Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Kar tolazi se.

 

CSI Sneckica.... samo za ilustracijo.... mene je stacionarec slikal v hrbet ponoci....ugani kaj se vidi na sliki poleg reg. tablice.

 

Hint... samo fosforni dodatki na celadi, obleki in obutvi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar tolazi se.

 

CSI Sneckica.... samo za ilustracijo.... mene je stacionarec slikal v hrbet ponoci....ugani kaj se vidi na sliki poleg reg. tablice.

 

Hint... samo fosforni dodatki na celadi, obleki in obutvi. 

 

 

8. člen

(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.

 

bogata sodna praksa

 

 

1, ki določa domnevo odgovornosti lastnika vozila, v skladu z Ustavo, med drugim zapisalo, da ta določba ne določa, da mora obdolženec z dokazi prepričati sodišče o tem, da ni storilec prekrška, temveč lastniku oziroma imetniku pravice uporabe vozila nalaga, da predloži razbremenilne dokaze. Ko take dokaze predloži, mora sodišče v skladu z načelom proste presoje dokazov oceniti, ali z njimi izkazuje razumen dvom glede domnevanega dejstva. Določbe prvega odstavka 233. člena ZVCP-1 ni mogoče razlagati tako, da se obdolženec razbremeni zgolj v primeru, ko z dokazi prepriča sodišče, da ni storilec prekrška. Stališče sodišča, da razbremenilnega dokaza ne bo izvedlo, ker bi lahko obdolženec določeno odločilno dejstvo dokazal zgolj tako, da bi "dokumentiral", kje se je nahajal, pomeni nedopustno omejitev glede izbora dokaznih sredstev.

 

 

 

24. Težo posega je treba ovrednotiti tudi z vidika teže dokaznega bremena. Iz zakonskega besedila izhaja, da obdolženec ovrže domnevo, če dokaže, da prekrška ni storil. Praviloma se bo skliceval na alibi, vendar zgolj zatrjevanje alibija ne zadošča. Če bo želel v postopku uspeti, bo moral za svoje trditve predlagati dokaze. Izpodbijana določba ne določa, da mora obdolženec z dokazi prepričati sodišče o tem, da ni storilec prekrška, temveč lastniku oziroma imetniku pravice uporabe vozila nalaga, da predloži razbremenilne dokaze . 

Ko take dokaze predloži, mora sodišče v skladu z načelom proste presoje dokazov oceniti, ali z njimi izkazuje razumen dvom glede domnevanega dejstva . Če tak dvom izkaže, izda sodišče sodbo, s katero postopek zoper lastnika oziroma imetnika pravice uporabe vozila ustavi (5. točka prvega odstavka 136. člena ZP-1). Izpodbijane določbe ni mogoče razlagati tako, da se obdolženec razbremeni zgolj v primeru, ko z dokazi prepriča sodišče, da ni storilec prekrška. Težo dokaznega bremena je treba razlagati v povezavi z domnevo nedolžnosti, ki med drugim zahteva, da mora sodišče v dvomu, ko krivda ni dokazana, obdolženca oprostiti (načelo in dubio pro reo).[11] Predložitev dokazov, s katerimi se izkaže razumen dvom glede domnevanega dejstva, je v primerjavi z obrnjenim dokaznim bremenom milejše sredstvo. Prenos dokaznega bremena na obdolženca v navedenem obsegu po presoji Ustavnega sodišča zato ne pomeni prekomernega ukrepa. 

 

Če pa nekdo ponaredi tablico, pa gre poleg prekrška še kaznivo dejanje ponarejanja "listin" in v tem primeru lastnik samo naznani kaznivo dejanje in vse teče dalje po uradni dolžnosti.

 

Niso zadeve tako gostilniške kot bi radi eni prikazali.

 

Objestneža je posnela tudi kamera na "cestninskih" (DARS kamere), ne samo radar in ko gre za kaznivo dejanje, se lahko uporabijo in kmalu se pojavi fantastičen album...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneckica 

 

A je to zgoraj solski primerek "Čistega napizditisa." ?    :smoke: 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa mene abs moti? .?

