Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imeli BMW motocikla


Kmet2

Priporočene objave

To se dogaja na vseh mašinah in znamkah, samo pri zračno hlajenem Japsu bi še bat pretopilo ! Je pa to očitno posledica napačne nastavitve ventilov,lahko pa nastane taka poškodba tudi vsled pregrevanja,vožnja v hrib z premalo obrati,nekvalitetno gorivo(premalo oktanov),posledično konstantno prevač predvžiga mašina klenka, se pregreva in ventil-izpušni vsled preslabega hlajenja in tesnenja pregori ! Zato kdor sam nastavlja ventile vedno nastavit izpušni ventil malo bolj nahlapno kot vsisni in če je predpisana nastavitev npr,izp.vent.0,25 - 0,30 vedno nastavit na zgorno mrejo !

ko skuri ventile - seveda ob rednem vzdrževanju motorja ter pravilni nastavitvi ventilov na določen interval - je lahko kriv SAMO !!! slab material ki NE ZDRŽI slabšega bencina ...in na teh slikah se vidi da moped ni videl makadama - po spoliranih črnih ceveh okvirja ...

to kar praviš okoli pregrevanja je pa možno ... sem bil zraven iz bohinja letos ko je nek gs moral potegniti naprej ko smo stali v gužvi pri +30stC, da je ohladil tisto 4-to lučko za temperaturo ... a še zmeraj obstaja strah , da temperaturno ne zdrži ...

dopuščam možnost , da ga je - glede na svetlo povezovalno cev ter lepo zapaljeni izpušni cevi - tipček teral hladnega .. sam potem se je za vprašat zakaj ga je sploh vzel ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Sneci, snemal je. Tko, da je treba bit blizu na čimbolj enaki razdalji .) Sm mislu, da se boš spotaknu tud ob s polomljenimi kardani razrito cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko skuri ventile - seveda ob rednem vzdrževanju motorja ter pravilni nastavitvi ventilov na določen interval - je lahko kriv SAMO !!! slab material ki NE ZDRŽI slabšega bencina ...in na teh slikah se vidi da moped ni videl makadama - po spoliranih črnih ceveh okvirja ...

to kar praviš okoli pregrevanja je pa možno ... sem bil zraven iz bohinja letos ko je nek gs moral potegniti naprej ko smo stali v gužvi pri +30stC, da je ohladil tisto 4-to lučko za temperaturo ... a še zmeraj obstaja strah , da temperaturno ne zdrži ...

dopuščam možnost , da ga je - glede na svetlo povezovalno cev ter lepo zapaljeni izpušni cevi - tipček teral hladnega .. sam potem se je za vprašat zakaj ga je sploh vzel ...

Jap, zaradi zračnega hlajenja morajo biti materiali še bolj kvalitetno, da zdržijo te obremenitve, pa olje itd.

In zato je gska tudi tako draga, ker morajo zaradi konstrukcijske napake delati z dražjimi materiali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pik1@ tam okoli 30sekunde... nam zaupaš kje si se ti vozil s svojim po takem terenu? :)

.... lej stari, a si ti že kdaj vidu Porsche Cayenn-a mogoče .... ????? :D

... to je drugač tud "terenc", veš .... ????? :)

......... samo da se uporablja ponavad za na drugačne ture, kt pa recimo Land Rover Defender .....

................ mal jih poznam, k bi z obema vozil po istih terenih ........

............ z enim "terencom" lahko pač pi*ke z visokim petkam v gledališče voziš, s tadrugim pa po Afriki razturaš ......

sta pa oba "terenca" !!!!

no, jest mam mojga bimerčka za taprvo varijanto ......... :010

..... sicer sem pa po duši drgač kafe racer .... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, zaradi zračnega hlajenja morajo biti materiali še bolj kvalitetno, da zdržijo te obremenitve, pa olje itd.

In zato je gska tudi tako draga, ker morajo zaradi konstrukcijske napake delati z dražjimi materiali :)

eh dejte nehat s kvalitetnimi materiali no ... zakaj pa men ni blo panike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... sicer sem pa po duši drgač kafe racer ....

po duši al pa ne... čim maš BMW-ja si kafe racer (letosšenisemnaenkratspiltolikokavkotzbmwjašinapotidomojrainnazaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer netekoče vožnje gas, bremza, nesinhronizirano šaltanje. nenavadno kaj ma tolko za šaltat pri taki mašini

.... spet dva patrona, k ga sam po ravnicah odpirata .... :lol:

....... po ovinkih pa "mehko blato" :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... lej stari, a si ti že kdaj vidu Porsche Cayenn-a mogoče .... ????? :D

... to je drugač tud "terenc", veš .... ????? :)

......... samo da se uporablja ponavad za na drugačne ture, kt pa recimo Land Rover Defender .....

................ mal jih poznam, k bi z obema vozil po istih terenih ........

............ z enim "terencom" lahko pač pi*ke z visokim petkam v gledališče voziš, s tadrugim pa po Afriki razturaš ......

sta pa oba "terenca" !!!!

no, jest mam mojga bimerčka za taprvo varijanto ......... :010

..... sicer sem pa po duši drgač kafe racer .... :P

Sosed ga je mel (cayena), zdaj pa ma X5 al celo kaj več :) (ne vem zakaj je menjal)

Za trgovino seveda rabi...

Za Afriko si moraš pa sam naredit, da je za kaj. Pogon spredaj je dovolj, hehe.

http://www.schlesser-aventures.com/

eh dejte nehat s kvalitetnimi materiali no ... zakaj pa men ni blo panike ?

APNka ima ventilator :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed ga je mel (cayena), zdaj pa ma X5 al celo kaj več :) (ne vem zakaj je menjal)

Za trgovino seveda rabi...

Za Afriko si moraš pa sam naredit, da je za kaj. Pogon spredaj je dovolj, hehe.

http://www.schlesser-aventures.com/

APNka ima ventilator :)

no, kar se tiče sosedove menjave, bi jest mislu da je šel iz Cayenna na petko zaradi recesije .... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

APNka ima ventilator :)

ja sej sam to je itak über alles ...... sm bil s triumphom , ki nima ventilatorja na oljnem hladilniku....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sncer, gift kje bosta za novo leto? A povabta? Če pijeta đekkole, vse porihtam :smoke:

Mogoče bom pa tud jaz v MB (takorekoč Skokah)... pa ni hudič, da vaju ne najdem :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmflarji smo pacifisti po duši,zato Sneci brez straha,pa od nas boš vedno šel sit in odžejan .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lada niva mafija- jest ga še vedno nimam in neb mel ker ni dinar, mah sej bi reku K2 da sem bil žejen v soboto sam... sem se odžejal pol naslednji dan :D sam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lada niva mafija- jest ga še vedno nimam in neb mel ker ni dinar, mah sej bi reku K2 da sem bil žejen v soboto sam... sem se odžejal pol naslednji dan :D sam....

To si si pa čist sam kriv,vsakič ko bi prišel k men in reku ,da si žejen bi dobil za pit,al mormo tebe prost al kaj,lej dokler ne boš Lade njive kupil ne boš vedel o čem govorim :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!