Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

No, kardanarji na vsakih 10.000 km menjamo olje v kotnem prenosu (1,8 dcl). Če si kolikor toliko dosleden pri temu, potem recimo porabimo nekje 15*1,8 deci olja na teh 180K km,

matematika vam je slabija strana :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem, če si kolikor toliko dosleden....pomeni, da sem kakšno menjavo tudi preskočil in sem jih imel tako morda imel kvečjemu kakih petnajst, prej še kakšno menjavo manj!

Kar se matematike tiče, sem bil kar dober v šoli, veš :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem, če si kolikor toliko dosleden....pomeni, da sem kakšno menjavo tudi preskočil in sem jih imel tako morda imel kvečjemu kakih petnajst, prej še kakšno menjavo manj!

Kar se matematike tiče, sem bil kar dober v šoli, veš :smoke:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem, če si kolikor toliko dosleden....pomeni, da sem kakšno menjavo tudi preskočil in sem jih imel tako morda imel kvečjemu kakih petnajst, prej še kakšno menjavo manj!

Kar se matematike tiče, sem bil kar dober v šoli, veš :smoke:

skalaprava, čisto dosleden sem bil :jezik:

Napisano je bilo na 10k km, stricu je zaribu pri 180k km, torej potrebuješ 18*1,8 deci in ne 15 :010

kaj si si pa ti pri sebi mislil... in tega nisi napisal... e, to je pa že druga stvar :)

Sej veš, malo heca mora biti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skalaprava, čisto dosleden sem bil :jezik:

Napisano je bilo na 10k km, stricu je zaribu pri 180k km, torej potrebuješ 18*1,8 deci in ne 15 :010

kaj si si pa ti pri sebi mislil... in tega nisi napisal... e, to je pa že druga stvar :)

Sej veš, malo heca mora biti ;)

.

... pr teh stvareh ni heca ... :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

In če bo menjal samo "drog", je vprašanje, kaj je na "drugi" strani.

 

 

To tudi mene zanima...zna pokni v kratkem še kaj drugega....

Sicer pa že Švabi na Veliko o tem govorijo....

untitled-1.jpg

in Odgovor je nam že Vsem Poznan

untitled.jpg

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj nisem vrjel da prej ne začne kaj ropotat ,spuščat čudne glasove preden se to zgodi ,kolikor poznam Skalopravo je stručko za boxerje ,edino če ima skoz muziko ko se pelje pa ne sliši čričkov v kardanskem prenosu...........sam sreča da imam prečudovitega  Versysa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Boxerju težko kdaj slišiš, da kaj ne ropota, oz. spušča zelo čudne glasove, predvsem ko menjavaš, tako da mu verjamem :)

 

prenovljen forum je za en k...

Popravljeno . Popravil gift
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe Gift, prvič da se strinjava....pri boxerju pa res težko kaj ugotoviš med vožno. Tudi ko se kaj zlomi, imaš občutek, da je še vse normalno  :lol1:

 

P.S.

Kardan naročen...naj gre u qu...c to lepo vreme :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj, eno moralno vprašanje:

če se ti je kardan zlomu in ti nč ne slišiš, a lahk pol voziš naprej? In če voziš naprej, zakaj je potem potrebno sploh menjat kardan? A zato k je Šneci to predlaga? Hm...:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ma jebeš dnar ... 

... važn da si ni treba skoz prstov mazat s ketn spreyem ... :)

...kardan ... "TOP SHIT ... :):):)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj, eno moralno vprašanje:

če se ti je kardan zlomu in ti nč ne slišiš, a lahk pol voziš naprej? In če voziš naprej, zakaj je potem potrebno sploh menjat kardan? A zato k je Šneci to predlaga? Hm...:dry:

Dami, slabo si bral moj dnevni vtis....."začelo je ropotati"......potem pogledaš sliko in pod njo napis, da se križni zglob za silo še skupaj drži. Torej med vožno in do zaustavitve se je celoten drog še skupaj držal in ni nič odpadlo, lomilo, razturilo, itd.!

Torej če sedaj povzamem po vrsti, da ne bo zablod: začelo ropotati....zelo zmanjšal hitrost...., se peljali po polžje do najbližje bajte in ustavil...., naložil motor v kombi...., doma razkopal. zadevo..., potegnil kardan ven v enem kosu (poglej sliko)....., razstavil dokončno križni zglob za foto!

Upam da je sedaj razumljivo ;)

In koliko pride na servisu tako popravilo, ko ti menjajo kardan in ostale stvari zraven ki so bile posledica loma ???

Katere ostale stvari pa so še zraven? Povej mi prosim, da preverim doma v garaži.....jao meni, kere buče!

V mojem primeru je samo križ počil in ker sem še pravi čas ustavil, je za zamenjati samo kardanski drog in nič drugega....in ta stane 685€ + delo, če boš na servisu rihtal. No, jaz bom pa sedaj še gumi manšeto zamenjal, ker imam ravno razkopano.

Vse jasno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manseta je iz specialne kitajske plastike,iz take k je mel Bond olagumo narjeno,zato je tko draga,cez bmflna ga ni a ne.:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manšeta ma pa ceno kot da je iz zlata? ponavadi na takih zadevah smešno služijo, a ne.

... na takših stvareh kot je manšeta ... cela stvar "stoji ali pade"... :)

...  torej je to pomemben element ...

....tko da ... tist k si je zamislu imet bimerja, pač na ceno ene manšetke ne bo gledu ... :):):)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, slabo si bral moj dnevni vtis....."začelo je ropotati"......potem pogledaš sliko in pod njo napis, da se križni zglob za silo še skupaj drži. Torej med vožno in do zaustavitve se je celoten drog še skupaj držal in ni nič odpadlo, lomilo, razturilo, itd.!

Torej če sedaj povzamem po vrsti, da ne bo zablod: začelo ropotati....zelo zmanjšal hitrost...., se peljali po polžje do najbližje bajte in ustavil...., naložil motor v kombi...., doma razkopal. zadevo..., potegnil kardan ven v enem kosu (poglej sliko)....., razstavil dokončno križni zglob za foto!

Upam da je sedaj razumljivo ;)

 

JS  bi kar naprej vozu, kaj pa spljoh ve kardan, da je poču (edinčemujesnecipovedu) :P

 

... na takših stvareh kot je manšeta ... cela stvar "stoji ali pade"... :)

...  torej je to pomemben element ...

....tko da ... tist k si je zamislu imet bimerja, pač na ceno ene manšetke ne bo gledu ... :):):)

sam res, je treba šparat pa naj stane kolikor hoče :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JS  bi kar naprej vozu, kaj pa spljoh ve kardan, da je poču (edinčemujesnecipoveduingiftičposlikal) :P

sam res, je treba šparat pa naj stane kolikor hoče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JS  bi kar naprej vozu, kaj pa spljoh ve kardan, da je poču (edinčemujesnecipovedu) :P

sam res, je treba šparat pa naj stane kolikor hoče :D

Sm se dons cez tvojo vas pelu,s meu sreco da nis kardan fasu.:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ko se kaj zlomi, imaš občutek, da je še vse normalno  :lol1:

Bo držalo...BMW vozniki imate težave z občutki, kaj je normalno (ogromno strani popisanih na forumu), nekako enako je, ko ti miličnik hoče razložit...kaj je normalno heheh :)

68f62ba7b81367620962bb995822be0a_zps41f77xos.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!