... ne... malo je že preraslo v osebno zbadanje.. čeprav je pomojem namen teme zajebancija...  pa so nekateri to vzeli preresno in šli v osebno provokacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima pa snecer prav.. trenutno moje zdravstveno stanje komaj premika fz6... pač.. jeba glej ..  (govorim o manevriranju na mestu )

tako da mi je 210 kg motor ravno prav trenutno... 

 

zdaj pa prosim za bolj počasno diskusijo ker ne folgam brat pa odgovarjat...

 

Luxsa.. govoril sem z tremi uporabniki bmwja... pravijo da je treba dolivat.. zakaj nevem...

 

Kmet.. kaj pa je narobe če imaš cliota kot trgovski potnik? .... če kupiš kak boljši avto tako ali tako cliota zgubis v 3 letih :D ... tak realno ;) pa tud fajn udoben avtomobilček je....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matej207, vidim da voziš Yamaho in si omenjal neke ventile sem se spomnil :grim , no, ker se ukvarjam z motorji in poznam Yamahe, bi te opozoril, če imaš kakšno izpeljanko iz Fazer, ti svetujem, da vprašaš svojega serviserja, kako je kaj s tvojimi ventili, ker je velika verjetnost, da ti bodo padli v cilinder, pol bo pa jok in stok, je tovarniška napaka, drži, samo oni niso delal vpoklica, to delajo samo BAD firme, se ne hecam, ti svetujem, ti pa nared kar hočeš :smoke:

Popravljeno . Popravil duce749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalaprava

No ... moreš vedet da snecer ne misli tako slabo kot mogoče izgleda... 

 

V bistvu kar razmišlja racionalno... Za samokolnico ga je razglasil kmet2... ker ima on šajtrgo :D

nisem ti napisal da tega jaz ne rabim... sem priznal kaj bi lahko bilo vredu in kaj je vredu....

Versys mi je bil kar všeč ko sem ga peljal... resnično.. pa ne zato ker sem bil zraven njega na turi..

Sekta ? ... ne... malo je že preraslo v osebno zbadanje.. čeprav je pomojem namen teme zajebancija...  pa so nekateri to vzeli preresno in šli v osebno provokacijo...

Prvi ki se je spustil na raven žaljenja lastnikom določene znamke je tvoj kolega,zato ne jokcej če nisi spremljal vseh poučnih 750 strani  :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem nikogar omenil imensko... samo sem rekel da je vse skupaj prešlo v osebno zbadanje... ti samokolničar :P

 

eh duce.. nea se sekiraj.. to smo že zamenjali ;) .. je že zružlo... :P

tovarniška napaka na fz6 letnik 07 je bila kar se tiče motorja tps senzor... tega smo menjali...

pa abs brembo je delal probleme če se ne motim ?  :ninja:

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem nikogar omenil imensko... samo sem rekel da je vse skupaj prešlo v osebno zbadanje... ti samokolničar :P

 

eh duce.. nea se sekiraj.. to smo že zamenjali ;) .. je že zružlo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!