Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

Kot ste že zgoraj napisali, dvomim da se gre tu za zavist, vsaj jaz nisem, vsak naj vozi tisto kar ga osrečuje in mu tudi žep to omogoča. Zdaj se delam norca, na koncu bom pa še sam kdaj na bmw-ja sedel. ? Tako kot se pri avtomobilih norčujemo iz Alfe in njenih lastnikov, podobno je pri motorjih in Bmw-jih. Je pa res, da so si v veliki večini krivi bemfarji krivi sami, sploh nekateri lastniki GS-ov, ki preveč gledajo youtube posnetke in potem mislijo, da če imajo advenčerja polnega elektronike, da se da z njim vsepovsod priti. Ne znajo pa ločiti tega, da so ponavadi na teh posnetkih profi vozniki, plačani da delajo reklame in jim je tudi gladko ravno za motor katerega vozijo. Njega ne bo bolela glava, če mu bo kardan razpadel na prafaktorje.

Par let nazaj, smo bli na moto zboru v Vrsarju. Večina nas je bila že par dni prej tam, pride en dan jodlar z GS-om, advenčerjem, polna bojna oprema, kufru ni da ni gor še nalepko na stranskih R1200 GS ADVENTURE DAKAR je mel gor :slap:? (edino rezervnih gum ni mel poleg) kolovrati mimo šotorov, išče plac kje se bo ustalil. Pride do manjšega naklona (caa 30cm) . Se ded prej ustavi, se pripravi, spelje, vmes mu zmanjka moči, verjetno je še zabremzal namesto da bi dal gas in potegnil, mu zmanjka še ravnotežja in se skupaj z motorjem uleže, motor se prevrne nanj. Nekaj časa začudeno gledamo, pol pa le skočimo na pomoč, dvignemo motor in rešimo kaskaderja, rdečega v obraz kot kuhan rak. 

 

Npr. doma iz naslonjača vidi tale video:

Navigating obstacles in Idaho. BMW R1200 GSA...fully loaded with camping  and photography gear… | Adventure motorcycling, Motorcycle camping gear,  Motorcycle camping

V praks pa pol zgleda nekak takole:

 

BMW 1200 GS crash - in mud during a drought. - YouTube

2011 Adventure Touring Shootout | Page 27 | Adventure Rider

I am another victim of the infamous BMW stanchion failure. Three surgeries  on my right leg – BMW Fatal Flaw

Funny Crash Bmw Gs 1200 - YouTube

1200 gs-M.jpg

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma neb ga meu, raj crknem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarečenega kruhka se najbolj naje?

So bili nekateri, ki niso mogli vozit motocikla dolgo v pokončni drži, zdaj je to u iber fajn.... Komedija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če to leti name slučajno, naj ti povem, da ga še vedno ne vozim v pokončni drži. Tako da, pravljično bitje še nisem, mi je pa marsikaj fajn, kar sem se prej matral na napačnih motorjih.  

Še vedno me pa k sreči ni napadel noben obcestni znak :P

ps. bmwja ne bom mel, z lahkoto trdim

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to leti name... Ne skrbi še veliko časa imaš, da te napade?

Mene naprimer še nobenkrat niso napadli tete z očali in strici z klobuki. 

Vrjetno tehnika vožnje, ki sem jo pridobil na BMW motorjih?

P. S. seveda pa je jasno, da so samo tvoji motorji pravi in ostali napačni, to se pa ja vidi iz postov za naprej in za nazaj?

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Če to leti name... Ne skrbi še veliko časa imaš, da te napade?

Mene naprimer še nobenkrat niso napadli tete z očali in strici z klobuki. 

Vrjetno tehnika vožnje, ki sem jo pridobil na BMW motorjih?

ne se bat, tete z očali in strici s klobuki vedno oprezajo za pravljičnimi bitji :P

Vsekakor pa ti želim da te na BMw motorjih nič ne dotakne, niti slabo zacijlan tunel ne :P Ker ko voziš BMW si najbrž imun na vse in se giblješ v vzporednem vesolju...no vsaj zdi se mi..kaj bi pa jaz vedel, ker nimam pravih BMW tehnik :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzporedno vesolje je bolj tvoja domena. 

Moja pa BMW motorji?

Saj bi ti napisal kaj več pa sem pod nadzorom, zato več v živo, če bo nuja.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Vzporedno vesolje je bolj tvoja domena. 

Moja pa BMW motorji?

Saj bi ti napisal kaj več pa sem pod nadzorom, zato več v živo, če bo nuja.... 