Tebe moti da jaz pa snecer obstajama :D , verjetn sanjaš o nama :P .... Sam od mene neš nč dobu :D

Ce me kaj moti,me samo to da vcasih take nabijata,ko da nimata sto pik,pa naprimer,jaz ce nekaj ne poznam ali ne vem ne nabijam naprej ke u tri qrce,drugace pa vidva kar nabijajta,da bo kaj za pisat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je zanimivo.. .

Sam res preveri če sem reko da me abs moti?

Mislim da sem dal abs kot plus bmwju... Še en me je celo pohvalu ;)

A ima bmw poleti tud klimo na ročkah? Mislim v smislu delovanja kot gretje, brez hitrosti? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je zanimivo.. .

Sam res preveri če sem reko da me abs moti?

Mislim da sem dal abs kot plus bmwju... Še en me je celo pohvalu ;)

A ima bmw poleti tud klimo na ročkah? Mislim v smislu delovanja kot gretje, brez hitrosti? :P

Ne nima,lahko si pa drzau za pirovsko flaso na balanco namontiras. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je zanimivo.. .

Sam res preveri če sem reko da me abs moti?

Mislim da sem dal abs kot plus bmwju... Še en me je celo pohvalu ;)

A ima bmw poleti tud klimo na ročkah? Mislim v smislu delovanja kot gretje, brez hitrosti? :P

A te se jest Celo pohvalim?    :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kam si se peljal? 

V četrtek prispel v SLO. Petek do Ankarana, Lipice, Kačje ride, domu. Sobota skok na  pokopališče, nato Gorenjska, krmljenje v Gobici v Lescah, proti domu. Nedelja malo okoli znancev v okolici LJ in proti večeru preko Ljubelja v službo.

1100 i sitniš km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je zanimivo.. .

Sam res preveri če sem reko da me abs moti?

Mislim da sem dal abs kot plus bmwju... Še en me je celo pohvalu ;)

A ima bmw poleti tud klimo na ročkah? Mislim v smislu delovanja kot gretje, brez hitrosti? :P

 

Glej, da ne smetim v temi od nove Yamahe Tracer, pa ti bom kar tukaj napisal:

 

Glede na to, da bo sedaj tudi tebi ljuba Yamaha dobila serijsko ABS, TCS, 3 mape podajanja moči in ne boš verjel, celo 12V vtičnico (o groza!), skratka vse tisto kar sta ti in tvoj kompanjon označila za totalni nepotizem, je nabolje da si gresta sedaj bicikle nabaviti! Tam menda še nekaj časa ne načrtujejo vtičnic in TCS-a!

 

Razen seveda, če vaju omenjena oprema moti samo na BMW-jevih motociklih............. :hmm: ............ja, zelo verjetno v tem grmu tiči zajec, zato se je pa težko pametno pogovarjati s takim "bukselnom"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sm vedu, taledva se zihr s servisa vračata :(

 

nakedsnowbikers2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek prispel v SLO. Petek do Ankarana, Lipice, Kačje ride, domu. Sobota skok na  pokopališče, nato Gorenjska, krmljenje v Gobici v Lescah, proti domu. Nedelja malo okoli znancev v okolici LJ in proti večeru preko Ljubelja v službo.

1100 i sitniš km.

A maš ti bemfo? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, da ne smetim v temi od nove Yamahe Tracer, pa ti bom kar tukaj napisal:

 

Glede na to, da bo sedaj tudi tebi ljuba Yamaha dobila serijsko ABS, TCS, 3 mape podajanja moči in ne boš verjel, celo 12V vtičnico (o groza!), skratka vse tisto kar sta ti in tvoj kompanjon označila za totalni nepotizem, je nabolje da si gresta sedaj bicikle nabaviti! Tam menda še nekaj časa ne načrtujejo vtičnic in TCS-a!

 

Razen seveda, če vaju omenjena oprema moti samo na BMW-jevih motociklih............. :hmm: ............ja, zelo verjetno v tem grmu tiči zajec, zato se je pa težko pametno pogovarjati s takim "bukselnom"!

 

Nepotrebna navlaka se bo žal poznala tudi pri ceni, 3 mape podajanja moči so zato, ker so današnji motorji prezmogljivi, bi lahko kakega kafetarja presenetil.

(versys ima vtičnico 12v še vedno kot dodano opremo pri osnovnem modelu, razen če vzameš tourerja, tam je pa vsa navlaka)

 

Je pa Mt09 svetlobna leta napram gs1200 po agregatu... popolnoma nov vodno hlajeni 3valjnik, ki ima 115PS ter težo 210kg.