Ni panike. Saj veš kje sem doma. Komaj čakam poučno predavanje o bmw motorjih. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tehnikah vožnje je druga tema..

o "imel bi" je druga tema.. in to ni ta tema.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no prou..ga bom pa kupu, no, k me že silite :P

aja, iščem družbo potem, al jo bom spoznal na servisu?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 3. 2021 ob 11:35, J.a.m.e.s pravi:

Kot ste že zgoraj napisali, dvomim da se gre tu za zavist, vsaj jaz nisem, vsak naj vozi tisto kar ga osrečuje in mu tudi žep to omogoča. Zdaj se delam norca, na koncu bom pa še sam kdaj na bmw-ja sedel. ? Tako kot se pri avtomobilih norčujemo iz Alfe in njenih lastnikov, podobno je pri motorjih in Bmw-jih. Je pa res, da so si v veliki večini krivi bemfarji krivi sami, sploh nekateri lastniki GS-ov, ki preveč gledajo youtube posnetke in potem mislijo, da če imajo advenčerja polnega elektronike, da se da z njim vsepovsod priti. Ne znajo pa ločiti tega, da so ponavadi na teh posnetkih profi vozniki, plačani da delajo reklame in jim je tudi gladko ravno za motor katerega vozijo. Njega ne bo bolela glava, če mu bo kardan razpadel na prafaktorje.

Par let nazaj, smo bli na moto zboru v Vrsarju. Večina nas je bila že par dni prej tam, pride en dan jodlar z GS-om, advenčerjem, polna bojna oprema, kufru ni da ni gor še nalepko na stranskih R1200 GS ADVENTURE DAKAR je mel gor :slap:? (edino rezervnih gum ni mel poleg) kolovrati mimo šotorov, išče plac kje se bo ustalil. Pride do manjšega naklona (caa 30cm) . Se ded prej ustavi, se pripravi, spelje, vmes mu zmanjka moči, verjetno je še zabremzal namesto da bi dal gas in potegnil, mu zmanjka še ravnotežja in se skupaj z motorjem uleže, motor se prevrne nanj. Nekaj časa začudeno gledamo, pol pa le skočimo na pomoč, dvignemo motor in rešimo kaskaderja, rdečega v obraz kot kuhan rak. 

 

Npr. doma iz naslonjača vidi tale video:

Navigating obstacles in Idaho. BMW R1200 GSA...fully loaded with camping  and photography gear… | Adventure motorcycling, Motorcycle camping gear,  Motorcycle camping

V praks pa pol zgleda nekak takole:

 

BMW 1200 GS crash - in mud during a drought. - YouTube

2011 Adventure Touring Shootout | Page 27 | Adventure Rider

I am another victim of the infamous BMW stanchion failure. Three surgeries  on my right leg – BMW Fatal Flaw

Funny Crash Bmw Gs 1200 - YouTube

1200 gs-M.jpg

Itak, pa tudi motorji za reklamo so verjetno malo bolj dodelani kot serijski, me zanima če bi kdo vozil citroena C4 tako kot pičijo na Dakarju oz. na drugih dirkah...se razpade čez prvo luknjo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

no prou..ga bom pa kupu, no, k me že silite :P

aja, iščem družbo potem, al jo bom spoznal na servisu?

tam boš srečal stare obraze :) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, gift pravi:

...ko ti gre ALTERNATOR je veselo :)

 

 

attachment.php?attachmentid=289478&stc=1

 

isto je za menjavo sklopke , menjavo semeringa na bloku pred sklopko.. 

dejansko je najbolje , da ti crkne semering pa spotoma zamenjaš še ostale dele.. za neke 3 čuke eurou..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

no prou..ga bom pa kupu, no, k me že silite :P

aja, iščem družbo potem, al jo bom spoznal na servisu?

majkemi da bom taprvi nebemflar k te ne bo več poznal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

no prou..ga bom pa kupu, no, k me že silite :P

aja, iščem družbo potem, al jo bom spoznal na servisu?

Težka bo. Mi smo asocialni! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Joker said:

Težka bo. Mi smo asocialni! :)

Saj ni čudno, saj tu vidiš kakšni so lastniki ostalih znamk. ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

socialni? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Nevoščljivi !  ?

vem, k si ga ne mormo prvošit :P

ko bom velik, mel bom BMW tudi jaz :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Joker pravi:

Kaj ti res verjameš, da boš v teh letih še zrasel? :lol1:

Če kuom bmw..no vsaj en del mi bo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

 

bb188-bmwpiss-250320-110402.jpg.b9cf1ed355dae5aed9864358d1a8543a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2021 ob 11:58, DAMI34 pravi:

vem, k si ga ne mormo prvošit :P

ko bom velik, mel bom BMW tudi jaz :D

 

Klinc pa ne morem.. rt je finančno  čist dosegljiv pa ga nočem..

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!