 

Zgodba o uspehu.

 

Sicer pa je nova mt09 korak v pravo smer, po moje edini logičen naslednik versysa 650, če bi menjaval.

V četrtek prispel v SLO. Petek do Ankarana, Lipice, Kačje ride, domu. Sobota skok na  pokopališče, nato Gorenjska, krmljenje v Gobici v Lescah, proti domu. Nedelja malo okoli znancev v okolici LJ in proti večeru preko Ljubelja v službo.

1100 i sitniš km.

 

Zavidanja vredno potovanje, si bom naslednje leto vzel 14 dni dopusta za tole, same fantastične destinacije v tujini.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepotrebna navlaka se bo žal poznala tudi pri ceni, 3 mape podajanja moči so zato, ker so današnji motorji prezmogljivi, bi lahko kakega kafetarja presenetil.

(versys ima vtičnico 12v še vedno kot dodano opremo pri osnovnem modelu, razen če vzameš tourerja, tam je pa vsa navlaka)

 

Je pa Mt09 svetlobna leta napram gs1200 po agregatu... popolnoma nov vodno hlajeni 3valjnik, ki ima 115PS ter težo 210kg.

 

Zgodba o uspehu.

 

Sicer pa je nova mt09 korak v pravo smer, po moje edini logičen naslednik versysa 650, če bi menjaval.

 

Zavidanja vredno potovanje, si bom naslednje leto vzel 14 dni dopusta za tole, same fantastične destinacije v tujini.... :)

Sneckica . . . ti si zgodba o uspehu. In to tista, katera je svetlobna leta za leseno zlico.   :smoke:

 

Preden te izliv vesoljne modrosti preplavi, se najprej vprasaj, zakaj so dvovaljni in ne tri-stiri valjni agregati bolj primerni za allaround-erje.

 

Se pred tem pa razcisti, kaj sploh je kaksen motor, ker MT09 in GS nista ravno bliznja sorodnika.

Lahko pa spet knobby gume tlacis na vse zivo in trdis, da je od zdaj naprej hard enduro....tko kot tvoj Versache.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš ti bemfo? :kva2:

Ne. Puch-Tomosa.

 

 

Zavidanja vredno potovanje, si bom naslednje leto vzel 14 dni dopusta za tole, same fantastične destinacije v tujini.... :)

Mi dol visi kje se boš vozil. Tvoja stvar. S takšnimi neumnostmi se pa res ne obremenjujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No povej mi, zakaj je fajn, da motor bolj cuka kot pa da gladko teče.

 

Ti cajti so mimo model, danes zaradi prezmogljivosti agregatov lahko marsikaj priredijo, da ima tudi 3 valjnik lastnost dvovaljnika, torej navor ali vsaj dovolj navora v nižjih obratih.

 

GS je zastarel allrounder, MT09 pa primer sodobne zadeve.


Ne. Puch-Tomosa.

 

 

Mi dol visi kje se boš vozil. Tvoja stvar. S takšnimi neumnostmi se pa res ne obremenjujem.

 

Trajekt te je motil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 



Trajekt te je motil :)

Samo, če ima gor BMW znak (ali motorje).

Zaradi mene si ga lahko brezskrbi kupiš in nesš domov, da se boš z njim po bani vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No povej mi, zakaj je fajn, da motor bolj cuka kot pa da gladko teče.

 

Ti cajti so mimo model, danes zaradi prezmogljivosti agregatov lahko marsikaj priredijo, da ima tudi 3 valjnik lastnost dvovaljnika, torej navor ali vsaj dovolj navora v nižjih obratih.

 

GS je zastarel allrounder, MT09 pa primer sodobne zadeve.

 

 

ti si biser :OK: , ne se dat motit, prav zabavno mi je prebirat tvoje komentarje :grim

Popravljeno . Popravil duce749
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si biser :OK: , ne se dat motit, prav zabavno mi je prebirat tvoje komentarje :grim

 

Tabele z navorom sem že gor dajal.

 

Lahko pa nam ti daš še kakšno tabelo, oziroma mislim da so na stranki akrapota pa boš takoj videl kolko navora ima katera mašina "s prve"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!